Autor Wątek: Aerosmith  (Przeczytany 224488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #885 dnia: Czerwca 25, 2014, 03:51:08 pm »
0
O właśnie, Ty Wojciechu na przykład nie pokazuj tych co masz :lol: 

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5021
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #886 dnia: Czerwca 25, 2014, 09:12:47 pm »
+4
A więc....:

1. Ekipa NTSowa, czyli od lewej:
Pan Crav, Pan Voyteq, Panna Emma, Pan Śpioch i Panna Canis. Tego dryblasa z tyłu nie znam. Przybłąkał się i nie chciał odejść  :P



2. Moja sławetna koszulka z Warszawy 2006. Już dawno wyblakła i siara w niej chodzić ale co tam...



3. Moja bratowa i ja oraz Crav i jego niebieska koszula  :P



4. Tym autobusem przyjechał ktoś znany. Z pewnością.  8)



5. Ululany Pompon w towarzystwie mojego brata i Voytqa.



6. Voyteq chwali się brakiem dwóch palców



7. Perry gra solówkę w koncercie z okazji mojego przyjazdu do Łodzi.


« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2014, 10:18:13 pm wysłana przez Śpiochu »
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #887 dnia: Czerwca 25, 2014, 11:24:58 pm »
0
No i co, żadnych sweet komci o tych pięknych sweet fociach? :P
Miło popatrzeć, aż wspomnienia wracają! :D Trochę mnie to wprowadza w pokoncertową depresję, ale to co :P

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #888 dnia: Czerwca 26, 2014, 08:40:25 am »
0
No to ja pierwsza. A wiec oczywiscie bardzo zaluje, ze nie moglam tam z wami byc. Niestety pokonuje mnie w tym roku moja rzeczywistosc.  Po wnikliwej obserwacji zdjec dochodze do wniosku, ze zabawa byla niezla, konwersacja najwyzszych lotow ;) muzyka to tylko tak przy okazji byla w deche ;)
Wszyscy jestescie sliczni, niektorym ktorych znam juz to mowilam, niktorym ktorych nie znam mowie, ze bardzo macie mile facjaty i chetnie spotkalabym sie z kazdym z was na piwie. Jakos ta Zielona taka zarobiona dla mnie, ze do Wroclawia mam nawet ostatnio za daleko, o Poznaniu juz nie wspomne   :)

« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2014, 08:47:39 am wysłana przez Nata »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #889 dnia: Czerwca 26, 2014, 11:04:11 am »
0
Jeśli chodzi o tę koszulkę to przypomniało mi się jak Śpiochowi powiedziałam: "Ty w tej samej koszulce byłeś na Bon Jovi?" xD
To pierwsze zdjęcie jest cudowne, aż się chce wrzucić na fejsa :P A ten co się przyplątał tam z tyłu ma taką szatańską minę... :P chyba jakieś mordercze myśli mu chodziły po głowie.

Post Merge: Czerwca 26, 2014, 11:10:01 am
Inna sprawa, że szkoda, że cała ekipa NTSu nie zmieściła się na zdjęciu, bo to zaledwie kropla w morzu :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2014, 11:10:01 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline voyteq

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +484
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #890 dnia: Czerwca 26, 2014, 01:35:57 pm »
0

To pierwsze zdjęcie jest cudowne, aż się chce wrzucić na fejsa :P

Liczymy na Ciebie Śpiochu ;) :P
Fakt wspomnienia wracają, aczkolwiek zdjęcia oddają tylko część atmosfery jaka tam panowała przez te kilka godzin wspólnego pobytu. :P Trzeba to kiedyś powtórzyć. Może w listopadzie ?  8)

PS
Śpiochu kłamie, mam wszystkie palce :v


"You say that I'll never change but what the fuck do you know?"

