Autor Wątek: AXL na koncertach  (Przeczytany 55893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
AXL na koncertach
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 23, 2007, 11:34:55 am »
0
myślę że raczej nie chce... zaśpiewac by potrafił, a nawet jeśli nie to by mógł inaczej zaaranżować czy coś...
tylko dlaczego pozostaje pytanie... może dla tego, że np. Estranged i Don't Cry to były wielkie hity i zbyt kojarzyłby sie w mniemaniu Axl'a ze starym składem?? acz jesli tak, to dlaczego gra chociażby NR??
liczę kiedyś wyjaśni nam powód...
 

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
AXL na koncertach
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 23, 2007, 11:54:01 am »
0
NR jest,mimo solówek Slasha,jednoznacznie kojarzone z Axlem,może dlatego je grają. Z UYI w sumie grają praktycznie NR( utwór w gruncie rzeczy o wiele starszy) , You could be mine(prace nad nim były bodajże od 87), covery, no i Bumblefoot w swoim solo gra DC. Chyba nic nie pominąłem. Reszta jest w sumie pomijana,wykluczona... Teoretycznie głos Axla jest gorszy niż kiedyś,ale z drugiej strony nagrywając takie kawalki jak np. T.W.A.T "musi" liczyć się z tym,że będzie musiał to zaśpiewać. W sumie nie próbowałem tego,ale praktycznie musiałby tam na bezdechu to spiewać,więc jeśli ma problemy z głosem,to nie wiem,czemu sobie tak życie utrudnia. Better też wcale tak proste do zaśpiewania nie jest chyba...Oczywiście nie słyszeliśmy nowych piosenek podobnych do Estranged,czy Comy,gdzie co chwila są zmiany tempa i w których trzeba by się solidnie wykazać.Tyle tylko,że nie do końca wiadomo,czy nie są grane,bo zespół nie jest w stanie tego zagrać ;Slash,czy Duff wspominali kiedyś,że granie bodajże Estranged to katorga,bo nigdy nie wiedzą co dalej;czy z racji tego,że Axl nie chce,bądź nie potrafi ich zaśpiewać. No,ale zostawmy na boku stosunkowo rzadko grane Comę i Estranged... Czy Civil War jest naprawdę tak trudnym utworem do zaśpiewania/zagrania? A może chodzi o zmiany strojów,od których w sumie już Axl odszedł... Bez nich Civil War nie byłoby już tą samą piosenką ;)
Don't Cry- tu akurat końcówka jest raczej trudna do zaśpiewania,bo z graniem myślę,że zespół by sobie poradził.
 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Jaskinia

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 222
  • Respect: +1
    • http://
AXL na koncertach
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 23, 2007, 12:26:52 pm »
0
W Civil War też są zmiany tempa jedna zwrotka spokojnie "Look at you young men fighting" później mocne "My hands are tied..." później znów spokojnie w między czasie gadanie "We practice selective annihilation..." i znów mocno, no i na koniec tych mocnych zwrotek trzeba wyciągać dźwięki co Axl kiedyś robił znakomicie a teraz już tak tego nie potrafi i dlatego myślę że to jeden z trudniejszych utworów Gunsów.

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
AXL na koncertach
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 23, 2007, 12:52:00 pm »
0
Cytuj
tylko dlaczego pozostaje pytanie... może dla tego, że np. Estranged i Don't Cry to były wielkie hity i zbyt kojarzyłby sie w mniemaniu Axl'a ze starym składem?? acz jesli tak, to dlaczego gra chociażby NR??
liczę kiedyś wyjaśni nam powód...
newGNR graja prawie cale AFD, wiec to dopiero kojarzy sie ze starym skladem (oryginalnym). Argument Ahmeta odpada.
newGNR graja w wiekszosci kawalki napisane w latach 80. (oprocz AFD to YCBM, UTLH) z tego co wydedukowalem to Axl najbardziej dumny jest z AFD i dlatego gra z niego wiekszosc piosenek (choc wg mnie wiekszym dzielem jest podwojny UYI). Wydaje mi sie ze uwaza to za dzielo epokowe, takie kamien wegielny w historii rocka.

chociaz z drugiej strony dziwil mnie wybor Down on the farm jako nowosc w setliscie - tak ni przypial, ni przylatal. Zagrany pierwszy raz na Live Aid 91 a potem juz chyba nawet nie grany jesli dobrze pamietam.

wydaje mi sie ze brak glosu takiego jak kiedys to tez przyczyna ze set jest ciagle taki sam, potega przyzwyczajenia, Axl nie lubi przykrych niespodzianek (patrz porwanie sie na TWAT jak z motyka na slonce).

