Autor Wątek: Jak dowalić Slashowi?;)  (Przeczytany 115863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 15, 2009, 12:27:44 pm »
0
Buckethead jest lepszym gitarzystą koniec kropka,po co go nawet porównywać do Slasha?To nie ten poziom umiejętności.A argument na "nie" dla kubełkowego że szybko potrafi grać?A co żle że potrafi?To nie jego problem że Slash tego nie robi,bo  technicznie niepotrafi.Slash to wspaniały gitarzysta ze swoim stylem,brzmieniem....ale gdzie mu do wszechstronnośc i klasy  Bucketheada.To dwa różne style .Buckethead ma feeling(najpierw posłuchać kiedy gra spokojne numery-potem OCENIAĆ),technikę ,zagra wszystko.Slash ma wspaniały feeling ,ale ograniczone możliwości(tylko rock,blues).Taka jest między nimy różnica.Buckethead jest LEPSZY.
W takim razie po h...j komponuje szybkie numery , jak tylko w tych wolnych pokazuje klasy hym? Kubeł to robot , chociaż świetny i wszechstrony.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 15, 2009, 01:00:13 pm »
0
Bo potrafi je zagrać,bo ktoś lubi tego słuchać.Czy wszyscy muszą grać jak Slash?

Offline Jawhowe

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: -1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 15, 2009, 02:14:59 pm »
0
Cytuj
W takim razie po h...j komponuje szybkie numery , jak tylko w tych wolnych pokazuje klasy hym?
Pomyślałeś o tym że może takie numery lubi? Że może szybki tapping go zwyczajnie bawi?
Niezależnie od tego czy chcesz czy nie nadal będzie nagrywał ultraszybkie numery jak i te wolne. Jak dla mnie w obu jest rewelacyjny.

A tak w ogóle to kto powiedział że granie z feelingiem jest równoznaczne z wolnym graniem? :P
I'm sick to death of people saying we've made 11 albums that sounds exactly the same, infact, we've made 12 albums that sounds exactly the same  - Angus Young

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwca 15, 2009, 02:42:49 pm »
0
Panowie nie ma mnie chwile i już :P

Tutaj dajemy konkretne zarzuty :D :P dyskusje o każdym gitarzyście z osobna prowadzić proszę w ich topikach ;) a jak chcecie gadać o wyższości jednego nad drugim to pisać w reaktywowanym "gitarzyści gnr".

Pozdro ;]

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwca 15, 2009, 03:50:00 pm »
0
tak w ogóle to dlaczego fakt, że Buckethead jest lepszy od Slasha ma być argumentem w rozmowie "Jak dowalić Slashowi?"
To tak jakby w temacie "Jak dowalić Axlowi" napisać, że Freddie Mercury rządzi pod względem wokalu :P

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwca 15, 2009, 04:37:51 pm »
0
Bo grali  w jednym zespole?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwca 15, 2009, 04:48:26 pm »
0
no to jeśli tak, to Slash miał o wiele większy wkład w rozwój i życie Gunsów niż KFC. Plus dla niego i temu nikt nie zaprzeczy. Choć może faktycznie jest gorszym wioślarzem :)

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwca 16, 2009, 12:26:11 am »
0
Tylko że bardziej,z większym jadem atakują zwolennicy Slasha Bucketheada niż odwrotnie.Ci pierwsi są zamknięci tak jak Slash w sterylnym ogródku własnych fascynacji,"Wszystko jest BEEEE co nie w moim stylu",image ważniejszy od treści i umiejętności muzycznych.Ci drudzy otwarci na nowe kierunki i jakby bardziej wyrozumiali dla czegoś nowego,przedewszystkim dobra muzyka.Na szczęście zaliczam się do tych drugich.

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwca 16, 2009, 01:20:02 am »
0
Tutaj się zgadzam, w wersji obiektywnej nie ma ani jednego argumentu przemawiającego za wyższością Slash nad Bucketheadem, a w przeciwnym kierunku jest co najmniej kilkanaście argumentów. A subiektywnie nie ma co dyskutowac - subiektywnie ktoś powie że najlepiej na świecie, najlepszy feeling grając na gitarze ma Madonna i tak nie będzie dyskusji.
 A argumenty jak wygląd, poruszanie się po scenie itd są dla takiej dyskusji jałowe i bezsensu, bo na ocenę umiejętności gitarzysty nie mają żadnego wpływu, to tak jakby oceniac gitarzystę po ilości salt jakie zrobi z gitarą w trakcie koncertu.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34751
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwca 16, 2009, 06:28:49 am »
0
Jeśli robiłby salta i jednocześnie grałby tak,że można by zrozumieć,co gra,to chyba jest to argument za tym,który tak robi niż za osobą,która "musi stać nieruchomo",żeby dobrze zagrać.Zbyt trudna argumentacja?  ;)

A co do tego,że to fani Slasha bardziej dowalają - kłóciłbym się. Ale już mi sie nie chce. Wolę cieszyć się muzyką jednego i drugiego,pamiętając,że gdyby nie Gn'R ze Slashem spora część z nas nigdy nie zwróciłaby uwagi na Bucketheada. Co oczywiście nie ma wpływu na umiejętność gry na gitarze.
Inna sprawa,że część argumentów jednej i drugiej strony skupia się na kwestiach wizualnych,a gitarzyści Gunsów to nie ludzie,którzy mają dobrze wyglądać,ale przede wszystkim dobrze grać. I tu myślę,że jeden i drugi dobrze grali na miarę swoich możliwości i stylu,jaki prezentowali w tym czasie Gunsi.

Slash prawdopodobnie nie zagrałby części rzeczy z CHD,z racji tego,że mogłyby mu po prostu nie odpowiadać. Nie wiem,czy byłby w stanie zagrać wszystko,nie jestem fachowcem,nie znam się na grze na gitarze. Są fani,którzy twierdzą,że nie byłby w stanie czegoś zagrać,nie wiem,skąd ta pewność... Czy to,że ktoś czegoś nie gra znaczy,że nie umie? Jeśli tak stawiać sprawę,to pogląd jest uzasadniony,ale czy jesteście absolutnie pewni,że nie umie?  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2009, 07:05:21 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwca 16, 2009, 01:01:56 pm »
0
Właśnie Slash powiedział, że nie umie shreddować, więc większości kawałków z CD by nie zagrał, bo mimo wszystko trochę tego jest. Gitara bezprogowa to kosmos , jeżeli nie umie shreddować to na bezprogówcę będzie ciężko, pozatym nigdy nie grał na takiej a to jednak wymaga dużo pracy, więc na dzień dzisiejszy też by tego nie zagrał ze względu na brak umiejętności.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34751
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwca 16, 2009, 03:37:16 pm »
0
No to można Slashowi dowalić za to,że nie umie shreddować,a powinien umieć. Swoją drogą ciekawie,czy Page,Clapton,Hendrix i paru innych potrafiłoby. Chyba marni z nich gitarzyści  ;)

Dowalanie za brak umiejętności już było,za co teraz dowalimy?  :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwca 16, 2009, 03:42:03 pm »
0
Farbuje się!
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34751
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwca 16, 2009, 03:48:52 pm »
0
Faktycznie  :o Jak może?  :P Na stos,na stos,na stos  :D Kto podpala pierwszy? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Jak dowalić Slashowi?;)
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwca 16, 2009, 03:50:13 pm »
0
Axl  :D
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

 

O tym jak przegrałem zakład ;)

Zaczęty przez Cheewb

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4330
Ostatnia wiadomość Lipca 11, 2011, 11:12:06 am
wysłana przez krelke