Autor Wątek: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011  (Przeczytany 37387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #45 dnia: Października 03, 2011, 11:27:49 am »
0
Na mygnrforum ktoś napisał, że Axl jako jedyny członek oryginalnego składu był dzisiaj najsłabszym ogniwem zespołu, podczas gdy 'zatrudniona' reszta spisała się bardzo dobrze... I chyba ma rację :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #46 dnia: Października 03, 2011, 11:30:55 am »
0
Dla tych, co nie widzieli koncertu:
Na http://www.youtube.com/user/rocknrolll1000#p/u/8/xDAtalvkeDE jest sporo z dzisiaj, nie wiem, czy wszystko, ale na pewno sporo.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

smakol

  • Gość
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #47 dnia: Października 03, 2011, 11:31:53 am »
0
Rany jest prawie tak fatalnie jak w 2001 roku. Większość numerów brzmi żałośnie, YCBM to faktycznie totalna masakra ale np Sweet Child też wypadło strasznie... Nawet Estranged, które większość bierze za plus - wyszło słabo... Fajnie, że w końcu to zagrali ale niech Axl zacznie chodzić na próby bo nic dobrego z tej trasy nie będzie.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #48 dnia: Października 03, 2011, 11:37:07 am »
+1
Człowieku Estranged słabo?

Jasne, dla niektórych byłoby dobre tylko wtedy gdyby Slash to grał.

Muzycznie to ta dzisiejsza wersja wyprzedza starą o lata świetlne.

Zgadzam się, że Axl powienien więcej poćwiczyć przed tym występem, momementami było słabo. Ale przez wiekszosc czasu było dobrze albo i bardzo dobrze.
Zresztą pokażcie drugi taki zespół który w takich warunkach zagrałby 2h 15minut. I sądze, że gdyby nie te wpadki na końcu i nie to nabuzowanie Axla potrwałby jeszcze dłuzej i byłoby jeszcze wiecej niespodzianek.

Jestem zadowolony ale odczuwam pewien niedosyt.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2011, 11:43:26 am wysłana przez el_loko »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #49 dnia: Października 03, 2011, 11:43:58 am »
0
Gusta są różne, więc może warto sięgnąć po bezpośrednie porównanie z tego samego festiwalu, choć z różnych lat,  bo być może nie wszyscy pamiętają, bądź widzieli obie wersje. Nie ma się co kłócić.  :) :) :) Każdy może mieć przecież inną opinię, prawda? :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YBadkY9vW1w&amp;feature=share" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=YBadkY9vW1w&amp;feature=share</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=QRsdXO6Iuz0&amp;feature=related" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=QRsdXO6Iuz0&amp;feature=related</a>
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2011, 11:49:43 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #50 dnia: Października 03, 2011, 11:50:44 am »
0
Oczywiscie dałeś najgorszy miks :P
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CZnCCEL-g1o" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=CZnCCEL-g1o</a>

fiołek

  • Gość
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #51 dnia: Października 03, 2011, 11:51:44 am »
0
 
    Czekać tyle czasu  i oglądać kolesia któremu już się nie chce i to wyraźnie. Przekonany o swojej wielkości, a błędy wychodzą i to straszne. Po co przychodzić na próby , niech sobie chłopaki ćwiczą sami, kierowniczek wpadnie spóźniony na koncert i wszystko będzie ok. Nie jest ok., koncerty przez te wszystkie sola i przerwy tracą swój rytm. To smutne ale ta kapela niczym nas już chyba nie zaskoczy. Jedyny plus to Estanged, ale raczej tylko jedyny. W 2001, chociaż wokalnie nie było dobrze (dzisiaj bardzo podobnie) , to była jakaś magia, tu już magii brak....... Nadęty bufon pretensje może mieć tylko do siebie.

całkowicie się pod tym podpisuje. Szczególnie pod tym: "Przekonany o swojej wielkości, a błędy wychodzą i to straszne".

no ale to żadna nowość.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #52 dnia: Października 03, 2011, 11:53:12 am »
0
Jeśli nawet, to nie było to celowe, choć być może mogłoby się tak wydawać :) Po prostu znalazłem na fb i wrzuciłem bez odsłuchiwania, bo niestety dość zajęty jestem... Nie wiem, jaki mix Estranged dziś usłyszałem, ale podobał mi się :) Tak, czy siak na pewno warto wysłuchać obie wersje :)
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2011, 11:57:58 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1687
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #53 dnia: Października 03, 2011, 12:11:53 pm »
0
Racje mają niestety Ci, którzy piszą o słabej formie, ale jak dla mnie - jedynie frontmana. Jest nierozgrzany. Faktycznie warunki atmosferyczne były fatalne - to nie, że kropiło. Od początku do końca lało jak z cebra. Na zdjęciach widać olbrzymie krople deszczu. Dobrze też było to widać jak światła szły w publiczność.
Estranged było wyborne. Widać było, że w tym przypadku cały zespół przyłożył się prób, z czego mam wrażenie, że Ron był głównym artystą tej etiudy. Nawet frontman musiał do tego ćwiczyć wcześniej. Szkoda, że wszystko nie poszło super i końcówka wyglądała jakby pięćdziesięcioletni chłopaczek się obraził na cały świat i śpiewał tylko dlatego, że pewnie wszyscy by się na niego wkurwili gdyby zszedł ze sceny. W końcu ten koncert oglądało w cholerę ludzi z całego świata. Przed obecną trasą koncertową to mogłaby być doskonała reklama dla zespołu, skierowana nie do fanów (bo oni i tak pójdą kupią bilety - wyposzczeni po 5 latach) ale do ludzi, którzy nie oddali by życia za Gn'R. Dajcie znać jak znajdziecie porządną wersję z dobrym dźwiękiem na jakiś torrentach.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline KuZik

