Autor Wątek: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Guns N’Roses.  (Przeczytany 10570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikus666

  • Moderator
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Guns N’Roses.
« dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:02:41 pm »
0
Pozdrowienia z Nowego Jorku, oddalonego o około 490 mil od Cleveland, miejsca gdzie odbędzie się ceremonia wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame i milion mil od miejsca, w którym aktualnie obozuje Pan Rose ze swoją karawaną - chociaż szczerze, dystans wydaje się jeszcze większy. Zwłaszcza biorąc pod uwage reakcję większości fanów GNR na otwarty list frontmana zespołu, który opublikował w środę i który momentalnie uczynił go najbardziej znienawidzonym człowiekiem w internecie.

Sprawa wygląda tak: Pomimo tysięcy komentarzy, które są rezultatem listu i które generalnie kręcą się wokół „Axl ssie“ / „Axl to płaczliwa cipka“ - jestem w mniejszości, która wydaje się nie mieć kompletnie żadnego problemu z oświadczeniem Axla. Tak naprawdę uważam, że cała sytuacja jest super.
Ponieważ popieram Axla. Tak, jestem świadomy że w przeszłości nazywałem go „strasznym staruszkiem w koszulce Raidersów, który mieszka na szczycie wzgórza“ i porównywalem go do Lil Wayne’a. Oczywiście, zdaje sobie również sprawę, że jego ostatnie „wysiłki“ (każdemu może się zdarzyć kiepskie 20 lat), niekoniecznie równają się przeszłym dokonaniom zespołu. Ale po przeczytaniu jego listu, to wszystko nie ma znaczenia. Jeśli w ogóle, sytuacja jest nawet lepsza. Ponieważ Axl Rose to gwiazda rocka. Być może ostatnia tego rodzaju. Jest anachronizmem, zagadką. Nigdy nie będzie drugiego takiego jak on i naprawdę, jego pismo do RNRHOF to tylko dowód tego wszystkiego.

Mianowicie: W liście Rose’a jest ponad 1,000 słów - żadne nie jest przeprosinami. Ponieważ Axl nie musi i nie dba o to czy Cie to urazi. Nigdy nie pozwala zapędzić się do narożnika - wszystko od niekończącej się wojny ze Slashem do 15 letniego oczekiwania na Chinese Democracy jest tego dowodem - i w kilku punktach swojego listu nadmienia, że wszyscy począwszy od komitetu HOF do byłych członków zespołu próbowali właśnie to zrobić. Więc zamiast dawać się zastraszać, Axl wolał całą sprawę obejść szerokim łukiem. Jak pisze „Nikt nie zabiera zabawek i nie idzie do domu“....Z mojej perspektywy i tak nigdy nie przyszło nam się bawić tymi zabawkami.
Łatwo jest nazywać Rose’a dupkiem, za to co robi, ale tak naprawdę - on JEST dupkiem. To właśnie czyni go tym kim jest i dlatego cały czas wyprzedaje stadiony na całym świecie. Nigdy nie oczekiwaliśmy niczego innego, a nadal próbujemy zrobić z niego „tego złego“, kiedy zachowuje się tak jak zawsze się zachowywał.

W pewien pokręcony sposób, poprzez ominięcie ceremonii (i poproszenie o niewprowadzanie go pod jego nieobecność), Rose pokazuje swoją uczciwość. W przeciwieństwie do np. Ozzy’ego Osbourne’a, który wcześniej nie chciał by Black Sabbath był brany pod uwagę jako kandydat do RNRHOF, tylko po to by potem pojawić się tam w 2006 i nazwac to „osiągnięciem“. Axl nie będzie błagał. Oszczędził nam też niepotrzebnych przepychanek już na scenie ( w przeciwieństwie do Blondie w 2006), mówiąc po prostu „nie dziękuję“. Robi to co chce i tylko to co chce. To samo tyczy się tak głośno omawianego reunionu, który wyklucza w tym samym liście mówiąc „czas ruszyć dalej“.
I ten ostatni cytat wszyscy fani Gunsów wściekli na Rose’a powinni wziąc sobie do serca. Bo NAPRAWDĘ czas ruszyć dalej. Ruszyć dalej ze swoimi mylnymi wyobrażeniami że Rose kiedykolwiek zmieni zdanie. Minęło już 20 lat a on nigdy nawet lekko nie odchylił się od swojej decyzji. Zero reunionu, nigdy. Gunsi nadal są zespołem i nadal koncertują, a jeśli Ci się to nie podoba to nie idz na koncert. Chociaż pewnie i tak pójdziesz.

