Autor Wątek: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć  (Przeczytany 7985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« dnia: Lutego 02, 2017, 06:08:44 pm »
+3

Przed wami fragment wywiadu jakiego Frank Ferrer udzielił magazynowi Modern Drummer. Rozmowa ukazała się w numerze ze stycznia 2017.

MD: Steven Adler zagrał wczoraj z GNR po raz pierwszy od 26 lat. Jesteś w tym zespole ponad dekadę, ciekaw jestem twojego zdania.

-Bardzo mi się podobało. Jestem fanem GNR od ich początków, więc było super. Zrobiliśmy dłuższą przerwę po Better, żeby ustawić bębny pod Stevena, a on wskoczył na miejsce i zrobił co do niego należało. Fani wariowali, świetnie go było zobaczyć za garami GNR. Mogę się wypowiadać tylko pozytywnie.

MD: Jakie było twoje podejście do gry Adlera na AFD, w porównaniu do Soruma na UYIs?

-Widzisz, GNR dawali czadu już w NY, na koncercie w the Ritz, nie? Pamiętam jak będąc dzieckiem kupiłem AFD za 4,95$ i pierwszą piosenką w jakiej się zakochałem było ISE. Brzmiało jak nowojorski punk, w stylu The Dolls czy The Dictators. Grali super funkowo, punkowo i rockowo. Mówiłem sobie, ten gość gra wszystkie style muzyczne, które ja uwielbiam. Natomiast, co do Soruma, lubiłem jego pewność gry, tempo i rytm.

MD: Dwa różne style.

-Dokładnie tak. Dla mnie GNR to jak 2 różne zespoły. YCBM to mocno rockowa piosenka, a ISE to taki obskurny punk-rock. 2 różnych pałkarzy, 2 różne przeciwne style. Kiedy szukali kogoś do zastąpienia Adlera, znaleźli bardziej stabilnego, mniej skomplikowanego bębniarza. To tak jak z drużyną sportową, które ma najpierw głośnego, wrzeszczącego trenera, a potem przychodzi ktoś naprawdę cichy. Steven jest bardziej nieprzewidywalny, szalony, a Matt to profesjonalista, technik.

MD: Myślisz o tym gdy grasz te kawałki?

-Zawsze. Lubię myśleć że jestem gdzieś między jednym a drugim. W dużej mierze to zasługa Braina. To stabilny profesjonalista, który umie jednak również zaszaleć. Więc np. staram się grać MRB najbardziej funky jak potrafię, ISE jak Paul Cook z Sex Pistols, a YCBM tak profesjonalnie, jeśli chodzi o dźwięk, jak Sorum.

MD: Świetnie to zagrałeś na ostatnim koncercie. To oczywiste, że się świetnie przy tym bawiłeś.

-To właściwie jest moja ulubiona piosenka do grania na koncertach. Przypomina jazdę autem, zmianę biegów i wciąż parcie do przodu. Rewelacja.

MD: Jakie muzyczne zmiany nastąpiły po powrocie Duffa i Slasha?

-Teraz to o wiele bardziej coś w stylu grania Adlera. Dużo niebezpieczniej. Zespół z czasów ChD był bardziej profesjonalny w sensie dążenia żeby piosenki brzmiały płynnie i czysto. Nie chce powiedzieć że obecny skład jest bardziej niechlujny, bo GNR nie są taką grupą, ale teraz bardziej chodzi o ten punkowy charakter, znany z czasów grania w klubach.

MD: Jak wygląda wasza sekcja rytmiczna z Duffem?

-Od pierwszego razu, kiedy ze sobą zagraliśmy, wiedziałem że jesteśmy ulepieni z tej samej gliny. W głębi serca Duff uważa się za punk-rockowca, tak samo jak ja.

MD: Duff powiedział, że RQ powstało z jammowania do Word Up grupy Cameo.

-To prawda. Szaleństwo, nie? Te rockowo-funkowe kawałki w pewnym sensie przypominają mi Stonesów z lat 80. Teraz gramy RQ na żywo przez jakieś 20min. Duff i ja jesteśmy na podeście, a Slash gra swoje solo na talk-boxie, to naprawdę dużo frajdy. Uwielbiam też ten funkowy rytm w MRB. Dla perkusisty, nie ma nic lepszego. W zespole rockowym musisz grać to, do czego dziewczyny mogą tańczyć.

MD: Jak stworzyłeś swoje partie na ChD?

-Zrobiłem parę nagrań z Brainem. Powiedział mi, żebym uczynił z nich swoje kawałki. To nie było takie świadome tworzenie, bardziej skupianie się na tym jak ta muzyka na mnie oddziaływała, bez nadmiernego analizowania. Piosenkę tytułową - do której muzykę napisał Josh Freese - gram sam, a na reszcie płyty jesteśmy wymiennie z Brainem. Mieliśmy już gotowe aranżacje Josha i mimo że dużo się działo, to znalazłem też miejsce na wyrażenie tam siebie.

MD: Axl to wszystko nadzorował?

-Tak, tak. Było kilka rzeczy, które mu się bardzo spodobały, np. jak w środkowej części do Better, gdzie Brain wali w hi-hata, a ja gram to teraz bardziej crashem, żeby nie lecieć na złamanie karku. Jeśli Axl by na coś zwrócił uwagę, na pewno grałbym tak na każdym koncercie.

MD: Myślisz że znajdziesz się na kolejnej płycie GNR?

-Mam nadzieję, że jeśli zespół będzie w jakiejkolwiek formie kontynuował działalność, będę również obecny przy procesie nagrywania.

