Autor Wątek: Aerosmith  (Przeczytany 224616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #660 dnia: Listopada 05, 2012, 02:32:47 pm »
0
płytka przeciętna i to bardzo. Brakuje hitów.
Zresztą jest to zarzut do wszystkich dziadków wydających po latach nowe płyty.
Po pierwszym odsłuchaniu i w opozycji do poprzednich legendarnych płyt 3/10 (może będzie lepiej)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #661 dnia: Listopada 05, 2012, 04:09:02 pm »
0
Nie porwała mnie ta płyta. Ogólnie przypadł mi do gustu kawałek What Could Have Been Love. Reszty jakoś nie chce mi się słuchać drugi raz :/

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #662 dnia: Listopada 08, 2012, 11:02:05 am »
0
a mówiłem, że będzie lepiej?
Po 5 przesłuchaniu daje 5/10. Płytka dobra, ale raczej nie zagrzeje u mnie długo miejsca.
Wokal fantastyczny- jak dla mnie nic do zarzucenia. Jedynie brakuje mi w kompozycjach jakieś przewodniej gitarki konstruującej utwór- jakiegoś charakterystycznego motywu, takiego jak ten. banalny, a fantastyczny:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=huPwgjOI48k" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=huPwgjOI48k</a>


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #663 dnia: Listopada 08, 2012, 11:26:53 am »
0
Uwielbiam "Hole in my soul", kto wie, może to jest właśnie moja ulubiona piosenka tego zespołu ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5022
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #664 dnia: Listopada 09, 2012, 08:25:20 pm »
0
A ja drugi raz przesłuchałem... i dalej mnie nie przyciąga. Faktycznie - Steven daje radę, wokalnie zawsze się go milej słucha i jest jedną z tych osób, które z wiekiem śpiewają ciekawiej i z ładniejszą barwą (vide posłuchajcie sobie oryginalne Dream On).

Jednakże zgodzę się z Pomponem, że brakuje tutaj trochę może pomysłu na kawałki, ale mi bardziej brakuje... brzmienia gitary. Takiego dosadnego, porządnego kopnięcia. Cała płyta najeżona jest wypełniaczami dźwiękowymi, a kilka głównych riffów jest zagrane na bardzo małym przesterze, przez co kawałki nie mają nośności, a brzmią jak takie "pierdnięcia" z gitary.... Dam im jeszcze jednak kolejną szansę...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #665 dnia: Listopada 09, 2012, 10:07:50 pm »
+1
Aerosmith i GNR to moje dwa ulubione zespoly, od 1993 roku. i powiem tak - jak sluchalem poraz pierwszy tej plyty , jak jeszcze wydawali kawałki osobno, zanim płyta wyszła - to bylem zawiedziony. Spodziewalem sie ze kazda nowa piosenka będzie jak nowy najwiekszy hit w historii.
Ale teraz przesluchalem płytke z 4 razy w 2 dni i mi sie bardzo podoba. Tak samo bylo szczerze mowiac z Chinese Democracy. Jak wyszła to bylem zawiedziony. Tyle lat czekania, taki balon napompowany a tu zwykła płyta, zbiór piosenek bez poczatku i konca. Ale teraz juz tak nie mysle. Ekipa pojechała w trase, pokazali piosenki na żywo, Shackler, TILove, IRS, nowy image, super.
 I tak samo  z nowa plyta Aerosmith. Nie ma co jej porownywac do poprzednich. Ja sie raczej wierutnie napalam na to jak nowe piosenki wkomponują sie w setliste koncertową. Kto jak kto, Aerosmith to jest koncertowa maszyna, ktora w 40 latach swojej działanosci nie grała koncertow tylko w 1981 (Tyler w szpitalu), 91-92 (nagrywanie albumu), 96 (nagrywanie albumu, depresja Kramera, zwolnienie managera) i 2008 (żółtaczka Tylera).

Juz zacieram ręce na setki bootlegów, a jak zawitają do Europy to i na kolejny ich koncert.
Album ten to swietny przekrój calej kariery ^A^.

Moja ulubiona plyta to Nine Lives, ale z niej nigdy nic nie grają. Ale to nic - zarzucą Beautiful i bede w "dziewiątym" niebie.

LUV XXX - te motywy z "Hello , Hello" brzmi mi jak Nirvana, ale Aerosmith nigdy wczesniej z grunge'm nie flirtowali (to chyba ostatni gatunek muzyki do ktorego sie nie pchali, bo na b-side'ach dawali nawet techno remixy). Gitarka mogla by być bardziej gitarowa, ze tak powiem, ale spoko maroko - na koncertach będzie wokal zepchniety do tyłu, gitara będzie wylewna jak Cygan którego oszukali Decydenci (tacy jak tu chodza, nie?) , co tylko sprawi ze Tyler bedzie wiecej dawał czadu wokalnie zeby zwrocic cala uwage jak zwykle na siebie. I nie mowicie, że nie, bo jak pojdziecie na koncert ^A^ to bedziecie sie moglic zeby zagrali ten song i zebyscie mieli argument do....... heh :rolleyes:

Out Go The Lights to piosenka ktora fani ^A^ znają od lat, bo krazy na bootlegach jako "Guilty Kilt" od 20 lat. Zagorzali fani sie cieszą ze wreszcie została ona sfinalizowana.

