Autor Wątek: Pearl Jam  (Przeczytany 117102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwca 16, 2007, 03:16:25 am »
0
To może parę słów ode mnie.
O całym show.
Pojawiłem sie na terenie stadionu na Comę. Byłem bardzo ciekaw, bo zachwyty w Polsce nie milkną na temat tej grupy. Jak dla mnie, muzycznie bardzo w porządku....ale reszta. Tzn. tak, pan Rogucki jako wokalista ok, ale może na festiwalu piosenki aktorskiej. Na koncercie dowiedziałem sie, żo jest po szkole aktorskiej. Jak to, k***a widać. Jego ekspresja totalnie nie pasuje mi do zespołu "grającego rocka" jak to sami okreslają. Krótko - muzyka ok, wokal be.
Linkin park. Lubię i nie zawiodłem się live. Chociaz bez fajerwerków, to na równym, wysokim poziomie. Gwóźdź programu jak dla mnie -Pushing me away w wersji piano. Jesli ktos uważa,że wokalista nie umie spiewać, to polecam ten utwór z Chorzowa (a i wersja płytowa też powalająca). Fakt, na niektórych koncertach mozna wywnioskować coś dokładnie odwrotnego, ale wykonanie z CHorzowa powala. DObra, nie pasowało stylistycznie, ale po za tym?
Pearl jam- od razu mówie, że nie wypowiadam sie z pozycji fana, fanatyka. Zgadzam sie z rose84 i od razu pytanie: czemu musimy na własne oczy oglądać starzenie sie legendy? To samo z Axlem. Czemu to trzeba oglądać.... Tak, ich show porywa, jest swietny, tylko nie tak jak kiedyś. Momentami widziałem zamiast Eddiego Ozzy'ego. Tez sam stetryczały głos. Fajnie,że Eddie widzi siebie samego i zna oczekiwania fanów.ALe to niczego nie zmienia. Chociaz zabawne było to, kiedy skoczył przez kolumne i spytał sie czy to jest to czego oczekiwaliśmy. Sympatyczne, tylko coz  tego. Gdzie ta energia z "Ten"? Czemu pozostało tylko pitu pitu? Najwyższy światowy poziom ale jednak.
CO do set list. Najwieksze wrażenie zrobiło na mnie Black. Prawdziwe uniesienie. ALe nie wiem czy to zasługa wykonania czy piosenki. Bo ten stan mam zawsze przy niej. Ale fakt, było PIĘKNIE. Odlot. Reszta to hiciory z nowym brzdąkaniem ,którego nie trawię. Swietny koncert,ale bez ekstazy. No, po za wyjątkiem który wynieniłem.

I ogólnie co do imprezy.:D
Kupiłem bilet na sektor 25 a siedzialem w 28/29. Czyli praktycznie na wprost sceny. Jakos tak mi wyszło. Nie narzekam.:D
Oklaski za?............piwo na terenie imprezy!:D:D:D:D Mistrzostwo swiata. Przez to straciłem rachubę około 13/14.:D Po chorzowskim sie nie spodziewałem tego. A jednak.:D
Atrakcja dnia? Zgubienie telefonu.:D:D:D:D: To chyba ma pewien związek z "oklaskami za".:D Ale odzyskałem przy pomocy jakiejs panny (za co dziękuje) która zadzwoniła na mój numer i mam.:D
No i mały zgrzyt. Ale niewielki. Pożegnałem sie na bramce z łańcuchem od portfela. :D Poleciał szeeeerokim łukiem do kosza, bo nie chciało mi sie wracac do autokaru. Lamus ochroniarz po fakcie powiedział, że można było to załatwic inaczej. Buziaki za refleks. Za karę będzie taki jak u Zakka.:D:D:D:D:D Nigdzie mnie z takim nie wpuszczą. :D


Spotkałem tylko rose84. :)

