Autor Wątek: Axl pozwany przez fana?  (Przeczytany 18826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1898
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 13, 2013, 03:23:14 pm »
0
„Wątpię, aby mikrofon naprawił mi zęby albo zapłacił za dentystę”  - zawsze może spróbować go o to poprosić :D ;)
Zawsze jeszcze można taką pamiątkę sprzedać na eBay'u :P "Dziś wystawiam ten oto niezwykły mikrofon, do którego śpiewał Axl Rose i przez który straciłem połowę uzębienia" i cena jedyne 100 000 $ :D

Offline Laa

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +87
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 13, 2013, 03:27:55 pm »
+1
Idąc na płytę powinien wiedzieć na co się pisze. Nie od dziś wiadomo, że Axl rzuca przedmiotami.
A tak w ogóle to na płycie "latają" o wiele cięższe rzeczy, czyli ludzie z glanami. No i lecący mikrofon oraz pisk fanek nie trudno przegapić..

Po co robić aż takie zamieszanie. Jakby nie można było tego spokojniej załatwić.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2013, 03:31:07 pm wysłana przez Laa »
"Z rzeczy które straciłem najbardziej brakuje mi mózgu" O.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!" J.

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 13, 2013, 03:31:03 pm »
+1
Cytuj
Wychodzisz z założenia, że to tradycyjne ryzyko koncertowe i nikt za to nie odpowiada, czy jednak ktoś odpowiada? Jeśli tak to kto i na jakiej podstawie?
Nie, uważam, że odszkodowanie się należy, ale nie mam na tyle wiedzy z zakresu prawa, organizacji imprez masowych itp, żeby stwierdzić kto ma zapłacić, odruchowo mi bliżej do tego, żeby płacił Axl, bo on rzucał. Ale też obstawiam, że organizator nie dawał żadnych ostrzeżeń Axlowi jak i fanom o tym, że taka sytuacja może wystąpić :)
Cytuj
A tak w ogóle to na płycie "latają" o wiele cięższe rzeczy, czyli ludzie z glanami.
Ale tutaj organizatorzy zazwyczaj mają odpowiednie przepisy, jak ktoś się nie stosuje to mają możliwości (chyba) wyciągnięcia konsekwencji (i odciągnięcia ich od siebie)
Cytuj
Nie od dziś wiadomo, że Axl rzuca przedmiotami.
Skąd fan nie będący wcześniej na koncercie, który oglądał np tyko koncert z Tokio miałby wiedzieć, że Axl ZAWSZE rzuca czymś?

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 13, 2013, 03:37:43 pm »
+1
Zqyx, jeżeli potrąci mnie samochód na pasach to mam się domagać odszkodowania od miasta/zarządców dróg, a nie od kierowcy?
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34683
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 13, 2013, 03:46:00 pm »
0
Słuszna uwaga.

 Tyle tylko, że na koncercie bezpieczeństwo zapewniać ma organizator, a nie Axl. To organizator ma dbać o to, żeby wszystko poszło zgodnie z planem ;), bo wiadomo, że Axl o to nie zadba :p choćby ze względu na godzinę wyjścia na scenę :p
Nie rozumiem głosów niektórych osób w stylu - wlazł na płytę = sam sobie winien. Przykład? Donnington chociażby. Tu sytuacja była inna, ale nie przewidzi się wszystkiego, co się wydarzyło. Wydaje mi sie, że łatwiej będzie tu wyciągnąć konsekwencje od organizatora. Zdaje się, że ma obowiązek ubezpieczać koncert, ludzi, nie wiem jak to działa w przypadku imprez masowych, snuję domysły raczej. Orientuje się ktoś w temacie?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Erin60262

