Autor Wątek: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)  (Przeczytany 47226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #135 dnia: Marca 27, 2010, 10:37:09 pm »
0
Dziwne że nikt nie komentuje ewidentnego plagiatu w "Doctor Alibi" :D.Tak jakby się nic nie stało :???:.Wiadomo zwolennicy Slasha udają że nic się nie stało,klapki na oczach i uszach :D.Jak dla mnie to jest ważniejsze że wogóle coś takiego Slash nagrywa i robi swoich fanów w "banbuko".....ja ma w du...e taki interes jak ktoś mnie robi w wała.Nie będe się podniecał średnio udaną płytką na której jest masa zerżniętych pomysłów od innych kapel i do tego jest utwór który śmierdzi na kilometr plagiatem...... :???:

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #136 dnia: Marca 27, 2010, 10:49:38 pm »
0
Płyta jeszcze nie wyszła, więc jeszcze nie osądzajmy, zobaczymy, moze tak jak niektorzy wspomnieli Slash cos parsknie o inspiracji Ramones w książeczce albo coś, jak nie to bd po nim jechac  8). (wgl Lemmy cos nagrywal z Ramones, wiec ich zna, raczej by zauwazyl nie?)

Wgl ostatnio w muzyce bardzo ciezko cos zrobic orginalnego, wypala sie wszystko troche ;/

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #137 dnia: Marca 27, 2010, 10:52:04 pm »
0
Też bym poczekał na wyjście płyty, być może w książeczce napisze Slash ocb, a jak nie to faktycznie wtopa.
Masa zerżniętych pomysł? Jakie?
Tylko Slash nie głosił, że tą płytą zrewolucjonizuje przemysł muzyczny tylko nagra rock n' rollową płytę i z tego, co usłyszałem wyszło mu. Kawałki mają klimat, a poza tym podoba mi się mastering, wszystko ładnie brzmi.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #138 dnia: Marca 27, 2010, 10:56:00 pm »
0
To jest moja obiektywna opinia,nie poparta żadną niechęcią do Slasha.Stwierdzam fakty,może bolesne dla zwolenników,ale prawdziwe.Gothix nie oszukuj sam siebie.Można coś stworzyć pod wpływem inspiracji,ale nie podpisywać swoim nazwiskiem czyjejś piosenki lub riffu.....

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #139 dnia: Marca 27, 2010, 11:00:18 pm »
0
To jest moja obiektywna opinia,nie poparta żadną niechęcią do Slasha.Stwierdzam fakty,może bolesne dla zwolenników,ale prawdziwe.Gothix nie oszukuj sam siebie.Można coś stworzyć pod wpływem inspiracji,ale nie podpisywać swoim nazwiskiem czyjejś piosenki lub riffu.....
Nie oszukuje tylko mam cicha nadzieje że Slash jakoś to wyjaśni, a jak nie to obrzucimy go błotkiem :D.
Mnie tylko dziwi w takim razie, że Lemmy nic nie zauważył?

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #140 dnia: Marca 27, 2010, 11:24:37 pm »
0
To fakt ;).A może Lemmy o wszystkim wie?Tylko co tu może Salsh wyjaśnić?Riff i melodia to plagiat,róznica to tekst.Więc to nie cover.Jak by był to okey,ale nie jest.W takim razie co? Wkopał się na maxa Slashu,co powie fanom?Że to przypadek?Inspiracja?A może Lemmy winien?

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #141 dnia: Marca 27, 2010, 11:26:08 pm »
0
Przecież tym razem Slash jest szefem wiec nawet gdyby Lemmy zauwazyl to Slash mogl miec to gdzies.
A pisanie, ze ciezko stworzyc cos nowego w muzyce jest smieszne. To tak samo ciezko stworzyc cos nowego w literaturze - zdecydowana wiekszosc kombinacji wyrazow juz uzyto w przeszlosci.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #142 dnia: Marca 27, 2010, 11:27:39 pm »
0
A może Salsh powie że wymyślił ten riff pewnego popołudnia, tylko zapomniał że go słyszał na jakiejś,czyjejś płycie wcześniej?