Jak mi sie cos przypomni to dopiszę.
Obiecuję:D:D:D




Offline lania

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1182
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +10
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwca 17, 2007, 08:56:18 pm »
0
hehehe bizkit, zupełnie jakbyśmy na 2 różnych koncertach byli. Podobało Ci się jak Chester wył to Pushing away? Rany boskie aż uszy bolały :D
a co do tego co napisałes o Eddim to też się nie zgadzam, no ale każdemu podoba się co innego :)

aaa i jeszcze co do Comy, to przez cały ich występ miałam wrażenie,że ten facet próbuje jakoś Kazika naśladowac
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2007, 09:00:06 pm wysłana przez lania »

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwca 18, 2007, 11:05:53 am »
0
Kazika? On z przymrużeniem oka (oczu) przypomina wczesnego Kazika St. z wyglądu, ale na scenie faktycznie robi z siebie pajaca a nie rockmena! Co do wolnych kawałków Linkinów- przyjemny oddech na koncercie, ale po co? Jakby mi Slipknot zagrali live jedną z ballad z ost. płyty, to bym Ich wyśmiał- to ma być energia, brak tchu, a nie new metal ballads...
Pocieszę Cię Bizkit, że dla mnie jako fana, a nie fanatyka głos Eddiego był równie dobry jak 7 lat temu!
A teraz załamka: w piątek wysłałem maila z opieprzeniem organizatora za błędy, o których wypowiadałem się w ost. poscie- oto odpowiedź szefa poważanej organizacji, czyli Live Nation:
- godzinne opóźnienie przy wejściu na stadion? - WINA tour managera Pearl Jamu, który podjął taką decyzję z powodu opóźnienia przyjazdu sprzętu- be ze du ra...!
- ciulowy układ na płycie bez wydzielonych miejsc pod sceną?  -WINA szefa ochrony zespołu i tour managera Pearl Jamu- załamać się można, że organizator tak wielkiego koncertu zwala winę za tak widoczne błędy na innych, umywając od tego łapy...
Z A Ł A M K A !

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1491
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwca 18, 2007, 05:40:53 pm »
0
Moim zdaniem mocno naciągane są te ich tłumaczenia. Chyba zdają sobie sprawę jak spieprzyli organizacyjnie ten koncert i bronią się jak tylko mogą.
Fakt, sprzęt Pearl Jam się troszkę spóźnił, ale bez przesady, że z tego powodu trzeba było przetrzymywać ludzi o godzinę dłużej w strasznym ścisku i duchocie, przed wejściem.
Zresztą chyba ta trasa jest jakaś pechowa dla Pearl Jam, jeśli chodzi o sprzęt. Na festiwalu w Austrii w sobotę też mieli problem ze sprzętem. Koncert się opóźnił i był równie krótki jak u nas.
Ciekawe jak dzisiaj będzie na Wembley...

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwca 24, 2007, 03:23:32 am »
0
głos Eddiego był równie dobry jak 7 lat temu!
Dokładnie o to mi chodzi. 7 a nie 17.

Najbardziej mi sie podobały panny wystrojone jak na konkurs tańców latynowskich. :D Te szpileczki z odkrytymki palcami i te kreacje...i to na płytę...
W porywie wdzięczności dziękuję kolesiom, którzy oddali mi telefon.:D:D:D:D A taki dumny z siebie jestem, wcisnąłem im browar, chociaż sie zarzekali, że juz nie piją. :D:D

Offline The Black War

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -1
    • Galeria
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #155 dnia: Lipca 25, 2007, 04:49:33 pm »
0
lepiej późno niż wcale... ale pisze dopiero traz. Koncert był świetny jeżeli chodzi o PJ. Nie bedę sie rozpisywać co do organizacji... bo już wszystko zostało napisane ;) Jednak najbardziej pozostanie mi w pamięci Black i Jeremmy (myśle sobie teraz mogliby zagrać Black i mam Balck, potem no to czas na Jeremmy i co słysze.... myslałam że ze szczęścia zwariuje).
No i dzięki za spotkanie Hubik, Gucha, Roses84... Nie pomijając innych których spotkałam- jesteście wspaniali :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 04:53:15 pm wysłana przez The Black War »

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1967
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +196
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #156 dnia: Lipca 25, 2007, 05:16:40 pm »
0
dzięki. ty też byłaś super :D

Offline NeoXX

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fan. Nie fanatyk.
  • Respect: -1
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #157 dnia: Lipca 31, 2007, 03:27:52 pm »
0
Zespół świetny, żałuję, że nie wybrałem się na koncert.

