Autor Wątek: Bumblefoot zagra w Polsce!  (Przeczytany 10200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #30 dnia: Września 28, 2017, 10:58:05 pm »
+1

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #31 dnia: Września 29, 2017, 07:01:07 pm »
0
Mnie niestety zabraknie, więc kto będzie niech pozdrowi Rona od NTSu :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #32 dnia: Września 30, 2017, 10:52:41 am »
+1
Zykuks, żyjesz czy zapiles gdzieś w knajpie osiedlowej w Bochni? Jak co to daj cynk, przyjadę po Ciebie :)

Offline oolloo

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Respect: +31
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #33 dnia: Września 30, 2017, 01:58:49 pm »
0
Oh! Darling

Somebody to Love

SCOM

You Shook Me All Night Long



Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #34 dnia: Września 30, 2017, 04:03:38 pm »
+2
Zykuks, żyjesz czy zapiles gdzieś w knajpie osiedlowej w Bochni? Jak co to daj cynk, przyjadę po Ciebie :)

"Oh I, oh, I'm still alive
Hey, hey, I, oh, I'm still alive
Hey I, oh, I'm still alive"

Zbieram szczękę z podłogi po wczorajszym koncercie. Wkrótce powinienem napisać cos więcej :)

   @ oolloo

Dobrze wiedzieć, że ktoś z NTS-u dotarł :) Dzięki za materiały :)

Jeśli chodzi o forum, to pozwoliłem sobie pozdrowić Rona od polskich fanów z NTS, Ron pozdrawia i ma nadzieję, że wszystko na forum dobrze i niedługo zobaczymy sie w większym składzie :)
Uściski - przekazane, fucki - przekazane ;) That's all folks :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #35 dnia: Września 30, 2017, 06:03:48 pm »
0
Nie wierzę, że zagrał SCOM  :???: z tych nielicznych setlist, które można dorwać wynikało, że porzucił gunsowe kawałki, a tu takiego suprajsa dostaliście. Zazdroszczę  :) @Zqyx dużo ludu było?
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #36 dnia: Września 30, 2017, 06:37:15 pm »
0
Bąbel pozazdrościł Axlowi AC/DC? :lol: :D ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #37 dnia: Września 30, 2017, 07:23:32 pm »
+2
AC/DC było zagrane, z tego, co pamiętam z inicjatywy Sierścia z PiS. Poprawcie mnie, jesli się mylę :)

Jesli chodzi o sety @Bender, nie wiem, gdzie ostatnio oglądałeś sety Rona, bo ja szukałem i nie znalazłem :P, ale w Bochni zagrał ( jesli chodzi o Gunsowe kawałki ) Used To Love Her, Sweet Child O' Mine ( razem z zespołem PiS ) i Knockin On Heavens Door ( choć to nie kawałek Gunsów, ale niech będzie, że Gunsów :P  - też razem z chłopakami z PiS) 

Full wypas recka - coming soon - ewentualnie później ;p

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Full wypas recenzji jednak nie będzie - z przyczyn technicznych ;)
Podzielę się za to kilkoma wspomnieniami, refleksjami związanymi z koncertem, spróbuję też przybliżyć atmosferę koncertu tym, którzy chcieli być, a niestety nie mogli się pojawić.

Udało mi się pojawić w Miejskim Domu Kultury jeszcze przed siódmą - koncert miał zacząć się o 8, więc mogłem zobaczyć i posłuchać jak Ron przygotowuje się do koncertu. Usłyszałem między innymi fragmenty Used to love her i Sweet Child O' Mine.

Koncert rozpoczął przemówieniem i podziękowaniami szef Kubicki Entertainment, który wraz ze swoim przyjacielem Piotrem Lekkim - gitarzystą PiS przedstawił plan koncertu.
Przed Bumblefootem wystąpiła grupa PiS, czyli Piotrek i Sierściu z Bochni. Wokalista z gitarzystą grali kawałki z lat 80-tych ubiegłego wieku. Niestety nie wychwyciłem tytułów, a nie były to kawałki na tyle mi znane, żebym zapamiętał, więc powiem tylko, że grali gdzieś niecałą godzinę, a w secie mieli między innymi repertuar Def Leppard - Hysteria, czy Motley Crue - Home Sweet Home, którym, z tego, co pamiętam zakończyli koncert. Ale, jak wcześniej zapowiedział pan Michał, PiS mieli jeszcze wrócić na scenę w towarzystwie Rona.
Na próbie bałem się trochę o frekwencję, ale publiczność - jak się później okazało głównie z Bochni - dała radę, choć muszę jasno i otwarcie przyznać, że magia - były gitarzysta Gunsów - działa zdecydowanie słabiej niż - aktualny gitarzysta Gunsów ;p
Miłym akcentem koncertu PiS było zaśpiewanie sto lat z okazji imienin szefowi firmy, która sprowadziła Rona do Polski.