Więc pewnie, wściekajcie się na Axla dzisiaj. Rzucajcie zapewnieniami, ze nigdy więcej nie posłuchacie jego muzyki (wątpliwe żeby kiedykolwiek znowu tworzył muzykę) i oskarżajcie, że jest sam dla siebie ważniejszy niż jego fani. Ale nie miejcie mu za złe, że jest tą samą osobą, którą był przez ostatnie 25 lat, bo tak naprawdę nie chcielibyście żeby sie zmienił. Ani na trasę ze starym składem, ani dla tej ceremonii, ani dla niczego innego. Będzie kroczył dalej własną ścieżką czy za nim podążacie, czy nie. I brawa dla niego za to. Koniec końcow - to Axl Rose. Jest gwiazdą rocka w czasach gdy pojęcie to jest bardzo wyświechtane. Chcemy go na tej scianie. Potrzebujemy go na tej ścianie. Dzięki temu mozemy spać, wiedząć że gdzieś tam, Axl nad nami czuwa. I pisze otwarte listy byśmy wiedzieli, że dalej mu zależy.

Źródło: http://www.mtv.com/news/articles/1682996/axl-rose-rock-n-roll-hall-of-fame-open-letter.jhtml
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2012, 07:41:59 am wysłana przez Zqyx »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34709
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:11:04 pm »
0
Pozwólcie, że skomentuję to w ten sposób:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WIXg9KUiy00" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=WIXg9KUiy00</a>


Co do tezy, że Axl jest dupkiem, którego uwielbiamy - zgadzam się.
Zgadzam się też, że jest wątpliwe, żeby nagrał nową muzykę.
No i oczywiście zgadzam się, że kroczy swoją ścieżką.
Natomiast to nadal nie wyjaśnia kwestii myślę niezrozumiałej do końca nawet przez największych sympatyków Rudego - dlaczego nie chce być przyjęty w poczet sław z RRHOF. Ktoś ma racjonalne wyjaśnienie? Bo wygląda mi to trochę na  nie, bo nie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 12:13:37 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:31:31 pm »
0
ale nie bo nie to tez jest jakies wyjasnienie. Moze niezbyt racjonalne..., moze np. nie chce byc wpisany, bo wstydzi sie byc w tym gronie RRHOF, albo uwaza np. ze nie jest godzien dostapic takiego zaszczytu :D

Ale tak naprawde to co to za roznica? Cale zycie probuje Axla zrozumiec, dlaczego postepuje tak a nie inczaej w roznych kontrowersyjnych sytuacjach  i jakos przez te 20 pare lat nie udalo mie sie  :)
mysle, ze dlatego tez miedzy innymi  ta fascynaca jego osoba trwa i trwa i trwac bedzie, bo tak jak wyzej wspomniano, choc psiocze na niego nie raz to i tak nie chcialabym zeby sie zmienil  :)

