Autor Wątek: Jak dowalić Slashowi?;)  (Przeczytany 114104 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #150 dnia: Lipca 03, 2009, 12:40:52 am »
0
No tak i nie rozumiem co w tym dziwnego czy śmiesznego skoro to nie jego klimat :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #151 dnia: Lipca 03, 2009, 08:13:43 am »
0
Co to znaczy nie w jego klimacie ? Pierwsze słyszę, żeby to nie było w jego klimacie. Ale oczywiście w klimacie Slasha jest granie s***-u z Pauliną Rubino , ale rockowy kawałek jak Crazy Train nie jest ( bo to , że to heavy metal to już inna sprawa )  równie dobrze, można mówic , że np. "Highway to Hell" to nie jego klimat, sprawa jest prosta i wiadoma - brak dostatecznych umiejętności, na solówce by sobie palce połamał pewnie  :lol:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34713
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #152 dnia: Lipca 03, 2009, 08:16:22 am »
0
Pop jest łatwiej grać niż heavy metal,to chyba nic zaskakującego :P John 5 po coś tam był ;) Miał asystować ?:) Skoro grywa z Ozzym,to chyba lepiej,że on zagrał niż gdyby miało wyjść gorzej  :)

P.S. Rubio,nie Rubinio  :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #153 dnia: Lipca 03, 2009, 08:18:52 am »
0
Kto grywa z Ozzy, z tego co wiem to Slash kilka razy grywał z Ozzym a nie John 5. Ale sam potwierdzasz, że John 5 to grał nie dlatego, że to nie klimaty Slasha tylko dlatego że Slash z czysto gitarowego punktu widzenia nie dałby rady.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34713
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #154 dnia: Lipca 03, 2009, 08:26:31 am »
0
Obecnie współpracuje z takimi artystami jak Ozzy Osbourne czy Rob Zombie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Lowery

więc grywa :) Nie wiem,czy jeździ z nim w trasy,ale skoro grywa,to grywa ;)

A Slash z Ozzym zagrał raptem raz,czy dwa,więc trudno,żeby zastąpił Johna 5,może ciut więcej,nie śledzę,nie wiem. Gitarzystą nie jestem,nie znam się na tym kompletnie,więc nie wiem,czy Crazy Train jest jakiś strasznie skomplikowany do zagrania,dlatego wolę oddać głos forumowym gitarzystom,którzy pewnie grają lepiej niż Slash  :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #155 dnia: Lipca 03, 2009, 08:45:44 am »
0
obecnie nie współpracuje z takimi artystami jak Ozzy Osbourne, nie wiem skąd masz takie wiadomości, nigdy z Ozzym nie grał, oprócz tego że ubiegał się o stanowisko basisty kiedy Ozzy miał je wolne. Do tej pory oficjalnie nigdy nie pracował jako gitarzysta z Ozzym, wiem bo John 5 to jeden z moich ulubionych gitarzystów.

Rob Zombie z nim też nie współpracuje, on jest członkiem jego zespołu i jego przyjacielem i bardzo dużo z nim koncertuje. Chyba, że współpracą jest bycie pełnoprawnym członkiem zespołu.

Crazy Train jeżeli chodzi o riff nie jest strasznie trudny, ale na solówkach Slash by sobie nie poradził, chyba , że nagle o kilka klas poprawiłby swoją technikę

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #156 dnia: Lipca 03, 2009, 09:05:20 am »
0
Slash ma inny styl, nie gra tappingiem, więc sola od crazy train raczej by nie zagrał, a jakby to zrobił ot chyba by było troszke inne w jego stylu. Zresztą mógł sie nauczyć, już 8 letnie chińczyki grają crazy train :D

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #157 dnia: Lipca 03, 2009, 09:12:59 am »
0
Ale problem Slasha właśnie polega na tym, że się nie rozwija i nie uczy, i w tym momencie technicznie to solo jest dla niego nieosiągalne.