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #891 dnia: Czerwca 26, 2014, 09:46:50 pm »
0
A Wojciech popyla w koszulce Luxtorpedy :P trzy razy "tak", przechodzisz :D

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #892 dnia: Czerwca 27, 2014, 12:00:47 am »
0
Tak w ogóle to Śpiochu bądź świadom tego, że kradnę do swoich zasobów zdjęcie Perry'ego, bo jest genialne, a jak miałeś okazję się przekonać, kocham Joe :lol:

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5021
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #893 dnia: Czerwca 27, 2014, 08:37:48 am »
0
Cytując klasyka: "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy"  :)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #894 dnia: Czerwca 27, 2014, 02:43:48 pm »
0
nie mam pojęcia co myślałem jak robili nam fotkę, ale jedno jest pewne-
poranne espresso w Offie, Johny w południe, doborowe towarzystwo przed i po koncercie, dźwięki Aero na żywo z lekką całodzienną bombką- bezcenne.
Zapisałem ten dzień jako jeden z najbardziej udanych.

P.S. Śpiochu liczę na Ciebie i Twoją koszulkę 11 lipca

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #895 dnia: Czerwca 27, 2014, 06:12:36 pm »
0
A ja w tym miejscu pragnę wszystkich przeprosić za to, że wybrałam barierki nad Wasze towarzystwo :(. Kurcze, no! Zmarnowałam szansę na poznanie tylu fajnych ludzi, bo mi kondycja siadła? Też mi powód  :angry:. Obiecuję się poprawić do następnego wspólnego koncertu  :wub:
Przynajmniej z Emmą trochę pogadałam - dzięki za te wpólne chwile na dworcu!  :D

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #896 dnia: Czerwca 28, 2014, 09:51:19 pm »
0
Ja dziękuję, że ze mną posiedziałaś! Nawet nie wiem kiedy to zleciało! Dzięki temu nie byłam aż taka senna i nie zasnęłam w autobusie, czego się zawsze przy tym kursie obawiam, bo czasem mogłabym się obudzić w Berlinie :lol:

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12058
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2212
    • As Koncertowy
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #897 dnia: Lipca 02, 2014, 10:26:19 pm »
+2
To i ode mnie trochę wspomnień i dłuższa relacja:
http://as85.ubf.pl/viewpage.php?page_id=78


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #898 dnia: Lipca 03, 2014, 10:47:33 am »
0
To i ja dorzucę moją relację z drugiego dnia Impactu, niestety nie mam strony internetowej, gdzie mógłbym się dzielić moimi przemysleniami z większym gronem :(

P.S. Zdaję sobie sprawę, że niektóre rzeczy są zbyt szczegółowo opisane jak dla was (np.: kim jest Duff, lub wspołpracaMylesa ze Slashem), jednak moi bliscy, którzy to czasem czytają nie wiedzą, więc proszę o wyrozumiałość :P

Impact Festival 2014 – Dzień 2
Aerosmith, Alter Bridge, Walking Papers - Łódź @Atlas Arena.

Trzy zespoły, które mocno chciałem u nas zobaczyć ogłoszono, że zagrają jednego dnia i na jednym festiwalu. Ciężko w to uwierzyć, jak marzenia koncertowe się spełniają.

Zarówno zespół Walking Papers jak i Alter Bridge są powiązane z GN’R i każdy fan projektów solowych chciałby ich zobaczyć, ale chyba nie każdy ma szansę jednego dnia. I to jako supporty Aerosmith! A mówi się, że nie można mieć i zjeść ciasteczka. Mi się udało.

Walking Papers:

Walking Papers to zespół pochodzący z Seattle, czyli rodzimego miasta ex-basisty Guns N’ Roses – Duffa McKagana, legenda sama w sobie. Jeden z niewielu członków klasycznego składu, który ma dobre relacje po obu stronach barykady i tak też występuje. Z dobre dwa lata śledziłem trasy WP po Europie i doszukiwałem się polski, jednak na marne, aż w tym roku Live Nation ogłosił ich ogłosił ich jako jedną z gwiazd Impactu i support Piątki z Bostonu.
 
W dniu koncertu wokół Atlas Areny można było zaobserwować mnóstwo ludzi w koszulkach GN’R, w tym mnie. Jestem ciekaw ile osób zdawało sobie spraw, że to na scenie jest TEN Duff, a ile olało ten zespół czekając po prostu na gwiazdę wieczoru. Zjawiliśmy się z Anią wcześniej w Arenie, aby zająć stosowne miejsce, aby podczas koncertu widzieć odrosty Duffa, jego zmarszczki i bicepsy. Kwartet wyszedł o czasie, perkusista, basista, klawiszowiec i wokalista pełniący również rolę gitarzysty, a za ich plecami na telebimie rozświetliło się logo zespołu i księżyc w postaci rogala. Chłopaki mieli tylko 45 minut i zagrali raptem 8 utworów, w których zawarte kawałki z ich debiutu jak i nowe nieznane publice.

