Autor Wątek: Nirvana  (Przeczytany 94464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Veronika654

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Kobieta
  • Every Girl is a Riot Grrrl!
  • Respect: +96
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #345 dnia: Marca 12, 2012, 09:48:54 pm »
0
Cytuj
Nie mam danych na temat tego, jak często Kurt używał mydła, bądź szamponu,
Ja mam takie dane ale nie wiem czy są w 100% prawdziwe :D On nie używał szamponu, tylko mydła, a włosy mył podobno raz na tydzień. A chodził w szerokich swetrach które wyglądały jak swetry babci, dlatego że był bardzo chudy i koledzy się z niego śmiali i myślał że jak założy dużo swetrów to będzie się wydawał grubszy. Takie mam informacje.
A co do zapachu i brudasów, to Slash podobno sikał w majtki, niezbyt to higieniczne.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2012, 09:51:04 pm wysłana przez Veronika654 »
Lubię Zqyxa, Duffa, Alice Cooper i moje studia :wub:

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #346 dnia: Marca 13, 2012, 09:32:28 am »
0
To akurat nie, ale wiedziałem co napisać, żeby odezwał się konkretny forumowicz. A to już jest sztuka  :P ;)
A wracając do Nirvany Kurt nie był wybitnym muzykiem, Nirvana nie była wybitnym zespołem, ale tak jak Gunsi dobrze wpisała się w swój czas. Zostało po niej kilka niezłych kawałków, pamiętny Unplugged i tyle. Mało? Po wielu innych zespołach nie zostaje nawet tyle.
bardzo fajne stwierdzenie padło i całkowicie się z nim zgadzam.
Lubię Nirvanę, nie padam z zachwytu, ale lubię posłuchać , dobrze mi się słucha głosu Kurta jak i muzyki stworzonej przez zespół. Swego czasu Kurt był dla mnie ważną postacią, ale to jakby z innych względów.
Jednakże istotne jest to, że Cobain z chłopakami zrobili sporo dla muzyki w  swoim czasie i przetrwały ich utwory do dziś, ba do dziś pojawiają się nowi fani, młodzież ich odkrywa. Zastanówmy się nad tym ile dzisiejszych artysów będzie wspominanych za 10-15 lat? Sądzę, że zaledwie kilkaprocentprzetrwa, a pozostali to gwiazdki jednego sezonu.

DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline rockslave

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
  • Speak to me only with your eyes.
  • Respect: +20
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #347 dnia: Kwietnia 09, 2012, 02:58:22 pm »
0
Mimo, iż Nirvana jest zespołem typowo przejściowym.. czasem lubię powrócić do takich staroci i posłuchać. Moja 'faza' trwała coś ponad trzy miesiące.. nawet nie skończyłam czytać biografii, gdyż jest niesamowicie nudna. Jedyne co mnie tam przyciąga to perkusja, Grohl ma niesamowite uderzenie. Wokal Kurta, czasem wręcz psychodeliczny.. nieraz potrafi wywołać ciarki.
To be a rock and not to roll.

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #348 dnia: Kwietnia 09, 2012, 03:08:47 pm »
0
I tak chyba nigdy się nie dowiemy, czy Kurt miałby miejsce, które zajmuje dzisiaj, gdyby nie jego tragiczna śmierć. Fakt faktem, był chyba najsłabszym wokalistą spośród wilekiej czwórki z Seattle (Chris Cornell, Eddie Vedder, Layne Staley, no i Cobain). Żaden z nich nie osiągnął takiego wokalu, jak CC, ale Coabinowi było do niego najdalej. To nie jest tak, ze nie lubię Nirvany, często do niej wracam, ale gdyby nie pełne młodzieńczego buntu teksty i wiadome wydarzenie ze strzelbą, to zespół Kurta pewnie byłby na 4., zasłużonym miejscu. A tak, to wszyscy znają SLTS, ale Spoonmana czy Black już tylko ci, którzy z rockiem maja coś wspólnego. Ale, że nie czytałem 20 stron tego tematu, to podejrzewam, ze nie jako pierwszy wysnuwam taka teorię.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2012, 03:28:57 pm wysłana przez CC »
Geoff Fuckin' Tate!


Offline WAR 85

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • O_o
  • Respect: +10
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #349 dnia: Kwietnia 09, 2012, 03:16:54 pm »
0
Co do Nirvany - nie lubię ich, nie trafiają do mnie. Pewien kolega, wielki fan tego zespołu, zapodał mi kilka kawałków ale nie przykuły one zbytnio mojej uwagi. Są wyjątki, które mi się podobają ale dalej uważam, że to nic nadzwyczajnego. Dla mnie Nirvana jest zespołem, który rozpoczął gównianą erę w muzyce, która trwa do dzisiaj.

w 100% sie zgadzam  ;)
''Strach jest wtedy, gdy nie ma miłości. Miłość jest wtedy, gdy nie ma strachu.''  A.Rose

