Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 405017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1755 dnia: Stycznia 04, 2015, 01:34:49 pm »
+2
Też miałem to poruszyć, to, że coś jest zgodne z prawem jeszcze nie musi oznaczać, że jest to etyczne...
Zgadzam się w stu procentach.
Nie mamy prawa oceniać czyjegoś wyboru dopóki jest on zgodny z prawem.

To twoje zdanie...
Uuu...
Łk 6,36-38
36 Stawajcie się miłosierni, jak wasz Ojciec jest miłosierny. 37 Nie osądzajcie, a nie będziecie osądzeni. Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni. Przebaczajcie, a będzie wam przebaczone. 38 Dawajcie, a wam będzie dane. Dadzą wam w wasz fartuch miarą dobrą, ubitą, potrząśniętą, przelewającą się. Jaką miarą mierzycie, podobnie wam zostanie wymierzone.

To nie tylko moje zdanie.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1756 dnia: Stycznia 04, 2015, 04:05:33 pm »
0
ale inną rzeczą jest bezpodstawne osądzanie jakiegoś człowieka, a inną rzeczą niepochwalanie jakiś zachowań (bez przypisywania ich do konkretnych osób/osoby).

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1757 dnia: Stycznia 04, 2015, 05:45:50 pm »
0
Oczywiście. W tym jednak przypadku mówimy o tym, że bycie singlem zostało nazwane byciem nienormalnym. To jest bezpodstawne osądzanie konkretnych ludzi. Poza tym czy księża nie są singlami?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1758 dnia: Stycznia 04, 2015, 09:27:26 pm »
+1
Pismo święte i Kodeks Karny można interpretować na wiele sposobów, w zależności od interpretującego. Według mnie twój cytat niczego nie rozwiązuje, ciągle uważam że to nie twój interes co powiedział biskup. Poza tym, prawo i pismo są niezależne.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1759 dnia: Stycznia 04, 2015, 10:42:22 pm »
+1
Jeżeli świstek małżeński przestrzega ludzi przed zdradą
Z jego wypowiedzi to nie wynika, natomiast ten twój kontrargument jest na zasadzie "a u was to biją murzynów"

Argument nr. 2 - mało to ludzi na świecie żyje bez papierka i są ze sobą szczęśliwi?
Nie wiem.

A nie jest patologią, że stary kawaler (wszak singiel przez całe życie), który z definicji nie nawiązuje więzi uczuciowej z drugą osobą usiłuje być wyrocznią w kwestiach o których nie ma absolutnie żadnego pojęcia, bo nie może go mieć?
Szukanie na siłę drugiej połówki też nie jest dobre, tyle, że oni, a przynajmniej część z nich nie zdecydowała się na to z wygody, a w każdym bądź razie argument wygody nie powinien być w żadnym stopniu decydujący przy takich wyborach.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1760 dnia: Stycznia 04, 2015, 11:48:11 pm »
+1
przeciwstawia tzw "normalną" rodzinę która wg. niego jest wolna od wszelkiego zepsucia itp itd.
Wcale nie, a już na pewno ja nie słyszałem takich wypowiedzi. Każda rodzina, jej członkowie są również narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, pokusy, no i w takich rodzinach też zdarzają się sytuacje, że jej członkowie ulegają tym pokusom i nie wydaje mi się, żeby kościół twierdził inaczej.

I jeżeli z jego słów NIE wynika, że małżeństwo uchroni Cię od zdrady to w czym kultura singli jest gorsza? Case in argument.
Tym, że jeżeli ludzie w pełni świadomie przysięgają sobie miłość i wierność, będąc świadomym różnego rodzaju pokus, w sposób świadomy nastawiają się, żeby walczyć z ewentualnymi pokusami (jedni z tymi pokusami wygrywają, inni nie), natomiast singiel to człowiek, który nie chce mieć żadnych zobowiązań.

