Autor Wątek: Najlepsi gitarzyści  (Przeczytany 46920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1031
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +941
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #120 dnia: Września 11, 2013, 08:22:40 pm »
+3
Dla jednych sztuka, dla innych nuda.
dla ignorantów :)
Powyższy post jest zgodny z tematem.

SlasheE

  • Gość
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #121 dnia: Września 12, 2013, 08:40:44 pm »
0
Trudno mi zrobić jakikolwiek ranking ulubionych gitarzystów, ale tak czy siak pierwsze miejsce zajmuje Slash. I ogólnie myślę, że wysokie miejsce w każdym takim rankingu powinien zająć Andrzej Nowak z TSA. Moim zdaniem jest gitarzystą światowego formatu. Wystarczy posłuchać ;)

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #122 dnia: Września 12, 2013, 09:03:52 pm »
+2
W tym temacie w kółko pojawiają się te same nazwiska i nie mówię, że to źle, ale większość tych gitarzystów nie gra nic odkrywczego. W mojej opinii na gitarze zostało zagrane już praktycznie wszystko, dlatego trzeba próbować czegoś nowego. Gitarzystą, który próbuje takich eksperymentów jest niewątpliwie Matt Bellamy. Nie jest geniuszem technicznym, solówki w piosenkach Muse nie są raczej chlebem powszednim, a te które już się pojawiają wymagają bardziej zabawy z efektami niż umiejętności Bucketheada. Jednakże to właśnie oryginalność czyni z Matta geniusza, bo np. nigdy nie słyszałem żadnej piosenki z takimi riffami jakie Matt wymyślił do piosenek New Born i Unnatural Selection (celowo podaję te tytuły obok siebie, gdyż riffy są w podobnym stylu) czy choćby Muscle Museum z debiutanckiej płyty zespołu. Oczywiście warstwa gitarowa musi być odpowiednio uproszczona, gdyż Matt jednocześnie gra i śpiewa, a nie jest to łatwa rzecz.

Niektórzy zarzucają muzyce Muse, że za dużo w niej elektroniki i innych bajerów, jednak panowie doskonale to wszystko połączyli i mi np. duża ilość efektów ani trochę nie przeszkadza. Choćby z tych kilku powodów uważam, że Matt zasługuje na miejsce wśród najlepszych gitarzystów i dziwię się, że tak mało osób go tutaj wspomina.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4409
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2467
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #123 dnia: Września 12, 2013, 09:19:05 pm »
0
Ale to jest chyba temat, gdzie użytkownicy wymieniają najlepszych gitarzystów dla siebie, w sensie tych, których lubią, a nie typują najlepszych wirtuozów na świecie, których każda płyta jest kamieniem milowym w muzyce?
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #124 dnia: Września 12, 2013, 09:27:22 pm »
+1
Nazwa tematu brzmi "Najlepsi gitarzyści", a nie "Ulubieni gitarzyści", nie czytałem wszystkich postów, tylko rzucałem okiem na pojawiające się nazwiska. Poza tym masz całkowitą rację, że to dość subiektywna kwestia.

Offline michalg

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Shadowplayer
  • Respect: +123
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #125 dnia: Września 14, 2013, 11:22:04 am »
+1
Niektórzy zarzucają muzyce Muse, że za dużo w niej elektroniki i innych bajerów

Ci którzy tak mówią zwykle znają kilka nowszych utworów z telewizji a nigdy nie słyszeli albumów Origin of symmetry i Showbiz

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 15, 2013, 02:27:10 pm »
0
Przestrzeń muzyczna jest tak ogromna, że ciągle znajduje się coś nowego i fascynującego mimo iż dany muzyk działa od lat:)
Niedawno miałam okazję na żywo brać udział w show stworzonym przez Erica Sardinasa i Big Motor , szczerze powiedziawszy widząc co Eric wyczyniał z gitarą początkowo stałam niemalże z rozdziawioną buzią patrząc na to co się dzieje wokół mnie. Żadne nagranie nie jest w stanie oddać chartkeru tego człowieka i ducha wydarzenia. Niemniej jednak to prawdziwy dynamit gitarzysta
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=cWlhi6WdSfY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=cWlhi6WdSfY</a>

DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline ladywriter

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Rocket Queen
  • Respect: +14
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #127 dnia: Kwietnia 18, 2014, 01:17:19 pm »
0
Mark Knopfler - bo się na jego muzyce wychowałam, bo kocham gościa bezgranicznie, czaruje po prostu.

