Autor Wątek: Koncerty  (Przeczytany 850091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2640 dnia: Listopada 20, 2013, 11:57:28 pm »
0
Ale to tylko ploty, zresztą pewnie będą grać też dużo bliżej niż Londyn... ;) Berliny, Pragi itp.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2641 dnia: Listopada 21, 2013, 08:31:25 am »
0
Domyślam się, ale w Londynie mam największe możliwości noclegowe (darmowe). ;) No i Londyn wypada w piątek, więc też ładny termin.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2208
    • As Koncertowy
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2642 dnia: Listopada 21, 2013, 08:40:23 am »
0
Zespoły które coś znaczą za oceanem w ciut mniej popowym nurcie jakoś omijają nasz kraj szerokim łukiem.

Czyli ?

ale brak mi koncertów zespołów, które obecnie stanowią o obliczu muzyki.

Czyli ?

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1687
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2643 dnia: Listopada 21, 2013, 08:54:04 am »
0
Drażniące jest też to, ze po ogłoszeniu koncertu ludność ma jakieś dwa/trzy dni na zorganizowanie kasy. Przy jednym koncercie to akurat dla mnie jeszcze większego problemu nie ma, gdyby natomiast w przeciągu miesiąca miało się okazać, że jeszcze coś interesującego wystąpi w PL to już pojawi się zagwostka...

PS.
Żona powiedziała, że jedzie ze mną na Aero, także mam ogłoszenie na czerwiec: "sprzedam półroczną córeczkę na 24h". Mam nadzieję, że teściowa kupi  :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2644 dnia: Listopada 21, 2013, 08:58:06 am »
+5
A co do innych zapowiedzi, to szkoda, że do Polski sprowadzane są tylko przebrzmiałe gwiazdy
typu Gn'R.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2645 dnia: Listopada 21, 2013, 09:28:57 am »
0
Zespoły które coś znaczą za oceanem w ciut mniej popowym nurcie jakoś omijają nasz kraj szerokim łukiem.


Czyli ?

Jim James, Vampire Weekend, Portugal. The Man, Daft Punk, Polica, Phoenix, The National, Flaming Lips, Laura Marling, Savages, Foxygen itd.
Zresztą wystarczy rzucić okiem na jakikolwiek amerykański festiwal i jego line up by się przekonać, że ledwie kilka procent (i to zazwyczaj jedynie główne gwiazdy) z tego zestawienia wystąpiło, lub wystąpi wkrótce w Polsce.
http://www.coachella.com/lineup/set-times
http://www.aclfestival.com/2013-lineup/
http://lineup.bonnaroo.com/
Już nie wspominając o największym i chyba najważniejszym festiwalu:
http://schedule.sxsw.com/?conference=music&lsort=name&day=ALL&event_type=showcase
Nie wszystko co wymieniłem sam lubie i słucham, ale przykre gdy oglądając przebieg tras koncertowych, większość z nich zatrzymuje się w Niemczech, ewentualnie w Czechach.
ale brak mi koncertów zespołów, które obecnie stanowią o obliczu muzyki.


Czyli ?

jw.

A co do innych zapowiedzi, to szkoda, że do Polski sprowadzane są tylko przebrzmiałe gwiazdy

typu Gn'R.

Albo NIN, bo i Trent obecnie rozmienia się na drobne (jak Ci wszyscy Stonsi, Purple, Sabaci), poszedł tak jak większość wymienionych zespołów na łatwiznę, wziął swoją najbardziej popularną płytę (TDS) i nagrał jej nową i gorszą wersję. Stąd ta nagła popularność w mediach. Dopóki co płytę zmieniał stylistykę to wiedzieli o nim tylko fani zespołu, po obecnej płycie modnym jest słuchanie NIN. Niestety dotychczasowi fani są raczej znudzeni zarówno płytą jak w jeszcze większym stopniu występami NIN - teraz to zwykły rockowo popowy koncert, do bólu wyreżyserowany i powtarzalny.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2208
    • As Koncertowy
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2646 dnia: Listopada 21, 2013, 10:00:33 am »
+5
Jim James, Vampire Weekend, Portugal. The Man, Daft Punk, Polica, Phoenix, The National, Flaming Lips, Laura Marling, Savages, Foxygen itd.

