Autor Wątek: Wasza opinia na temat koncertu  (Przeczytany 24867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 16, 2013, 01:22:37 pm »
0
Slither najgorzej, bo coś mu tam nie stroiło i się chyba przejął, ale i tak darłem się na całe gardło...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline emily_rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +122
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 16, 2013, 02:01:10 pm »
0
Nie wiem jakie kryteria, nawiązałam tylko do tego co sam napisałeś. Nie mówię, że byłam na wszystkich koncertach rockowych świata, wypowiadam się tylko na podstawie moich prywatnych doświadczeń i nie ważne ile tych koncertów było, takiego za przeproszeniem bydła jeszcze nie widziałam. Można było wszystko zorganizować inaczej, byłoby bezpieczniej, ale liczy się tylko zysk organizatorów i jak największa ilość sprzedanych biletów.

zgadzam się z lamihha. :) nie rozumiem czego wy oczekujecie od ochrony... trzeba było wyjść ze środka i iść na tył, nie widzę żadnego problemu.
A od ochrony oczekuję...ochrony? A oni nawet nie potrafili zapanować nad ludźmi wpuszczając ich na halę. Nie znam się na pracy ochroniarza, ale według mnie to nie powinno tak wyglądać. Może w tym miejscu zakończę dyskusję, bo nie mam na ten temat nic więcej do powiedzenia ;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 16, 2013, 02:08:14 pm »
0
Skończcie już z tym pieprzeniem co ochrona miała zrobić... ja rozumiem, że wy możecie tego nie wiedzieć co ochroniarze mogli zrobić, jeżeli sami nie jesteście ochroniarzami i nigdy nimi nie byliście, ale oni powinni wiedzieć co zrobić bo byli szkoleni jak się zachowywać w takich sytuacjach. To tak samo jakbyście usprawiedliwiali księgowego, który nie umie księgować faktur bo sami też nie umiecie księgować faktur albo ratownika, (1,50 m wzrostu) który nie potrafił uratować tonącego, który ma 2,20 m i waży 200 kg .
A co do kryteriów wywalania wystarczającym powodem jest to jak jedna osoba umyślnie popchnie drugą osobą
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 02:22:48 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Akilis

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 320
  • Płeć: Kobieta
  • I nagle serce zwalnia i nie dzieje się nic
  • Respect: +20
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 16, 2013, 02:17:12 pm »
0
zgadzam się z lamihha. :) nie rozumiem czego wy oczekujecie od ochrony... trzeba było wyjść ze środka i iść na tył, nie widzę żadnego problemu.

Ashbka, zamiast pisać 10ty komentarz z tą samą treścią, to odnieś się proszę do tego co napisałam do Ciebie kilka komentarzy wstecz. Wyjście stamtąd było naprawdę trudne. Przynajmniej dla takiego chucherka jak ja.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 16, 2013, 02:25:16 pm »
0
ale czy to naprawdę chodzi o to, żeby wychodzić z tłumu i ustępować chamstwu????

Offline Ashbka

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +24
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 16, 2013, 02:33:58 pm »
0
sama jestem mała i drobna;) i problemu żeby przetrwać nie miałam. skończcie już narzekać bo psujecie cały nastrój pokoncertowy  :sorcerer:
D <3