Jeff był bardzo roztańczonym wokalistą, który czasem coś pobrzdąkał na gitarze, a czasem machał mikrofonem, a czasem za pomocą nogi przechylał statyw. W ciągu swojego występu zszedł pod scenę do publiki i odśpiewał w śród nich nieznany mi kawałek podając równocześnie ręce. Klawiszowiec Benjamin trzymał się na uboczu. Perkusista Benjamin grał bardzo precyzyjnie i czysto, co jakiś czas podrzucał swoje pałeczki w powietrzu, a na koniec zrobił publice zdjęcie zza podestu. No i basista Duff! Facet jest chyba świadomy swojej legendy, gdyż był najbardziej ruchliwym członkiem zespołu na scenie, chodził od prawej do lewej, machał głową i pokazywał, że dajemy radę.

Alter Bridge:

Drugim suportem był zespół Alter Bridge, z wokalistą i gitarzystą Mylesem Kennedy, który od 4 lat intensywnie współpracuje ze Slashem. Mylesa miałem już przyjemność spotkać w katowickim Spodku w zeszłym roku, jednak na tym koncercie poznałem jego inne oblicze – głównego showmana.
Zespół prezentował głównie swój nowy materiał z Fortress, który za bardzo nie przypadł mi do gustu, ani studyjnie, ani na żywo. Czekałem bardziej na kawałki trzech pozostałych wydawnictw. Między suportami udało mi się wyemigrować do przodu, gdzie czasem od Mylesa dzieliły mnie jakieś dwa metry. W tym czasie spotkałem też Pompona i zanim fala nie poniosła mnie do przodu to udało się przybić pionę.
 
Podczas koncertu doszedłem do wniosku, że zdecydowanie wolę Mylesa u boku Slash, gdy śpiewa Gunsowe hity, bo w AB grają bardziej ballady z ostrym gitarowym brzmieniem, co czasem mnie irytuje. No ale fajnie, że miałem okazję zobaczyć, Mylesa, Marka, Scotta i Briana. Bardzo ich doceniam za rockowe granie. Najbardziej tego wieczoru podobało się Ghost of Days Gone Bye z debiutu, Isolation z trójki, oraz Rise Today na zakończenie oraz Blackbird z intrem piosenki The Beatles również o nazwie Blackbird, które zagrał Myles.

Aerosmith:

Już podczas koncertu Alter Bridge ludzie pod sceną zaczęli się zagęszczać, a były to jeszcze trzy godziny do występu. Już wtedy było wiadomo, że między zespołami nie można pójść kupić piwa lub skorzystać z toalety, bo grozi to utratą idealnego miejsca tuż pod sceną. Jeśli już jesteśmy przy scenie to warto wspomnieć, że była całkiem inna niż dzień wcześniej na Sabbathcie – wyklejono logo zespołu Aerosmith oraz dodano długi cat walk, po którym paradowali Toksyczni Bliźniacy.
 
Można stwierdzić, że odbyło się od spóźnień – po 20.30 na telebimie ukazał się filmik pokazujący Aerosmith na scenie z różnych koncertów, a później szliśmy śladami kamerzysty, który przechadzał się po garderobach Stevena, Joego, Brada, Toma i Joeya. Najbardziej rozbawił mnie fragment, kiedy Perry pytał się publiki, czy pasuje mu ten szalik, a tłum zgodnie krzyknął „yeah!”. Później kamery rozlokowane po Atlas Arenie filmowały publikę i pokazywały na żywo na telebimie, w tym czasie Doda pokazał swoje sterczące silikony. Cóż. Inni ludzie okazali się bardziej zdolni grając na przykład na niewidzialnej gitarze.
Później zrobił się ciemno, a na telebimie powstał czerwony wybuch i rozbrzmiało intro znane z płyty Music From Another Dimension, po czym pokazano zdjęcia zespołu z różnych etapów kariery i na końcu przy wybuchu zamieniło się w logo zespołu. Zapalają się światła, wszyscy na swoim miejscu, Steven krzyczy do publiki „Whaaat!”.
 