Ron już na próbie pokazał się jako człowiek pełen dystansu do siebie i ogromnego poczucia humoru, o czym zresztą doskonale wiedziałem znając go od lat i mając przyjemność być wcześniej na jego koncercie w Krakowie w 2014. Nie ukrywam, że liczyłem trochę na powtórkę z tamtego wydarzenia w kwestii setu, tym bardziej, że wyszła nowa płyta i chciałem usłyszeć kilka hitów Bumblefoota.
Przed koncertem planowałem spisywać po kolei utwory grane przez Rona, jednak plan nie wypalił, bo jak tylko Ron pojawił się na scenie kompletnie o tym zapomniałem :P Ale, na co bardzo liczę, być może uda mi się zdobyć kompletną listę utworów zagraną przez Rona, bo, choć wstyd przyznać, nie wszystkie skojarzyłem, jak np. pewien utwór Kiss.

Koncert zaczął się od Used to Love Her Gunsów, następnie było Glad To Be Here Bumblefoota, które wykonywał również na koncertach GN'R i który to utwór zaśpiewał przy współudzialne fanów, ucząc ich wcześniej, co powinni śpiewać. Późniejszej kolejności utworów, niemal do końca koncertu, już nie pamiętam, ale pamiętam, że zaskoczyło mnie, jak mało muzyki z repertuaru Bumblefoota gra Bumblefoot tym razem. Postawił bowiem na szeroko rozumianą klasykę rocka przedstawiając pełne spektrum swoich wokalnych i gitarowych możliwości, przy tym doskonale bawiąc się na scenie i doskonale bawiąc publiczność.
Największym zaskoczeniem była dla mnie mistrzowska wersja Dazed & Confused z repertuaru grupy Led Zeppelin, zaskoczyło mnie również pojawienie się Every Little Thing She Does Is Magic The Police, oprócz tego nie mogło zabraknąć Goodbye Yellow Brick Road, nagranego zresztą przez Bumblefoota w 2011, czy kilku innych utworów, które zapewne przypomną mi się, gdy już skończę pisać te kilka słów.
W pewnym momencie Ron zaprosił na scenę członków PiS, z którymi wykonał Knockin on Heavens Door, Sweet Child O' Mine ( tutaj zainteresować Was może, że fani mogli wybrać między SCOM, a Thank You, ale jakoś tak się dziwnie złożyło ;), że postawili na SCOM, przy którym niestety nie zaprosił na scenę publiczności ( a tak bardzo na to liczyłem ;) :P ) ,następnie Sierściu zaproponował, żeby zagrać coś z AC/DC i już zabrzmiały pierwsze takty Higway to Hell, po chwili jednak postawili na You Shook Me All Night Long, którym zakończyli koncert.
Wcześniej zabrzmiały, między innymi, takie klasyki jak Oh Darling, Somebody to Love, czy Aces High. Już po tych trzech tytułach można ocenić jak wszechstronny był to repertuar, w którym, gdzieniegdzie, zupełnie znienacka pojawiały się utwory autorskie Rona jak np. Dash, czy Don't Know Who To Pray To Anymore.
Było ich jednak mało, zaskakująco niewiele w porównaniu do krakowskiego koncertu sprzed lat. Ron wolał tym razem przedstawić się z nieco innej strony, co było dla mnie ciekawym doświadczeniem.
Z racji tego, że jego sety po roku 2016 były praktycznie nieosiągalne, a już z akustycznej częsci trasy w ogóle - to  lista utworów mogła dla wielu być - i zapewne była - zaskoczeniem, chociaż jak rozmawiałem przed koncertem z byłym (? ;) ) forumowiczem NTS, to obstawiłem kilka tytułów, które później pojawiły się w secie - między innymi utwory GN'R, o których wiedziałem, że chętnie je wykonuje.
Bisów nie było, bo Ron wspomniał, że o piątej rano wylatują do Kopenhagi. Następnie po krótkich podziękowaniach i wstępnym zaproszeniu Rona do Bochni we wrześniu przyszłego roku ( konkretnie w okolicach 22 września ) odbyło się podpisywanie przez Rona wszystkiego, co mieli ze sobą fani i wspólne pozowanie do zdjęć, które potrwało gdzieś mniej więcej około godziny. Z racji tego, że udało mi się wcześniej poznać przesympatyczną asystentkę Rona - Aikę - z Kazachstanu bardzo chciałem mieć z nimi wspólne zdjęcie, więc cierpliwie czekałem do końca kolejki od czasu do czasu przywoływany przez Rona, gdy tylko podpisywał coś dla jakiegokolwiek Grzegorza :P
Myślę, że każdy z fanów będących na koncercie poczuł jak ujmującą osobowość ma Ron, z jaką cierpliwością i szacunkiem podchodzi do fanów i, jak się domyślam po reakcji, mógł dzięki temu zdobyć nowych fanów, bo, jak sądzę, część publiczności niekoniecznie znała jego utwory.

