Autor Wątek: Reputacja  (Przeczytany 31506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 15, 2012, 03:04:58 pm »
0
Ja plusiki w temacie Co leci z głośników traktuję jak "lubię to" na fejsie. Znaczy to chyba działa na tej samej zasadzie.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 15, 2012, 03:47:26 pm »
0
Ja dając plusa też traktuję jak " lubię to" w temacie Co leci z głośników ,minusów nie daję bo każdy słucha co lubi. :)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 15, 2012, 08:58:17 pm »
0
Ja też te plusuje w tym temacie mniej więcej na zasadzie lubię to, pomimo, że nie mam facebooka  :P

Offline sweetcali

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +351
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 15, 2012, 09:10:19 pm »
0
Chyba większość z nas tak robi w tym temacie  :)


Uploaded with [URL=http

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 15, 2012, 09:13:18 pm »
+4
no to co to u licha ma wspolnego z reputacja ?  ;)

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 15, 2012, 10:06:16 pm »
+3
Otóż to, Nata. Parę powyższych postów pokazuje dlaczego zabawa w plusy i minusy na forum mija się z celem, choć z racji wykopowych przyzwyczajeń korzystam całkiem często, plusując to, co uznam za wartościową opinię, a minusując to, co nie wnosi nic do tematu (w sumie ten post chyba pod to podpada ;< Stąd też zresztą moje rzadkie wypowiedzi, nie lubię powielać tego, co zostało już napisane).
Patafiaństwo się szerzy...

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 16, 2012, 07:13:54 pm »
+2
Zgadzam się z Natą i Kurczakiem. Moim zdaniem reputacja nie powinna być traktowana jako "lubię to" lub "nie lubię tego", chociaż pewnie takie skojarzenie, ze względu na facebooka, samo się nasuwa i niektórzy z nas mogą plusować z "fejsowego" przyzwyczajenia. Dla mnie na plusa zasługuje post, z którym nie muszę się zgadzać, ale który np. jest poparty jakimiś logicznymi argumentami, który posiada jakąś wartościową informację, lub kiedy ktoś odpowie na jakieś wcześniejsze pytanie, zadane przez innego użytkownika, czyli po prostu temu użytkownikowi pomoże. Minusa jeszcze nie dałam, aczkolwiek uważam, że w uzasadnionych przypadkach może on okazać się pożyteczny, np. kiedy ewidentnie widzę, że ktoś kogoś "ubija" lub z kogoś drwi, jeśli ktoś tworzy niemiłą atmosferę lub chamsko odpowiada na czyjeś pytanie,  wydaje mi się, że może to być pomocne, ponieważ admini i moderatorzy nie zawsze są w stanie wszystko zauważyć, a takie minusowanie może dać komuś do myślenia i wtedy ta osoba nieco się pohamuje. Druga sprawa - kiedy władze mają problem, czy dać komuś warna lub zbanować go za jakąś wypowiedź, mogą posłużyć się "opinią ludu" ;) wyrażoną w minusach właśnie. Podkreślam jednak, że zasady reputacji powinny być moim zdaniem gdzieś określone i przyklejone, tak jak jest to zrobione w przypadku regulaminu :)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 16, 2012, 11:18:48 pm »
0
Druga sprawa - kiedy władze mają problem, czy dać komuś warna lub zbanować go za jakąś wypowiedź, mogą posłużyć się "opinią ludu" ;) wyrażoną w minusach właśnie.
Władza powinna być mądrzejsza od ludu, zwłaszcza w sytuacji gdy to władza jest strażnikiem regulaminu, a nie lud, dlatego jeżeli ma wątpliwości to powinna ufać bardziej sobie niż ludowi  ...tym bardziej, że to nie lud tworzy regulamin  :P

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 16, 2012, 11:48:34 pm »
0
Powinna, ale widziałeś ludzi nieomylnych i obiektywnych? Moim zdaniem tacy nie istnieją. "Lud" nie tworzy regulaminu, ale to nie znaczy, że nie musi się przejmować, jeśli ten regulamin jest łamany, użytkownicy powinni dbać o porządek w takim samym stopniu, jak władze. Wszyscy tworzymy to miejsce, wszyscy powinniśmy się czuć w pewnym sensie za nie odpowiedzialni.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 17, 2012, 12:00:10 am »
0
Powinna, ale widziałeś ludzi nieomylnych i obiektywnych? Moim zdaniem tacy nie istnieją.
No oczywiście, że tacy nie istnieją. Ekonomiści w swoich prognozach tez mogą się mylić, ale to wcale nie oznacza, że w związku z tym  lepiej spytać się i zaufać ludowi na temat np.  tego jaki będzie kurs złotego za miesiąc  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2012, 12:02:00 am wysłana przez Bluebird »

