Autor Wątek: Wasza opinia na temat koncertu  (Przeczytany 24816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 16, 2013, 08:17:39 pm »
0
Pchanie i popychania kogoś to dwie różne rzeczy, chociaż oczywiście samo pchanie też jest niekulturalne.
Z tego co ja zauważyłem to zaczęło się przed i trwało co najmniej do połowy koncertu Slasha, oczywiście w samym środku tego kotła nie byłem, ale to co zdążyłem zauważyć i nawet trochę odczuć  (a stałem w miejscu gdzie bardzo dobrze było widać scenę) to nie mam powodów, żeby twierdzić, że ludzie, którzy byli bliżej sceny mówili nieprawdę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 08:19:59 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Akilis

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 320
  • Płeć: Kobieta
  • I nagle serce zwalnia i nie dzieje się nic
  • Respect: +20
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 17, 2013, 12:37:04 am »
0
a w ogóle to coś tu się plącze.. najpierw było bydło na slashu, parę stron dalej okazało się że jednak nie do końca bo w zasadzie to na supporcie a teraz wychodzi na to, że nie na supporcie tylko przed a potem to już było ok (...)

Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek pisała cokolwiek o zachowaniu ludzi w trakcie koncertu. Jak mogłabym pisać o tym, skoro nie było mnie na środku płyty w czasie jego trwania? Od początku pisałam o tym, co działo się po wejściu na płytę (i podczas wchodzenia).

A co do ochrony i karania bydła to chodziło mi o reakcję wtedy, przed koncertem, kiedy było nas jeszcze mało na płycie i światła były włączone.

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 17, 2013, 07:45:29 am »
0
oczywiście w samym środku tego kotła nie byłem

Jak mogłabym pisać o tym, skoro nie było mnie na środku płyty w czasie jego trwania?

 ;)

Offline Akilis

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 320
  • Płeć: Kobieta
  • I nagle serce zwalnia i nie dzieje się nic
  • Respect: +20
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 17, 2013, 12:01:22 pm »
0
No i po co to cytujesz? Jak nie masz co pisać to zostaw to innym. Napisałam,  że od początku chodzi mi o to, co działo się zaraz po wejściu na płytę i zajęciu miejsc przy scenie. Wtedy byłam mniej więcej w 5 rzędzie na środku,  czyli w centrum tych przepychanek (widzę,  że jesteś osobą,  która gdy nie ma argumentów to czepia się słówek,  więc: mówiąc przepychanki mam na myśli taranowanie ludzi, którzy na siebie wpadali i mało co się nie poprzewracali).
Później udało mi się stamtąd wyjść i nie wiem, co się działo,  chyba że z relacji.

Przestań, proszę,  wmawiać ludziom, że mieli na myśli coś innego niż napisali, bo to irytujące i szczeniackie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 17, 2013, 12:51:28 pm »
0
Ja tylko dodam, że kilka razy myślałem, że tłum poleci również na mnie, ale szczęśliwie w większości przypadków zatrzymywał się kilka kroków przede mną, a ze dwa trzy razy też zostałem lekko potrącony, dla mnie ten widok był wystarczającym argumentem, żeby wierzyć, że im bliżej sceny tym było gorzej.

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 17, 2013, 01:07:20 pm »
0
super... napisałam tu całą ładną przemowę i przypadkiem się nie dodała więc napiszę od początku
zaprzestańcie tych kłótni! Czytam to od dwóch dni i ciągle bezsensownie drążycie temat. Odezwałabym się wcześniej, ale to co działo się na płycie znam tylko z niezależnych relacji kilku różnych znajomych, dla których nie były to pierwsze koncerty.

