Autor Wątek: Slayer  (Przeczytany 33539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Slayer
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 09, 2008, 03:27:09 pm »
0
No to sympatycznie się topic o Slayerze rozwinął...

Offline okenden

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: +1
Odp: Slayer
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 09, 2008, 04:32:40 pm »
0
Według mnie rozwinął się we właściwym kierunku. Zgadzam się z Karolem, nie rozumiem jak można wielbić zespół, który wielbi oprawców naszych dziadków. Chciałbym jeszcze coś powiedzieć - trochę dziwią mnie koszulki Slayera noszone przez rówieśników. Rozumiem jeśli ktoś nosi koszulki GN'R, Led Zeppelin, AC/DC - muzyka ma służyć rozrywce czy zabawie, czy muzyka metalowa z tekstami inspirowanymi fantastyką (np. Lovecraftem - Ronnie James Dio). Ale jeśli ktoś nosi koszulkę zespołu który przyjmuje określone poglądy i je propaguje (np. Slayer), to chyba wie co to znaczy? Bo widziałem już takie hipokryzje, że ktoś nosił strój w kolorach reggae i koszulkę Slayera. Rozumiem, że można lubić tylko warstwę muzyczną niektórych zespołów, bo sam mam takie. Ale jeśli ktoś nosi koszulkę danego zespołu to moim zdaniem znaczy coś więcej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2008, 04:34:32 pm wysłana przez okenden »

Offline Marko

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rock N' Beer
  • Respect: 0
    • Polska strona o metalowym zespole Believer - mojego autorstwa :)
Odp: Slayer
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 09, 2008, 04:46:42 pm »
0
Ale prawicie durne filozofie, aż odechciewa się czytać tego tematu... Nie jesteście czasem ludźmi Roberta Nowaka, czy jak tam ten psychol się nazywał? Wyluzujcie ludzie! Slayer to też TYLKO rozrywka! Za bardzo szukacie dziury w całym i błądzicie :/

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Odp: Slayer
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 09, 2008, 05:22:23 pm »
0
Ale prawicie durne filozofie, aż odechciewa się czytać tego tematu... Nie jesteście czasem ludźmi Roberta Nowaka, czy jak tam ten psychol się nazywał?

Wiesz, co jest najdurniejsze? To, że porównujesz mnie z Jerzym Robertem Nowakiem (publicystą Radia Maryja) po tym, jak skrytykowałem bierną postawę Watykanu podczas II wojny światowej wobec zagłady Żydów i beatyfikację chorwackiego zbrodniarza przez Jana Pawła II. Brak Ci logiki. Tak samo jak Madonnie wystylizowanej na Che Guevarę i piszącej słodkie bajki dla dzieci (zabicie głodnego dziecka za kradzież jedzenia było dla Che czymś normalnym).

Ponownie,jak to sie ma do tematu?
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2008, 07:50:25 pm wysłana przez mawier »
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Slayer
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 09, 2008, 05:50:20 pm »
0
No to sympatycznie się topic o Slayerze rozwinął...

Topic tak ale czy jeszcze  o Slayerze?? Wróćcie do tematu albo zapraszam do Hyde Parku. Gdyby to by mój dział to by było ostrzej ;) ;)
 Mówisz i masz :D Złamanie 3 i 21 pkt. regulaminu .M.

człowiek chce pomóc i jak mu się odwdzięczają :D :D ale niestety masz racje :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2008, 10:12:56 pm wysłana przez Slither »

Offline Marko

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rock N' Beer
  • Respect: 0
    • Polska strona o metalowym zespole Believer - mojego autorstwa :)
Odp: Slayer
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 09, 2008, 07:03:13 pm »
0
Ale prawicie durne filozofie, aż odechciewa się czytać tego tematu... Nie jesteście czasem ludźmi Roberta Nowaka, czy jak tam ten psychol się nazywał?