Argument nr. 2 jest pytaniem retorycznym, nie pytaniem o konkretną liczbę.
za to ty w przeciwieństwie do mnie wiesz, że jest ich dużo.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1761 dnia: Stycznia 05, 2015, 10:13:11 am »
0
Bluebird napisałeś: "natomiast singiel to człowiek, który nie chce mieć żadnych zobowiązań."

A moż jest świadomy tego, że nie potrafi być wierny i mie chce krzywdzić, a może nie znalazł jeszcze nikogo takiego, komu mógłby przysięgać wierność. Nie generalizujmy. Wszędzie znajdzie się czarna owca.
... ciągle uważam że to nie twój interes co powiedział biskup.

Dlaczego?
 
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1762 dnia: Stycznia 05, 2015, 07:18:50 pm »
0
Bluebird napisałeś: "natomiast singiel to człowiek, który nie chce mieć żadnych zobowiązań."

A moż jest świadomy tego, że nie potrafi być wierny i mie chce krzywdzić, a może nie znalazł jeszcze nikogo takiego, komu mógłby przysięgać wierność. Nie generalizujmy. Wszędzie znajdzie się czarna owca.
ale generalnie każdy (nie tylko singiel) musi się liczyć z tym, że może różnym pokusom ulec. Bycie w związku jednak powoduje poczucie zobowiązania i np. myśląc o tej drugiej osobie, którą kochamy spowoduje, że będzie większe prawdopodobieństwo, że nie ulegniemy jakiejś pokusie, a to, że ktoś jest singlem nie oznacza, że nie będzie ranił innych osób, nie wykluczone, że będzie ranił jeszcze bardziej, z racji tego, że będzie czuł się bardziej swobodnie i nie będzie liczył się z uczuciami innych osób. 

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1763 dnia: Stycznia 05, 2015, 07:55:33 pm »
+4
No też prawda. Grunt, że bycie singlem nie powinno w czyichś oczach widziane jako bycie gorszym bądź też nienormalnym.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1764 dnia: Stycznia 05, 2015, 08:35:03 pm »
0
Przez wieki tak było. Bycie starą panną było wstydem, bycie starym kawalerem oznaczało, że jest się hulaką. Stąd ten negatywny wydźwięk. A przecież nie każdy musi marzyć o założeniu rodziny, byciu żoną czy mężem. Nie ma w tym nic złego. Przynajmniej ja nie uważam tego za coś złego. I nie czuję, żeby to się kłóciło z moją wiarą.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2015, 08:37:14 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1765 dnia: Stycznia 06, 2015, 01:24:31 am »
0
To, że Ty nie słyszałeś takich wypowiedzi nie jest absolutnie żadnym argumentem, wybacz.
zostało wybaczone....a dzięki temu, że jesteś życzliwy mam niepowtarzalną okazję usłyszeć takie wypowiedzi  :)

"za to ty w przeciwieństwie do mnie wiesz, że jest ich dużo."
To jest zarzut do mnie, że coś wiem bo zwyczajnie czytałem na ten temat?:D Dokładnie, jest ich dużo - wystarczy poszukać badań na ten temat w necie, polecam angielskojęzyczny bo w Polsce ta dziedzina chyba jeszcze raczkuje.
Fajnie, że czytasz, ale chyba jesteś już na tyle, dorosły, że wiesz o tym, że wyniki badań zależą od tego kto je przeprowadził, a dokładniej na czyje zlecenie zostały przeprowadzone. W tej chwili Pospieszalskiego nie oglądam, ale w jego programach chyba były poruszane również i te tematy, gdzie przytaczał zupełnie inne badania i też dotyczyły one innych krajów, tak więc bądźmy poważni.
Z racji tego że świat jest wielki i szeroki to zapewne znajdzie się wiele szczęśliwych ludzi żyjących w takich wolnych związkach (jak i odwrotnie), mimo wszystko jakbym kiedykolwiek żył w jakimś związku to nie chciałbym, żeby on był przedmiotem badań  ;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1766 dnia: Stycznia 07, 2015, 12:18:38 am »
0
Z mojej wypowiedzi nie wynika iż twierdzę, że badania, które są prezentowane u Pospieszalskiego są obiektywne, tylko tyle, że zarówno do tych jak i każdych innych trzeba podchodzić z dużym dystansem.