Zespołowi towarzyszy dwóch kamerzystów uwieczniające show i przekazujące na żywo na telebimy. Jako pierwsze leci Eat The Rich Steven paraduje przed kameą, macha psychodelicznie rękami, a kamera wypuszcza z jego rąk zielone światła. Od początku koncertu można było zauważyć, że show należy do duetu wokalista-gitarzytsa prowadzący, pozostała trójka jest tłem trzymającym się na uboczu.
Drugim utworem bez chwili wytchnienia jest Love in an Elevator, które jeszcze bardziej nakręca publikę, wszyscy skaczą i dopatrują się Stevena, który najwięcej czasu spędza na wybiegu. Następny leci mój ukochany Cryin’, gdzie można zauważyć, że Tyler zmienił nieco konstrukcję utwory, już nie przeciąga w słowach cryyyyin’, tylko zwięźle śpiewa cryin’. Tego wieczoru można było zaobserwować taki zabieg również przy innych utworach. Jednak to dobrze tak skrócić słowa, niż fałszować.
 
Później zagrano Oh Yeah z nowej płyty, która średnio przypadła mi do gustu i średnio przyjąłem utwór, a następnie Jaded, gdzie rozpoczęła się walka o miejsce, bo gimbaza postanowiła sobie pogować. Kolejnym utworem była hitowa ballada Livin' on the Edge, gdzie Steven w końcu przyszedł na lewy bok sceny i w końcu mogłem go dobrze zobaczyć, w tym jego wąs, co jest nowością w jego aparycji oraz zrobić zdjęcie. Wracał tu jeszcze później, aby poprzytulać się do Brada, gdy ten grał bluesa na gitarze i pomruczeć bluesowo. Podczas Livin’ Tyler ponownie szybko śpiewał słowa i nie przeciągał, a przy momencie wyciszenia i tupania sapał budując napięcie i pokazał swoje krocze do kamery. Tu mogę się na chwilę zatrzymać i ponarzekać, że mimo, iż kamery na scenie to dobre rozwiązanie, ażeby zobaczyć członków zespołu na dużym telebimie w zakamarkach Atlas Areny, jednak uważam, że Steven czasem z bardzo skupiał się obiektywie, przez co zaniedbywał publikę.

Po Last Child zagrano Rag Doll, które bardzo mi się spodobało w wykonaniu na żywo i w końcu Perry również zaczął odwiedzać ”nasz” bok sceny. Po czym główny gitarzysta dostał swój statyw z mikrofonem i odśpiewał Freedom Fighter, a na telebimie za nim pojawiały się słowa piosenki niczym karaoke, jednak świeciły się ze spóźnieniem po tym jak Joe wymówił dany wyraz.

Wraca Tyler na scenę i jak dla mnie przez chwilę zaczyna być mało hitowo, a pewnie gratkę mają ci więksi fani Aerosmith. Kolejno zespół prezentuje utwory zatytułowane: Same Old Song and Dance i Toys in the Attic. I nadchodzi Janie's Got a Gun. Ach ta Janie. Wszyscy w Arenie ją znają i wszyscy zaśpiewali co złego zrobiła. Zostaje przedstawiony koncertowy klawiszowiec zespołu przez frontmana, ale chyba tylko po to, aby reszta zespołu mogła zagrać I Don't Want to Miss a Thing, gdzie Tyler znów nie przeciągał słów, ale chwycił wszystkich zgromadzonych za serca.
 
Przy No More No More nie byliśmy już w stanie wytrzymać ścisku, smrodu i dzieci przepychających się do przodu. Wyszliśmy na tyły i o dziwo tam też dobrze wszystko widać! Jednak w tym czasie skoczyliśmy do toalety i kupiliśmy nowe piwo, bo pod sceną koczowaliśmy od 18, a było już dobrze po 22.30. wróciliśmy na Come Together, czyli drugi beatlesowski akcent tego wieczoru, co mnie niezmiernie ucieszyło, gdyż Beatlesi pasują wszędzie. Dude (Looks Like a Lady) ponownie rozruszało całą publikę, a widząc co się dzieje pod sceną cieszyłem się że jestem na końcu Golden Circle. Podczas Walk This Way Tyler wyciągnął z tłumu pewną dziewczynę do siebie na scenę, z którą zaczął tańczyć, później ją wycałował w usta, piersi i brzuch, po czym ona wryta nie wiedziała co ma tam zrobić i którędy zejść. Szczęściara. W sensie, że miała taką szansę, został zauważona przez Stevena i wyróżniona, nie jeden fan by tak chciał, nie miałem na myśli wycałowania przez dziadka.
 