Offline veni_f

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 827
  • Raz,2,Trzy...Kryjesz Ty!!
  • Respect: 0
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 06, 2007, 07:32:27 pm »
0
Też dosyć żałuje.Bo miałem na poczatku w planach,ale sie pozmieniało.A na ten koncert tylko bym pojechał na piosenki z "Ten" i "Vs".Reszta ich utworów,ładnie mówiąć lata mi koło ch.. ::)
[size=3.75pt]Zaprawde powiadam ci,nie ogladaj sygnaturki Kali...[/size]

Offline Dead Head

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpnia 06, 2007, 07:40:35 pm »
0
też tylko dwóch pierwszych płyt słucham, reszta to już tylko męczenie się z ich strony, jak i słuchacza

Offline veni_f

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 827
  • Raz,2,Trzy...Kryjesz Ty!!
  • Respect: 0
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpnia 06, 2007, 07:44:25 pm »
0
Czytając zapowiedzi ostatniej płyty pomysłałem -"No nareszcie".Oczywiście sie zawiodłem,a płyte zostawiłem w spokoju :ph34r:
[size=3.75pt]Zaprawde powiadam ci,nie ogladaj sygnaturki Kali...[/size]

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1491
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpnia 18, 2007, 05:22:29 pm »
0
W ostatnim miesiącu potwierdziło się parę newsów w związku z tym postanowiłem o tym napisać. Mimo, iż trasa została zakończona  5 sierpnia festiwalem Lollapalooza, nie wszyscy postanowili sobie zrobić wolne.
Większość muzyków udziela się gościnnie w koncertach innych wykonawców, bądź swoich solowych projektach (przynajmniej takie chodzą słuchy). Eddie natomiast wziął się za kilka projektów. I to związanych z filmem. Po pierwsze będzie go można oglądać w komedii Walk Hard. Po fragmentach widać, że będzie to film z mojego ulubionego gatunku, czyli typowo głupia komedia. Więc mam dodatkowy powód, aby ten film obejrzeć.
Pracował również nad klikoma utworami, które zostaną wykorzystane do ścieżki dźwiękowej dokumentalnego filmu "Body of War" opowiadającego o 25 letnim żołnierzu, który wrócił z Iraku sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Prawdopodobnie na tej ścieżce znajdą się dwie kompozycje, a w śród nich znana już "No More", śpiewana w tym roku podczas solowych występów.
No i rzecz ostatnia związana z Eddiem i najbardziej ekscytująca - "solowy album".  :D
Album jest ścieżką dźwiękową do filmu “Into The Wild”. Jego (albumu) premiera planowana jest na 18 września.
Film, którego reżyserem jest Sean Penn wejdzie we wrześniu na ekrany w Stanach Zjednoczonych. Został on zrealizowany na podstawie powieści znanego dziennikarza i pisarza Jona Krakauera (polski tytuł: “Wszystko za życie”). Opowiada o młodym człowieku, który porzuca swoje dotychczasowe życie i wyrusza w najbardziej nieprzyjazne człowiekowi rejony Ameryki Północnej.
No, a na koniec września zapowiadana jest premiera nowego DVD Pearl Jam - “Immagine In Cornice”. Jest to film dokumentujący koncerty we Włoszech w 2006 roku. Może sama setlista jest uboga (tylko 13 utworów), ale ma zawierać mnóstwo materiału zza kulis, m.in.:
- nagranie "A Quick One" Eda z My Morning Jacket
- wizyta Jeffa w parku dla skaterów przed koncertem w Turynie
- akustyczne wykonanie "Lukin" przez Eda i Mike'a w starożytnej Arenie
- zwiedzanie zabytków przez Booma i Eda oraz krótki koncert Booma na starożytnych organach w Pistoi

