Autor Wątek: Aerosmith  (Przeczytany 222789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5007
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1688
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #735 dnia: Października 18, 2013, 11:31:27 am »
+1
Nie wiem jak Wy, ale ja wczoraj byłem w Multikinie na Rock For The Rising Sun. Właściwie to nie planowałem iść, ale moje tegoroczne szczęście do wygrywania biletów na koncerty przełożyło się również na wirtualny koncert  :P Koleżanka miała darmowe wejściówki a do tego również miała Aerosmith głęboko w dupie, więc wybrałem się nań z moim dwupakiem (żona + córa w brzuchu).

Kiedy dwa tygodnie temu zdecydowałem się, że pójdę na Metallicę a nie na Aerosmith - wiedziałem co robię. Różnica w poziomie wykonania obu tych koncertów jest kolosalna. I nie mówię tutaj o samej scenie, wizualizacjach itp, ale o czysto technicznej kwestii jakości koncertu. Statyczne kamery, ciągły brak ostrości filmowanych przedmiotów (no chyba, że to taki zabieg artystyczny) to dwa główne argumenty, które negatywnie wpłynęły na mój odbiór koncertu. Tak naprawdę to Aerosmith cierpi na totalny brak porządnego wideo koncertowego. Wszystkie, które do tej pory widziałem mają beznadziejną jakość. Muszę chyba poszukać coś z ery lat 90tych - z tym, że tam zapewne także nie znajdę HQ.

Rock For The Rising Sun to teoretycznie dokument, w którym oprócz koncertu (notabene poskładanego z różnych wykonań a także "ło matko" z fragmentów całych utworów) widzimy przerywniki z trasy koncertowej po Japonii w 2011 roku, która niby scaliła zespół na nowo. W momencie, kiedy ogląda się całość z tą wiedzą o "wspaniałym przyjęciu w Japonii" widać jak olbrzymie "problemy" mają obywatele krajów pierwszego świata  :P Zespół jest wulkanem energii jedynie na scenie i to jedynie w ok 50%. Kiedy oglądałem grę Brada W. miałem ochotę wysłać go już do domu starców. Kiedy słuchałem jak mówił coś do kamery w pozostałych fragmentach - tym bardziej. Nie odmawiam mu zdolności, facet jest ZA***STY w graniu świetnych popisów z "wyrazem parzenia herbaty na twarzy". Szał widać jedynie w twarzach i zachowaniu Stevena i Joego. Nie wiem, może za dużo wymagam, a może po prostu zapomniałem, że oni są już tacy starzy.

Cała ta otoczka z Japonią... żygam. Przecież wszyscy wiemy, dlaczego najczęściej wydaje się koncerty z tego rejonu: tam się po prostu na takich rzeczach niesamowicie zarabia. Tym samym - nie wierzę w bajeczki o wielkich emocjach w związku z graniem dla ludzi, których dotknął chwilę wcześniej wielki kataklizm...

Ciekawostki: scena w której Joe i Steven udzielają wywiadu japońskiej prasie. Jedno ujęcie pokazuje ponaklejane na ścianę naprzeciwko nich karteczki z informacjami typu: ostatnio graliśmy w Japonii - wtedy i wtedy itp.  8) pamięć zawodzi... Dodatkowo dla tych co nie wiedzieli: Steven, tak samo jak pewien Rudy Koleś używa na scenie monitorów z tekstami piosenek.  8)

Mam nadzieję, że jeśli Ci panowie jeszcze kiedykolwiek zdecydują się odwiedzić kraj nad Wisłą, to zrobią to stosunkowo niedługo - wiek robi swoje...

PS.
Dość mam oglądania koncertów w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocku. Podczas Led Zeppelin w zeszłym roku pierwsze dwa utwory były ciszej niż koleś, który obok mnie wpierdzielał tacosy. Wczoraj nie było głośno, nie było też cicho. I nagle w ostatnim kawałku wpada koleś z obsługi i podkręca głośność na maksa, tak że aż mi córa zaczęła robić pogo w brzuchu. To ma być poważne kino, czy filmik z youtuba?...  :ph34r:
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #736 dnia: Października 18, 2013, 11:25:47 pm »
0
znasz zapewne stare porzekadło - twoja opinia niczym odbyt - każdy ma swój
swoja drogą, kazda jedna opinia stamtąd pochodzi.
tym bardziej, jak mowisz ze ci aerosmith zwisa, a thru the whatever cie urzeklo

ja tez bylem na obu koncertach w kinie -  i mam opinie o 100% odmienną od twojej na temat obu filmów.

schowaj swoje narzekania na tablice swojego facebooka, gdzie mozesz prowadzic swoj wlasny kącik przeglądu muzycznego.

ale propo bólu du py , to faktycznie, jest jeden  - w gdansku w kinie na aerosmith bylo max 15 osob, a na metallice był tzw las rąk. nie wiem czy taki kontrast frekwencji miedzy obyma eventami swiadczy o jakosci filmu (albo jak kolega mówi, ostrości obrazu), skoro ludzie przyszli " w ciemno" na premiere .  czy moze raczej swiadczył o audiencji, profilu czy przekroju "społecznym" fanów.

koncert aerosmith byl w moim mniemaniu swietny, gdyz to moj ulubiony zespol. kowbojki stukały, a wóda pękla szybko. takie koncerty najlepiej sie oglada przy zawalonej sali, albo całkiem pustej. wtedy nie do konca wiadomo czy to z toba jest cos nie tak, czy caly swiat stanął na głowie.