Co do Legendary Child to mamy tutaj klimat z Get A Grip. I super, bo od tego albumu zaczalem swoja przygode z zespolem. Tylko sobie wyobraze jak Tyler wyciaga na koncercie harmonijke, band gra Fever, a zaraz potem Legendary Child!

What Could Have Been Love to układ w poczatek 21 wieku, gdzie Tyler uznał ze najlepiej sie czuje wokalnie w takich balladach, i takie wtedy forsował. Text bardzo osobisty z ktorym sie mozna utorżsamić bo kazdy ma jakas niespełnioną milosc, i juz popowa tromba jest po naszej stronie. Bardziej by mi sie podobała w 2002 ta piosenka, albo 2001, ale wtedy też bylem zdziwiony lekkością Just Push Play, a dzis jak znam ten album na pamiec to sie bardzo ciesze że został wydany. To cenie w Aerosmith, i zawsze to powtarzam jak sie ktos dziwi czemu akurat Aerosmith to moj ulubiony zespol - w 40 lat swojej kariery zrobili tyle, że nacokolwiek bym nie miał ochoty - moge to zrobic w rytmie Aerosmith. Heavy metal, hard rock, pop rock, rap, blues, blues rock, soundtrack, unplugged, nawet instrumentals czy gry video

Street Jesus - czasami ,  a wlasciwie często, są takie dni ze nie chce mi sie w ogole wstać. Budze sie i juz jestem zmęczony i chce mi sie wyć do ksiezyca. Mysl o kawie przyprawia o wymioty. Brak sensu paraliżuje od rana moje konczyny. Ale dotychczas byla jedna piosenka ktora mi od razu pomagała - Hendrixa Crosstown Traffic. W polaczeniu z teledyskiem. Od razu chce sie wyjsc z domu, z oczami otwartymi szeroko zeby szukać tych dziwaków. Teraz mam nową piosenke i nie musze zażynać teledysku jak krowy na haku w egipicie. Tymbardizej ze gdize sie nie rusze to musze przejsc przez zgraje ulicznych "E! Panie Kierowniku! Kupisz Pan radio?" , "Szefie! Masz Pan złom?", "Kto Cie dymo jak mie ni mo?".

Can't Stop Lovin You - troche tak jak powyzej, jesli sie jest zadedykowanym fanem ^A^ to w tej plycie sie podoba to ze kazdy z 5 gości napisał cos od siebie, swoje piosenki. Tu sie dowiadujemy jakie melodie graja w duszy Tylera. Moze nie takie jak w 70s, ale gimme a break - facet ma 65 lat, i przez cale zycie dawał wiekszego czadu niz ktokolwiek inny - sex, drugs, rock n roll,  nigdy nie sciał wlosow, tylko raz przybrał na wadze i to nie dawno i juz nie aktualne, cale zycie na trasie, od tańczenia i fikołków na scenie ma zdeformowane ciało a nawet jakby go wsadzili na wózek to by sie kręcił w koło na scenie - a spojrzcie na co poniektorych starszych "idoli", co tylko stoją i machają rękami w lewo i prawo na koncertach. Szkoda troche że ta piosenka to kolejny mid-tempo, bo mid-tempa są najgorsze,ale ten album ma 20 piosenek (licząc 4 bonusy), i naprawde jest w tym miejsce na te piosenke

Lover A Lot - come on, juz wiemy czym powinni zaczynac koncerty na European Leg 2013. Wszyscy sie poszczamy. A jako drugi kawalek - Elevator. Come on!

Freedom Fighter - zwierze sie wam. Mam prawie 26 lat i przechodze lekki kryzys ideologiczny bo gdy bylem mały i wchodzilem w muzyke rockową to poznawałem wszystkich moich idoli i mowilem sobie : to są goscie. oni cos soba reprezentują. wierza w cos i dążą do celu. ja tez taki będe
potem ja doroslem, i jestem w wieku w ktorym moi idole byli wtedy - Axl w moim wieku mial SCOM na #1  a bez muzyki Tylera nie było w USA ani jednej imprezy. A teraz patrze na nich i nie za bardzo rozumiem o co im wszystkim chodzi. Po co oni jeszcze grają. Wielu moich idoli jest grubych, wypadły im włosy i nie pokazuja sie publicznie bez czapki i okularów. Maja wiecej kasy niz im potrzeba do siódmego pokolenia, a i tak w kolko robią dalej to samo, nie reprezuntajac sobą nic wiecej  niż jakis alkoholik - który tez zyje w takim błędnym kole ktore do niczego nie prowadzi, nigdy sie nie kończy. Ale tu pojawia sie Perry, który akurat na szczescie od zawsze pokazuje konsystencje i cos co amerykanie okreslają jako "integrity". Zawsze po swojemu, zawsze na opak, zawsze musi byc dla niego miejsce na płycie na jego wlasne piosenki. I oto jest kolejna. Która cos sobą reprenzetuje.