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 16, 2013, 02:50:50 pm »
0
To i ja coś w końcu skrobnę...
Przyjechałem koło 8 do Kato ze znajomymi, trochę poszwędaliśmy się po mieście, a następnie spotkałem Holly (:wub:), a potem już było z górki, żeby resztę dałnów spotkać ;)
Zacznę od narzekania - nigdy nie byłem na koncercie, gdzie było tyle gówniarstwa. Nie mówię o wieku, ale o kulturze, a właściwie jej braku. Brak mi słów na takich kretynów, w takich momentach jestem za przymusową eutanazją... Ale chamstwo wszędzie jest - tylko organizator powinien zapewnić, aby to chamstwo nie zrobiło komuś krzywdy. Tak jak Wojo powiedział - o mały włos nie stała się tragedia. Wystarczyłoby, aby tak rozmieścić ochronę, żeby obserwować kto prowokuje takie zachowania; wystarczyłoby gdyby organizator wyszedł i powiedział, że wszyscy mają zrobić krok w tył i się uspokoić, bo jak nie, to ze względów bezpieczeństwa koncert nie dojdzie do skutku. Przed supportem już byłem cały mokry. W końcu Titus z zespołem wyszedł na scenę. Miałem już ochotę iść sobie na tył, gdzie była większa kultura, ale łudziłem się, że może chociaż Titus ogarnie motłoch... Po 3 kawałkach i braku reakcji z jego strony poszedłem niemal na sam tył, blisko trybun. A tam - głównie starsze osoby, pojedyncze osoby 30+ no i pary. Support w ogóle nie przypadł mi do gustu - bardzo lubię Titusa za Acidów, ale głównie za solową płytę. Rozczarowałem się, wszystkie kawałki brzmiały dla mnie na jedno kopyto. Przed Slashem podszedłem trochę bliżej, a gdy zabrzmiały pierwsze dźwięki większa ekipa zaczęła się wpychać z tyłu do przodu, tak więc znalazłem się mniej więcej w środku tłumu, a potem coraz bliżej sceny. Co ja mogę pisać o Slashu... pod względem muzycznym był to jeden z najlepszych koncertów w moim życiu! Byłem negatywnie nastawiony na granie kawałków Gunsów, ale gdy grali coraz to kolejne utwory, prosiłem o jeszcze... Nieważne czy grali Snakepitów, materiał z płyty Slasha, czy coś Gunsów - wszystko brzmiało genialnie. Mimo braku sił przez idiotów moje ciało samo zaczęło skakać a gardło samo się drzeć :) Fajnie, że zagrali takie kawałki jakie chciałem, brakło mi tylko Been There Lately, ale jakoś to przeboleję (zagrają to następnym razem ;)). To co mnie najbardziej zaskoczyło to wokal Todda, który albo tak się wyrobił przez te wszystkie koncerty, albo to youtube tak zniekształca. Uwielbiałem go wcześniej, po koncercie go kocham :D Przekonałem się też do Franka - wcześniej go miałem za dodatkowego muzyka, tera widzę jakiego ma powera. Brent jest perkusistą, którego chciałby mieć każdy zespół, który nie chce gubić rytmu, dał radę! Myles miał tego dnia świetny wokal, wszystko wyciągał. A gra Slasha? O tym chyba nie muszę pisać... Koncert 10/10. A po koncercie? Zdobycie autografu, uścisk dłoni i krótka rozmowa... Jak ktoś chce wiedzieć, to Slash nagrywa nowy album w przyszłym roku :P Po koncercie piwkowanie, whisky'owanie itp itd, chociaż jedynie z Mareckim daliśmy radę wytrwać do rana (no i jak się okazało zqyx i ekipa również nie byli gorsi ;)). Ten dzień na pewno będę dłuuuuugo pamiętał... Dziękuję całej ekipie i tym, którzy dali radę przeczytać ten post :P)

Edit: Zapomniałbym o fladze. Ja byłem pod wrażeniem jej rozmiarów. Mogłoby tak być jak na Gunsach - czyli w miejscu, ale grunt, że w końcu wróciła na przód :D Chłopaki co prawda nie wygłosili 10 minutowej gadki jak to im się spodobało, natomiast jedno jest pewne - po zagraniu takiego koncertu stwierdzam, że zespół był pod dużym wrażeniem ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 02:57:17 pm wysłana przez Meximax »
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 16, 2013, 02:57:21 pm »
+1
ale czy to naprawdę chodzi o to, żeby wychodzić z tłumu i ustępować chamstwu????
nie
chodzi o to żeby dać się zabić i pokazać kto tu rządzi 8)
i każdy powinien mieć własnego przydzielonego ochroniarza a na następnym koncercie slasha żądamy krzesełek na płycie - numerowanch!!!
a jak ktoś kogoś popchnie to za karę po koncercie będzie zbierał konfetti!!!!
już wysłałem te postulaty do organizatora i obiecał że będzie jak chcemy - żeby tylko już nie pisać że dał dupy bo już chusteczek w kiosku koło spodka zabrakło i zalewa piwnice..

aha - następnym razem przy wyjściu slash każdemu da autograf  :wub: oczywiście oprócz tych co popychali umyślnie a wskaże ich bluebird  :P

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 16, 2013, 03:10:56 pm »
0
ale czy to naprawdę chodzi o to, żeby wychodzić z tłumu i ustępować chamstwu????
nie
chodzi o to żeby dać się zabić i pokazać kto tu rządzi 8)
Raczej z rozumowaniem u ciebie ciężko tak więc wyjaśniam, chodzi o to, żeby wywalić tych, którzy zachowują się jak bydło..wywali się jednego drugiego to jest większe prawdopodobieństwo, że następni, którzy mają ochotę na tego typu "zabawy" nie będę tego robić, a jeżeli nie poskutkuje to ochrona nadal będzie musiała interweniować.
Mówicie, że takie zachowania są normalne na koncertach? Bo banda idiotów wyznaczyła kiedyś takie standardy? Nie nigdy nie jest normalne jak jedna osoba bez powodu popycha drugą, która nie ma ochoty być popychana.