Nie znam żadnego z tych zespołów i podejrzewam, że 90% publiczności koncertowej w Polsce też ich nie zna, więc niby z jakiej paki agencje koncertowe miałyby ich zapraszać ? Chyba, że na jakiś festiwal, żeby miejsce w lineupie wypełnić.
Przejrzałem te zespoły na wikipedii i większość z nich przy stylu ma wpisane: indie rock, alternative rock, psychodelic rock lub folk rock. Czyli muzyka bardzo alternatywna i co tu nie mówić mocno niszowa. El_loko jesteś wyjątkiem i rodzynkiem, który słucha takich odmian rocka i takich zespołów. Do mnie na przykład określone powyżej style rocka wogóle nie przemawiają, mimo, że są zapewne ambitne i bogate brzmieniowo, etc. Wolę klasyczny hard rock.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2647 dnia: Listopada 21, 2013, 10:06:48 am »
+2
Jim James, Vampire Weekend, Portugal. The Man, Daft Punk, Polica, Phoenix, The National, Flaming Lips, Laura Marling, Savages, Foxygen itd.

Nie znam żadnego z tych zespołów i podejrzewam, że 90% publiczności koncertowej w Polsce też ich nie zna, więc niby z jakiej paki agencje koncertowe miałyby ich zapraszać ? Chyba, że na jakiś festiwal, żeby miejsce w lineupie wypełnić.
Przejrzałem te zespoły na wikipedii i większość z nich przy stylu ma wpisane: indie rock, alternative rock, psychodelic rock lub folk rock. Czyli muzyka bardzo alternatywna i co tu nie mówić mocno niszowa. El_loko jesteś wyjątkiem i rodzynkiem, który słucha takich odmian rocka i takich zespołów. Do mnie na przykład określone powyżej style rocka wogóle nie przemawiają, mimo, że są zapewne ambitne i bogate brzmieniowo, etc. Wolę klasyczny hard rock.
Po pierwsze radze nie sugerowac się hasłami na wikipedii.
Po drugie właśnie o to mi chodzi, że w Polsce rynek koncertów kończy się na megagwiazdach, brak koncertów zespolów, które są w skali koncertu klubowego. W Niemczech się takie koncerty opłacają, w Hiszpanii, Portugalii, Francji itd się opłaca, a w Polsce nie? Gdyby promotorzy czasem spróbowali ściągnąć jakiś zespół który jeszcze nie gra koncertów na stadionach to i nasz rynek muzyczny by się wzbogacił, nauczyliby ludzi, że koncert nie koniecznie musi zebrać 10 tys widowni.
Polacy aż tak bardzo różnią się od Niemców czy Czechów?

No i jest NIN:
10.06.2014  Katowice, Poland - Spodek - on sale date tba / nin.com presale 25.11.2013 5:00pm CET (48 hrs)
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2013, 10:10:03 am wysłana przez el_loko »

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2648 dnia: Listopada 21, 2013, 10:22:44 am »
+4
El-loko- Całkowicie się z Tobą nie zgadzam, zarówno jak i o festiwale, na których jest masa alternatywnych zespołów (patrz Off festival i część Openera), jak i dostępność ich.
Strasznie się cieszę, w odróżnieniu od Ciebie, że mogę zobaczyć legendy rocka (nie myl z muzyką popową), na których się wychowałem i wychowały się zarówno artyści Twoich alternatywnych zespołów.
Jak najdzie mnie jednak ochota, to i przejadę się do Berlina na swój zespół, do którego mamy bliżej niż do Warszawy i nie będę z tego powodu marudził.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2649 dnia: Listopada 21, 2013, 03:27:11 pm »
0
Drażniące jest też to, ze po ogłoszeniu koncertu ludność ma jakieś dwa/trzy dni na zorganizowanie kasy. Przy jednym koncercie to akurat dla mnie jeszcze większego problemu nie ma, gdyby natomiast w przeciągu miesiąca miało się okazać, że jeszcze coś interesującego wystąpi w PL to już pojawi się zagwostka...
Poczekaj, bo akurat w przeciągu miesiąca, o którym napisałeś, Prestige ma ogłosić jeszcze 4 koncerty :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1687
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2650 dnia: Listopada 21, 2013, 04:36:56 pm »
0
I to mnie przeraża. Jutro o 10:00 kupię bilety na Aero a o 12 będę szczękę zbierał z podłogi po ogłoszeniu Prestige...

Co do listy el_loko jest jedno ale...

