Autor Wątek: Koncerty  (Przeczytany 852698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2550 dnia: Listopada 18, 2013, 08:15:09 pm »
0
W sumie może to Metal Mind ściągnie Rona, bo przeca nie Live Nation ;) A może Galicja Productions?  Toysów i Napalm Death ściagnęli, więc jakieś doświadczenie z zagranicznymi muzykami mają.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2551 dnia: Listopada 18, 2013, 08:19:21 pm »
0
bardziej mi chodziło o to, że na zachodzie nikt by sobie nie zawracał takim czymś głowy, a u nas od razu nazywają to "ogromną wpadką zespołu" i wspominają o "niewiedzy administratora".
Zqyx - zobacz również http://translate.google.pl i wersję polsko-angielską.
Teraz dzięki takim akcjom chłopacy przynajmniej się dowiedzą w jakiej wschodniej zaściankowej Europie grają <brawa>

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2552 dnia: Listopada 18, 2013, 08:25:30 pm »
0
Skorzystałem z kilku translatorów i wychodzi na to, że Oświęcim = Auschwitz ( po angielsku rzekomo również ) , więc pomyłki jako takiej nie było. Tyle, że zostaje kwestia... Hello Auschwitz? No jakbyście się poczuli?
Zakładając oczywiście, że Chris wspomina nazwę miasta, w którym gra, bo nie każdemu zespołowi, wokaliście się to zdarza.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2013, 08:31:35 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2553 dnia: Listopada 18, 2013, 08:29:51 pm »
+1
*offtop alert* "wschodnia zaściankowa Europa"? Bo ludzie zwrócili uwagę na to, że nazwa jest nieodpowiednia, że źle się kojarzy w naszym kraju? Chyba kpisz... Nie ma angielskiej/francuskiej czy hiszpańskiej wersji dla Oświęcimia, więc dość naturalne by było, że  w tym momencie powinni użyć nazwy polskiej, bo przecież żaden zespół nie podaje np., że "we're going to play in Posen" zamiast Poznań. *offtop alert*

@Zqyx, możliwe z tym Bumblefootem w sumie. Ja do nich z dystansem podchodzę, bo po tym czego naczytałam się chociażby tutaj na temat organizacji na Slashu w Spodku, po tym jak Papa Roach w czerwcu się prawie udusiło w Krakowie w klubie bez klimy, po tym jak dzień później ten sam zespół musiał przerwać koncert w Poznaniu, bo sprzęt się przewrócił na jednego z członków ekipy, a teraz pojawiły się "powody logistyczne" (choć być może nie z ich winy, nie wiem!) to trochę się obawiam czy oni nie robią różnych rzeczy tak trochę na pół gwizdka :P

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2554 dnia: Listopada 18, 2013, 08:35:09 pm »
+1
bardziej mi chodziło o to, że na zachodzie nikt by sobie nie zawracał takim czymś głowy, a u nas od razu nazywają to "ogromną wpadką zespołu" i wspominają o "niewiedzy administratora".
Teraz dzięki takim akcjom chłopacy przynajmniej się dowiedzą w jakiej wschodniej zaściankowej Europie grają <brawa>
Litwa jest też strasznie zaściankowa, bo nazywa nasze polskie Wilno - Vilnius. A anglicy to w ogóle, London  - oni języka polskiego w szkole nie mieli? Toż to Lądek, żaden Londyn!
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2555 dnia: Listopada 18, 2013, 08:38:37 pm »
+1
faktycznie niefortunna nazwa kojarzącą się jednoznacznie, jednak tylko dlatego, że dla nas (Polaków) ma tak ogromne znaczenie wymaga równie poważnego nadętego podejścia ze strony innych? Teraz będziemy kazali każdemu artyście czytać po "polsku" polskie nazwy miast bo nam się źle niektóre kojarzą w innym tłumaczeniu?
Cytuj
Bo ludzie zwrócili uwagę na to, że nazwa jest nieodpowiednia, że źle się kojarzy w naszym kraju?Chyba kpisz...
czytaj moje posty ze rozumieniem. I nie kpię, tylko bardziej wytykam nasze uprzedzenia w takich sytuacjach.
Tak więc raz jeszcze dla Ciebie powtórzę, że wpdaka owszem była, ale moim zdaniem nie na tyle duża aby o tym roztrząsać i nazywać to
"ogromną wpadką zespołu" jak i pisząc o "niewiedzy administratora"- wg Ciebie jest to tylko zwrócenie komuś uwagi?

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2556 dnia: Listopada 18, 2013, 08:45:21 pm »
0
Zespół nie czyta tego co piszą polskie portale, tylko to co piszą do nich ludzie, a ludzie zwrócili im uwagę na błąd, natomiast o "wielkiej wpadce" pisały media.
I jak pisałam wcześniej, to nie jest tylko "nadęte podejście" Polaków, bo oburzenie wywołało to również wśród ludzi z innych państw.