Offline rockslave

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
  • Speak to me only with your eyes.
  • Respect: +20
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #350 dnia: Kwietnia 09, 2012, 03:20:05 pm »
0
Co do Nirvany - nie lubię ich, nie trafiają do mnie. Pewien kolega, wielki fan tego zespołu, zapodał mi kilka kawałków ale nie przykuły one zbytnio mojej uwagi. Są wyjątki, które mi się podobają ale dalej uważam, że to nic nadzwyczajnego. Dla mnie Nirvana jest zespołem, który rozpoczął gównianą erę w muzyce, która trwa do dzisiaj.

w 100% sie zgadzam  ;)

A ja się zgodzę z tym zapoczątkowaniem gównianej ery. Może nie tak bezpośrednio, bo The Clash już zapoczątkował brak szacunku do muzyki, ale Nirvana była zespołem bardzo popularnym, który moim zdaniem zapoczątkował tok myślenia "nie ważne czy umiesz grać i wkładasz w to serce, sraj na wszystko, nawalaj w struny ile się da i wrzeszcz do mikrofonu" .
To be a rock and not to roll.

Offline Rose25

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Kobieta
  • "It's So Easy..."
  • Respect: +52
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #351 dnia: Kwietnia 09, 2012, 06:37:02 pm »
0
Hmm .. kiedyś lubiłam Nirvane, słuchałam, ale jakoś mi przeszło. Teraz nawet powiem, że są nudni jak dla mnie. Jakieś 2-3 piosenki mi się podobają i to tyle.  ;)
W sumie, nie wiem czemu są tacy popularni. Ze względu na śmierć Kurta ? Nie wiem, nie bd wnikać.

Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #352 dnia: Kwietnia 10, 2012, 09:57:33 pm »
0
Wydaję mi się, że Nirvana kojarzy się wielu ludziom z prawdziwym rockiem. Słuchasz Nirvany? O, to znaczy, że słuchasz dobrej muzyki, świetny zespół. Tak dzieje się od dawna, bo praktycznie każdy słyszał o tym zespole i o Kurcie. Można nie znać innych kapel rockowych, bardziej znaczących i po prostu lepszych, ale w przypadku Nirvany to nakręca się samo, bo w sklepach jest pełno ich płyt, naszywek, koszulek itp.. Wszędzie ich pełno. Mnie to denerwuje, bo żeby dostać płytę GnR muszę zamawiać przez internet, bo w empiku nie ma, a Nirvana jest zawsze. Dlaczego, bo Kurt się zabił? pewnie to bardzo przyczyniło się do tego szału

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #353 dnia: Kwietnia 10, 2012, 09:59:49 pm »
0
hejtuje Nirvane, jedyna pozytywna strona Nirvany to Dave Grohl

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #354 dnia: Kwietnia 15, 2012, 07:42:17 pm »
0
. Wszędzie ich pełno. Mnie to denerwuje, bo żeby dostać płytę GnR muszę zamawiać przez internet, bo w empiku nie ma, a Nirvana jest zawsze.

A Gunsi to niby są mainstreamowi?  :rolleyes: Też są wszędzie tak samo jak Nirvana. Mnie śmieszy jak ktoś twierdzi, że Nirvana jest przereklamowana, a  obnosi się z słuchaniem Gunsów
Nie wiem w jakim Empiku szukałaś, ale chyba był na jakimś zadupiu bo u mnie ich płyty są w każdym
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline paula_00

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Płeć: Kobieta
  • "All we need is just a little patience."
  • Respect: +91
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #355 dnia: Kwietnia 15, 2012, 08:55:28 pm »
0
skoro uważasz, że Katowice do zadupie, to ok.. :facepalm:, bo szukałam i nie ma, a jeżdżę sprawdzać co tydzień
SLASH 13.02.2013 ♥

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #356 dnia: Kwietnia 15, 2012, 09:01:01 pm »
0
to jest zaKopalnie a nie zaDupie

Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #357 dnia: Kwietnia 15, 2012, 09:47:35 pm »
0
W Galerii Karkowskiej też z tym słabo, miałam problem z dostaniem AFD, nie wspomnę o innych..teraz już z tym trochę lepiej bo UYI się czasem pojawi

Offline Veronika654

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Kobieta
  • Every Girl is a Riot Grrrl!
  • Respect: +96
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #358 dnia: Kwietnia 15, 2012, 10:40:34 pm »
0
A w Empiku w Sosnowcu Nevermind jest zawsze a kilka razy było Gratest Hits Gunsów. Zresztą to nie jest wina zespołów że są/byli komercyjni bo żaden z tych zespołów za taki nie chciał być uważany.
Lubię Zqyxa, Duffa, Alice Cooper i moje studia :wub:

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #359 dnia: Kwietnia 16, 2012, 04:23:59 pm »
0
Masz rację, ale śmieszy mnie narzekanie na komercyjność Nirvany, z powodu braku w niektórych Empikach płyt Gunsów  :rolleyes:
Straszne jak tak można, biedni fani muszą zamawiać z internetu... ciekawe co mają powiedzieć fani naprawdę podziemnych i niekomercyjnych bandów. Oni nawet na necie nie zamówią, zostaje im sprowadzanie zza granicy
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

 

Nirvana

Zaczęty przez guest2646

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2092
Ostatnia wiadomość Stycznia 23, 2010, 04:26:30 pm
wysłana przez Meximax