Autor Wątek: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem  (Przeczytany 1291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3486
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3559
Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« dnia: Listopada 02, 2022, 11:16:19 am »
+3


 

W tym miesiącu Tommy Stinson zagra kilka koncertów w Hiszpanii.
W związku z tym hiszpański dziennikarz muzyczny, Ignacio Reyo, rozmawiał z byłym basistą Guns N’ Roses. 

Zapraszam na tę rozmowę. Wywiad jest tłumaczony z hiszpańskiego.




Na początek opowiedz nam coś o twoich dwóch płytach solowych, „Village Gorilla Head” i „One Man Mutiny”.

Płyty narodziły się, kiedy byłem w trasie z Guns N’ Roses. Nagrywałem je partiami, gdy podczas przerw między koncertami mogłem pójść do studia. Oba albumy powstały w ten sam sposób.

Na koncertach Guns N’ Roses zdarzało ci się śpiewać jeden z utworów z „Village Gorilla Head”, „Motivation”…

Cudownie było móc śpiewać tę piosenkę z zespołem! Gwoli ścisłości, to wcale nie był mój pomysł. Gunsi zapytali, czy mógłbym wykonać jeden bądź dwa kawałki, a ja w odpowiedzi pokazałem im listę moich piosenek. Próbowaliśmy kilku, a „Motivation” okazała się być najbardziej odpowiednia… i trafiła do setlisty. Fantastycznie było wykonywać ten numer z zespołem kalibru Guns N’ Roses!

Pomówmy więc o Gunsach… Co dziś myślisz o „Chinese Democracy”?

Dawno już nie słuchałem tej płyty, ale myślę, że to wielki album. Pod wieloma względami. Wszyscy, którzy go nagrywali, włożyli w pracę wiele serca i zaangażowania. To było wspaniałe doświadczenie. Nigdy wcześniej nie miałem okazji współpracować z muzykami reprezentującymi tak różne style. W „Chinese Democracy” najlepsze było samo doświadczenie nagrywania. Wiele się dzięki tej płycie nauczyłem.
 
Jak opisałbyś Axla jako twórcę piosenek? Zawsze było mu bliżej do Queen czy Eltona Johna niż do klasycznego rocka…

To niebywale interesujący człowiek. Uważam, że biorąc pod uwagę to, co osiągnął, nie jest dostatecznie doceniany. Jest bardzo taktowny. Chciał, żeby każdy z nas był zaangażowany w proces twórczy i wnosił coś od siebie. Axl to także świetny producent – o czym rzadko się mówi. Jest w tym naprawdę fantastyczny. To także prawdziwy lider zespołu – zawsze dbał o to, żeby nikt z nas nie czuł się wykluczony.

A jakim muzykiem jest według ciebie Duff McKagan?

Myślę, że to świetny basista. Uwielbiam jego styl. Zresztą mamy podobne korzenie.
Cieszę się, że chłopcy znowu się zeszli. Mam jak najlepsze wspomnienia z czasów, kiedy grałem w Guns N’ Roses, i jestem szczęśliwy, że znowu są w trasie, że grają dla swojej publiczności.

Co mógłbyś powiedzieć o takich utworach jak „Catcher In The Rye” i „Hard Skool”?

Hmm… niewiele. „Catcher In The Rye” to bardzo ciekawy utwór. Axl czerpał inspirację z książki. Odnajdywał w niej siebie. Sam proces nagrywania też był niezwykle interesujący. Każdy z nas przedstawiał własne pomysły na tę piosenkę. To jeden z moich ulubionych kawałków na płycie.
Co się tyczy „Hard Skool”… mam dość mgliste wspomnienia. To bardzo stara piosenka, ale mogę się mylić. 

Poznałeś Robina Fincka. Żywię przekonanie, że to jeden z najwybitniejszych gitarzystów ostatnich trzech dekad.

Pełna zgoda! Zawsze uważałem, że jest lepszym gitarzystą niż na przykład DJ Ashba…

Bez wątpienia! [śmiech] 

Dość, nie rozśmieszaj mnie! [śmiech] Robin jest bardzo ciekawą postacią. Powiedziałbym, że to człowiek renesansu. Jest też bardzo wielkoduszny. Uwielbiam go. 

Jak wspominasz współpracę z Brianem Mayem przy tworzeniu „Chinese Democracy”?

Pamiętam, jakby to było wczoraj. Pracowaliśmy nad płytą, a Brian zjawił się, żeby dograć kilka partii na gitarze. Jako pierwsza na warsztat poszła jedna z moich piosenek, „Riad N’ the Bedouins”. Naprawdę fajnie było patrzeć, jak Brian May z Queen pracuje nad moim utworem. Obaj dobrze się bawiliśmy, bo ja mieszkałem wówczas w Burbank, a on w Hancock Park w Hollywood. Często podwoził mnie do studia. To było coś! Zdarzało nam się wyskakiwać razem na piwo. Brian startował nawet do mojej przyjaciółki [śmiech].
Szczególnie zapadł mi w pamięć moment, kiedy pracując nad jednym z moich utworów, nagle przerwał, złapał mikrofon i rzucił: „Tommy, do licha, przecież to akordy jazzowe!” [śmiech]. Musiałem pokazać mu te akordy, bo były częścią piosenki.   

Co do Queen… Jaka jest twoja ulubiona płyta tego zespołu? A piosenka?