Another Last Goodbye - mowilem ze ten album to przejazd przez calą dyskografie Aerosmith. I tu kolejny dowod. Powrót do 70s. Wtedy konczyli albumy balladami z pianiniem (Mia, Home Tonight, You See Me Crying, etc). Na moj osobisty gust cudowna ballada. Mam to szczescie, jak wielu z Was zapewne, ze slucham tez duzo Queen. Te haromonie wokalne i chórki są jakby ukradzione z pamietnika Freddiego. Posluchajcie np You Take My Breath Away (by Queen). Najlepsza piosenka Queen 70s od czasow lat 70s :) no i nie powiem, text tez dla wielu osob zapewne na czasie.

Shakey Ground - uwielbiam Mother Popcorn w wykonaniu ^A^. Ta perka, taniec bioder Tylera. Szczegolnie z tych koncertow gdzie grali do 4 minut. Trzymam kciuki ze przed Walk This Way wrzucą wlasnie ten kawałek. No nie umiem przejsc spokojnie obok tego. Komu sie podoba to odsyłam od razu do Tylerowego wykonania "Thank You For Letting Me Be Myself" Sly Stone'a.

I'm Not Talking - powrot do Honkin on Bobo. Swietny cover, swietnej piosenki. Oni lubią coverowac, ale przynajmniej robią to na tyle mądrze, ze o ile nie wiedza encyklopedyczna to by sie nie poznało ktore piosenki mają porzyczone, aktore sa ich wlasne. I'm not talkin - that's what I gotta say!
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #666 dnia: Listopada 20, 2012, 06:58:57 pm »
0
Przesłuchałam płytę jak na razie raz i mogę stwierdzić, że absolutnym hitem i numerem jeden dla mnie jest Beautiful :sorcerer: I zupełnie nie rozumiem, dlaczego na forum Aero Force One tak się na nią oburzyli :P "Rapującemu" Tylerowi mówię zdecydowanie tak! Piosenka ciekawa, inna, zaskakująca, porywająca. Nie będę rozpisywać się o każdej piosence bo nie lubię tego robić no i nie znam się aż tak od strony muzyczno - instrumentalnej, ale mogę powiedzieć, że płyta jest tak zróżnicowana, że jej tytuł - Music From Another Dimension - jest jak najbardziej adekwatny. Jest to podróż po całej twóczości Aero, przekrój, nic, tylko zapiąć pasy i udać się w inny wymiar :) Po przeczytaniu opinii bałam się, co zastanę na krążku, ale teraz jestem spokojna i na pewno nie spisuję tej płyty na straty :)

PLUS jeszcze brawa dla Stevena, który jest jak wino - im starszy, tym lepszy, głos ostry jak brzytwa &nbsp;:wub:

P.S. Zgadzam się z whatashame co do Legendary Child - piosenka bardzo podobna do Shut up and Dance z Get a Grip :)

-------------------------------------------------------------------------------

http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=41181&b=1#koment &nbsp; :wub:

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #667 dnia: Listopada 20, 2012, 07:35:51 pm »
0
Ach ten Steven to zabawny koleś :) Jak tu go nie lubić.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #668 dnia: Listopada 20, 2012, 07:41:50 pm »
0
Dokładnie Wagon, zabawny i z dystansem do siebie :)

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #669 dnia: Listopada 20, 2012, 08:00:59 pm »
0
I za to go podziwiam :) Szkoda, że są ludzie co oceniają go nie przez pryzmat tego jaki jest tylko jak wygląda... Ostatnio rozbiło mnie totalnie jak znajoma mi powiedziała, że kiedyś słuchała Aerosmith ale przestała jak zobaczyła jak wygląda Steven :/ Ludzie na jakim ja świecie żyję?!

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #670 dnia: Listopada 20, 2012, 08:04:38 pm »
0
Ja tam lubię jego wygląd rasowego Neandertalczyka  :D

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12058
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2212
    • As Koncertowy
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #671 dnia: Listopada 20, 2012, 08:05:17 pm »
0
Płytka bez rewelacji. Najlepsze "What Could Have Been Love" i "Another Last Goodbye". No i single dają radę, ale ogólnie to trochę mało rockowego pazura w całości.

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #672 dnia: Listopada 20, 2012, 08:19:51 pm »
0
Dziwne, Steven prezentuje się jak prezentuje, a nie przeszkodziło mu to w zaliczeniu ze dwustu lasek... Chyba jednak akurat jego nikt nie ocenia przez pryzmat wyglądu.
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #673 dnia: Listopada 20, 2012, 08:22:46 pm »
0
CC proszę Cię czytaj uważnie. Czy ja gdzieś napisałem, że wszyscy go tak oceniają? :)

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aerosmith
« Odpowiedź #674 dnia: Listopada 22, 2012, 09:59:47 pm »
0
Pan Tallarico bardzo popularny ostatnio na kozaczku :lol:

http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=41220

 

Steven Tyler (Aerosmith): pierwszy singiel z solowego krążka country

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4336
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2015, 11:50:17 am
wysłana przez maxi023