Jak ja uwielbiam jak fani Slasha maskują jego braki techniczne stylem, styl miałby ten sam gdyby tappowac i shreddowac umiał. To nie chodzi o styl tylko o umiejętności.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34713
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #158 dnia: Lipca 03, 2009, 10:24:15 am »
0
obecnie nie współpracuje z takimi artystami jak Ozzy Osbourne, nie wiem skąd masz takie wiadomości, nigdy z Ozzym nie grał, oprócz tego że ubiegał się o stanowisko basisty kiedy Ozzy miał je wolne.


http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Lowery

Wiem,że najbardziej wiarygodne źródło to nie jest. Nie śledzę kariery Johna 5. Co do tego,że pewnych rzeczy Slash nie gra,bo nie potrafi - ok. Ty jesteś gitarzystą,ja nie,więc przyjmuję do wiadomości  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #159 dnia: Lipca 03, 2009, 11:05:33 am »
0
Ale wiesz to że gram na gitarze to nic nie przesądza, może Slash ma technikę jak Buckethead czy Vai ale na podstawie tego co gra i jak gra i że się nie podejmuje grania takich kawałków można stwierdzić że nie umie.

Nie podawaj linków z polskiej wikipedii o zagranicznych artystach , lepiej już angielksie bo te polskie są strasznie nie dokładne. Wg tego artykułu John 5 współpracował z Ozzym w 2006 circa, ale to nieprawda on nigdy z Ozzym nie współpracował cycha że jest to coś o czym nie wiem, ale w takim razie jest to ściśle tajne i koleś co pisał to na wiki robiąc tysiące błędów w tym art ( co najmniej 2-3 grube błędy w tym krótkim fragmencie )

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #160 dnia: Lipca 03, 2009, 11:10:39 am »
0
Temat ten ma niesamowite odbicie w tym http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?topic=7047.0


Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #161 dnia: Lipca 03, 2009, 11:13:12 am »
0
Loremaster, zadziwiasz mnie  :ph34r:

Slash nie gra tappingiem, nie shredduje, bo nie lubi. Sam tak kiedyś zresztą mówił. Poza tym wyobrażasz sobie tappingującego Slasha?  :D
Chłopie, tak jak nie ma takich samych ludzi, tak nie ma takich samych gitarzystów. I co, będziesz teraz do końca życia obwiniać go za to, że się tych sztuk nie nauczył? No spoko, jest gorszy od Bucketheada, Vai'a, ale on jest Slashem, a nie wirtuozem gitary  ;)
No ale jeśli z całej dyskografii Slasha, z wszystkich jego piosenek z Guns N' Roses, Slash's Snakepit, Slash's Blues Ball, VR, czy wielu, wielu występów gościnnych słyszałeś tylko jedną - tą z Pauliną Rubio, to się nie dziwie. No bo tak wnioskuję z Twoich wypowiedzi, skoro przez cały okres bycia na forum tylko na tej piosence się wzorujesz. Posłuchaj innych piosenek, możesz nawet zajrzeć do starych kawałków Guns N' Roses, zrozumiesz dlaczego Slash gra jak gra  ;)

No a poza tym w tym festiwalu grał kilka gitar prowadzących, co może zdziwić:)
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2009, 11:15:24 am wysłana przez Grzon »

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #162 dnia: Lipca 03, 2009, 11:14:54 am »
0
Temat ten ma niesamowite odbicie w tym http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?topic=7047.0


A dla mnie to 1000 odcinek forumowej sagi na temat, który gitarzysta Gunsów jest lepszy... <wymiotująca emotka>

Przeniosłem wszystko,więc ten post też zostaje.Zqyx
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2009, 01:52:35 pm wysłana przez Zqyx »

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #163 dnia: Lipca 03, 2009, 11:30:18 am »
0
Loremaster, zadziwiasz mnie  :ph34r:

Slash nie gra tappingiem, nie shredduje, bo nie lubi. Sam tak kiedyś zresztą mówił. Poza tym wyobrażasz sobie tappingującego Slasha?  :D
Chłopie, tak jak nie ma takich samych ludzi, tak nie ma takich samych gitarzystów. I co, będziesz teraz do końca życia obwiniać go za to, że się tych sztuk nie nauczył? No spoko, jest gorszy od Bucketheada, Vai'a, ale on jest Slashem, a nie wirtuozem gitary  ;)
No ale jeśli z całej dyskografii Slasha, z wszystkich jego piosenek z Guns N' Roses, Slash's Snakepit, Slash's Blues Ball, VR, czy wielu, wielu występów gościnnych słyszałeś tylko jedną - tą z Pauliną Rubio, to się nie dziwie. No bo tak wnioskuję z Twoich wypowiedzi, skoro przez cały okres bycia na forum tylko na tej piosence się wzorujesz. Posłuchaj innych piosenek, możesz nawet zajrzeć do starych kawałków Guns N' Roses, zrozumiesz dlaczego Slash gra jak gra  ;)

