Autor Wątek: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million  (Przeczytany 1663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

• Atittude
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +2085
+3

Dla niektórych mogłoby być zaskoczeniem to, że Duff McKagan, basista Guns N’ Roses i autor „It’s So Easy”, wydał piosenkę inspirowaną #MeToo i #TimesUp.
A jednak na albumie „Tenderness” znalazł się utwór pt. „Last September”. 

Oczywiście dzisiejszy świat bardzo różni się od heavy metalowego środowiska lat osiemdziesiątych, kiedy Guns N’ Roses wznieśli się na szczyty i kiedy, jak przyznaje McKagan, „wszystko wymknęło się spod kontroli – narkotyki, igły, seks itd.”.

Tym niemniej, Duff zdradził w udzielonym Yahoo Entertainment wywiadzie, że i on, i jego koledzy z zespołu doskonale wiedzieli, co jest dobre, a co złe.
I dodał, że równie dobrze mógł napisać „Last September” w latach osiemdziesiątych.   

McKagan podkreślił, że takie kawałki jak „It’s So Easy” czy „Used To Love Her” były w założeniu ironiczne, a kontrowersyjna piosenka „One In A Million” powinna być odbierana jako „opowieść” rasisty i homofoba (podobnego do bohatera „Money For Nothing” Dire Straits, który to kawałek został zresztą ocenzurowany przez stacje radiowe).

„Promując moją pierwszą książkę, byłem gościem ‘Hard Talk’ w BBC. Prowadząca odnosiła się do mnie za kulisami bardzo uprzejmie. Ale potem, kiedy rozbłysły światła, rzuciła: ‘Ok. Turn around, bitch, I got a use for you… Jak wytłumaczysz ten tekst twoim córkom?’. Cieszę się, że dzisiaj rozmawiamy o tym w inny sposób”.

[O tym, jak Duff tłumaczy „It’s So Easy”, była mowa TUTAJ.]

McKagan do dzisiaj niemile wspomina kontrowersje wokół „One In A Million”. 

„Parę miesięcy po ukazaniu się piosenki mieliśmy wystąpić w Nowym Jorku, na wielkim koncercie charytatywnym Davida Geffena na rzecz chorych na AIDS. Odwołali nasz występ. Pamiętam, że wracałem samolotem do Seattle i w pewnym momencie czarnoskóry steward podszedł, przysiadł się i powiedział: ‘Czy naprawdę nienawidzicie czarnych?’. A ja pomyślałem: ‘O k***a!’. Mam w rodzinie Afroamerykanów. Slash jest w połowie czarny. Ludzie nie potrafili dodać dwa do dwóch. Mam nadzieję, że teraz, kiedy minęło sporo czasu, przyjrzą się tej piosence bliżej. I myślę, że ze strony Axla zaproponowanie jej publiczności było błyskotliwym i cholernie odważnym gestem”.

McKagan nie jest jedynym członkiem Guns N’ Roses, który ostatnimi czasy otwarcie mówi o swoich politycznych poglądach.
Na Twitterze uaktywnił się Axl Rose.

„Jeżeli zmierzysz się z nim na spryt czy inteligencję, przegrasz”, oświadczył Duff. „Wiem, że zanim cokolwiek powie, Axl dobrze to przemyśli i zasięgnie informacji. Jeżeli mówi o czymś publicznie – czy to na Twitterze, czy jakkolwiek inaczej – to znaczy, że starannie to przemyślał. Nie publikuje tweetów w przypływie złości. Co najwyżej można przestać go obserwować”.   

Źródło
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2019, 02:50:52 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Bender

• Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • Respect: +2223
Odp: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2019, 10:57:41 am »
0
„Jeżeli zmierzysz się z nim na spryt czy inteligencję, przegrasz”, oświadczył Duff. „Wiem, że zanim cokolwiek powie, Axl dobrze to przemyśli i zasięgnie informacji.

Axl tak analizuje czy warto wydać nową płytę  :D
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19
WALKING PAPERS 12.06.14
DUFF ...

Offline sunsetstrip

• One In A Million
  • 14000 postów
  • Respect: +2888
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2019, 01:18:59 pm »
0
I dawno mu wyszło że się nie opłaca
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

I'm sorry for you
not sorry for leaks

Offline owsik

• magister guns n'roses
  • One In A Million
  • Respect: +783
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2019, 08:23:13 pm »
0
Dawno mu wyszło, że przesluchają ją wszyscy z dziką ciekawością jeśli wyda ją odpowiednio późno.
Bardzo kocham swoją żonę :)

Offline sunsetstrip

• One In A Million
  • 14000 postów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2019, 10:58:35 am »
+2
z drugiej strony, nie mozna wymagac od ludzi interpretowania utworu w taki sposob w jaki chcialby widziec to jego autor, czy to piosenka czy wiersz... piekno sztuki polega na tym zeby kazdy mogl w takim dziele znalezc cos dla siebie, zobaczyc to we wlasny sposob, a ze czasem bedzie to opinia negatywna, to coz bywa, mysle ze kazdy autor kontrowersyjnego utworu, a takim jest OIAM, musi sie z takim odbiorem publicznosci liczyc

I'm sorry for you
not sorry for leaks

Offline owsik

• magister guns n'roses
  • One In A Million
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2019, 04:32:06 pm »
0
Pełna zgoda, ale czy wtedy kiedy GN'R byli "na fali" nie przyszło by Ci do głowy, że skoro gra u nich "ciapaty" Slash, to niekoniecznie musi chodzić o dosłowne znaczenie słowa "czarnych"?

Offline sunsetstrip

• One In A Million
  • 14000 postów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2019, 06:38:08 pm »
+1
Wiesz ja jako Polak nawet znający angielski zupełnie inaczej podchodziłem do tego utworu zdecydowanie mniej skupiając się na tekście. Tu jednak kwestia jest podziałów w USA i jej głębokiego przewrażliwienia na kwestie rasowe. Zresztą oburzenie byłoby jeszcze większe gdyby taka piosenka została wydana dziś. Amerykańska poprawność polityczna nie dała by jej szans

I'm sorry for you
not sorry for leaks

Offline owsik

• magister guns n'roses
  • One In A Million
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2019, 01:35:22 pm »
0
O tak, tutaj się zgadzam w stu procentach. W dzisiejszych czasach takie rzeczy są nie do pomyślenia. To dziwne jak w czasach, w których walczy się o wolność słowa, trzeba uważać na to co się mówi, bo nie wszystko można bezkarnie powiedzieć.

Ashba: "nie wydaje mi się, żeby się po prostu urodził wku**iony na cały świat"

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 5631
Ostatnia wiadomość Lipiec 26, 2013, 05:09:26 pm
wysłana przez Bender