Link: http://www.heretodaygonetohell.com/board/index.php?topic=67987.0

Newsa podesłał: @Zqyx
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2017, 10:44:15 am wysłana przez mafioso »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2017, 10:42:25 pm »
0
Zastanawia mnie ta zachowawcza odpowiedź na ostatnie pytanie..."jeśli zespół będzie działał". Powiedział tak, bo powiedział, czy powiedział, bo tam mimo całego tego przegrupowania nadal jest życie z dnia na dzień...
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2017, 10:48:46 pm »
+3
musisz grać to, do czego dziewczyny mogą tańczyć.

brzmi jak zlota dewiza Zenka Martyniuka
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2017, 11:27:00 pm »
0
To w "jakiejkolwiek formie" też jest niepokojące. Może oblecą świat ze 2 razy, a potem Slash i Duff skupią się na swoich projektach, a Axl znów wynajmie muzyków.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2017, 11:52:20 pm »
0
Tak czy inaczej będzie jazda w Gdańsku :rolleyes:

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 03, 2017, 12:04:57 am »
0
10 minut rozkminiałem co to jest MRB :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 03, 2017, 12:08:22 am »
+1
@sunsetstrip - bardzo dziękuję za tłumaczenie! :) Nie sądziłem, że ktokolwiek podejmie się tego trudu, więc tym bardziej jestem wdzięczny :)

Ja bym jednak słów Franka nie demonizował za bardzo :)
Może w tym momencie oni sami jeszcze nie wiedzieli, co będzie :) Pamiętajmy, że wywiad był przeprowadzony jakiś czas temu,  w GN'R wszystko zmienia się bardzo szybko i nie o wszystkim akurat Frank musi wiedzieć, bo, mam wrażenie, że pewne decyzje zapadają w mniej licznym gronie.
Inna sprawa, że mogą nie mieć konkretnego planu, po prostu grają, są konkretne części trasy, a potem - się zobaczy, co wyjdzie w praniu, bo przecież nawet jutro mogą się pokłócić i trudno tu o składanie konkretnych deklaracji :)

Podoba mi się to, co i w jaki sposób Frank mówi o swoich poprzednikach.

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 03, 2017, 12:20:01 am »
+2
fakt, myślę, że to zupełnie normalne i wychodzi tutaj dla mnie na naprawdę spoko gościa.

Też zresztą nie jest skonfliktowany z pozostałymi pałkarzami, wszystkich docenia, stara się swoją osobą ciągnąć dalej ich dorobek robiąc to w swoim stylu. Bardzo fajne podejście. Dobry ziom :)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 03, 2017, 09:59:37 am »
+3
musisz grać to, do czego dziewczyny mogą tańczyć.

brzmi jak zlota dewiza Zenka Martyniuka

Gwiazda w górze lśni,
Pierwszym mym życzeniem jesteś ty!
Spadająca gwiazda spełnia sny,
W których główną rolę grasz ty!
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 03, 2017, 10:31:19 am »
0
Świetny wywiad.
Świetnie się go czyta.
Świetny gość z tego Franka. 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 03, 2017, 10:55:02 am »
0
I to jest fajny wywiad. Widać, że można wypowiedzieć się treściwe bez zbędnej mitologii. I też nie brałabym tych ostatnich słów za jakąś złą wróżbę, zapewne teraz wszystko po prostu się dzieje, lecą na fali, a później dopiero może Ktoś pomyśli o planowaniu.
Cytuj
musisz grać to, do czego dziewczyny mogą tańczyć.

Czuję się zobowiązana.


Not in this lifetime

Offline Belfer

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Respect: +110
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 03, 2017, 01:49:26 pm »
0
Te wyciąganie kawałka tekstu do tytułu zawszę mnie śmieszy :lol: Całkiem spoko wywiad! A po tytule od razu stwierdziłem: No nie!... Znowu jakieś pieprzenie! Co oni ćpają!? :P

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 03, 2017, 01:58:35 pm »
+2
@Belfer lepszy taki clickbait, gdzie i tak wiesz co będziesz czytał (tu np. z góry wiedziałeś, że będzie to wywiad z Frankiem), niż to co nam serwują portale informacyjne ;)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 03, 2017, 02:02:13 pm »
0
Brawo, @gloomy. Racja!
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Frank: Gramy tak, żeby dziewczyny mogły tańczyć
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 03, 2017, 02:14:19 pm »
+1
@Belfer lepszy taki clickbait, gdzie i tak wiesz co będziesz czytał (tu np. z góry wiedziałeś, że będzie to wywiad z Frankiem), niż to co nam serwują portale informacyjne ;)

Otóż to :) Może tego wielu z Was nie pamiętać, ale kiedyś były tak "inspirujące i odkrywcze" tytuły newsów jak np. Kolejny wywiad z Dizzym o ChD  itd.
Wiem, bo sam je robiłem :D

Niby ok, bo Dizzy mówił o CHD, ale... Kiedy masz cytat - już, mniej więcej wiesz, czego się spodziewać :)

 Myślę, że obecne tytuły są zdecydowanie ciekawsze! :) A już na pewno bardziej pasują do epoki, w której żyjemy :) Poza tym, raczej  nikt na NTS już nie napisze np.

Perkusista Gunsów o nowej płycie - gdy tekst dotyczy płyty Braina i Mellisy :)

Wtedy szum i "oskarżenie" o clickbait byłby uzasadniony ;) 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Bumblefoot: "Tworzenie albumu w samotności to tak jakby otrzymać skrzydła"

Zaczęty przez Canis_Luna

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1541
Ostatnia wiadomość Maja 12, 2015, 11:15:53 am
wysłana przez Canis_Luna