Na bisy wyjęto fortepian na wybieg, do którego zasiadł Steven i wpierw zagrał intro Home Tonight, po czym przeszedł w Dream On. Coś po prostu pięknego i niesamowitego zarazem. Aby zagrać solo na gitarze Joe wszedł na fortepian, co też miało swój Gunsowy akcent. Po bardzo długich owacjach, przy których wybieg znowu został pusty Tyler przedstawił basistę Toma, który zagrał cichy wstęp do ostatniego już utworu Sweet Emotion. Tu najbardziej zaskoczył mnie Perry, kiedy chciałem sfilmować ostatnią solówkę on przy głośniku zaczął szarpać(wyrywać) strunę, aby nadać bardziej zgrzytliwego brzmienia co spotęgowało efekt i wtedy nadeszła dopiero pora na solo, a po bokach sceny wystrzeliła serpentyna. Na koniec cały zespół, czyli Piątka z Bostonu + muzycy koncertowi wyszli na wybieg, wokalista ich kolejno w owacjach przedstawił, po czym ci się wspólnie ukłonili i zeszli ze sceny. Mam tylko nadzieję, ze zawitają tutaj szybciej niż za kolejne 20 lat.
 
Podsumowując atmosfera super, mimo, iż parę osób miałem ochotę udusić gołymi rękoma, Joe zachwycił mnie swoimi solówkami, a Steven udowodnił, że jest urodzonym showmanem i, że potrafi zawładnąć publiką. po koncercie przechadzaliśmy się po Atlas Arenie czekając na muzyków wszystkich trzech zespołów, jedynie udało się załapać jeden. Aaa! Podczas koncertu w lewym boku backstage’u można było zauważyć członków WP i AB, którzy również podziwiali swoich idoli.

Po koncercie stosunkowo długo nie trzeba było czekać na chłopaków. Zdążyłem sobie odśpiewać Amazing, którego zabrakło i było widać Duffa, mała grupka fanów go wołała, ale on zanim wsiadł do autobusu to tylko pomachał, po chwili z AA wyszedł Jeff z technicznym i zawołał 'Hi guys' i on się ugiął i przyszedł do nas, wpierw zrobił swoim telefonem nam zdjęcie, później przeszedł przez barierkę i techniczny zrobił mu z nami. Później krótka rozmowa, zapytano go o Duffa czy przyjdzie, on na to, że nie liczy na to, bo rozmawia w busie ze swoimi dziećmi, to poprosiliśmy Jeffa, aby go namówił, a on powiedział, że nie może, bo ciągle to robi.
 
Jeff w ogóle człowiek mega pozytywny, powiedział, że po nowym nagraniu znowu przyjadą do nas, rozdał autografy, pozował do zdjęć i rozdawał swój kapelusz do zdjęć oraz powiedział, iż miał go na scenie, bo to był jego 'bad hair day'. I poszedł, a po chwili przyszedł... DUFF! Niestety nie przekroczył barierki ale rozdawał autografy i podpisał mi się na mojej koszulce GN'R!!! Zajebista sprawa. Jednak innych zespołów nie upolowałem. W sumie wątpiłem czy Aerosmith wyjdą do ludzi tak po prostu, gdy niektórzy płacili krocie za wejściówki Meet & Greet.

Ukochany zespół, z którym rozpocząłem przygodę ze światem rocka na całe życie pozostanie pamięci jako jeden z tych najlepszych.

« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2014, 10:49:35 am wysłana przez Bender »
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #899 dnia: Lipca 28, 2014, 09:13:39 am »
0
Steven opowiada o uzależnieniu i odwykach.

cz. 1. http://www.doctoroz.com/episode/steven-tyler-record

Pod video jest kolejnych 5 części.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2014, 09:15:32 am wysłana przez katarynka »

 

Steven Tyler (Aerosmith): pierwszy singiel z solowego krążka country

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4333
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2015, 11:50:17 am
wysłana przez maxi023