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 16, 2013, 03:27:22 pm »
0
widzisz - część osób może miała ochotę być popychana? i teraz w zasadzie ochroniarz musiałby spytać się osoby popychanej czy osoba która ją popychała zrobiła mu przykrość czy też może nie przeszkadzało mu popychanie przez osobę która popychała? wtedy popychany miałby jakby prawo do okazania litości osobie popychającej i nie musiałby ona zbierać konfetti.. choć sprzątnąć kible i tak by jej się przydało (i jeszcze organizator by oszczędził na ekipie sprzątającej którą zastąpiłaby ekipa popychająca.. umyślnie oczywiście)
jest jeszcze druga strona medalu - jeśli osoba popychana miałaby żal do osoby popychającej a ona popychała ją jednak nieumyślnie? i wtedy ochroniarz musiałby użyć głowy (co mogłoby się nie udać w aspekcie który pragnę opisać bo walnąć z bani chyba by umiał.. ale nie chodzi o walenie z bani - żart) i przeprowadzić szybkie i sprawne dochodzenie czy popychanie osoby popychanej przez osobę popychającą było celowe czy nie - w zasadzie konieczne by było spytanie kilku stojących obok osób (chyba żeby z boku stał bluebird to od razy by wskazał kto kogo popychał i czy umyślnie czy nie) - na ten czas można by w zasadzie wstrzymać koncert bo niby dlaczego świadkowie mieliby zostać pozbawieni fragmentu występu przez jakiegoś popychającego chama - nie jest to trudne - na scenę wychodzi organizator i ogłasza że właśnie teraz będzie 5 minut przerwy bo mamy trzy dochodzenia na widowni i prosi o ciszę bo ochroniarz musi przesłuchać świadków popychania - zespół miałby czas odsapnąć, ludzie mogliby spokojnie zjeść kanapkę - same plusy  :)

wybacz ale bredzisz
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 03:28:54 pm wysłana przez lamihha »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 16, 2013, 04:04:07 pm »
0
Pisząc ten post wyżej na temat popychania zaufałem twojej inteligencji, bo to naprawdę nie chodziło tylko i wyłącznie o popychanie, ale jak teraz czytam te pierdoły to nawet nie mam ochoty odpisywać, z szacunku do rozmówcy chociaż napiszę dwa zdania. Popychanie, kopanie, bicie ....no nie wiem co jeszcze żganie nożem, podchodzi pod kategorię zachowań niewłaściwych, tak więc policjant czy np. w przypadku imprez masowych ochroniarz nie musi się pytać czy osoba popychana, kopana, bita, żgana nożem życzy sobie tego (sorry, że tak wymieniam, zwykle tego nie robię, ale teraz jest wyjątek) ...proszę cię tylko nie pisz, że nikt tam nie był żgany, bo już wystarczającą osłabiasz mnie twoimi odpowiedziami  :facepalm:

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 16, 2013, 04:22:44 pm »
0
nie mam ochoty odpisywać
a jednak  :D nie dajesz się sprowokować  ;) ale trudno
najwyraźniej nie widzisz przymróżenia oka piszącego ale nic to ..
wytłumacz mi - bo jak widzę imprezy masowe masz obcykane w małym palcu - w jaki sposób ochrona ma wyłapać tych prowodyrów z kilkutysięcznego tłumu  :???: bo jedyne co mi przychodzi do głowy to prewencja i wyrzucenie paru osób dla przykładu (które znalazły się w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu - w ten sposób mój serdeczny kolega - spokojny i ułożony - spędził w areszcie w kopenhadze mecz legii na który poleciał za długo odkładane pieniądze - przyjechali konni - zgarnęli przypadkowe 40 osób z chodnika, wypuścili po meczu - fakt, reszta bała się pisnąć i był spokój)
a jakby akurat przez przypadek ciebie wyrzucił ochroniarz bo mu się nie spodobałeś i stałeś w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie? też byś był taki kategoryczny w temacie tego co może ochroniarz na imprezie masowej? a może inni faktycznie byliby spokojni bo by się wystraszyli i - de facto dzięki tobie - byłby spokój?

tu nie chodzi o temat czy to dobre czy złe zachowania i czy to było bydło czy może trzoda chlewna.. chodzi tylko i wyłącznie o logikę - to że masz pierwszeństwo na drodze nie znaczy że masz się pchać na skrzyżowanie bez sprawdzenia czy może jakiś osioł nie zauważył czerwonego.. to że ochrona ma ci dać bezpieczeństwo nie znaczy że masz pchać się w środek młyna za złamaną nogą - tylko tyle i aż tyle  :rolleyes:

i nie musisz ufać mojej inteligencji - zafaj swojej - ja jak nie daję rady to się wycofuję (jak się uda to z klasą  ;) ) - wracając do przykładu z dróg - na powązkach jest cała alejka takich  którzy mieli pierwszeństwo - musi być następna takich którzy myśleli że tłum w jakikolwiek sposób myśli?

