Autor Wątek: Najlepsi gitarzyści  (Przeczytany 46919 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #135 dnia: Kwietnia 26, 2014, 01:50:35 pm »
0
Czyli Beck, Clapton, Page, Slash, May, Satriani, Vai i cała reszta miała szczęście, a nie są dobrzy?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline ladywriter

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Rocket Queen
  • Respect: +14
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #136 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:41:54 pm »
0
Widocznie są dobrzy. No, Slash bezdyskusyjnie ;)
Ja akurat nigdy nie byłam fanką Claptona i Satrianiego (ale nie znaczy to, że nie szanuję innych, którzy go lubią), tak samo za króla gitary absolutnie nie uważam Santany, ale jest przecież panteon najlepszych gitarzystów a skoro jest, nieuniknione, że pewne nazwiska w naszych postach będą się powtarzać.
If you need a shoulder
Or if you need a friend
I'll bee here standing
Until the bitter end

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #137 dnia: Kwietnia 26, 2014, 03:34:17 pm »
0
No ja ani Vai'a ani Satrianiego tez ni elubię, ale sa kurna dobrzy i tyle.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #138 dnia: Kwietnia 26, 2014, 03:41:40 pm »
+1
To co ja napisałem wcale nie wyklucza tego, że są dobrzy, ale nie zmienia to faktu, że część z nich miało też szczęście, nie wiadomo czy np. Slash i Joe Perry byliby w tym miejscu, w którym są gdyby nie popularność Aero czy GNR

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #139 dnia: Kwietnia 26, 2014, 10:57:44 pm »
0
No ale kto zapracował na to, aby te zespoły były znane i lubiane? NO chyba muzycy tych zespołów no nie?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #140 dnia: Kwietnia 26, 2014, 11:16:09 pm »
0
Jeżeli gitarzysta ten tworzył, te utwory, które miały wpływ na popularność zespołu to tak, ale to i tak ma niewiele wspólnego z umiejętnościami. Jednak słowo zapracował w tym wypadku jest nietrafne, bo tutaj też decyduje przypadek, zdaje się, że nawet ktoś kiedyś powiedział, że jeżeli chcesz stworzyć jakiś przebój, to tego przeboju na pewno nie stworzysz ...a prace w to włożysz, pewnie większą niż w tworzenie piosenki, która z niewiadomych powodów dla samego artysty, który stworzył ten utwór stała się przebojem

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 27, 2014, 12:46:59 pm »
0
Alez pieprzysz głupoty. PRzepraszam, al emusiałem to napisać. Dlaczego to nie ma wiele wspólnego z umiejętnościami? Bycie zajebistym gitarzystą to nie tylko wymiatanie solówek. To również umiejętność komponowania na tym instrumencie. Potrafisz komponowac więcej jeżeli potrafisz zagrać rzeczy, których nie każdy by się nauczył.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 27, 2014, 12:56:10 pm »
+1
Alez pieprzysz głupoty. PRzepraszam, al emusiałem to napisać.
Nie musisz przepraszać spłynęło to po mnie jak po gęsi.

Dlaczego to nie ma wiele wspólnego z umiejętnościami? Bycie zajebistym gitarzystą to nie tylko wymiatanie solówek. To również umiejętność komponowania na tym instrumencie. Potrafisz komponowac więcej jeżeli potrafisz zagrać rzeczy, których nie każdy by się nauczył.
Spójrz na takie riffy wszechczasów jak "Smoke on the Water", "Seven Nation Army" czy "Sunshine of Your Love" ...czy, żeby stworzyć takie riffy trzeba mieć ponadprzeciętne umiejętności gitarowe???