Nie mam ulubionej płyty, bo zawsze słuchałem albumów z największymi przebojami. Aczkolwiek pamiętam, jak ukazał się „News Of The World”. Byłem w domu przyjaciela, gdy brat przyniósł tę płytę. Zamurowało nas, gdy usłyszeliśmy „We Will Rock You”. Może właśnie ten album jest moim ulubionym, bo wiążą się z nim miłe wspomnienia. Co się tyczy ulubionej piosenki… Chyba wskażę „You’re My Best Friend”. To błyskotliwy utwór, wywołujący silne emocje. Zawsze przychodzi mi do głowy, kiedy myślę o przyjaciołach. 

Kontynuujmy temat gustów i przejdźmy do literatury.

Do moich ulubionych autorów zalicza się Roald Dahl. Wiele lat temu moja pierwsza żona miała książkę z jego opowiadaniami. To było opasłe tomiszcze w żółtej okładce. Opowiadania były świetne. Mroczne, ale dobrze napisane. Zachęciły mnie do sięgnięcia po kolejne tytuły. Dahl napisał również „Karola i fabrykę czekolady”. To książka dla dzieci, jednak dorośli też znajdą w niej coś dla siebie. Aha, spod jego pióra wyszedł także scenariusz do filmu „Żyje się tylko dwa razy” z Jamesem Bondem.

A kino?

Kiedy dołączyłem do Guns N’ Roses, odkryłem, że ulubiony film Axla to „Dawno temu w Ameryce” z Robertem De Niro. To także mój ulubiony film. Kiedy tylko dowiedziałem się o tej jego predylekcji, poruszyłem temat i zaczęliśmy o tym gadać. To była jedna z wielu spraw, które nas łączyły.






Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2022, 12:37:34 pm »
+1
Panie Stinson, poprosze o autobiografie  ;)
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2022, 07:06:13 pm »
+4
Poznałeś Robina Fincka. Żywię przekonanie, że to jeden z najwybitniejszych gitarzystów ostatnich trzech dekad.

Pełna zgoda! Zawsze uważałem, że jest lepszym gitarzystą niż na przykład DJ Ashba…

Zawsze miałem sympatię do Tommy'ego, a po tym mam ją jeszcze większą. ;)

Offline maciek___1551

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Respect: +32
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 02, 2022, 11:38:45 pm »
0
Nie rozumiem zachwytu . Nic ciekawego ten wywiad

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2022, 06:43:30 am »
+3
Poznałeś Robina Fincka. Żywię przekonanie, że to jeden z najwybitniejszych gitarzystów ostatnich trzech dekad.

Pełna zgoda! Zawsze uważałem, że jest lepszym gitarzystą niż na przykład DJ Ashba…

Zawsze miałem sympatię do Tommy'ego, a po tym mam ją jeszcze większą. ;)

W końcu mógł to głośno powiedzieć.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 03, 2022, 08:57:29 am »
+1
ten wywiad ma zupelnie inny wydzwiek niz te amerykanskie
mysle, ze Tommy sie bardziej otworzyl, przy europejskim dziennikarzu, bo raczej malo kto przetlumaczy tekst i rozesle na rynek amerykanski
tym bardziej dzieki za tlumaczenie
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 03, 2022, 11:57:58 pm »
0
mysle, ze Tommy sie bardziej otworzyl, przy europejskim dziennikarzu, bo raczej malo kto przetlumaczy tekst i rozesle na rynek amerykanski
Too late :P https://www.mygnrforum.com/topic/225645-tommy-stinson-interview-on-chinese-axl-duff-and-robin-finck/

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 04, 2022, 01:18:45 am »
0
O cholera Trump miał chyba rację z tym murem
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 05, 2022, 06:48:23 am »
+1
"Karola i fabrykę czekolady” - Bardziej znane chyba jako Charlie i fabryka czekolady, sprawdziłem, bo coś mi nie pasowało w tym tytule, mimo, że imię polskie.

Interesujący wywiad, aczkolwiek nieciekawie zabrzmiała wstawka o Ashbie. Nawet jeśli tak myślał, to nie jest dobrze mówić coś takiego publicznie, jeśli było się w tym samym zespole. Lubię Tommy'ego, ale tą wypowiedzią stracił w moich oczach, nawet jeśli sam mam do DJ Ashby stosunek dość obojętny.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 05, 2022, 11:05:05 am »
+1
Eee tam. To potwierdza tylko opinie większości fanów o Ashbie, a prawda zawsze jest w cenie, jaka by ona nie była. Ashba to taki Slash z ciucholandu.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 06, 2022, 10:44:29 am »
+1
Tommy to gosc I wie co mówi…wiadomo, że Robin wymiata!

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 06, 2022, 03:06:48 pm »
+1
Dzięki za tłumaczenie :)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 08, 2022, 04:54:28 pm »
+1
Interesujący wywiad, aczkolwiek nieciekawie zabrzmiała wstawka o Ashbie.
On już podczas koncertów pokazywał ze sceny, co myśli o swoim koledze z zespołu. Szczególnie przez podśmiechujki, jakie sobie urządzał, gdy Ashba grał solówkę chyba w Patience. Chyba nawet ktoś na forum miał taką podśmiechujkę wstawioną jako gif w podpisie.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 13, 2022, 05:57:49 pm »
+2

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1252
  • Respect: +305
Odp: Axl nie jest dostatecznie doceniany– wywiad z Tommym Stinsonem
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 21, 2022, 09:36:03 am »
0
no to po co męczył się z tym słabym Ashbim?
In Rock We Trust

 

Mick Wall: "Axl zmartwychwstał"

Zaczęty przez Lapny

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8498
Ostatnia wiadomość Stycznia 04, 2017, 03:14:56 pm
wysłana przez lewyism