Autor Wątek: Reputacja  (Przeczytany 31497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 17, 2012, 10:35:31 am »
+2
Jeżeli są jakieś kontrowersje w dawaniu plusów i minusów to może lepiej z nich zrezygnować .A przynajmniej w temacie "Co leci z głośników"

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 17, 2012, 02:50:13 pm »
+5
Nie trzeba rezygnować z minusów i plusów, tylko raczej z tej dziwnej reputacji. Traktowanie jej jako jakikolwiek wyznacznik zakrawa na śmieszność, więc po co ona? Bezsensowna liczba wyrażająca aktywność w "co leci z głośników". Na dodatek dochodzimy do patologii - jak komuś na tych durnych strzałeczkach zależy - lepiej, żeby nie miał własnego zdania, a najlepiej, żeby pisał tylko "Super, oby Slashowi sie udało :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer:" - i ma swoją "reputację". To coś nie ma nic wspólnego z reputacją, a wręcz przeciwnie - reputacja powyżej 300 często oznacza spamera. Taki był zamysł tego wskaźnika? Zapewne nie... Nie bez powodu Owsik, Krelke, cravenciak mają ok. 100. Bo piszą rzadziej, a mądrzej.
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5022
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 17, 2012, 03:06:19 pm »
+1
Zbliżam się do 100 więc będę zaraz mądrzejszy.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 17, 2012, 03:12:16 pm »
-4
(...) reputacja powyżej 300 często oznacza spamera. Taki był zamysł tego wskaźnika? Zapewne nie... Nie bez powodu Owsik, Krelke, cravenciak mają ok. 100. Bo piszą rzadziej, a mądrzej.

Canis ma +977. Wyjątek nie potwierdzający regułę.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

vegtcia

  • Gość
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 17, 2012, 03:29:02 pm »
0
CC, napisałeś to wszystko specjalnie, aby tylko nabić sobie reputację!  Teraz tak poważnie, to się z Tobą zgodzę. Plusy i minusy są OK, ale ta reputacja jest do bani. Są osoby, które nie przejmują się tym, ale są też takie, które biorą sobie to do serduszka a później nie wchodzą na forum lub nie piszą postów, bo nie chcą mieć jeszcze gorszej reputacji. Jestem za tym, żeby reputacji nie było, plusy i minusy są w porządku i raczej nikomu nie przeszkadzają. Bo co to da, że ktoś ma "świetną" reputację? Jakąś satysfakcję, szacunek u innych forumowiczów? Nie sądzę...

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 17, 2012, 03:31:52 pm »
0
Zamysł był taki, że plusy i dodatnia reputacja jest swego rodzaju nagrodą i pokazaniem innym użytkownikom dobrego postępowania, minusy - znakiem (dla użytkownika), że może powinien coś zmienić w swoim podejściu. Ale jeśli to wszystko ma działać użytkownicy powinni plusować/minusować tak jak powiedziało to kilka osób po drodze (katarynka, CC), w innym przypadku to nie będzie działało. Będziemy wkrótce robić małe korekty w działaniu systemu, więc spokojnie

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 17, 2012, 03:45:06 pm »
0
Jeżeli są jakieś kontrowersje w dawaniu plusów i minusów to może lepiej z nich zrezygnować .A przynajmniej w temacie "Co leci z głośników"
Nie w daniu plusów w temacie "Co leci z głośników" tkwi problem, tylko problem tkwi w minusach. Niech sobie ma ktoś te dodatkowe 100 plusów (nawet jeśli nie słusznie) nikomu to nie wyrządza szkody, tym bardziej, że chyba nikt tych plusów nie traktuje poważnie.

Minusy daję, gdy widzę hejt, często niezależnie od tematu, a nie chcę karmić trolla.
Co znaczy ten hejt? Mniejsza o to.... i widzisz ja mam do tego inne podejście bo jeżeli nie chcę karmić trolla to się w ogóle nie odzywam, ale to nie oznacza, że daję mu minusa, tym bardziej, że musimy liczyć się z tym, że czyjeś zachowanie możemy źle interpretować. Oprę się na własnym przykładzie.                                                                                                                                                                                                                             Post skierowany do mojej osoby w temacie Piractwo:                                                                                                                                                                                                                                
blackmore pls nie rób mi konkurencji na największego trolla w najach jeśli będą :(
Wszystko co pisałem w tamtym temacie nie miało na celu trollowania, ale znajdzie się 10 takich Nieuchwytnych, którzy też tak uznają i polecą minusy, a za co? Bo rzekomo trollowałem, ........sorry, ale jest to trochę żenujące