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:34:30 pm »
0
No w sumie mogę się podpisać pod tym listem :???: Ja jednak wierzę ,że jednak będzie tworzył nie do szuflady tylko wyda muze na płytach.Jedynie ta odmowa w przyjęciu go w poczet sław budzi we mnie mieszane uczucia :???:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34709
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:35:46 pm »
0
Nie, bo nie, to jest wyjaśnienie na poziomie mojego czteroletniego siostrzeńca, więc nie mów, że jest jakieś :P Ja próbowałem zrozumieć akurat tę jego decyzję, ale nie potrafię. Myślałem, że nie chce być traktowany jako część starego składu, ale czy chce, czy nie chce i tak będzie, poza tym nie podejrzewam go o aż taką niechęć do byłych kolegów. Nie wiem. Ktoś widzi inną opcję?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:37:51 pm »
0
Nie musi chodzić o niechęć :) może chodzić po prostu o to, że podjął decyzję jakiś czas temu o nie wchodzenie w jakieś sprawy związane z tym, co było kiedyś i chce się tego konsekwentnie trzymać (niezależnie od tego czy głupio czy nie)

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:45:03 pm »
0
Pozwólcie, że skomentuję to w ten sposób:
http://www.youtube.com/watch?v=WIXg9KUiy00

Co do tezy, że Axl jest dupkiem, którego uwielbiamy - zgadzam się.
Zgadzam się też, że jest wątpliwe, żeby nagrał nową muzykę.
No i oczywiście zgadzam się, że kroczy swoją ścieżką.
Natomiast to nadal nie wyjaśnia kwestii myślę niezrozumiałej do końca nawet przez największych sympatyków Rudego - dlaczego nie chce być przyjęty w poczet sław z RRHOF. Ktoś ma racjonalne wyjaśnienie? Bo wygląda mi to trochę na  nie, bo nie.


A co to znaczy ''poczet gwiazd'' dla Ciebie to tak ważne by tam był? Widocznie nie potrzebuje dyplomu by powieśić &nbsp;go sobie na ścianie.Czy jest mu to do szczęścia potrzebne?Widocznie nie, jak napisał w oświadczeniu.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34709
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 13, 2012, 01:00:26 pm »
0
Według mnie po prostu na to zasłużył. Zawsze zależało mu na to, żeby być tak wielkim jak np. Zepellini, czy Stonesi. I w jakiś sposób Gunsi są tacy. I w sytuacji, gdy chcą go za to uhonorować jakby zupełnie mu na tym nie zależało, jakby się obraził na wszystkich. Nie rozumiem. Ale nie muszę rozumieć, choć na pewno będę próbował.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 13, 2012, 03:13:19 pm »
0
Może to tak jak z dobrym aktorem? Nie musi dostać Oscara, żeby ludzie wiedzieli, że to jest dobry aktor  :) Tak samo Axl nie musi i jak widać nie chce nagród - jest muzykiem, sławą, legendą sam dla siebie. I wiemy, mimo wszystko, że jest muzykiem i legendą muzyki hard rockowej. I nią pozostanie, bo nie wierzę, żeby Gunsów dało się kiedyś tak po prostu zapomnieć. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pamięta, słucha, lubi.
I może Axl rzeczywiście konsekwentnie próbuje odciąć się od przeszłości, bo tak sobie kiedyś założył. I może jego decyzja jest dla nas zaskakująca, bo niespodziewana, ale kto wie jak dawno on sobie to postanowił? A może specjalnie czekał na ostatnią chwilę, żeby wyskoczyć z takim oświadczeniem? Żeby podkręcić atmosferę? Bo wiedział, że wszyscy, którzy mieli się w tej sprawie odezwać już się odezwali i wielu traktuje to wydarzenie jak co najmniej odebranie biletów do Raju, (albo przynajmniej kolejną okazję do promowania siebie).
Ilu z Was ma znajomych, których już nigdy nie chce widzieć na oczy? Z którymi nie chcecie żeby coś Was łączyło?  ;) Macie ten komfort, że nie musicie ich oglądać. Axl ma trochę gorzej, bo jego niechęci towarzyszą media i nagabywanie od lat. Wszyscy ciągle mu przypominają jak było dobrze w starych czasach, więc moze tak mały reunionik? Nie wierzę, że nie czuje presji. A presja naprawdę może wku***ać. Poza tym - występy z Duffem czy Izzy'm powinny uświadomić niektórym, że Axl jednak potrafi się dogadać.

