Autor Wątek: Stan muzyki w Polsce  (Przeczytany 14133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline san_music_fan

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 10, 2011, 02:00:02 pm »
0
racja, racja, ale i tak myślę, że Grabaż i Kozakiewicz z nową formacją znacznie podnoszą poziom teraźniejszej muzyki.
W sumie właśnie na esce poleciał Manchester, też są nieźli ;)

Happysad jest spoko, ale na dłuższą metę męczy mnie ten wokal, też wcześniej bardziej ich słuchałam niż teraz.
"We are made up of two contrasting ideals-Love And Fear. Pick One and Live." W.A.R

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 10, 2011, 06:24:05 pm »
0
Faktycznie Kim Nowak grają zajebistą muzykę. Grabaż tekściarzem jest niekiepskim, ale mnie drażni ten wokal. Dziwne to bo "Styropian" uwielbiam od samego jego powstania. Trafiło to na lata mego buntu.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 10, 2011, 06:30:56 pm »
0
mówisz Owsik ze Grabaż jest tekściarzem niekiepskim, a teksty ma często tak samo zawiłe i wieloznaczne jak Coma.

btw chodzę do szkoły z synem Grabaża i kolo ma 'super' sposób na podryw - załatwia dziewczynom darmowe wejsciowki na koncerty albo zaprasza do chaty zeby mogly zobaczyc jego ojca  :facepalm:
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 10, 2011, 07:03:00 pm »
0
Ja jestem zdania, że lata 80-te oraz (a chyba nawet w szczególności) 90-te były najlepszymi latami w polskiej muzyce. Teraz jest już niewiele polskich zespołów, których warto posłuchać, a więcej "gwiazdek" typu Doda i inne popowe wytwory...

Offline Himo

  • Patience
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 10, 2011, 07:30:36 pm »
0
Dobra polska muzyka właściwie nie istnieje (poza paroma wyjątkami). Dobre polskie zespoły lat 90 zaczynają iść w strone komercyjnego grania tego co się ludziom podoba zaniżając swój poziom (Ira). Jedyna szansa na promowanie ciekawej polskiej muzyki za granicą to zespoły takie jak: Black River (pomijając fakt że teksty są po angielsku to kapela na prawdę ma szanse na osiągnięcie sukcesu). Większość "gwiazd" muzyki popularnej w polsce stara się wzorować na gwiazdy z USA. Podany wcześniej Carrion to przyzwoity zespół ale tak jak Ira(od jakiegoś czasu ira odchodzi moim zdaniem od tego co prezentowała kiedyś) prawdopodobnie się zmarnuje bo nie ukrywajmy, że nasz rynek nie jest gotowy na przyjęcie takiego zespołu w takiej formie. Kolejnym zespołem który w tekstach podobno ma ukryty przekaz (drugie dno, ukryte dno jak kto woli) jest Coma. Zespół trzyma poziom ale nie przemawia do mnie ten typ muzyki. O Kaziku, T.Love i Myslovitz nie wspominam bo bo właściwie nie mam nic do zarzucenia. Robią to co lubią i nie poddają się ogólnym nurtom

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 10, 2011, 07:46:41 pm »
0
Ja jestem zdania, że lata 80-te oraz (a chyba nawet w szczególności) 90-te były najlepszymi latami w polskiej muzyce. Teraz jest już niewiele polskich zespołów, których warto posłuchać, a więcej "gwiazdek" typu Doda i inne popowe wytwory...
Nie zgodzę się, że były to najlepsze czasy. Pamiętaj, że były jeszcze lata 60 i 70, w których powstało sporo znakomitych kapel, które grały rock progresywnego, Jazzrocka i hard rocka. Nie zapominajmy o klasykach.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 10, 2011, 07:56:32 pm »
0
Skrót myślowy - miałem na myśli czasy w których żyłem i które pamiętam, choć przyznam, że te lata, które wymieniłeś, akurat w Polsce mnie jakoś w ogóle nie kręcą, choć nie neguję, że były to ważne momenty w polskiej muzyce.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 11, 2011, 07:44:39 am »
0
Ja jestem zdania, że lata 80-te oraz (a chyba nawet w szczególności) 90-te były najlepszymi latami w polskiej muzyce. Teraz jest już niewiele polskich zespołów, których warto posłuchać, a więcej "gwiazdek" typu Doda i inne popowe wytwory...