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #143 dnia: Kwietnia 27, 2014, 07:23:05 pm »
0
No to wymieniłes utwory skrajne... ja moge Ci wymienić inne, które wymagają umiejętności ponadprzeciętnych.
Każdy zagra jak Beck? Nie. Każdy zagra jak Slash? Nie... itd. Chodzi tez o tę wyobraźnie. Tutaj zagram w ten sposób a nie inny, bo mam wyobraźnię... o takie myslenie chodzi.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 27, 2014, 07:58:22 pm »
+2
ja moge Ci wymienić inne, które wymagają umiejętności ponadprzeciętnych.
pytanie tylko, czy te riffy stały się riffami wszechczasów, które pozwoliły osiągnąć sławe twórcowi tego riffu.
Co do Becka to ja się absolutnie z Tobą zgadzam to jest gitarzysta, który zasłużenie jest umieszczany w tych wszystkich rankingach gitarzystów wszechczasów, być może jakoś mu to pomogło na starcie, że grał w The Yardbirds, ale prawda jest taka, że on jest kojarzony przede wszystkim i ceniony za swoje umiejętności gitarowe i znany przede wszystkim za swoje solowe instrumentalne albumy, na których nie ma wokalistów, a nie za czasy gry w Yardbirds albo w jego grupie The Jeff Beck Group z Rod Stewartem na wokalu, dzisiaj pewnie mało kto pamięta, że grał The Yardbirds.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #145 dnia: Maja 04, 2014, 12:31:56 pm »
0
To raczej podstawa - The Yardbirds, więc nie znajduję logicznego powodu dla którego nie można pamiętac o tym zespole. A co do riffów... cóż to już chyba kwestia gustu, prawda?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #146 dnia: Maja 05, 2014, 12:43:54 am »
0
długo myślałeś nad tym co odpisać na mojego posta???

To raczej podstawa - The Yardbirds, więc nie znajduję logicznego powodu dla którego nie można pamiętac o tym zespole.
Zwykle jak się czegoś nie pamięta, to nie pamięta się tego bez logicznego powodu, a tak w ogóle nie zrozumiałeś logicznego sensu mojej wypowiedzi.

A co do riffów... cóż to już chyba kwestia gustu, prawda?
Oczywiście, że tak, a zastanawiałeś się dlaczego The Beatles jest uznawany za zespół wszechczasów? Tak samo jest z riffami jedne są częściej umieszczane w rankingach riffów wszechczasów, częściej wymieniane wśród ulubionych riffów poszczególnych osób, inne riffy w takich kategoriach występują rzadziej, a jeszcze inne w ogóle.

...czekam na odpowiedź dotyczącą tego co ma wspólnego zespół The Beatles z riffami wszechczasów

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #147 dnia: Maja 08, 2014, 03:11:34 pm »
0
Niektóre są poprostu genialne... Napewno nie jest tak, że Beatlesi są kapela wszechczasów, bo sa częsciej umieszczani w rankingach. Wystarczy wniliwie zapoznać się z ich twórczością. Ale to nie jest temat o Beatlesach, więc kończe ten wątek.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #148 dnia: Maja 08, 2014, 11:48:47 pm »
0
Niektóre są poprostu genialne...
oczywiście, niektóre nawet genialne w swojej prostocie... pytanie tylko co to znaczy genialne  ;)

Napewno nie jest tak, że Beatlesi są kapela wszechczasów, bo sa częsciej umieszczani w rankingach. Wystarczy wniliwie zapoznać się z ich twórczością. Ale to nie jest temat o Beatlesach, więc kończe ten wątek.
Zawsze możesz założyć nowy wątek w którym możesz uzasadnić tą tezę opierając się o swoje subiektywne odczucia dotyczące zespołu The Beatles  :P

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #149 dnia: Maja 09, 2014, 03:48:41 pm »
0
Genialne sa dlatego, ze gdy ich słuchasz, to ni emożesz wysiedzieć na miejscu. Mają to COŚ. To jest nie do opisania. TO nie tylko warsztat, ale ten flow, feeling itp. czuć tę iskrę... nie wiem jak to opisać, ale chyba każdy z nas to czuje.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Niedoceniani gitarzyści

Zaczęty przez pawlik7

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6036
Ostatnia wiadomość Listopada 17, 2018, 11:24:02 am
wysłana przez sunsetstrip