Autor Wątek: Candy  (Przeczytany 4383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Candy
« dnia: Lutego 06, 2007, 07:27:32 pm »
0
Dawno,dawno temu ;) Gilby Clarke grał sobie w zespole noszącą słodką nazwę Candy. W sumie w tych czasach nagrali prawie dwie płyty,prawie,bo jedna nie zostala nigdy wydana.Później,bodajże w 2004 doszła do tego jeszcze jedna z nie wydanym wcześniej materiałem. Generalnie muzycznie był to chyba pop rock,w części śpiewany przez Gilby'ego.
Mimo,ze pop rock nie jest moją ulubioną muzyką,to jednak Candy słucham często z dużą przyjemnością. Tkwi bardzo w klimacie lat 80-tych i to słychać.
Nie wiem,ilu z Was miało okazję posłuchać tego zespołu,ale chętnie bym podyskutował na jego temat :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Shivel

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +11
Candy
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2007, 06:26:59 pm »
0
Mam ich pierwszą płytę Whatever Happened To Fun, a od dziś również Bubblegum Beat (raz jeszcze ukłony w stronę Złego Moda ;) ). To, na co przede wszystkim zwraca się uwagę słuchając Candy i to, co właśnie najbardziej podoba mi się w ich muzyce, to ten - jak to określił Zqyx - "klimat lat 80.". Muzyka jest zupełnie inna niż obecna, charakterystyczna dla tamtego okresu. Na płytach znajdują się piosenki szybkie, wesołe, szalone, choć  znajdziemy również spokojniejsze kawałki.
Utwory wpadają w ucho i mimo że Candy nie jest żadnym "wybitnym" zespołem, to słucham ich z przyjemnością i często sięgam po ich płytę (a właściwie od dziś - płyty).
Jeśli ktoś nie zna Candy, to polecam posłuchać choćby z czystej ciekawości. A nuż się spodoba? ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Candy
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2007, 07:05:43 pm »
0
Cytuj
Jeśli ktoś nie zna Candy, to polecam posłuchać choćby z czystej ciekawości. A nuż się spodoba? ;)
Określiłbym ich muzykę jako garażowy pop rock dla nastolatek ;) ale fajnie się tego słucha.Jest takie "skoczne",wesołe,ale czasem melancholijne ;) Warto "skosztować", póki linki do Bubblegum Beat są na forum :)  Jeśli lubicie Gilby'ego i ten jego luz w muzyce to pewnie będzie to coś dla Was :) Nie oczekujcie symfonii na 10 gitarzystów,5 perkusji i 4 wiolonczele :P :D  
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Candy
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2020, 09:29:35 am »
0
Pierwsze demo zespołu Candy z 1984 roku.
Wydany na kasecie w wersji promo TDK SA60

Lista utworów:
A1 Best Dressed Kid   
A2 Cherry Cola   
A3 Daddy Is A Jet   
A4 Electric Angels   
B1 Girl I Love   
B2 Grow Up   
B3 Pink Convertible   
B4 Saturday Arcade   
B5 West Side Affair   
B6 You Don't Have To Be An Angel

Skład /niewymienieni/:
perkusja – John Schubert
gitara , vocal prowadzący – Kyle Vincent
gitara prowadząca – Gilby Clarke
autor tekstów, basista – Jonathan Daniel