« Ostatnia zmiana: Października 01, 2017, 02:16:10 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #38 dnia: Października 01, 2017, 02:16:33 pm »
0
To tyle ode mnie, liczę na to, że ktoś jeszcze podzieli się wrażeniami z koncertu :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #39 dnia: Października 01, 2017, 04:33:49 pm »
0
Ile trwało całe show?  :)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #40 dnia: Października 01, 2017, 05:08:04 pm »
0
czy ktos moze wrzucic te linki od @oolloo jako pelne adresy?
tamtych embedowanych w ogole nie widze...
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #41 dnia: Października 01, 2017, 07:42:46 pm »
0
@Lapny: Jak dla mnie za krótko :P

Skończyło się, chyba, gdzieś koło 11. Trudno powiedzieć, bo potem jeszcze Ron został, żeby zdjęcia sobie z nim można było robić itd, a ja wychodziłem chyba jako ostatni z fanów.

@sunsetstrip

Oh! Darling
https://www.youtube.com/watch?v=TDsmaXz9THk&
Somebody to Love
https://www.youtube.com/watch?v=ESPrKGytOLc
SCOM
https://www.youtube.com/watch?v=tN25gLJLLa8&
You Shook Me All Night Long
https://www.youtube.com/watch?v=9HMHRQLBbjA&

@ooloo: To Ty byłeś w koszulce Gunsów może? :)
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2017, 07:44:27 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #42 dnia: Października 01, 2017, 08:21:40 pm »
0
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Tubus

  • Patience
  • Wiadomości: 3
  • Respect: +3
Odp: Bumblefoot zagra w Polsce!
« Odpowiedź #43 dnia: Października 01, 2017, 10:01:30 pm »
+2
Zqyx nalegał, więc dopiszę kilka słów od siebie (a w zasadzie uzupełnie jego relację) :)

Przyznaję się bez bicia, że gdyby nie to, że aktualnie stacjonuję w Krakowie wraz z własnym autem, to na koncert prawdopodobnie bym się nie wybrał. Nie interesowałem się szczególnie solową twórczością Rona (jedynie pobieżnie przesłuchałem dawno kilka kawałków), dlatego przed koncertem zapoznałem się z trzema ostatnimi albumami. Za to po koncercie stwierdzam, że jeśli Bumblefoot faktycznie pojawi się za rok na Satyrblues w Tarnobrzegu, to jest spora szansa że będę tam i ja. :)

Na miejsce dotarłem sporo przed czasem, dzięki czemu mogłem usłyszeć przeznaczone dla mnie "hello" z ust Rona podczas jego rozgrzewki. :) Zwieść mógł stojak z czterema gitarami. Ron używał tylko jednej, a nawet ta nie była jego. Okazuje się, że muzyk tej klasy zabiera ze sobą jedynie looper i nie przeszkadza mu to w zagraniu genialnego koncertu. Bąbel przyznał się, że lubi grać piosenki zespołów z koszulek ludzi na widowni. Warto wziąć to pod uwagę przy dobieraniu garderoby przed kolejnym koncertem. ;)

Już sam początek występu był zaskakujący. Zapomniałem już że Used to Love Her może być tak świetnie zaśpiewane, Axl trochę nas od tego odzwyczaił. Niestety nie jestem w stanie przywołać z pamięci kolejności w setliście, ale z tego co wyłapałem, a nie wymienił Zqyx, dodać należy cover More Than a Feeling. Jeśli chodzi o to co zrobiło na mnie największe wrażenie, to również było to Dazed and Confused. O ile po pierwszych wersach Somebody to Love włączyłem nagrywanie w smartfonie, tak przy utworze Zeppelinów byłem zbyt mocno wgnieciony w fotel. Świetnie zarówno wokalnie jak i gitarowo - Ron chyba najbardziej cieszył się z możliwości jakie daje looper, a w solo do tego utworu był wykorzystany po mistrzowsku. Pod koniec fani faktycznie mogli wybrać między SCOM a Thank You, ale ostatecznego wyboru dokonał Ron. Nie byłem wtedy jedyną osobą krzyczącą "both". ;) Pozwolę sobie na (niedokładne) przytoczenie krótkiego dialogu jaki dało się usłyszeć, kiedy PiS przybył by potowarzyszyć Ronowi:

- Where are you from?
- (..?) New York
- Just like me, I'm from New Wiśnicz!
- So we're neighbours?

Istotne dla historii jest to z tego powodu, że chwilę potem mogliśmy usłyszeć krótki fragment New York State of Mind.

Po koncercie nie zostałem długo, byłem jedną z pierwszych osób, które dostały autograf. Ron jest przesympatyczną osobą. Jeśli ktoś obawia się jego reakcji na chińską demokrację podsuniętą do podpisania, to uspokajam: brzmi ona "uuu, chiniese!". ;)


 

[ZMIANA MIEJSCA] Drugi koncert L.A. Guns w Polsce - 3 marca (HARLEM, Nowogard)

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 13511
Ostatnia wiadomość Lutego 21, 2012, 10:52:59 am
wysłana przez whatashame