Mówi ci coś słowo lobbing?
Czy znasz jakieś wyniki badań tegoż APA, które "mają inne zdanie" niż poglądy tych środowisk lewicowych?

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1767 dnia: Stycznia 07, 2015, 03:49:18 pm »
0
Mówi ci coś słowo lobbing?
Czy znasz jakieś wyniki badań tegoż APA, które "mają inne zdanie" niż poglądy tych środowisk lewicowych?
A w teorię Darwina wierzysz? Wiesz, on mógł być lewakiem, albo lobby lewackie mogły wywierać na niego wpływ.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1768 dnia: Stycznia 07, 2015, 04:34:20 pm »
0
Nie, absolutnie nigdy w życiu nie słyszałem słowa "lobbing".

I kto wg. Ciebie miałby lobbować w tak potężnej i uznanej instytucji jak APA?:D
Po pierwsze dyskutujesz ze mną w taki sposób jakbym postawił tezę, a z żadnej mojej wypowiedzi, nie wynika, że ja postawiłem tezę, jedynie stwierdziłem to, że wyniki jakiś badań nie mogą być argumentem do dyskusji.
Nie wiem jak potężną instytucją jest APA, ale sam fakt potęgi danej instytucji nie wyklucza działań lobbystycznych.
Dla przykładu czy lobby firm farmaceutycznych oddziaływuje na silne podmioty czy słabe?

Mówi ci coś słowo lobbing?
Czy znasz jakieś wyniki badań tegoż APA, które "mają inne zdanie" niż poglądy tych środowisk lewicowych?

A w teorię Darwina wierzysz? Wiesz, on mógł być lewakiem, albo lobby lewackie mogły wywierać na niego wpływ.
Nawet jeżeli faktycznie masz mnie za debila, to jeszcze nie oznacza, że musisz się do mnie zwracać w taki sposób  :) Ja wolę dyskusje merytoryczne, a nie taki gdzie próbuje się wyśmiać osobę, która ma inne zdanie w danej kwestii, tak więc pozwól, że zignoruje to co napisałeś, a tobie jeżeli sprawia to przyjemność możesz wyśmiewać wszystko co napiszę w tym temacie.   
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2015, 04:35:56 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1769 dnia: Stycznia 07, 2015, 11:27:00 pm »
0
Wolisz dyskusje merytoryczne, a jednak we wcześniejszych postach pojawiały się jakieś docinki o mojej życzliwości
Wiesz czemu w takich sposób odpisałem? bo jeżeli ja mówię, że o czymś nie słyszałem, to twoją merytoryczną odpowiedzią powinny być konkretne cytaty (skoro nie wyssałeś sobie tego z palca), a ty odpowiadasz "To, że Ty nie słyszałeś takich wypowiedzi nie jest absolutnie żadnym argumentem, wybacz."

a teraz pytasz czy kiedykolwiek słyszałem słowo "lobbing", które musiało obić się o uszy i uczniom podstawówki (a paradoksalnie wcześniej mówiłeś o mnie per "wystarczająco dorosły"). Troche konsekwencji :D
To w takim razie wiesz, że jakiekolwiek lobby oddziaływuje na silne podmioty, bo oddziaływanie na słabe  jest bezprzedmiotowe, a silne podmioty cechuje to, że są powszechnie szanowane i mają dużą kasę. 

plus za gifa z Roberto Baggio!
Dzięki, chciałem go podarować Keeperowi, ale on ostatnio chyba rzadko się udziela, więc na razie umieściłem go w swoim podpisie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2015, 11:33:20 pm wysłana przez Bluebird »