Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 405027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1695 dnia: Września 15, 2014, 10:48:58 pm »
0
No nie znam tej książki, więc nie odpowiem Ci na to pytanie. Myślę jednak, że chodzi tutaj o to by byc otwartym na dialog, a nie z góry uważać, że ten, który nie podziela naszego zdania nie jest godzien rozmowy. Po co przykład? Czy to nie jest właśnie okazaj do porozmawiania na temat wiary i niewiary?
Chciałem delikatnie dać do zrozumienia, że ta teza jest być może błędna

Aha i jeszcze jedno kołacze mi się po głowie, który z Was kochani wierzący i cudownie kochający bliźniego wybaczyłby bliźniemu obcinającemu waszym bliskim głowy??? Ja wiem, że to hradokorowe pytanie, ale przecież powinniście nadstawić drugi policzek, no nie?
Bym musiał odpowiedzieć podobnie jak odpowiadałem na 1/5 twoich pytań zadanych w tym temacie, a nie chce być nudny.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1696 dnia: Września 16, 2014, 03:31:37 pm »
0
Moje pytanie było zaczepką i cóż nie udało się.
A teza nie może byc mylna, bo zdaje się, że bycie otwartym na dialog była pochwalana przez samego Jana Pawła II, więc jak mozna negować postępowanie kogoś kogo nazywacie (o zgrozo) Ojcem Świętym?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1697 dnia: Września 16, 2014, 03:50:39 pm »
0
Owsik, Owsik nie zrozumiałeś mnie, wróćmy do początku, została postawiona taka teza - "Ludzie Kościoła są przekonani, że niewierzących nie warto słuchać, tylko trzeba ich nachalnie nawracać" i chodziło mi, że ta teza może być błędna

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1698 dnia: Września 16, 2014, 06:57:08 pm »
0
No spoko może być błędna, jednakże jak narazie to próbowano mnie tylko nawracać. Jeszcze nikt z członków KK nie potraktował mnie jako kogos, kto ma cos ciekawego do powiedzenia. Natomiast z góy zakładano,że jestem raczej niemądry i nastawiony wrogo.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1699 dnia: Września 16, 2014, 08:18:09 pm »
0
A co jest nie tak w nazywaniu Ojca Świętego Ojcem Świętym? :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1700 dnia: Września 17, 2014, 03:57:58 pm »
0
To, że świętym może kogoś nazwac tylko Bóg, a ludzie sobie wybierają świętych jakby to był konkurs jakis, albo co poza tym to "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" a modlicie się do świętych jak do "złotych krów"...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline bozenkamalutka3

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
  • Kocham Gunsów w starym i nowym składzie
  • Respect: +34
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1701 dnia: Września 17, 2014, 05:38:17 pm »
0
Jestem teraz w regresie,nie chodzę do kościoła(jestem przy okazji np.: chrzcin itp.),nie modlę się,a jak będzie później to nie wiem.I mam najgłupsze imię na świecie Boże-na(sz).Kto to mógł wymyślić? Nigdy mi się nie podobało.Dlatego mówią do mnie Bożenka!?   :angry:

Post Merge: Września 17, 2014, 05:52:01 pm
Szanuję ludzi wierzących jak i ateistów.Dla mnie liczy się człowiek jakim jest: dobry czy zły, a nie czy kieruje się dekalogiem bądź zasadami etyki.Być porządnym człowiekiem, nie szkodzić nikomu,mieć poszanowanie bliźniego i respekt do cudzej własności.Czy nie o to w tym wszystkim chodzi?   ;)
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 05:52:01 pm wysłana przez bozenkamalutka3 »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1702 dnia: Września 17, 2014, 06:12:50 pm »
0
A jaki macie stosunek do jehowych? Pytam z ciekawości, bo odkąd zacząłem pracować jako przedstawiciel handlowy, średnio kilka razy dziennie słyszę "Jehowych nie wpuszczam" :sorcerer:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1703 dnia: Września 17, 2014, 06:31:05 pm »
0
Mi tam nie wadzą, tak samo zresztą jak inni wyznaniowcy. W moim rodzinnym mieście stawiali swój budynek.  Takiego zgrania i zaangażowania dawno nie widziałem. 
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline bozenkamalutka3