 
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2007, 12:52:47 pm wysłana przez DrDrei »
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline slash145

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1149
  • Respect: +1
AXL na koncertach
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 23, 2007, 01:10:49 pm »
0
Co do T.W.A.T. to na Rock In Rio faktycznie nieco mu nie wyszło, ale np. dla wykonania z Hammerstein 12.05 nie mam nic do zarzucenia. Axl zaspiewał to bardzo dobrze. Może doczekamy sięna tegorocznej trasie jakichś nowości. Axl jest teraz w zdecydowanie lepszej formie wokalnej niż na początkach trasy 2006 (nie wspominając lat 2001-2002). Czyli pozostaje nam czekac na 14 kwietnia i pierwszy koncert w Japonii :D
"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą. " - Andrzej Sapkowski

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
AXL na koncertach
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 23, 2007, 05:18:06 pm »
0
Axl nie spiewal TWATa w RIR... W Madrycie to było...

"wydaje mi sie ze brak glosu takiego jak kiedys to tez przyczyna ze set jest ciagle taki sam,"

Axl naprawde ma obecnie dobry silny głos więc 90% starych piosenek jest w stanie spiewać... Po prostu graja hity które wiekszosc fanow cche slyszeć... Każdemu sie podoba My Michelle... A nie każdemu Perfect Crime....

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
AXL na koncertach
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 23, 2007, 09:30:47 pm »
0
Cytuj
Po prostu graja hity które wiekszosc fanow cche slyszeć... Każdemu sie podoba My Michelle... A nie każdemu Perfect Crime....
Mam nadzieję, że to się na tej trasie zmieni...

Poza tym mógłby częściej gadać, tak jak kiedyś.  ;)  

Offline KuZik

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +4
AXL na koncertach
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 23, 2007, 09:57:51 pm »
0
No właśnie, teraz Axl nic bardzo nie gada, kiedyś to sobie lubił pomówić a teraz stanie i przerzuca mikrofon z jednej ręki do drugiej.

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
AXL na koncertach
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 24, 2007, 01:42:19 am »
0
Cytuj
Po prostu graja hity które wiekszosc fanow cche slyszeć... Każdemu sie podoba My Michelle... A nie każdemu Perfect Crime....
kazdemu tez podoba sie Civil War a nie graja - wiec to zaden argument. Axl wypowiadal sie ze nie zamierza sluchac fanow narzekajacych na ciagle jednakowe setlisty - stwierdzil ze nie zamierza nic zmieniac. I szkoda... bo to oznacza nude i przewidywalnosc na koncertach, tzw prace od 9 do 17 (rutyna). Duff kiedys wypowiadal sie podczas trasy UYI ze wlasnie za to lubi GNR ze nie pracuja "od 9 do 17" i ze set jest za kazdym razem inny. Nigdy nie bylo wiadomo do konca jakie piosenki zagraja, nawet ktora piosenka zaczna...

teraz niestety brakuje tej spontanicznosci, nieprzewidywalnosci...po raz kolejny Axl nie szanuje fanow nie reagujac praktycznie w zaden sposob na ich prosby, sugestie, zyczenia...

pamietacie koncert z Ritza z 88? w pewnym momencie Axl po skonczonm utworze pyta publike "Co chcecie zebysmy zagrali?" Po czym mowi ze slyszal prosbe o Rocket Queen i to graja. Teraz taka sytuacja jest calkowicie niemozliwa...

Na ostatniej trasie zastanawialismy sie tylko czy Better bedzie przed czy po KOHD...

jestem wielkim wielbicielem Axla i czesto bezkrytycznie podchodze do jego dzialan, ale czasem trzeba obiektywnie powiedziec ze zachowuje sie jak wielki egoista i len. tak jest tym razem jesli chodzi o setlisty
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
AXL na koncertach
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 24, 2007, 07:19:43 am »
0
Cytuj
teraz niestety brakuje tej spontanicznosci, nieprzewidywalnosci...po raz kolejny Axl nie szanuje fanow nie reagujac praktycznie w zaden sposob na ich prosby, sugestie, zyczenia...

Gdyby tak było, nie usłyszałbyś u nas Chinese Democracy i Madagascaru...

Axl ma piosenki które musi zagrać... A reszta sie zmienia...