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 17, 2012, 03:55:50 pm »
0
hejt - niezależnie od tematu strona a jest dobra, strona b jest zła, nawet jeśli temat jest o czymś zupełnie innym, tak to widzę. Jasne, że można tego typu postawy zignorować, ale można też potraktować jako zjawisko niepożądane i "nagrodzić" ;) Zmieniłoby się Wasze podejście do minusów i plusów, gdyby nie było nazywane reputacją?
P.S. Niechwytny dostał "bonusa", więc raczej szybko naśladowców nie znajdzie ;) Oczywiście pewne rzeczy były, są i będą subiektywne, bo kogoś może denerwować np. styl pisania jakiejś osoby, a inna może go uwielbiać. Niektórych plusów i minusów nie rozumiem, ale czy wszystko trzeba rozumieć? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 17, 2012, 04:05:45 pm »
+1
(...) reputacja powyżej 300 często oznacza spamera. Taki był zamysł tego wskaźnika? Zapewne nie... Nie bez powodu Owsik, Krelke, cravenciak mają ok. 100. Bo piszą rzadziej, a mądrzej.

Canis ma +977. Wyjątek nie potwierdzający regułę.

Ojeeeej, dzięki Ci, Bender.
Zresztą nie uważam, że ludzie, którzy wrzucają piosenki do tematu "Co leci z głośników?" są spamerami. Przecież to nie ich "wina", że dostają plusy.

Co do plusów i minusów, biorąc pod uwagę Wasze zdanie, na pewno to wszystko przedyskutujemy i wprowadzimy poprawki :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2012, 04:08:34 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 17, 2012, 04:10:53 pm »
0

P.S. Niechwytny dostał "bonusa", więc raczej szybko naśladowców nie znajdzie ;) Oczywiście pewne rzeczy były, są i będą subiektywne, bo kogoś może denerwować np. styl pisania jakiejś osoby, a inna może go uwielbiać. Niektórych plusów i minusów nie rozumiem, ale czy wszystko trzeba rozumieć? :)
Zawsze się znajdą tacy, tym bardziej, że za dawanie minusów w złej wierze nie są przewidziane sankcje (no bo i jak). Poza tym będą też i drudzy, którzy wprawdzie nie będą robili tego w złej wierze, ale jednak ich osądy będzą niesłuszne.

Zmieniłoby się Wasze podejście do minusów i plusów, gdyby nie było nazywane reputacją?
ale to nie w nazwie tkwi problem. Plusów i tak nikt nie będzie traktował na poważnie jakkolwiek by to się nie nazywało.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 17, 2012, 05:07:30 pm »
0
Plusów nigdzie nikt nie będzie traktował poważnie, ale minusy już tak?  Czemu tak uważasz?

Co jest słusznym, a co niesłusznym osądem? Większość rzeczy, które piszemy na forum jest subiektywną opinią, z którą można się zgadzać, albo nie. Dostaje plusa, albo minusa, wiele opinii nie dostaje nic i też jakoś z tym żyjemy.
Co ciekawe nawet w Co leci z głośników zdarzają się opinie z minusami i to jest zaskakujące ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2012, 05:10:02 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sweetcali

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +351
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 17, 2012, 05:12:59 pm »
0
Właśnie , minusów w tym temacie nie rozumiem .Każdy słucha tego co chce i lubi .


Uploaded with [URL=http

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 17, 2012, 05:15:00 pm »
0
A minusy w temacie z życzeniami urodzinowymi rozumiesz? Ja nie, a były.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 17, 2012, 05:17:51 pm »
+1
Najprościej by było (poza skasowaniem tej całej reputacji, oczywiście, bo jest bez sensu w założeniu i nie widzę sensownej opcji, by ją "naprawić" ;)) zrobić tak, że pod postami wyświetla się "plusa dali:" i lista użytkowników, analogicznie z minusami. Trudne technicznie do zrobienia to nie jest, skoro na wielu, nawet mniej profesjonalnych forach, to się widuje, a przynajmniej ukróciłoby minusowanie poszczególnych użytkowników dla zasady (no, chyba, że ktoś będzie miał na to wywalone i i tak będzie ciągle minusował jedna i tą samą osobę). Spamerskie plusy już trudniej tak wyeliminować, ale "kółka wzajemnej adoracji" przynajmniej będą widoczne.
Geoff Fuckin' Tate!


Offline sweetcali

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +351
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 17, 2012, 05:45:10 pm »
0
Całkowicie się zgadzam z CC ,tak by było rzeczywiście sensownie :)
A minusy w temacie z życzeniami urodzinowymi rozumiesz? Ja nie, a były.
To chyba ktoś się pomylił . Nie wierzę ,że ktoś celowo dał w takim temacie minusa.


Uploaded with [URL=http