Wiesz, co jest najdurniejsze? To, że porównujesz mnie z Jerzym Robertem Nowakiem (publicystą Radia Maryja) po tym, jak skrytykowałem bierną postawę Watykanu podczas II wojny światowej wobec zagłady Żydów i beatyfikację chorwackiego zbrodniarza przez Jana Pawła II. Brak Ci logiki. Tak samo jak Madonnie wystylizowanej na Che Guevarę i piszącej słodkie bajki dla dzieci (zabicie głodnego dziecka za kradzież jedzenia było dla Che czymś normalnym).

Nie krytykuję Cię z powodu faktów jakie przywołałeś, ale z powodu tego typu wypowiedzi na temat tego zespołu

Żeby fascynować się tego rodzaju muzyką, trzeba mieć jakieś zaburzenia psychiczne lub emocjonalne. Moim zdaniem nie jest normalna fascynacja postacią Josefa Mengele, która pojawia się w jednej z piosenek. To tak, jakby napisać piosenkę o Josefie Fritzlu i ilustrować ją scenami z piwnicy domu zbrodniarza na koncertach. A wszystko to przy dźwiękach i słowach niosących nienawiść i agresję. Najwyraźniej w dzisiejszym świecie zarabia się na kontrowersjach. Kiedy nie ma się nic istotnego do powiedzenia, najlepiej narobić wokół siebie medialnego szumu. Muzycznie to tylko marny łoskot i totalne dno. Znieczulica i zwyrodnialstwo, kompletna ignorancja wobec historii i nieumiejętność zrozumienia, że istnieją pewne granice przywoitości, kultury i dobrego smaku.

które jak żywo przypominają gadkę właśnie Nowaka i jemu podobnych. Wiem, że dalsza dyskusja do niczego dobrego tutaj nie doprowadzi. Ci którzy słuchają Slayera, rozumieją o co chodzi w jego przekazie, muzyce i tak nie zmienią swoich zapatrywań pod wpływem Twoich dziwacznych opinii... To forum Guns N' Roses, więc może wypowiadaj się lepiej na temat kapeli którą znasz, szanujesz i lubisz, a nie na temat zespołu o którym, jak mniemam, pojęcia zbyt dużego nie masz. Mniej nerwów będzie... Bez obrazy i pozdro  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2008, 07:42:16 pm wysłana przez mawier »

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Slayer
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 09, 2008, 07:18:54 pm »
0

vynebta,xsixmwiziwc

Jesli to tłumaczenie jakiegos tekstu Slayera to zdejme warna.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2008, 07:46:48 pm wysłana przez mawier »

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Odp: Slayer
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 09, 2008, 08:28:15 pm »
0

vynebta,xsixmwiziwc

Jesli to tłumaczenie jakiegos tekstu Slayera to zdejme warna.

Mawier, to jakiś idiotyzm i to nie są moje słowa. Nie sądziłem, że na tym forum robi się tego typu świństwa - fałszowanie wypowiedzi. Sądzę, że to ostatnie chwile mojej bytności w tym przybytku. Jakież to denne, że nie mając argumentów, ktoś chwyta się czegoś takiego - ewidentny dowód słabości.
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Springsteen

  • Gość
Odp: Slayer
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 09, 2008, 08:53:19 pm »
0
Część uważa że jest to zespół promujący złe treści , cześć za pioniera w tworzeniu muzyki metalowej . Mi nie podoba się ich wizerunek i ich muzyka ale nie oznacza to że mam prawo komuś zabraniać jej słuchać w domowym zaciszu mimo że treści nazistowskie uważam nie tylko za złe ale idiotyczne - pytanie tylko ile kawałków z ich całej twórczości jest poświęconych nazizmowi - raczej niewiele choć to niewiele dla wielu stanowi za dużo - dla mnie osobiście też - choć jak już mówiłem kontrowersyjne tematy mówiące choćby o zabijaniu czy też zemście - nie powodują że przestanę słuchać danej muzyki jeżeli będzie ona  dobra - zwłaszcza jeżeli teksty są w formie opowiadania a nie w formie pochwały jakiegoś czynu.
Nie mam już w tej kwesti nic do powiedzenia.


« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2008, 08:59:47 pm wysłana przez Springsteen »

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Slayer
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 09, 2008, 11:24:35 pm »
0
Ja tam w orle z płyt Slayera nie widzę nazistowskiego znaku. Piosenkę Angel of death napisał Jeff Hanneman gitarzysta Slayera, którego ojciec walczył w Normandii z nazistami po stronie aliantów więc wątpię, żeby miał skłonności nazistowskie. Slayer opisuje w tekstach zło świata, w tym nazizm, a tylko osoby nawiedzone doszukują się tam sympatii do nazioli. Na gitarze nie dopatrzyłem znaku ss, Ty Karolu widziałeś czy bazujesz na plotkach? Ja znalazłem logo Dead Kennedys na gitarze Jeff'a a jak wiadomo wokalista DK słynął z hasła Nazi Punk Fuck Off.
Skoro przywiązujesz taką rolę znakom to dziwie się, że słuchasz Guns N' Roses. Obejrzyj dokładnie klip Paradise City i zobacz co Axl ma na identyfikatorze. A teraz sam sobie napluj w brodę.

Orientacyjny czas występowania identyfikatora w teledysku 4:16
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2008, 11:28:06 pm wysłana przez William_Bailey »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34670
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slayer
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 10, 2008, 08:01:45 am »
0
DK i parę innych zespołów to akurat inna bajka i z innych powodów robili to,co robili.Ale o tym w innym temacie,bo nie chcę warna,a widzę,że tu dzielą  :lol:

W teksty Slayera i w samą muzykę nigdy się specjalnie nie wgłębiałem,bo nie jest to coś,co jakoś szczególnie by mnie inspirowało. Wiem tylko,że czym innym jest opowieść o czymś,zwłaszcza w piosence,a czym innym namawianie do określonych zachowań,wręcz narzucanie ich.

Tłumaczenie utworu dla tych,którzy mają kłopoty z angielskim: http://www.heavymusic.pl/tekst,S,Slayer,Angel_of_Death_Tlumaczenie

Widzicie tu jakąś gloryfikację nazizmu?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Odp: Slayer
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 10, 2008, 11:58:46 am »
0
Skoro przywiązujesz taką rolę znakom to dziwie się, że słuchasz Guns N' Roses. Obejrzyj dokładnie klip Paradise City i zobacz co Axl ma na identyfikatorze. A teraz sam sobie napluj w brodę.


Po pierwsze: nie na temat. Po drugie: GN'R słuchane przeze mnie w dawnych latach już nie istnieje. W końcu trzecie: nie stosuję taryfy ulgowej dla grup, które lubię.
 Po raz kolejny offtop.M.

Widzicie tu jakąś gloryfikację nazizmu?


Ja widzę tu promocję nienawiści. W kontekście nazistowskim, a więc nazistowską nienawiść.

"Sposó, w który chcę, żebyś umarł"
"Jak bydło
Biegniesz
Obnażony"

A jak jest określany Mengele:

"Król królestwa śmierci"
"Sadysta szlachetnej krwi"

Jakiej szlachetnej? Tu nie ma potępienia zła, a tytułowanie go.

"Poczuj nóż przebijający cię silnie"

Kto tak mówi? Mengele, czy wokalista? Bo skoro używa takich słów, to raczej wczuwa się w postać, której to mają być słowa.