a propo brada whitforda - moj ulubiony fragment to jego popisy na last child.  
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2013, 11:29:24 pm wysłana przez whatashame »
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4396
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2461
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #737 dnia: Października 18, 2013, 11:30:46 pm »
+1
koncert aerosmith byl w moim mniemaniu swietny, gdyz to moj ulubiony zespol

To wiadomo skąd ta agresja w całej wypowiedzi  :rolleyes:
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #738 dnia: Października 18, 2013, 11:40:07 pm »
0
a tam agresja od razu.  szukam obiektywizmu w wypowiedzi.  dlatego wsadzilem miedzy przecinki, ze to moj ulubiony zespol , wiec mi sie podobalo - a tym samym jest to moj ulubiony zespol BO mi sie podobało
jak czytasz taka wypowiedz to wiesz, ze jestem w swoim temacie.
a nie tak jak wchodzi tu pan, robi swoj wlasny kącik muzyczny i mowi ze aerosmith jest do bani bo ON tak twierdzi - i w ogole jak oni śmiali zniszczyć mu 90 minut życia, na ktore sie wybrał za darmo.

jestem wyczulony na takie "babskie" opinie , na kazdy temat.
"każdy był - każdy widział
- czyli kto?
- no każdy
- no kto?
- no ja , nawet moj brat"

albo jeszcze inny intenretowy klasyk - jeden debil czyta komentarz innego (obcego mu) kretyna "nie byłem więc było do dupy" i pisze "podobno było do dupy"
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5007
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1688
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #739 dnia: Października 19, 2013, 12:10:49 am »
+3
Panie poprzedzający wypowiedź - g***o mnie obchodzi twoje paplanie i szczerze mówiąc nawet nie chce mi się zastanawiać nad twoimi wypocinami. forum jest od tego żeby wyrażać swoje opinie. forma zależy już od piszącego. więc zajmij się może swoimi postami i swoim życiem. i czytaj ze zrozumieniem...
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2013, 12:13:00 am wysłana przez Śpiochu »
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #740 dnia: Października 19, 2013, 10:28:41 am »
0
śpiochu napisał dobrą relacje i jego odczucia, miał takie prawo  ;)
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #741 dnia: Października 19, 2013, 12:54:37 pm »
+3
byłem na obu koncertach w kinie (Metallica, Aerosmith). Na obu wybawiłem się jak dzieciak.

Z uwagi na powyższe komentarze, chciałem zaznaczyć, że moim natomiast ulubionym zespołem są... (werble)... Gunsi (szok, niedowierzanie) i pomimo mojej fanatycznej miłości do zespołu i każdego z członków muszę z przykrością stwierdzić, że nikt z obecnie grających nie ma takiej nastoletniej energii jak członkowie Aerosmith (no może faktyczne poza Bradem).
Solówka Joey'go była o niebo lepsza niż Matta z 92 (porównanie stosowne- w końcu podobny gatunek muzyczny i nawet ten sam obiekt w Tokio).
Spontaniczność na scenie, oraz poza nią, kiedy panowie dopracowywali jeszcze set listę niczym nie może dorównać stałym tekstom takich wokalistów jak np.Hetfield, bądź całkowitemu braku kontaktu z publiką (patrz Axl).

Atutem koncerto-dokumentu był brak radiowych hiciorów- odważne i fajne posunięcie.

Dodatkowo szaleństwo w tańcu i przepięknie zmieniający się wokal Stevena utwierdził mnie w przekonaniu, że koniecznie muszę się na nich wybrać jak będą w Polsce (lub w pobliżu).

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #742 dnia: Listopada 03, 2013, 09:16:35 pm »
0
Steven potwierdza, że jego solowej płyty możemy spodziewać się w styczniu, lutym lub marcu :)  :radocha:

http://ultimateclassicrock.com/steven-tyler-solo-album/

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #743 dnia: Listopada 03, 2013, 09:27:47 pm »
0
Mimo wszystko, bardziej ucieszyłaby mnie wiadomość "Steven potwierdził, że niedługo ogłoszą europejską trasę Aerosmith" :P

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #744 dnia: Listopada 03, 2013, 09:29:59 pm »
0
No wiadomo :) Ja tam dalej wierzę, w końcu muszą przyjechać, Zqyx mi to obiecał ;) Ale oczekiwanie na koncert przy dźwiękach płyty Stevena z pewnością będzie przyjemniejsze niż oczekiwanie w ciszy ;)

Offline oj007a

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +370
    • Frank Sidoris Fans
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #745 dnia: Listopada 30, 2013, 12:12:47 am »
0

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5007
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1688
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #746 dnia: Listopada 30, 2013, 10:50:35 am »
0
a to nie można już pójść na koncert bez atrakcji fanowskich :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline @maciek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1632
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm on the Nightrain!
  • Respect: +1214
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #747 dnia: Grudnia 15, 2013, 06:36:28 pm »
0
I jak czytał ktoś autobiografię Stevena? Co sądzicie?  :D


"You're just like crosstown traffic"
Up to eleven!

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #748 dnia: Grudnia 15, 2013, 07:34:15 pm »
0
Mam już na czytniku, czeka grzecznie w kolejce, jak dla mnie pozycja obowiązkowa przed koncertem :)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2208
    • As Koncertowy
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #749 dnia: Grudnia 15, 2013, 08:45:59 pm »
0
Ja dostanę pod choinkę :P

 

Steven Tyler (Aerosmith): pierwszy singiel z solowego krążka country

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4295
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2015, 11:50:17 am
wysłana przez maxi023