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +4
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #54 dnia: Października 03, 2011, 12:14:37 pm »
0
W/g mnie koncert był bardzo dobry, bardzo zirytował mnie potem dzwięk z YT i Axl po NR, Estranged było meega. Nie załuje że wstałem tak rano i że teraz będe musiał siedzieć w pracy do 20.

smakol

  • Gość
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #55 dnia: Października 03, 2011, 12:15:44 pm »
0
e_loko po co od razu wciskasz Slash'a... Nie porównuje dzisiejszego Gn'R do starego składu - po prostu wokal Axl'a w Rio był fatalny  :facepalm:  Estranged też mi nie wchodzi bo moim zdaniem Rudy mocno nie domaga i często leci po łebkach albo zmienia barwę, żeby ukryć swoje braki... W 2010 był już w świetnej formie (głosowej) i w 2006 też dawał radę. Teraz ewidentnie sobie odpuścił...

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2208
    • As Koncertowy
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #56 dnia: Października 03, 2011, 12:26:26 pm »
0
Ja widziałem koncert do LALD i przyłączam się do głosów, że z głosem Axla słabiutko, ale tego się spodziewałem, bo kierownik zawsze tak ma po przerwie. Już w Stanach będzie miał głos jak w 2010. I popieram zdanie, że jeśli chcieli się pokazać przed całym światem to powinni wcześniej zagrać parę koncertów, a nie tak z marszu.

Offline Maszyniusz

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 232
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +57
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #57 dnia: Października 03, 2011, 12:40:37 pm »
0
Dokładnie przydałaby się jakaś rozgrzewka :) Ogólnie też się trochę zawiodłem ale poczekam przynajmniej na nagrania w naprawdę dobrej jakości  ;) Do tego solo Ashby totalnie mnie rozwaliło świetny wybór dla takiej publiczności  :D

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #58 dnia: Października 03, 2011, 12:47:09 pm »
0
Co do Estranged jeszcze. Zastanawiam się, na ile samo pojawienie się tej piosenki na liście utworów wpłynęło, bądź nie , na określone reakcje ze strony fanów.
W większości przypadków było to coś w stylu - o yeaaa, grają Estranged. Dziecko dostało cukierka :P I teraz powstaje pytanie, czy ta euforia wywołana Estranged wiąże się z kapitalnym wykonaniem, czy samym pojawieniem się piosenki? Wielu z nas zatarły się w pamięci poprzednie wykonania, a swego czasu Estranged było wykonywane chyba mniej więcej tak często jak choćby teraz KOHD, no może trochę przesadziłem. Zresztą nie sądzę, choć chciałbym się mylić, że Estranged stanie się regularnym elementem setlisty. To raczej smaczek na zasadzie podobnej jak smaczkiem było zagranie TWAT czy CITR. Choć w mojej opinii akurat Estranged wypadło lepiej pod względem wokalnym dziś od jakiegokolwiek wykonania na żywo TWAT. Ale to dwa zupełnie różne utwory w sumie.
Zostaje pytanie, czy Estranged było kapitalne z racji samego pojawienia się, wykonania, bądź tego, że wypadło całkiem fajnie na tle w gruncie rzeczy słabszej reszty? Jak Wy to widzicie? Porównał ktoś wersję z dziś z wersją z RIR sprzed lat, jakie wnioski, obserwacje? :)
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2011, 12:49:15 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Gunsi na Rock In Rio IV (Rio de Janeiro) 2 października 2011
« Odpowiedź #59 dnia: Października 03, 2011, 12:52:10 pm »
0
Hehe, jak mozna twierdzic, ze to bylo najlepsze wykonanie Estranged to ja nie wiem:) Axl wokalnie ma ogromne klopoty z wyciaganiem gornych parii, przechodzi pozniej na ultradzwieki. Slychac to dobrze od 'when i jumped into the river'. Muzycznie grajcy dobrze sie spisali:)
A koncert poza tym to rozczarowanie, przewazaly zle momenty niestety. Ten kubrak z poczatku to chyba zalozyl przez przegrany zaklad, a dasanie sie na koncu i spieprzenie NR przejda do najgorszych momentow zespolu.
Axl jednak potrafil juz sie rozkrecac w trakcie trasy i mam nadzeieje, ze bedzie tak i tym razem. RiR w Lizbonie tez wypadlo przecietenie z tego co kojarze, a potem grali taki Nightrain, ze szacun.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2011, 12:54:17 pm wysłana przez SOSNA! »

 

Gunsi w Leeds 29.08.2010 oraz Reading 27.08.2010

Zaczęty przez wolff

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 25272
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2010, 12:21:01 am
wysłana przez William_Bailey