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +124
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 13, 2013, 03:51:34 pm »
0
to trochę inna sytuacja, Pyra - kostki, pałeczki, mikrofony to z założenia miły gest artysty - złapiesz albo oberwiesz. Facet jak najbardziej powinien dostać hajs, a jeśli chodzi o odszkodowanie? Cóż, moim zdaniem  koleś powinien zgłosić się do organizatora, a przez niego ewentualnie do Axla.
Każdy na płycie ryzykuje - świadomie. Nie mam pojęcia o prawie, ale gdyby każdy, kto stracił zęba, złamał sb coś etc. na koncercie robił z tego sprawę sądową, to nie byłoby czegoś takiego jak owa płyta, a rządki z krzesełkami oddzielone od sceny pancerną szybą.  :)

Ale to tylko moja opinia, nie posiadam wiedzy prawnej ;D

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 13, 2013, 03:54:36 pm »
0
ubawiłam się czytając ten temat i wasze komentarze :)
wiadomo że za siniaki albo połamane kończyny odszkodowania raczej nie powinno się dostać bo przecież wszystko się wygoi, no ale trwały uszczerbek na zdrowiu/wyglądzie to raczej ma prawo się domagać (bo nawet przecież ubezpieczenie ogólne obejmuje trwałe uszczerbki na zdrowiu itp), zwłaszcza, że chyba te zęby to raczej z przodu sobie wybił (a raczej mu wybito) no i już całkowita lipa :D
od kogo to już raczej nie moja działka że tak powiem no ale wydaje mi się że ochrona nie ma wpływu na to co nagle odwali artyście nie?

Tyle tylko, że na koncercie bezpieczeństwo zapewniać ma organizator, a nie Axl. To organizator ma dbać o to, żeby wszystko poszło zgodnie z planem ;), bo wiadomo, że Axl o to nie zadba :p choćby ze względu na godzinę wyjścia na scenę :p

Ale Grzesiu ochrona i organizator nie ma wpływu na to czy Axl rzuci mikrofonem, kubkiem czy statywem w kogoś, a on sam jako dorosły człowiek powinien ogarniać że jak rzuca to może trafić :P

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 13, 2013, 04:05:11 pm »
+1
Zqyx, ma rację - W przypadku imprez masowych to organizator zabezpiecza imprezę i do niego należy się zgłaszać w przypadku jakiś nadzwyczajnych przypadków i odszkodowań. Ale to jest w Polsce, nie jestem pewna jak jest w innych państwach, zwłaszcza poza Europą, ale wydaje mi się, że wszędzie wygląda to mnie więcej tak samo. Potem, w zależności od umowy jaką zawarli, w tym wypadku z zespołem, organizator może domagać się zwrotu kosztów.
Co innego skręcenie kostki czy siniaki - za to organizator nie odpowiada, dopóki nie jest to np. wynik bójki, do której doszło, bo organizator nie zapewnił odpowiedniej ochrony, żeby tego uniknąć. Tego nie obejmuje. Natomiast kwestie "wypadków" jak jakieś poparzenie od fajerwerków, które by spadły w publikę, albo innego tego typu rzeczy, które są "nadzwyczajne" i nie są jakby wpisane w samo ryzyko imprezy masowej, wtedy organizator odpowiada. Oni robiąc imprezę, odpowiednio się ubezpieczają od tego typu wypadków. Jak interpretowany będzie rzucony przez wokalistę mikrofon, trudno stwierdzić, bo to podlega pod zapisy umowy "organizator-zespół" i jaką swobodę działania ma ten ostatni. Myślę, że prawnicy podpowiedzą fanowi przeciw komu złożyć pozew, żeby był skuteczny i dowiemy się o tym za jakiś czas. Jeśli organizator będzie płacił, wtedy może żądać zwrotu pieniędzy od zespołu i ewentualnie w przypadku rozprawy tłumacząc się tym, że Axl powinien być świadomy narażania tłumu na niebezpieczeństwo rzucając czymkolwiek itp. Ale to za chwilę może doprowadzić do sytuacji, w której perkusista nie rzuci pałeczek, bo będzie się bał, że wybije komuś oko (co jest prawdopodobne, jakkolwiek by na to nie spojrzeć ;p), albo że nikt nie będzie np. rzucał ręcznika w tłum, bo wtedy każdy się na to rzuca i może dojść do przepychanek, które z kolei mogą przyczynić się do uszczerbku na zdrowiu osoby, która znajdzie się w środku tego zdarzenia.