Daft Punk znają obecnie chyba wszyscy... Ja powiem Wam wręcz przeciwnie. Od jakiegoś czasu w ogóle nie bawi mnie Opener (były Heineken) Fest na którym to te największe "gwiazdy" ja osobiście znam z jednego/dwóch kawałków. Z akurat tego festiwalu zrobiła się ostoja alternatywnego brzmienia w ostatnich latach.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2651 dnia: Listopada 21, 2013, 05:10:05 pm »
0
NIN w Katowicach to jest informacja roku! Można się tego było spodziewać, w końcu jest nowa płyta, pojawiały się terminy w Europie. Czy odcinanie kuponów? Hm nie do końca, choć nie ma co ukrywać, NIN u szczytu formy wydawniczej i koncertowej do Polski nie zawitał. Ale nie jest źle, wręcz przeciwnie. Koncerty może i przewidywalne, ale scenografia w tym roku robi spore wrażenie, skład jest niezły, grają dużo nowego materiału. Oby tylko pojawili się bez chórków :P Warto wybrać się 10 czerwca do Spodka!

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2652 dnia: Listopada 21, 2013, 07:31:39 pm »
0
I to mnie przeraża. Jutro o 10:00 kupię bilety na Aero a o 12 będę szczękę zbierał z podłogi po ogłoszeniu Prestige...

Co do listy el_loko jest jedno ale...

Daft Punk znają obecnie chyba wszyscy... Ja powiem Wam wręcz przeciwnie. Od jakiegoś czasu w ogóle nie bawi mnie Opener (były Heineken) Fest na którym to te największe "gwiazdy" ja osobiście znam z jednego/dwóch kawałków. Z akurat tego festiwalu zrobiła się ostoja alternatywnego brzmienia w ostatnich latach.
No ale jednak Daft Punk to alternatywa (z jednym megahitem). I ja dość wyraźnie pisałem, że nie chodzi mi o festiwale, bo faktycznie na Offie, Openerze i Selectorze można troche ciekawej muzyki ze świata posłuchać. Mi chodzi, że Polscy promotorzy kompletnie nie ignorują gwiazdy sceny alternatywnej. Fakt, troche lepiej było w tym roku bo i Paramore (wcześniej bardzo słabe, ostatnia płyta trzyma poziom), Tegan & Sara (tu akurat odwrotnie), ale to wciąż inna półka. Chciałbym aby Polska była takim samym krajem koncertowym jak Niemcy i Czechy, a nie zjazdem emerytów.

Oczywiście większość z was odebrała te słowa jako osobisty atak, ale ok.

NIN w Katowicach to jest informacja roku! Można się tego było spodziewać, w końcu jest nowa płyta, pojawiały się terminy w Europie. Czy odcinanie kuponów? Hm nie do końca, choć nie ma co ukrywać, NIN u szczytu formy wydawniczej i koncertowej do Polski nie zawitał. Ale nie jest źle, wręcz przeciwnie. Koncerty może i przewidywalne, ale scenografia w tym roku robi spore wrażenie, skład jest niezły, grają dużo nowego materiału. Oby tylko pojawili się bez chórków :P Warto wybrać się 10 czerwca do Spodka!
Hmm, ja prawdopodobnie też się wybiorę albo Berlin albo Katowice, jednak dla mnie po reaktywacji NIN straciło trochę na swojej atrakcyjności. Skład koncertowy jest najdziwniejszy w historii. Chórki, pomysł którego nie pojmuje, mając 5 facetów na scenie, którzy mogą i spiewali chórki on zatrudnia dwie kolejne (swoją drogą kiedyś sam się nabijał z tego u Axla...) itd. Już nie wspominając ostatnią płytę, która od początku do końca jest skrojona jako kalka TDS (od okładki, po samą muzykę).
Może w szczycie się nie pojawili, ale w 2009 wciąż był ogień i energia, teraz im bliżej do kapeli weselnej ;)
 Ale cóż, też polecam koncert NIN ;)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1687
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2653 dnia: Listopada 22, 2013, 09:00:55 am »
0

(...)Skład koncertowy jest najdziwniejszy w historii. Chórki, pomysł którego nie pojmuje, mając 5 facetów na scenie, którzy mogą i spiewali chórki on zatrudnia dwie kolejne (swoją drogą kiedyś sam się nabijał z tego u Axla...) itd. (...)


...ale mają Pino Palladino, który zaczarował mnie grając u boku Johna Mayera w jego Trio!
PS.
Przyznam się szczerze, że dopiero zaczynam poznawać NIN, więc jeśli bym mi się strasznie wkręciło, to MOŻE...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2208
    • As Koncertowy
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2654 dnia: Listopada 22, 2013, 09:03:16 am »
0
Lisa Fisher ze Stonesów jest tam w chórkach z tego co widziałem.

 

Koncerty

Zaczęty przez SSolid

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2978
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2007, 11:42:48 am
wysłana przez SSolid