No a poza tym w tym festiwalu grał kilka gitar prowadzących, co może zdziwić:)

Widzę czytanie ze zrozumieniem szwankuje, moja wypowiedź dotycząca Pauliny Rubio czy jak ona tam ma, była odpwoeidzią na post mówiący, że Crazy Train to nie jego klimaty.
Chwile chwiel, jak można nie lubić czegoś czego się nie umie, to jakby mówić że się nie lubi lodów czekolawodych nigdy ich nie jedząc, bo z tego co pamiętam Slash powiedział że shreddoewac nie umie (więc jak może tego nie lubić ?)

Ale ja wiem że Slash jest Slashem, ale nie mówcie mi że jest bogiem, jest bardzo dobrym gitarzystą z świetnymi riffami, ale w czołówce gitarzystów nigdy nie będzie(biorąc subiektywne odczucia).

A co do koncertu to jakie kilka gitar prowadzących ? Nie można grać kilku gitar prowadzących, tymbardziej że piosenki które grał były w dużej większości grane przez jednego gitarzystę, można grać na raz rytmiczną i prowadzącą ale jak można grać dwie prowadzące?
 Crazy Train właśnie przez Slasha jest beznadziejne, robi na tej swojej gitarce tylko niepotrzebny hałas, tymbardziej że to piosenka na jedną gitarę i tak brzmi najlepiej, bo druga partia gitarowa pasuje jak pięść do oka, chyba że obie gitary grałby ten sam riff w tym samym momencie wtedy byłoby cool, ale Slash tylko psuje strukturę tej piosenki.
 Fergie ? bleee, a gdzie Paulina Rubio ona przynajmniej lepiej wygląda, hahha a ten artykuł na classicrock żałosny, Fergie wg nich śpiewa lepiej niż Axl i Robert Plant, a Ozzy jest w najlepszej formie od lat jakiś ŻAL.  

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #164 dnia: Lipca 03, 2009, 11:52:55 am »
0
1. miał kilka gitar prowadzących - kilka utworów grał jako gitara prowadząca,  Np. Nightrain - co było widać na załączonym obrazku :) no sorry,mój błąd jestem humanistą, piszę w metaforach &nbsp;:D
2. A to trzeba się nauczyć tappingu, żeby go umieć? Wg. mnie właśnie ludzie dlatego się uczą tappingu, bo go lubią. Podoba mi się Walk This Way Aerosmith, to się nauczę tego utworu. Nie podoba mi się WTTJ Gunsów, to się tego nie nauczę... Rozumiem, można się kłócić jeśli się czegoś nie spróbowało i się nie lubi.
3. Wcale nie uważam, że Slash jest bogiem :P
4. Wracając do koncertu, też uważam, że autor artykułu trochę przesadził w wychwalaniu wokalistów, no ale cóż :) Był widocznie podjarany koncertem i tyle :) Ale jakby nie patrzeć, mimo wszystko ma podstawy do swojej wypowiedzi, może faktycznie było tak fajnie - on tam był, czuł klimat, my mamy do dyspozycji tylko kilka filmików z youtube kiepskiej jakości, więc bazujemy tylko na ogólnikach i subiektywnych odczuciach dotyczących poszczególnych artystów jakby nie było... on chyba zresztą też :)
5. http://www.rockmetal.pl/recenzje/john.5-vertigo.html &nbsp;
Cytuj
Poza współpracą z Marylin Mansonem John 5 miał także okazję działać na rockowej scenie razem z Ozzy'm Osbourne'em, Davidem Lee Rothem, a także z... Salt n'Pepa i szeregiem innych artystów.

1:0 dla Zqyxa :)
6. ja tam się cieszę, że Slash w końcu się pokazał publicznie i zagrał jakiś konkretny secik nie opierając się na kawałkach z Libertad &nbsp;;)

P.S. Przenieście niektóre wypowiedzi do innego tematu, bo mam dosyć pisania postów, które w połowie są offami :P

 

O tym jak przegrałem zakład ;)

Zaczęty przez Cheewb

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4293
Ostatnia wiadomość Lipca 11, 2011, 11:12:06 am
wysłana przez krelke