Keith Richards, Brian May - oni po prostu wymiatają.

Jan Borysewicz i Mikis Cupas - to dla mnie z kolei najlepsi polscy gitarzyści, mogłabym ich słuchać i słuchać, poza tym są przemili. :)
If you need a shoulder
Or if you need a friend
I'll bee here standing
Until the bitter end

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 21, 2014, 06:59:05 am »
0
... Oczywiście warstwa gitarowa musi być odpowiednio uproszczona, gdyż Matt jednocześnie gra i śpiewa, a nie jest to łatwa rzecz.
Nie wiem dlaczego to takie dla Ciebie oczywiste. Przecież wystarczy być zajebistym gitarzystą jakim jest (Twoim zdaniem) Twój kandydat, aby grać i śpiewać.  Bo na przykład tacy mało odkrywczy gitarzyści jak Knopfler, clapton czy kiedyś Hendrix grali/grają niesamowite rzeczy śpiewając jednocześnie.
Zasłanianie się efektami jest słabe.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline DooOminO

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +146
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 21, 2014, 09:36:00 am »
0
dj ashba bo jego solowki sa zaje*** kocha to co robi no i dla fanow jest przemily  :sorcerer:








No dobra tak serio to lubie Joe Satriani, oczywiscie slasha no i Ron „Bumblefoot” :)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 21, 2014, 07:26:59 pm »
+3
W tym temacie w kółko pojawiają się te same nazwiska i nie mówię, że to źle, ale większość tych gitarzystów nie gra nic odkrywczego.

To samo chciałem napisać. Trochę to przygnębiające, że na jakby nie patrząc forum muzycznym, ludzie wymieniają wciąż 5 tych samych nazwisk, które zna każde dziecko w podstawówce.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 22, 2014, 04:09:32 pm »
+1
A może te 5 nazwisk (chociaz jest ich troszkę więcej) pada nie bez powodu? Może śledząc dyskografię i to z kim i w jakich projektach grali/grają świadczy o tym jakimi są artystami?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 22, 2014, 05:18:42 pm »
+2
Myślę, że powód jest inny niż to, że na świecie jest pięciu gitarzystów.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 23, 2014, 02:52:40 pm »
+2
A ja głupi myslałem, że ta liczba "5" jest symboliczna...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Najlepsi gitarzyści
« Odpowiedź #134 dnia: Kwietnia 23, 2014, 07:49:07 pm »
+4
O tym, że dany gitarzysta, jest często zapraszany przez innych artystów, umieszczany w rankingach najlepszych gitarzystów świata, nie decydują jego umiejętności techniczne tylko jego popularność, czasami tym czymś jest po prostu zwykłe szczęście/przypadek, tak jest w sytuacjach gdy dany gitarzysta gra w zespole rockowym, który przypadkiem zdobył dużą popularność (niekoniecznie za sprawą kompozycji tegoż gitarzysty) to wtedy siłą rzeczy jeżeli jest to zespół rockowy, jedną z dwóch najbardziej rozpoznawalnych twarzy jest wokalista i gitarzysta solowy, ale to wcale nie oznacza, że ten gitarzysta jest wirtuozem, jednak sama popularność zespołu sprawi, że będzie w świecie gitarzystów taką samą marką jak np. Pizza Hut wśród pizzerii, to, że ta marka jest tak popularna wcale nie musi oznaczać, że tam są najlepsze pizze na świecie (bo co to znaczy najlepsze? Każdy ma inny gust), ale i tak będzie ona bardziej przyciągała miłośników pizzy niż np. pizzerie, które prowadzą średni przedsiębiorcy w Polsce. Tak samo jest z gitarzystami sama marka przyciąga, a jeżeli organizacją takich gościnnych występów danego muzyka zajmują się nie muzycy tylko menadżerowie, którzy bardziej niż na umiejętnościach technicznych gitarzystów znają się na robieniu pieniędzy to mamy odpowiedź dlaczego ci a nie inni gitarzyści są zapraszani tak często.

 

Niedoceniani gitarzyści

Zaczęty przez pawlik7

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6036
Ostatnia wiadomość Listopada 17, 2018, 11:24:02 am
wysłana przez sunsetstrip