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2557 dnia: Listopada 18, 2013, 09:05:34 pm »
0
Emma dobrze rozumiem Twoje podejście. Jednak to media podsycają naszą "dumę" i każą być czujnymi w takich sytuacjach.
Ostatnie miesiące pokazują, że w wiadomościach żyjemy wyłącznie Smoleńskiem, rasistowskimi flagami stadionowymi, palącymi się tęczami i wyzwiskami wobec innych narodów. Teraz osobiście odczułem to nadęcie w czytanym artykułem.
Chciałbym aby muzyka była wolna od takich incydentów, a jak już się trafią, to powinny być rozdmuchiwane.
Mogę się mylić, ale jest coś takiego w naszym pięknym kraju, że głupie pomyłki obrastają w plotki, a te obrastają w legendy.
W innym przypadku nie słuchałbym zespołu, którego wokalista nie wystąpi nigdy dla Polaków i Żydów  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2013, 09:08:01 pm wysłana przez pompon »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2558 dnia: Listopada 18, 2013, 09:15:11 pm »
0
Czas na mój głos :P

Jako mieszkanka Oświęcimia uważam, że nazwę tę powinno się używać w jej polskim brzmieniu. Nawet nowopoznani Polacy, kiedy mówię im, że jestem z Oświęcimia pytają się jak tam w ogóle mogą żyć ludzie, czy się nie boję i czy mam daleko do obozu.

Mam bardzo daleko do obozu, nie boję się, szanuje historię, Oświęcim to piękne miasto, które wciąż się rozwija, a sprowadzanie go do nazwy "Auschwitz" bez względu na to czy obowiązuje w innych krajach czy nie uważam za nieodpowiednie.
Szanujmy historię! Szanujmy pamięć o pomordowanych! To nasz obowiązek! Ale nie zapominajmy, że żyją tam normalni ludzie, życie normalnie się toczy, festiwal jest robiony z myślą o pokoju i tym, aby okrucieństwa tego co się działo na tej ziemi już nigdy się nie powtórzyły. Używanie nazwy "Auschwitz" zamiast "Oświęcimia" powoduje, że ludzie się dziwią, że ktoś w ogóle tutaj mieszka i cieszy się życiem, chodzi na koncerty. Life Festival ma szansę dać temu miastu trochę inną sławę. Bez zapominania o tym, co tu się działo oczywiście, bo to by było karygodne. Zresztą cieszę się, że festiwal łączony jest z przesłaniem pokoju. No i to nei tylko koncerty, ale i wystawy w ośrodku kultury itd., a przyjezdni mogą skorzystać z okazji i zwiedzić muzeum.

Ale nie. Nie chciałabym usłyszeć ze sceny "Hello, Auschwitz". Skojarzenie jest przecież jednoznaczne. A "Oświęcim"? Może ta nazwa będzie kojarzona  z festiwalem dla pokoju.
I nie uważam tego za "puste, zaściankowe oburzenie". Dobrze, że ludzie zareagowali. Ale może mam takie zdanie, bo po prostu tu mieszkam i stykam się niemal na co dzień z czymś takim.


Tak samo jak nie mogę zdzierżyć jak ktoś mówi "Chodźmy zwiedzić Auschwitz" albo "Chodźmy zwiedzić obóz". To już nie jest obóz, to jest MUZEUM. Miejsce pamięci!
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2013, 09:20:47 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2559 dnia: Listopada 18, 2013, 09:24:41 pm »
+2
W tym miejscu zakończyła się dyskusja na temat Auschwitz i Oświęcimia. Każdy kolejny post na ten temat będzie usuwany. Powracamy do spraw koncertowych.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2560 dnia: Listopada 19, 2013, 07:19:43 am »
0
Sądzę, że jutrzejsze ogłoszenie Live Nation to będą Stonesi na Narodowym. Dziwny zbieg okoliczności z dzisiejszym wpisem samych Stonesów:

Cytuj
This time tomorrow we'll be announcing some exciting news!

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12051
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2561 dnia: Listopada 19, 2013, 08:11:07 am »
0
Też tak obstawiam :)

Cytuj
Mick Jagger ‏@MickJagger

Watch out tomorrow...should have some exciting gig news for you, check out http://RollingStones.com
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2013, 08:14:03 am wysłana przez mafioso »

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2562 dnia: Listopada 19, 2013, 08:13:28 am »
0
co Wy gadacie? Poważnie?! W ogóle ich nie brałem pod uwagę.
Nerkę pilnie sprzedam!!!!!

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2563 dnia: Listopada 19, 2013, 08:57:49 am »
0
W mordę!!! właśnie miałem to napisać!!! :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #2564 dnia: Listopada 19, 2013, 11:04:11 am »
0
A Prestige MJM ujawniło, że to co ogłoszą jutro będzie grało w Łodzi w AA.
Co do Stonesów, to wiadomo, że wskazówka zawsze jakaś to może być, ale z drugiej strony teraz wszyscy zaczynają ogłaszać swoje trasy, więc to może być równie dobrze Selena Gomez :P

 

Koncerty

Zaczęty przez SSolid

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3062
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2007, 11:42:48 am
wysłana przez SSolid