Oto
Pearl Jam Immagine In Cornice Trailer


Edit: Piosenka "Hard Sun" Eddiego z jego "solowej płyty" pokazuje, że to będzie świetna płyta. Przynajmniej dla mnie. ;-)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2007, 07:59:55 pm wysłana przez Hubik »

Offline Patience

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Kobieta
  • sex,drugs&rock n' roll
  • Respect: +1
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #162 dnia: Października 06, 2007, 06:58:36 pm »
0
 :wub: Pokochałam Pearl Jam :wub:
Eddie ma prześwietny głos...i instrumentalnie są wspaniali... :D

to...to wszystko przez Hubika :P
W końcu postanowiłam sprawdzić,jak  ten zespół,tak przez niego uwielbiany,gra :D
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2007, 07:02:33 pm wysłana przez Patience »
Cocaine Queen

Offline Mike Patton

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #163 dnia: Października 26, 2007, 12:21:26 am »
0
Pearl Jam jeśli chodzi o mnie jest na 3 miejscu jeśli chodzi o grunge (przed nimi jest Alice In Chains i Soundgarden) To i tak doceniam dokonania tego zespołu, szkoda tylko, że już nie nagrali takiego albumu jak "Ten" Na wiadomość o tym, że Pearl Jam wystąpi w Polsce ucieszyłem się jak dziecko:) - magiczny wieczór Nagrałem cały koncercik i tradycyjnie clipy z mojego dvd aha może pierwsze napiszę kilka słów o koncercie...

Chorzów, Stadion Śląski (13.06.2007)

Super koncert !!!! Szkoda tylko, że zagrali tylko pótorej godziny, bo z reguły koncerty Pearl Jam trwają po 2h (a podobno mieli zagrać jeszcze 30min. ale dlatego, że były opóznienia to nie zagrali, bo władze miasta się nie zgodziły czy coś tam.... Tak pisze na forum Pearl Jam...) Setlista fajna, chociaż ja osobiście żałuję, że nie usłyszałem Alive czy Once... Ja byłem już pod bramami po 15, musiałem być tak wcześnie, żeby zając dobrą pozycję do filmowania... Stałem jakieś 10m od sceny po lewj stronie, Przestałem dwa zespoły supportujące (Coma fajnie zagrała) A jak zaczeli grać Linkin Park to byłó istne piekło, ledwo przeżyłem pod sceną... Nigdy nie byłem fanem (ani pewnie nie będę) Linkin Park, ale trzeba przyznać , że Chester na żywo wychodzi rewelacyjnie... Jak zaczeli grać Pearl Jam to jak zacząłem filmować to wszystko się częsłó wokół mnie, także musiałem się wycofać jakieś 30m do tyłu by spokojnie filmować, chociaż wtedy nie widziałem za dobrze sceny, więc musiałem kręcić telebim...

"Daughter"
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NmmqVtAHrzc" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=NmmqVtAHrzc</a>


"Nothingman"
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UaJOnTWetao" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=UaJOnTWetao</a>


"Spin the Black Circle"
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ITetIZ2RqZw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=ITetIZ2RqZw</a>


"Even Flow"
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ShSpV9PxY7s" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=ShSpV9PxY7s</a>


"Black"

Part I
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NmQYJl8TI_c" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=NmQYJl8TI_c</a>

Part II
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=gTSNhxSPgRg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=gTSNhxSPgRg</a>

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1967
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +196
Odp: pearl jam
« Odpowiedź #164 dnia: Listopada 06, 2007, 11:44:00 am »
0
A co z nową płytą edwarda? Ma juz ktoś?