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 13, 2013, 04:07:59 pm »
+1
Jak dla mnie to facet robi burzę w szklance wody. Sama będąc w takiej sytuacji nawet bym nie wpadła na to, żeby się do kogoś z tym zgłaszać. Ale oczywiście rozumiem zachowanie tego fana, stomatologia to drogie cholerstwo. Tyle że pozywając Axla wejdzie prawdopodobnie na dosyć długą i wyboistą ścieżkę utarczek z prawnikami (co też swoją drogą jest drogim cholerstwem). Także wg mnie powinien domagać się odszkodowania od organizatora. Po prostu żeby nie nadwyrężać swojego już i tak nadszarpniętego zdrowia i portfela :) Chociaż tutaj wszystko zależy od tego, co zespół ma w umowie..
Nie znam się na tym w ogóle, ale naszła mnie taka myśl: czy zwyczajne ubezpieczenie pokryje koszt takiego leczenia?


Not in this lifetime

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34683
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 13, 2013, 04:10:17 pm »
0
Biorąc pod uwagę zapisy na kubkach z czymś gorącym np. w Macu ( może parzyć! :P ) - jako wynik pozwów - kto wie. Wszyscy, którzy chcieli dostać mikrofon, pałeczki etc. - wiecie już komu podziękować, jak artyści przestaną to rzucać ;)
Myślę, że jeśli do tego dojdzie, to wtedy uszkodzone zęby będą najmniejszym problemem Darrena ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 13, 2013, 04:11:32 pm »
0
to chyba zależy od sytuacji w jakiej sie to stało...

mój brat miał wypadek na rowerze i hmmm przekoziołkował przez auto i ułamał 3/4 zęba (dodam że jedynkę) i dostał z ubezpieczenia zwrot kosztów leczenia + "odszkodowanie" za uszczerbek ileś tam % kwoty ubezpieczenia (0.5-1%? nie pamietam dokładnie)
ale to chyba zależy od umowy i od tego co się robiło w chwili zaistnienia sytuacji objętej ubezpieczeniem... no ale wypadek to chyba wypadek

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 13, 2013, 04:27:16 pm »
0
Panasewicz płacił kilka lat temu odszkodowanie bo rzucił wodą w kobietę :) Generalnie dla Axla nie jest to jakaś wielka kasa, więc powinien potraktować sprawę z przymrużeniem oka i zapłacić dołączając mikrofon z autografem, a jak nie on to organizatorzy, chociaż z drugiej strony, żeby sprawa nie skończyła się tak, że jacyś idioci poczują mięso i dostaną na przykład z łokcia na koncercie, a potem polecą do organizatorów, że Axl im pizgnął  :rolleyes: Ponadto Axl bardzo nie lubi jak się w niego czymś rzuca, więc powinien współczuć fanowi :D
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 13, 2013, 05:08:56 pm »
0
Dobrze, że ten koleś nie dostał statywem - jak Axl podczas trasy UYI WT rzucał takim dużym statywem po całej scenie:
https://www.youtube.com/watch?v=pj0GGjlyHfg

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 13, 2013, 05:27:36 pm »
+5
A może miał założoną koszulkę ze Slashem :lol: Axl naraził na szwank jego zdrowie i powinien pokryć koszty leczenia.


Pewnie nie zdążył zakleić. Przecież wiadomo, że spóźnienia Axla wynikały z jednego powodu. Axl nie wychodził na scenę dopóki wszyscy uczestniczy nie zakleili wizerunku Slasha. Teraz nie ma  spóźnień, więc i czasu na zakrywanie mniej.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 13, 2013, 06:10:06 pm »
0
Axl go uszkodził, i on za niego zapłaci. W świetle prawa to on jest winny swojego czynu i będzie za niego odpowiadał. W dodatku 5000$ dla multi milionera to jak dla nas 5gr.

 

Adler: Axl powinien wydać Chinese Democracy pod inną nazwą zespołu

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 13390
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2009, 01:47:36 pm
wysłana przez Meximax