Ja się cieszę z powyższego listu. Bo wyraził wszystkie moje myśli, nad którymi nie mogłam się zastanowić ani ich zebrać, pilnując żeby opluwająca Axla dyskusja jednak trzymała się jakiegoś poziomu  ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 03:15:13 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline judastpriest

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Slash
  • Respect: -10
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 13, 2012, 05:51:06 pm »
0
moim zdaniem zachował się niestosownie(po swojemu)pisząc ten list,  ale poczekajmy do 15-04...a może jednak się pojawi - może szykuje jakąś niespodziankę - sam w to nie wierzę. Jedyne co może zatrzeć ten niemiły incydent to stworzenie jakiejś super rockowej muzyki - nowej płyty...tylko proszę nie w stylu Chinesse Democracy bo to będzie jego bankructwo...

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 13, 2012, 06:12:07 pm »
0
Więc pewnie, wściekajcie się na Axla dzisiaj. Rzucajcie zapewnieniami, ze nigdy więcej nie posłuchacie jego muzyki (wątpliwe żeby kiedykolwiek znowu tworzył muzykę) i oskarżajcie, że jest sam dla siebie ważniejszy niż jego fani. Ale nie miejcie mu za złe, że jest tą samą osobą, którą był przez ostatnie 25 lat, bo tak naprawdę nie chcielibyście żeby sie zmienił. Ani na trasę ze starym składem, ani dla tej ceremonii, ani dla niczego innego. Będzie kroczył dalej własną ścieżką czy za nim podążacie, czy nie. I brawa dla niego za to. Koniec końcow - to Axl Rose. Jest gwiazdą rocka w czasach gdy pojęcie to jest bardzo wyświechtane. Chcemy go na tej scianie. Potrzebujemy go na tej ścianie. Dzięki temu mozemy spać, wiedząć że gdzieś tam, Axl nad nami czuwa. I pisze otwarte listy byśmy wiedzieli, że dalej mu zależy.

Trudno się z tym nie zgodzić... Tylko zobaczymy na ile faktycznie się sprawdzą słowa Axla o ruszeniu do przodu...

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 14, 2012, 11:58:34 am »
0
a ja się z lekka po raz kolejny zdenerwowałem.
Z jakiej racji czytam list otwarty niby od fanów?
Też jestem fanem i chciałbym aby ktoś napisał do Axla list, w którym całkowicie się z nim nie zgadzam
i traktuje jego zachowanie jako decyzje na poziomie czterolatka.
To się nazywa naprawdę brak obiektywizmu i przydupastwo gwieździe, aby przepadkiem się nie wkurzyła na całego i nie odwołała trasy.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 14, 2012, 12:10:56 pm »
0
Taaa, odwoła trasę , bo fani mu nie wylizali tyłka. No bez przesady....
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 14, 2012, 12:12:37 pm »
0
a ja się z lekka po raz kolejny zdenerwowałem.
Z jakiej racji czytam list otwarty niby od fanów?

List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Guns N’ Roses, a nie do Axla od fanów.

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: List otwarty do Axla Rose i wszystkich fanów Gun N’Roses.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 14, 2012, 12:47:53 pm »
0
no i widzisz... nie doczytałem i się bez sensu denerwuje...  :D
ale w takim razie czemu nie ma listu do Axla i wszystkich fanów o zdaniu, który wg
autora listu popiera większość internetu w tym Ja?

Faktycznie popierać decyzje "dupka", bo ma po prostu taki charakter dla mnie mało rozumiane.

I gadanie o tej prawdziwości rockamna- no ludzie dajcie na wstrzymanie. Czy byłby mniej prawdziwy i mniej rockowy,
jakby potrafił się dojrzale zachować? Axl od zawsze mnie pod tym względem wkurzał i nigdy nie rozumiałem jego decyzji.
Dla mnie nie ma w tym nic oryginalnego i artystycznego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2012, 12:51:46 pm wysłana przez pompon »

 

Reckless Roses - "Koncert będzie niespodzianką – dla nas także"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8367
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 11:42:26 pm
wysłana przez sunsetstrip