Co do gadania Axl po prostu jest starszy... I bardziej mu zlezy, żeby zagrać cała setliste niż walnąć jakiegos Ranta... Choć i teraz kilka razy sie zdarzyły...

Nie mówie, że to dobrze, ale sadze, że wlasnie taka jest geneza tego...

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
AXL na koncertach
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 24, 2007, 09:34:59 am »
0
Cytuj
Axl ma piosenki które musi zagrać...
 
A ja tam marzę o takiej sytuacji kiedy właśnie nie ma takiej sytuacji. Idę na koncert (albo słucham audio lub oglądam vcd) i się zastanawiam czy dzisiaj będę miał szczęście i usłyszę np. SCOM, bo ostatnio tego nie zagrali.
To jest właśnie jedna z rzeczy, które mnie wkurzają - przewidywalność. Jak już gdzieś na forum pisałem - nie chcę idąc na koncert Gunsów, zastanawiać się nad dwiema niewiadomymi, tylko przez 2,5 godziny się zastanawiać - co oni teraz zagrają...

Poza tym uważam, iż akurat to, iż zależy Axlowi na odegraniu całej setlisty, nie ma znaczenia czy będzie wygłaszał swoje monologi czy nie. Chyba to w niczym nie przeszkadza?

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
AXL na koncertach
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 24, 2007, 11:01:20 am »
0
Koncert się jakby nie patrzeć przedłuża...

Co do tych pewniaków to tak od zawsze było... Nie pamietam koncertu gdie nie byłoby WTTJ, SCOM...

Też bym wolał gdyby było bardziej urozmaicone...

Ale wiekszosc zespołow która koncertuje z nowym albumem, gra część oklepanego setu, troche nowej płyty i kilka utworów mniej znanych które się co pewien czas zmieniaja w setliscie...
GNR nie jest wyjatkiem...

Offline artbledo

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +3
AXL na koncertach
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 24, 2007, 11:34:27 am »
0

czy  wszyscy  członkowie Gn'R znają  bardzo  dobrze  zdecydowaną  większość utworów jeżeli nie wszystkie ?
na pewno nie i to też może być przyczyna dlaczego grają takie a nie inne piosenki na koncertach ...
 
Gn'Ration ! 

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: AXL na koncertach
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 24, 2007, 02:19:48 pm »
0

czy  wszyscy  członkowie Gn'R znają  bardzo  dobrze  zdecydowaną  większość utworów jeżeli nie wszystkie ?
na pewno nie i to też może być przyczyna dlaczego grają takie a nie inne piosenki na koncertach ...
 

Nie wydaje mi się, żeby członkowie GN'R nie znali Civil War czy Estranged, sam Robin mówił że chętnie zagra na koncercie Locomotive i Civil War, czyli musi to znać. Problemem są być może prawa własnościowe do Use Your Illusion, dlatego graja bardzo mało piosenek z tej płyty.

Offline Buick_Makane

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Kobieta
  • I'm reckless...
  • Respect: 0
Odp: AXL na koncertach
« Odpowiedź #104 dnia: Października 26, 2007, 09:30:50 pm »
0
Właśnie w Gunsach najpiękniejsze było to, że nigdy nie wiadomo co zrobią, zagrają, powiedzą...
fakt, że i tak nie jest źle bo coś tam zmieniają. Może Axl jeszcze powróci do starych dobrych czasów, przynajmniej pod tym względem...

Co do jego ruchów na scenie. Kiedyś: cholera! te bioderka :) był uosobieniem seksapilu u mężczyzny. Po prostu Bóg we własnej osobie. Niedościgniony w swojej oryginalności... I te jego bokserki :D Zdecydowanie nie mam nic przeciwko... Albo ta spódniczka w szkocką kratkę i czapeczka... Mmm...
Teraz powoli wraca do formy... Tak jak wtedy już z pewnością nie będzie ale mogło być gorzej... Fakt, że nie rusza się już z taką energią z jaką mógłby... Ograniczenia wiekowe to tragedia. Szczerze liczę na to, że zda sobie sprawę, że wygląda jakby był jakiś... niepełny bez tego.
Takie życie nigdy mi nie przeszkadzało

Wiem jak przetrwać, bo to płynie prosto z serca

Prowadzę lekkomyślne życie i nie potrzebuję twojej rady
 Prowadzę lekkomyślne życie i wiesz, że to moja jedyna wa

 

Polacy na innych koncertach Gn'R

Zaczęty przez Kempes

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14477
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2010, 07:37:17 pm
wysłana przez tomeczeg20