***

Problem nie dotyczy tylko tego, czy tekst niesie treści nazistowskie (a moim zdaniem tak, sądzę, że pierwszy lepszy nazista zaklaskałby i rozsmakował się w przekazie). Sprawa dotyczy szacunku dla ludzi, którzy byli ofiarami ludobójstwa. Pewne tematy nie nadają się do opowiadania tłumowi wściekłej młodzieży trzepiącej głowani na koncercach, ani do zarabiania kasy, czy przysparzania sobie popularności kontrowersjami. Pewne tematy należy uszanować. Jak czułby się ktoś z Was, gdyby jakiś zespół ułożył piosenkę o umieraniu członka Waszej rodziny w szpitalu ze słowami "poczuj śmierć, jak bydło, ludzka mysz, idziesz umierać". Jak czułaby się ofiara obozu koncentracyjnego, słysząc utwór zespołu Slayer? A jak czułby się wnuk tej ofiary? Kultura to znajmość granic wyznaczonych w cywilizowanym świecie. Ten zespół ich nie zna.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2008, 12:02:49 pm wysłana przez Karol »
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline Marko

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rock N' Beer
  • Respect: 0
    • Polska strona o metalowym zespole Believer - mojego autorstwa :)
Odp: Slayer
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 10, 2008, 01:05:53 pm »
0
Pięknie piszesz Karol, naprawdę pięknie... Widzę, że jesteś niereformowalny  :lol: Ignorowanie tego co wypisujesz wydaje się być najmądrzejszym wyjściem, bo i tak będziesz miał te swoje teorie i nikt Cię nie przekona, że jest inaczej. Dokładnie jak u Nowaka.

Idę zarzucić sobie Reign In Blood, najszybszy album Slayera. Pierwszy kawałek - Angel of Death!  :lol: Kamień milowy w historii metalu, wyważenie furtki dla kolejnych ekstremalnych kapel.... Kocham różną muzykę i potrafię się z tego cieszyć, zbytnio nie filozofując... Jeśli szukasz zespołów nazistowskich, to są takie, ale na pewno nie jest nim Slayer. Tyle.

Może przy RIB szybciej zleci mi czas oczekiwania na Chinese? :P Cała płyta trwa niecałe pól godziny hahaha... Jej kultowość dobrze obrazuje pewien żart: Co zrobiłby fan Slayera jeśli zostałyby mu 24 godziny życia? Przesłuchałby Reign In Blood 48 razy!!!  :lol:  :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2008, 01:25:20 pm wysłana przez Marko »

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Odp: Slayer
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 10, 2008, 01:22:44 pm »
0
Pięknie piszesz Karol, naprawdę pięknie... Widzę, że jesteś niereformowalny  :lol: Ignorowanie tego co wypisujesz wydaje się być najmądrzejszym wyjściem, bo i tak będziesz miał te swoje teorie i nikt Cię nie przekona, że jest inaczej. Dokładnie jak u Nowaka.

Coś się tak uparł na tego Nowaka? Fakt, że Nowak nie lubi Slayera i ja też ma mnie niby z nim łączyć? Większość ludzi, których znam, o całym spektrum poglądów, nie lubi Slayera. Większość cywilizowanego świata nie lubi Mengele, Fritzla, ani Kuby Rozpruwacza. Pobadaj może trochę własne drzewo genealogiczne. Ja nie muszę, miałem okazję usłyszeć historię drugiej wojny światowej od moich przodków, a nie od amerykańskiego zespołu, który chce zarobić na cudzej tragedii.
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Slayer
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 11, 2008, 06:17:02 pm »
0
jest to młócenie po garnkach i tragiczny wokal który doprowadza mnie do szału

Akurat to jeden z ich największych atutów


perkusja (którą wiele osób pod względem technicznym uważa za wybitna i na tej podstawie mówi że Lombardo jest lepszy od Ulricha - a mnie  pie****i cała szybkość uderzania itd. liczy się rytm zgodność z gitara basową i brzmienie a Ulrich jest w tym mistrzem) 

Dave nie tylko jest lepszy od Ulricha, on jest powszechnie uznawany za najlepszego bębniarza na świecie.

W ogóle nie porównujcie mety do slaya bo to dwa rózne zespoły.

Tego karola nawet nie chce mi się cytować,

 

Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010

Zaczęty przez Mike Patton

Odpowiedzi: 130
Wyświetleń: 32403
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2011, 09:44:25 am
wysłana przez balazianka