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 17, 2012, 12:06:18 am »
0
Katarynko masz trochę racji. Jednak gdyby kierować się reputacją w dawaniu Warnów i tym podobnych rzeczy to ja już dawno nie miałbym wstępu na to forum. Mnie po prostu regularnie minusują. Nie ważne czy napiszę coś, co wiąże się z tematem czy też dam komuś radę. Według mnie oczywiście wiele złego zrobił facebook. Powiedzcie mi co jest złego w tym, że w notowaniu radiowej trójki oddałem głos na Slasha i jego piosenkę? Albo w tym, że napisałem co myślę?
I zgadzam się, że powinien być ustalony regulamin plusów i minusów, byśmy wiedzieli za jakie przewinienie kogoś ukarać minusem, a za co kogoś nagrodzić plusem. Sądzę, że to rozwiązało by sprawę zupełnie irracjonalnych minusów, których według mnie nie powinno być. Gdyby takowy regulamin powstał, uważam, że można by wtedy było brać pod uwagę opinię forumowiczów o danym userze przy rozdawaniu ostrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2012, 12:07:56 am wysłana przez Reno »

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 17, 2012, 12:12:38 am »
0
Bluebird - ja nie twierdzę, że użytkownicy mają podejmować decyzje za modów, raczej chodziło mi o to, że jeśli jest przypadek, kiedy "wykroczenie" jest niejasne (wiele razy były sytuacje, że ktoś z adminów lub modów zastanawiał się, czy coś jest np. obraźliwe czy nie, bo "wrażliwość" ludzi na pewne słowa czy zwroty jest różna), to wtedy na podstawie minusów za te konkretne "wykroczenie" łatwiej byłoby decyzję o warnie podjąć. Trochę to zawiłe, ale mam nadzieję, że wiadomo, o co mi chodzi ;)

Reno - ja absolutnie nie mam na myśli dawania warnów za to, że ktoś za jakiś post miał ileś tam nieuzasadnionych, bezsensownych minusów. Ja mówię o przypadkach, które balansują na granicy zgodności z regulaminem, wtedy takimi minusami możnaby się było pokierować :)

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 17, 2012, 12:15:24 am »
0
Katarynko rozumiem. Mi chodziło dokładnie o to samo, tylko że napisałem o tym naokoło.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 17, 2012, 12:41:34 am »
0
Bluebird - ja nie twierdzę, że użytkownicy mają podejmować decyzje za modów, raczej chodziło mi o to, że jeśli jest przypadek, kiedy "wykroczenie" jest niejasne (wiele razy były sytuacje, że ktoś z adminów lub modów zastanawiał się, czy coś jest np. obraźliwe czy nie, bo "wrażliwość" ludzi na pewne słowa czy zwroty jest różna), to wtedy na podstawie minusów za te konkretne "wykroczenie" łatwiej byłoby decyzję o warnie podjąć. Trochę to zawiłe, ale mam nadzieję, że wiadomo, o co mi chodzi ;)
Ja bardzo dobrze rozumiem Cię Katarynko, o co Ci chodzi, tylko, że też postaraj się zrozumieć mój tok rozumowania, czyli to, że nikt jeszcze nie udowodnił, że większość jest mądrzejsza ...no i dalej posłużę się przykładem tych nieszczęsnych ekonomistów, ale już może nie z tym złotym. Czy jeżeli ekonomiści mają wątpliwości jakie PKB będzie w przyszłym roku, to czy w związku z tym należałoby się spytać ludu co o tym sądzi, żeby ekonomistom na podstawie tego łatwej było przedstawić swoje prognozy?

I zgadzam się, że powinien być ustalony regulamin plusów i minusów, byśmy wiedzieli za jakie przewinienie kogoś ukarać minusem, a za co kogoś nagrodzić plusem. Sądzę, że to rozwiązało by sprawę zupełnie irracjonalnych minusów, których według mnie nie powinno być. Gdyby takowy regulamin powstał, uważam, że można by wtedy było brać pod uwagę opinię forumowiczów o danym userze przy rozdawaniu ostrzeżeń.
Przesłanie Administracji dotyczące minusów jest jasne i czytelne, minus wtedy gdy został naruszony regulamin - który w końcu istnieje. Tyle, że ja osobiście nie czuję się kompetentny do tego, żeby osądzać, czy ktoś złamał regulamin. Jeżeli uważam, że regulamin został naruszony to zgłaszam to osobom bardziej kompetentnym (ze wskazanie punktu regulaminu, który został naruszony) i to oni ostatecznie decydują czy regulamin rzeczywiście został  naruszony, jeżeli uznają, że nie został naruszony to ja nie mam innego wyjścia jak domniemywać, że rzeczywiście tak jest.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Reputacja
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 17, 2012, 08:26:19 am »
+1
Plusy daję, gdy określona wypowiedź mi się podoba, a nie sądzę, że miałbym cokolwiek do dodania ( czyli biorąc pod uwagę moją aktywność na forum - rzadko :P ) Nie daję plusów w temacie muzycznym na zasadzie - lubię to, bo rzadko tam zaglądam, a dla mnie to typowo spamerski temat ( Już widzę las hejtów :P ) Minusy daję, gdy widzę hejt, często niezależnie od tematu, a nie chcę karmić trolla.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2012, 08:47:19 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"