Jeśli ktoś idzie na koncert i wydaje kasę na płytę to po to żeby się świetnie bawić i móc zobaczyć z bliska swoich idoli itp a nie walczyć o przetrwanie jak w pewnych momentach w Spodku.
Jedni mówią, że była przesada i nie widzą powodów dla których mieliby ustępować temu chamstwu. Racja! Jak wyżej napisałam ja chcę iść na koncert i dobrze się bawić a nie zastanawiać się czy jacyś idioci zechcą zgnieść mnie na tym nagraniu czy na następnym. Słyszałam że ludzie przeginali jeszcze PRZED supportem, w trakcie i w połowie występu Slasha, więc to nie było chwilowe i przypadkowe. Wszyscy którzy chcieli się tylko dobrze bawić i cieszyć obecnością Slasha mieli uciekać z płyty bo przeskzadzało im takie zachowanie? Bez przesad.
Bydło na koncertach to norma? Według kogo? To tak wymyślił? Skąd się to wzięło? No własnie od takich ludzi, którzy w połowie płyty się przepychali i napierali na rzędy przed nimi. Jeśli bydło jest normą to może zapytajmy się ludzi czym to bydło jest i gdzie się zaczyna a gdzie ma swoje granice?
czemu na niektórych koncertach nie ma takiego czegoś? Nie są to prawdziwe koncerty? Albo w drugą stronę, kiedy obrońcy przepychanek w Spodku uznaliby,że to co się działo to jednak przesada? W sytuacji, gdy kogoś by zadeptano albo uduszono? Gdy ochrona nie zdążyłaby wyciągnąć kolejnej osoby? Chcieliście zrobić z tego koncertu nieprzyjemną niespodziankę dla Slasha i zrobić drugie Donnington?! Wtedy dopiero była by przedada w zachowaniu? Owszem i z pewnością byłby to jego ostatni koncert u nas.  Bydło przekroczyłoby swoje granice gdyby wyniesiono kogoś w plastikowym worku? Patrząc na ilość ludzi, którzy padali jak muchy i byli wyciągani z tłumu takich możliwości było dużo. Osoby, które przewracały się przez napierającą falę idiotów mieli pewność że ktoś ich podniesie i im pomoże? Mogli zostać stratowani bo to przecież norma takie przepychanki!

Te wojny słowne między przesadą a normą, między przypadkowymi popchnięciami a celowymi złośliwymi przepychankami nic nie dadzą. Zamknijcie po prostu temat zachowania i tyle. I przy okazji czemu nikt nie zwrócił uwagi, że część osób zachowywała się już dość nieprzyjemnie przed wpuszczeniem na halę?

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 17, 2013, 03:49:54 pm »
0
 :???: no faktycznie - drugie donnington było blisko  :facepalm:
a ze dwa trzy razy też zostałem lekko potrącony

Słyszałam że ludzie przeginali
:P

wybaczcie że mnie to bawi ale czy wy uważacie że smęceniem na forum coś zmienicie? jeśli śmierć wam zajrzała w oczy to trzeba zrobić ruch społeczny i zmusić posłów do zmiany ustawy o imprezach masowych  a w niej zakazać miejsc stojących na takich imprezach  :rolleyes: bo to że tak jest, było i będzie wątpliwości nie ulega - niezależnie czy to jest dla kogoś ok czy nie  :rolleyes: typowo jałowe onetowskie pieprzenie - jak trzeba coś zrobić to nagle zapał mija  :rolleyes:

i uwierz mi - ludzie doskonale wiedzą co robić gdy się ktoś przewróci - nie jest to wielka filozofia - trzeba go po prostu podnieść - i jest to odruch  :rolleyes: chyba że faktycznie gówniarstwo nie wie co się wokół dzieje - złapcie myśl przewodnią tych wszystkich wpisów - idziecie na płytę - UWAŻAJCIE NA SIEBIE!! bo tam z reguły bywa gorąco.. (a jak jeszcze baran jeden z drugim ładuje się w największy ścisk w swetrze, skórze i z plecakiem bo szkoda było 5zł na szatnię.. nie wiem - kanapki tam mieli?)

jak się boję że za szybko jadę to zwalniam, jak się boję że mnie zgniotą - wychodzę  :rolleyes:

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 17, 2013, 04:03:09 pm »
0
Lamihha ty dalej nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. A może sam byłeś prowodyrem tych przepychanek? Nie zdziwiłbym się wcale po tym co piszesz. Na płycie nie zawsze musi być gorąco. Popieram wszystkich, którzy pisali wcześniej przede mną. Ludzie jeśli popiją zachowują się jak ślepe bydło. Chcesz powiedzieć, że to co się działo w Spodku było normalne. W takim razie masz dziwne odczucie normalności. dzisiaj oglądałem filmiki z koncertu i słyszałem jak Myles prosił ludzi by cofnęli się w tył. Myślisz, że musiał by robić coś takiego jeśli uważał by to za normalne? Bo jakoś mi się nie wydaje.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 17, 2013, 04:09:07 pm »
0
no dokładnie, jeśli artysta interweniuje na scenie bojąc się że komuś coś się stanie to jest raczej niepokojące.
tak jak już napisałam, chcielibyście żeby ktoś z tych mdlejących ludzi (dodam że NIE to nie ich wina że robiło się im słabo) nie zdążył hm... wyjść/ nie zdążyliby go wyciągnąć?
nie wiem czy ciągle ktokolwiek wspomina jeszcze przytaczane przeze mnie wcześniej Donnington. Tych dwóch chłopaków też się prosiło o to, żeby ich zadeptano? jakoś nikt im nie pomógł wstać, nikt nie zareagował! Zespół to przeżył i się o to obwiniali i tak dalej. Nie wiem czy dla Slasha było by to miłe, taka przykra powtórka z rozrywki... zwłaszcza, że teraz jest już starszy, bardziej ogarnięty i na pewno wyrzuty sumienia byłyby większe niż w tym 88roku
musiałaby się wydarzyć taka tragedia u nas, żeby część z was przyznała nam rację?