Offline Akilis

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 320
  • Płeć: Kobieta
  • I nagle serce zwalnia i nie dzieje się nic
  • Respect: +20
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 16, 2013, 04:39:05 pm »
0
sama jestem mała i drobna;) i problemu żeby przetrwać nie miałam. skończcie już narzekać bo psujecie cały nastrój pokoncertowy  :sorcerer:

Powtarzam raz jeszcze: nie było Cię w tłumie po wpuszczeniu na płytę.  Nie wiesz co się działo. Po raz kolejny powtarzam, że nie chodzi o ścisk ani jakieś lekkie przepychanki, tylko o prowokowane przez kilku idiotów taranowanie tłumu. Od lewej do prawej popchnięci ludzie zaczęli przewracać się na siebie jak domino. Później szła fala powrotna i tak kilka razy. Przez jakieś 10-15 min.  próbowałam wyjść z tego ścisku. Łatwo napisać,  że trzeba było po prostu wyjść.

widzisz - część osób może miała ochotę być popychana? i teraz w zasadzie ochroniarz musiałby spytać się osoby popychanej czy osoba która ją popychała zrobiła mu przykrość czy też może nie przeszkadzało mu popychanie przez osobę (...)

Nie ma to jak próba bycia zabawnym nie wychodzi... :)
Nikomu nie chodzi o zwykłe koncertowe przepychanki. Wyżej napisałam o co chodzi. Z czego wiem falę (przed supportem, zaraz po wpuszczeniu) prowokowało kilku kretynów z lewej strony. Ochrona powinna przyjrzeć się kto to robi i delikwentów wyprowadzić. Nikt nie mówi o karaniu ludzi, którzy się pchali, bo to by było niedorzeczne, wyprosiliby połowę ludzi z płyty.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 04:42:30 pm wysłana przez Akilis »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 16, 2013, 04:47:46 pm »
0

wytłumacz mi - bo jak widzę imprezy masowe masz obcykane w małym palcu - w jaki sposób ochrona ma wyłapać tych prowodyrów z kilkutysięcznego tłumu  :???: bo jedyne co mi przychodzi do głowy to prewencja i wyrzucenie paru osób dla przykładu (które znalazły się w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu - w ten sposób mój serdeczny kolega - spokojny i ułożony - spędził w areszcie w kopenhadze mecz legii na który poleciał za długo odkładane pieniądze - przyjechali konni - zgarnęli przypadkowe 40 osób z chodnika, wypuścili po meczu - fakt, reszta bała się pisnąć i był spokój)
Być może ten sposób jest zły w końcu nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie, ale mam prawo tego nie wiedzieć, tak samo jak mam prawo nie wiedzieć jak księgowy ma księgować faktury, albo jakie działania ma podjąć ratownik drobnej postury gdy tonie 200 kg człowiek. Natomiast to, że ja nie wiem w jaki sposób mieli zrobić to ochroniarze to nie znaczy, że oni mogą tego nie wiedzieć, być może to organizator nawalił nie zatrudniając odpowiedniej liczby ochroniarzy czy zakładając monitoringu, ale to i tak nie usprawiedliwia ochroniarzy, jeżeli rzeczywiście nic nawet nie próbowali robić.
Odnośnie twojego przyjaciela, to nikt nie powiedział, że praca ochroniarza czy policjanta nie jest odpowiedzialną robotą, tak więc za błędne decyzję powinni ponosić odpowiedzialność, ale to, że nie ponieśli wcale nie usprawiedliwia ochroniarzy tutaj na koncercie.

Offline lamihha

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Respect: +40
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 16, 2013, 08:01:27 pm »
0
Akilis, wybacz, ale nie było moim zamiarem cię rozbawiać  :rolleyes:

a w ogóle to coś tu się plącze.. najpierw było bydło na slashu, parę stron dalej okazało się że jednak nie do końca bo w zasadzie to na supporcie a teraz wychodzi na to, że
Z czego wiem falę (przed supportem, zaraz po wpuszczeniu) prowokowało kilku kretynów z lewej strony.
czyli - nie na supporcie tylko przed a potem to już było ok.. to może ktoś jednak zareagował (lub ci kretyni o których piszesz się opamiętali) że potem było ok?

Nikt nie mówi o karaniu ludzi, którzy się pchali, bo to by było niedorzeczne, wyprosiliby połowę ludzi z płyty.

właśnie z takim poglądem dyskutuję (a tak jakoś dziś nie mam nic ciekawego do zrobienia  :P ) i pojawia się on od samego początku wątku  ;)

 

Relacja czyli nie opinia a więc mam prawo na nowy wątek!

Zaczęty przez Śpiochu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5277
Ostatnia wiadomość Lutego 21, 2013, 02:58:27 pm
wysłana przez Bender