 Racja. Owsik też ma rację, ale 80-90 bardziej utkwiło w ludzkiej pamięci.  Potem już było coraz gorzej i gdyby nie kilka zespołów hip-hopowych to nie było by czego słuchać. Mówię tutaj o muzyce popularnej, bo w muzyce poważnej nie mamy się czego wstydzić.
 Oczywiście zostało kilka kapeli, które nadal trzymają poziom, ale daty ich powstania przypadają właśnie na lata 80, 90. Co dziwne, kiedy chodzę po muzycznych klubach, to zawsze jestem pod wrażeniem umiejętności instrumentalistów, czy wokalistów. Problem chyba tkwi w tym co się promuje i w jakości produkcji. Co zresztą odzwierciedla poziom polskiej muzyki na arenie światowej.
  Reasumując to co najlepsze już chyba było, a na nowe Lady Pank czy Grzegorza Ciechowskiego na razie nie możemy liczyć.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 11, 2011, 10:02:00 am »
0
Ale trzeba też zauważyć, że zespoły rozpoczynające w latach 80-90 miały o czym pisac, tekstami chcialy zwrocic uwage na siebie i na warunki w kraju. a teraz co, nowe zespoly mają pisac teksty o smolensku? jakiś zespół może grac świetną muzykę, ale nie miec kompletnie pomyslu na tekst i wtedy jest spalony. chyba że z założenia teksty mają byc glupie i zabawne - tak jak w Bloodhound Gang
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Jourgen

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Respect: +52
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 11, 2011, 10:16:54 am »
0
Sorry, ale piep.... jak potłuczeni. Idźcie do pierwszego lepszego lokalu, posłuchajcie pierwszej lepszej kapeli, która nie ma szans na wydanie płyty (nie mają pieniędzy). Muzyka w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie wiem czy wiecie, ale w zeszłym roku niechcący trafiłem na cover band The Cult! Nie wiem skąd chłopaki byli, ale materiał grali zawodowo! Ależ mi się micha cieszyłą. Poza tym, scena Ska i Alternatywna stoją u Nas na mega poziomie, a już nie mówie o:

Blade Loki "No parasan" - rewelacyjny, nowoczesny Punk z Trąbkami, i rewelacyjnym głosem żeńskim (nie slucham takiej muzy, ale kompletnie mnie użekli)

Indukti - nowej płyty nie słyszałem, pierwsza skorodowała mój odwłok, skrzypce i popieprzony ciężar muzyczny, gościnnie kolo z Riverside w dwóch numerach, pozostałe bez (!!!) wokalu

Guees Why "Road to the horizon" - dla takich płyt warto żyć, totalnie zlana (mimo fryderyka, ale chyba nie mieli komu dać) przez słuchaczy, chłopaki grali czasem dla 5ciu osób, przerażające, potencjał w zespole był wtenczas mega mocny

LipaLi - proszę Was, bezbłedny sound, powracają wspomnienia z Illusion, mega niesamowita Bloo, dobry poziom trzyma również ostatnia, mimo, ze zostawia bardziej melancholijny klimat

Jakiś czas temu grałem z kapelą taką mieli nazwę, muzycznie rozwałka:) Jeśli jeszcze grają, polecam!  

Jest full świetnej muzy, nie jest promowana, bo nie ma dla kogo, nie obraźcie się, ale nie kupując płyt muzykę zabijacie. Nie mówie, że wszyscy, ale część z Was powinna ze wstydu się teraz zarumienić:)
 
Born to rock, drink and fuck!

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 11, 2011, 10:53:34 am »
0
http://www.megatotal.pl/ - tu możemy nie tylko posłuchać polskiej muzyki,nie tylko dać zarobić muzykom,ale także zarobić na nich. Pomysł świetny,nie wiem jak z wykonaniem :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 11, 2011, 03:45:57 pm »
0
posłuchajcie pierwszej lepszej kapeli, która nie ma szans na wydanie płyty (nie mają pieniędzy).

kapela mojego kumpa, zarąbiście jak dla mnie grają i niedługo wchodzą do studia bo ich miasto (!) zasponsorowało

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5jCUKJwCIyg&amp;feature=sub" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=5jCUKJwCIyg&amp;feature=sub</a>


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pxVp7__H5Qk" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=pxVp7__H5Qk</a>


na myspace też są ;)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 11, 2011, 03:51:31 pm »
0
czy to jest najlepszy zespół w mieście?

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 11, 2011, 03:55:19 pm »
0
najbardziej medialny jesli tak to mozna nazwac, spodobali się kilku odpowiednim osobom na przeglądzie zespołów wiec grają przy kazdej okazji jak np otwarcie sezonu na lodowisku, zakonczenie lata (support przed Doniem i Golec uOrkiestra :P) a w zamian za te koncerty miasto udostępnia im porządną salę do prób i teraz sponsoruje nagranie
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Stan muzyki w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 11, 2011, 03:58:40 pm »
0
to bide tam macie

 

Uriah Heep w Polsce

Zaczęty przez rose84

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2216
Ostatnia wiadomość Listopada 07, 2008, 06:03:41 pm
wysłana przez RocketQueen