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
  • Kocham Gunsów w starym i nowym składzie
  • Respect: +34
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1704 dnia: Września 17, 2014, 06:43:59 pm »
0
Dawno temu kilka razy wpuściłam do mojego domu Jehowych,gdyż sama chciałam od nich dowiedzieć się czegoś o ich wierze.Była to starsza kobieta z młodą dziewczyną.zrobiłam herbatkę-kawy nie piły.I tak sobie porozmawiałyśmy.Od razu zaznaczyłam,że nie przejdę na ich wiarę,tylko chcę żeby wyjaśniły mi pewne wątpliwości np.co do transfuzji krwi, tego czy mogą jeść kaszankę i wątróbkę,bo ja lubię.Nie! I to już by mnie wyeliminowało z ich religii.Dlaczego chodzą po domach? Wszyscy ludzie mają się dowiedzieć o królestwie jakie nastanie kiedyś.Nie realne,ludzie się wciąż rodzą i umierają.Jeszcze wielu rzeczy się dowiedziałam. Nie przekonały mnie do swojej wiary. Teraz grzecznie odpowiadam,nie,dziękuję,nie odbieram ich druków.Jednak nie mam nic do nich,niech sobie żyją w spokoju.Najbliższa koleżanka mojej córki też jest jehową.Nie zabraniam się im razem kolegować.Jestem spokojna - córka nie przejdzie do nich,też jej się parę kwestii nie podoba w ich wierze,zresztą ma się za ateistkę.  :) A jeśli by chciała ? To miałabym się wyrzec własnej córki ? Nie sądzę.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 06:50:20 pm wysłana przez bozenkamalutka3 »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1705 dnia: Września 17, 2014, 08:13:30 pm »
+2
Ja ogólnie mam negatywny stosunek do tych, którzy chcą mi nachalnie narzucić coś na co ja nie mam ochoty, tak chodzenie po domach wciskanie różnych ulotek poniekąd jest czymś takim.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1706 dnia: Września 17, 2014, 09:13:53 pm »
+2
Moja bardzo bliska koleżanka jest Świadkiem Jehowy. Nigdy nie próbowała mnie do niczego na siłę przekonać, nigdy nawet się nie zająknęła o swoim wyznaniu, wyjaśniła mi tylko, że nie obchodzi urodzin i Świąt Bożego Narodzenia, nigdy nie poprowadziła rozmowy tak, żeby zacząć mnie "nawracać". Powiedziała mi też, że chodzi na jakieś tam ich spotkania. Ale nic poza tym. Nigdy nie wspomniała, że chodzi po domach, nie wiem na ile jest zaangażowana w swoje wyznanie i nie wiem czy im w ogóle wolno odpuszczać to "chodzenie" ;) Mamy masę innych wspólnych tematów (w zasadzie co do poniektórych to jest jedyną osobą, z którą mogę podzielić pasję :lol: ), więc nie rozmawiamy o wyznaniach.

Poza tym Świadkowie Jehowy w miastach już chyba po domach nie chodzą, za to spotykam ich stojących z gablotkami z gazetkami na ulicach. Na wsi chodzą.

Post Merge: [time]Wrzesień 17, 2014, 09:21:26 pm[/time]
To, że świętym może kogoś nazwac tylko Bóg, a ludzie sobie wybierają świętych jakby to był konkurs jakis, albo co poza tym to "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" a modlicie się do świętych jak do "złotych krów"...

Po pierwsze Owsiku do świętych się nie modli jak do Boga, a modli się z prośbą o ich wstawiennictwo u Boga. Nie jest to w żaden sposób łamaniem pierwszego przykazania.
Po drugie, papież jest następcą Świętego Piotra na ziemi, więc jest kimś na tyle ważnym dla nas wierzących, że nie widzę problemu w nazywaniu go Ojcem Świętym.
Po trzecie, nie wybieramy sobie świętych z konkursów. Żeby zostać świętym trzeba to udowodnić swoim życiem oraz udokumentowanymi cudami.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 09:22:31 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1707 dnia: Września 18, 2014, 06:17:10 pm »
0
Czasem dla "rozrywki" włączam w samochodzie radio Maryja i kilkadziesiąt razy już słyszałem jak modlą się DO swiętych i to nie tylko ci co dzownią, ale tez księża prowadzący, więc prosze nie wciskać mi kitu.
Papiez jest następcą świętego Piotra, który został obwołany świętym przez ludzi ( no chyba, że się mylę), al enawet jeżeli się mylę, to nastepca św Piotra jest wybierany przez ludzi.
Cuda??? Błagam.
Poza tym to i tak brzmi jak konkurs.

A jehowy?? Zwisa mi to chyba, że próbują mi wejść do domu. Wtedy głosno mówię NIE.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1708 dnia: Września 18, 2014, 07:57:30 pm »
+1
Nie słucham Radia Maryja, nie identyfikuję się z jego słuchaczami ani prowadzącymi, więc nie wiem do kogo się tam modlą.
A w cuda nie wierzysz, ponieważ jesteś niewierzący. Z tego samego powodu będziesz zaprzeczać wszystkiemu innemu, co tu napiszę. Dla mnie to proste do zrozumienia.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1709 dnia: Września 18, 2014, 09:51:11 pm »
0
Nie. Nie jestem niewierzący. Ja wierzę, że Boga nie ma. Nie potrafię udowodnić (nikt nie potrafi), że Boga nie ma lub jest, więc pozostaje mi tylko wiara.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)