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 17, 2013, 04:30:05 pm »
0
Reno, przejrzałeś mnie  :rolleyes:  :facepalm:

ok wycofuję się - to był odosobniony przypadek i jestem pewien że już nigdy z takim chlewem się nie spotkacie  :)
w ogóle przepraszam za angażowanie was w czytanie tych wypocin i obiecuję się więcej w temacie nie odzywać żebyście mogli w spokoju ponarzekać bo przecież głównym tematem po koncercie jest to że było ciasno i duszno - ok było ciasno i duszno faktycznie  :)
pokój i miłość dla wszystkich  :)

eot

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 17, 2013, 04:39:23 pm »
0
Osoby, które uważają, że ta przepychanka była normą, niech się dowiedzą co się stało w sierpniu 1988 na festiwalu w Anglii i potem się zastanowią, co by było, gdyby w środku tego tłumu w Spodku np było ich dziecko :facepalm: Niektórym słowo "kultura" jest czymś zupełnie obcym...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 17, 2013, 05:26:39 pm »
0
Gratuluję tym, którzy uważają dzicz na płycie za rzecz normalną i nieodłączny element koncertu rockowego. Jak ktoś to krytykuje to jest sztywniakiem? Czy tez powinien bezmyślnie skakać i przepychać się po innych? Bo to przecież koncert rockowy i tak się robi ;] . Najzabawniejszy jest jednak argument typu, że 'sztywniaki' powinni zająć miejsca siedzące.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 17, 2013, 05:29:05 pm »
0
Osoby, które uważają, że ta przepychanka była normą, niech się dowiedzą co się stało w sierpniu 1988 na festiwalu w Anglii i potem się zastanowią, co by było, gdyby w środku tego tłumu w Spodku np było ich dziecko :facepalm: Niektórym słowo "kultura" jest czymś zupełnie obcym...

no wlasnie o tym mówiłam! o cholernym nieszczęsnym Donnington... obejrzyjcie sobie filmik z Duffem który o tym mówił na świeżo, bo w sumie on chyba najbardziej to przeżył. Nie wiem czy fajnie by było znów zrobić taką akcję i to u nas. Ale podejrzewam, że po prostu wielu nawet nie wie, że takie coś miało miejsce

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 17, 2013, 05:57:10 pm »
+1
miałem już odpuścić i odpuszczam - jedna uwaga
Meximax, o festiwalu w donnington było już w paru postach na tej stronie - ja rozumiem że się nie chce poczytać wątku w którym się pisze ale 2-3 ostatnie wpisy może by warto? (bo nie sądzę żebyś nie wiedział o jaki festiwal chodzi) i nie porównujmy festiwalu na którym tłum przerwał ogrodzenie i szacowano go na 200 tysięcy osób (w błocie do kostek) do parotysięcznej imprezy w hali  :rolleyes:

byłem w samym środku tego waszego jak to nazywacie skandalu - pomogłem wyciągnąć około 40 osób - i wierzcie mi - połowa była pijana a reszta dzieliła się na okutanych w swetry i skóry oraz takich o wzroście siedzącego psa.. i niech się cieszą owi.. widzowie że było tam jeszcze paru którzy wiedzieli o co chodzi (bo gościa o wadze na oko 100gk też wypchaliśmy) wszyscy bliżej 40 i może dlatego staraliśmy się trochę myśleć za takich którym się wydaje że ochrona wszystko za nich załatwi - swoją drogą ile razy wołałem ochroniarza on momentalnie podchodził

normalne w sensie - typowe, standardowe jeśli już trzeba łopatologicznie  :rolleyes:

Offline Ashbka

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +24
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 17, 2013, 07:15:49 pm »
0
zaczynacie mnie powoli irytować... ten temat to recenzje koncertu a nie narzekanie na to co działo się na płycie. ja wszystko rozumiem, ale ogarnijcie się już bo to zaczyna być chore. a co do dzieci na płycie-za to odpowiadają rodzice, którzy  w czasie koncertu również są ich opiekunami prawnymi, a branie takich młodych osób na płytę jest dla mnie co najmniej dziwne .
D <3

 

Relacja czyli nie opinia a więc mam prawo na nowy wątek!

Zaczęty przez Śpiochu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5273
Ostatnia wiadomość Lutego 21, 2013, 02:58:27 pm
wysłana przez Bender