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #143 dnia: Marca 27, 2010, 11:35:06 pm »
0
Ei, ale jak np. napiszesz jakis riff, nagrywasz piosenke z kolega, kolega mowi ze to juz gdzies slyszal, to ty i tak wstawisz ta piosenke na plyte? Bezsensu..
Jednak wole poczekać na premiere plyty.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #144 dnia: Marca 28, 2010, 12:00:19 am »
0
Słyszałeś kawałek Slasha i kawałek Ramones?Co o tym sądzisz?Sam sobie odpowiedz na to pytanie.Napisz co myślisz?Co chcesz usłyszeć od Slasha.Skoro to cover to już byś to od niego usłyszał,twierdzi że to jego kompozycje(pierwsza płyta kiedy jest jego w stu procentach)lansuje tą płyte gdzie popadnie,setki pytań i cisza na ten temat.
Zaraz się okaże że wszystkiemu winien Lemmy, bo nie powiedział Slashowi ze słyszał już ten riff i melodię. ;)

Offline Loremaster

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Respect: +1
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #145 dnia: Marca 28, 2010, 01:58:42 am »
0
Ale Slash ma już takie akcje na koncie - vide "Dirty Little Thing" , zresztą Lemmy jest wielkim fanem i byl przyjacielem Ramones więc napewno coś jest nie tak, to że napiszę Slash że się inspirował Ramones , nic nie da bo inspiracaj a riff to co innego, po prostu bezczelnie zerżnął kawałek Ramones - nic mniej, nic więcej. Co jest przykre, bo to już drugi taki jego wyczyn , a mówienie że w muzyce już wszystko było to dziwne tłumaczenie, to czemu ciągle są zespoły które krają bardzo oryginalnie. Jakos większość muzyków nie ma z plagiatami nic wspólnego - tylko Slash biedny ma takie pecha że drugi raz coś takiego robi.

 Co do płyty to ja zasadniczo zdania nie zmieniam - świetne jest Ghost, Beautiful Dangerous, Baby Can't Drive , Watch This , By The Sword
balladki są średnie mocno, Promise nudne tak jak Starlight. Hold On i Crucify the Dead średnie, Nothing to say - fatalne.

smakol

  • Gość
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #146 dnia: Marca 28, 2010, 03:11:34 am »
0
Ale Slash ma już takie akcje na koncie - vide "Dirty Little Thing" , zresztą Lemmy jest wielkim fanem i byl przyjacielem Ramones więc napewno coś jest nie tak, to że napiszę Slash że się inspirował Ramones , nic nie da bo inspiracaj a riff to co innego, po prostu bezczelnie zerżnął kawałek Ramones - nic mniej, nic więcej. Co jest przykre, bo to już drugi taki jego wyczyn , a mówienie że w muzyce już wszystko było to dziwne tłumaczenie, to czemu ciągle są zespoły które krają bardzo oryginalnie. Jakos większość muzyków nie ma z plagiatami nic wspólnego - tylko Slash biedny ma takie pecha że drugi raz coś takiego robi.

 Co do płyty to ja zasadniczo zdania nie zmieniam - świetne jest Ghost, Beautiful Dangerous, Baby Can't Drive , Watch This , By The Sword
balladki są średnie mocno, Promise nudne tak jak Starlight. Hold On i Crucify the Dead średnie, Nothing to say - fatalne.

Metallica zerznęła bezczelnie sanitarium - a gunsi też już mieli szum na koncie związany z intrami czy czymś tam na ChD - nie mam zamiaru bronić Kudłacza - ale myślę, że Lemmy musiał się skumać co jest grane więc poczekam na jakąś wypowiedź ( w końcu facet to był ich najbliższy przyjaciel i gra ich numery na koncertach czasem )

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #147 dnia: Marca 28, 2010, 03:31:35 am »
0
Ja na razie umywam ręce od tej sprawy, swoje już rzekłem. Ale tak jak Artura, dziwi mnie brak komentarzy na temat Dr. Alibi.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Springsteen

  • Gość
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #148 dnia: Marca 28, 2010, 12:39:21 pm »
0
Niestety nie miałem jeszcze okazji przesłuchać żadnej piosenki (z wyjątkiem By The Sword) z powodu awarii głośników , ale może i dobrze lepiej będzie się słuchało całość.
A co do Ramones , ich styl gry (przynajmniej z pierwszych dwóch płyt , bo jeszcze nie słyszałem wszystkich )  jest bardzo łatwy nawet do nieświadomego (a może podświadomego) splagiatowania.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Przesłuchaj fragmenty nowej płyty Slasha już dziś! Polecamy :)
« Odpowiedź #149 dnia: Marca 28, 2010, 02:34:31 pm »
0
To nie styl gry, tylko identyczny riff.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

 

Koncert Slasha "Live at the Roxy" na DVD

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3235
Ostatnia wiadomość Czerwca 18, 2015, 11:58:25 am
wysłana przez daub