Autor Wątek: Ron o gitarowych początkach i o tym, jak Joe Satriani polecił go GNR  (Przeczytany 1028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547


Ron Thal był ostatnio gościem „Face Culture”.
Rozmowa zahaczyła o różne tematy, w tym o to, jak Bumblefoot trafił swego czasu do Guns N’ Roses. 

„Był rok 2004”, powiedział gitarzysta. „Ja i Joe Satriani graliśmy w New Jersey. Zaprosił mnie na scenę, żeby razem wykonać pewien kawałek. Wkrótce potem ktoś zapytał go: ‘Gunsi właśnie szukają nowego gitarzysty. Poleciłbyś kogoś?’. A on polecił mnie.

Dwa lata później rozpoczęło się to, co przyniosło osiem lat koncertowania, płytę, DVD…”. 

www.youtube.com/watch?v=sdGHCTGS0ps


Thal mówił także o tym, co według niego przesądziło o wielkości Eddie’ego Van Halena.

„Jego dusza. Jego mózg. Jego ręce. Tu trzeba odpowiednich rąk, a tylko on takie posiadał. Brzmieniowo dokonał rzeczy, których nie dokonał nikt inny. Stał się inspiracją dla wielu ludzi”.   

Czy to „Mean Street” (z 1981 roku) skłoniła Rona do sięgnięcia do gitarę?

„Nie. Sięgnąłem po gitarę, kiedy usłyszałem ‘Alive’ Kiss (1975). Ten album ukazał się, kiedy miałem pięć lat, i od tamtej pory chciałem grać w zespole, tworzyć muzykę, wywoływać w ludziach emocje, które ta płyta wywołała we mnie. Nigdy wcześniej w przeciągu mojego krótkiego życia nie czułem się tak… żywy.

Założyłem kapelę z myślą, że zostanę bębniarzem, ale okazało się, że mój brat też chce grać na bębnach… i na tym stanęło. Drugi wybór padł na gitarę basową.
Poszedłem do sklepu muzycznego z nadzieją, że nabędę instrument i zacznę pobierać lekcje, ale ponieważ byłem zaledwie sześcioletnim dzieciakiem, powiedzieli mi, że nie mają odpowiednio małej gitary basowej. Chociaż nie… to była bardziej myśl. Na głos powiedzieli tylko, że choć nie mają gitary basowej dla dzieci, to chętnie podejmą się nauki, po czym nakłamali mnie i mojej mamie, że jeśli chcę grać na gitarze basowej, to najpierw przez dwa lata muszę uczyć się gry na klasycznej gitarze. Sprzedali mi małą gitarę i tak zacząłem naukę, która miała trwać jeszcze wiele, wiele lat”.
 





Źródło
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2021, 07:20:35 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34670
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Ron o gitarowych początkach i o tym, jak Joe Satriani polecił go GNR
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 18, 2021, 08:02:40 am »
+2
Osoby, które przeprowadzają wywiad z jakimkolwiek muzykiem mogłyby postarać się zadać mniej oczywiste pytania niż takie, na które ktoś odpowiedział już miliony razy. Podziwiam cierpliwość, zarówno muzyków, jak i tłumaczących wywiad.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8574
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Ron o gitarowych początkach i o tym, jak Joe Satriani polecił go GNR
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 18, 2021, 10:18:10 am »
+2
to choroba ktora od lat trawi wszelkiej masci "dziennikarzy", nie tylko w branzy muzycznej

dlatego np. ja gdy wybieralem pytania dla Fortusa, to sie bardzo staralem, zeby nie zaczal ziewac jak je czytal... mam nadzieje, ze sie w miare udalo
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2021, 11:11:49 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Ron o gitarowych początkach i o tym, jak Joe Satriani polecił go GNR
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 18, 2021, 12:19:14 pm »
+1
Podziwiam cierpliwość, zarówno muzyków, jak i tłumaczących wywiad.

Gwoli prawdy... większość tego rodzaju tekstów wywołuje myśl: "Przecież to już gdzieś było".
Można by ich nie wrzucać, tyle że nastały czasy, gdy sytuacja z koncertami jest, jaka jest, nowej płyty Guns N' Roses ani słychu, ani widu, a i Axl przecież nie co dzień pojawia się w Scoobym Doo.  ;)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8574
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Ron o gitarowych początkach i o tym, jak Joe Satriani polecił go GNR
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 18, 2021, 12:35:21 pm »
+1
I nie codziennie Bucket rysuje stwory z długimi kończynami
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34670
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Ron o gitarowych początkach i o tym, jak Joe Satriani polecił go GNR
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 19, 2021, 08:59:59 am »
+2
Podziwiam cierpliwość, zarówno muzyków, jak i tłumaczących wywiad.

Gwoli prawdy... większość tego rodzaju tekstów wywołuje myśl: "Przecież to już gdzieś było".
Można by ich nie wrzucać, tyle że nastały czasy,

że na bezrybiu i rak to ryba ;) Tak, czy inaczej podziwiam cierpliwość i zapał do tłumaczeń :) Dziękuję!
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Fortus o różnych wcieleniach GNR [fortus] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2129
Ostatnia wiadomość Września 24, 2020, 10:22:36 pm
wysłana przez sunsetstrip