Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1665 dnia: Sierpnia 30, 2014, 11:01:49 pm »
0
Nie wiem. Nie zastanawiałam się nigdy nad tym. Zawsze spotykałam się z opinią, że cierpienie uszlachetnia i może coś w tym jest. Inaczej zaczynasz odbierać rzeczywistość, kiedy wszystko Ci się wali. Zaczynasz dostrzegać małe przyjemności, małe szczęścia. I wciąż masz nadzieję na lepsze jutro. Nie wiem czy o to chodzi, ale nie chce mi się wymyślać odpowiedzi na silę.

Cytuj
Oczywiście słowa mogą ranić, ale w większości przypadków to nieskuteczne rozwiązanie
A co by Cię bardziej zraniło? Gdy ktoś Ci bliski podniósł na Ciebie rękę czy powiedział, że Cię nienawidzi i masz zniknąć z jego życia? Bo ja mam wrażenie, że siniaki łatwiej wybaczyć i zapomnieć.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1666 dnia: Sierpnia 31, 2014, 12:19:22 am »
+1
Cierpienie jest nierozłącznym elementem życia człowieka. Każdy cierpi, a wiara to próba doszukania się sensu w cierpieniu.

Serio to są twoje największe zarzuty wobec katolicyzmu? Bo nie dotknąłeś Boga i nie zobaczyłeś dziury w dłoni? Po co w ogóle zakrzátasz sobie tym głowé?
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1667 dnia: Września 01, 2014, 08:27:26 pm »
0
To nie są zarzuty. To są pytania. Zarzuty mam wobec kościoła. A zaprzątam sobie tym głowę, bo lubię rozumieć to co mnie otacza.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1668 dnia: Września 01, 2014, 08:35:55 pm »
+1
Oparłeś swój ostatni post na przykładzie wymyślonego Juranda ze Spychowa (padłem, dziękuję, dawno sie tak nie śmiałem).
Bo na poczekaniu nie jestem w stanie Ci wymyślić przykładu, ale chciałem Ci pokazać na tym przykładzie sens Ulrich von Jungingen nie przeszedł nad tym do porządku dziennego, tylko zrozumiał, przez że zrobił źle.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1669 dnia: Września 02, 2014, 08:28:21 pm »
0
Ale to wymyślona sytuacja pewnie by pokrzepić serca, że dobro zwycięża.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1670 dnia: Września 03, 2014, 07:58:14 pm »
+1
Nie chodzi tutaj o to, że zwycięża, ja bym powiedział raczej, że dobro wybacza bo wierze w drugiego człowieka.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1671 dnia: Września 03, 2014, 08:17:03 pm »
+1
A Voldemort robił źle i jednak nie przyszło mu do głowy, że faktycznie robi źle.
Fikcja literacka niestety praktycznie nijak ma się do prawdziwego życia.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1672 dnia: Września 03, 2014, 08:32:54 pm »
+1
A czy w tej sytuacji, którą przedstawiasz mamy do czynienia z czymś takim, że osoba, której ktoś zadał cierpienie ma okazje zrewanżować temu komuś, ta osoba czuje strach i nagle ta osoba zamiast zadać jej takie samo cierpienie, która ona jej sama zadała ta po prostu zwyczajnie mu wybacza?
Bo w przypadku Juranda mówimy o dokładnie takiej sytuacji.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1673 dnia: Września 03, 2014, 09:28:07 pm »
+1
Przeczytaj co napisałem wyżej - dyskusja na temat wybaczania krzywd w prawdziwym życiu na podstawie wydumanych bohaterów literackich (zwłaszcza przerysowanych i pisanych "ku pokrzepieniu serc") to jak dyskusja na temat tego, czy kolor kostki brukowej przed Twoim domem ma wpływ ma globalną gospodarkę.
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1674 dnia: Września 03, 2014, 10:39:21 pm »
+3
 :megafon: ale właśnie usilnie próbuje Wam wytłumaczyć, że ma!!! mogę mieć zadane cierpienie przez osobę, której zadałem cierpienie, mam stracha, czuję, że nie warto było czynić tego co mi nie było miłe i ta osoba nagle mi wybacza, dla mnie jest to coś niesamowitego bo na jego miejscu tak bym nie postąpił, nie mogę wyjść ze zdumienia jak można tak wybaczyć, no to chyba oczywiste, że przez to staje się lepszy i dojdę do wniosku, że nie warto więcej nikomu zdawać cierpienia staje się lepszym człowiekiem poprzez wybaczenie  :)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1675 dnia: Września 03, 2014, 11:50:12 pm »
0
... no to chyba oczywiste, że przez to staje się lepszy i dojdę do wniosku, że nie warto więcej nikomu zdawać cierpienia staje się lepszym człowiekiem poprzez wybaczenie  :)

Dla Ciebie, który czujesz, myślisz i potrafisz współczuć i ogólnie jestes pełen pewnych wartości jest to oczywiste. dla prymitywa, który szaleje z maczeta po Krakowie nie ma to najmniejszego znaczenia, że wybaczysz mu to, że odciął Ci rekę. Mówisz o sytuacji idealnej, gdzie dobro zwycięża. Jednak xli ludzie nie mają w sobie takiej wrażliwości. Oczywiście pewnie jakiś odsetek takich osób przemyśli swóje czyny i wybczenie im poskutkuje w sposób, który próbujesz nam wyperswadować, ale jest to odsetek baaardzo mały. Jeżeli zaś uważasz, że jest inaczej, to wybacz, al eposądzam Cię o mały kontakt z rzeczywistością.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1676 dnia: Września 04, 2014, 05:11:37 am »
0
Ot co, bardzo to piękne, górnolotne i szlachetne, ale rozejrzyj się dokoła. Żyjemy w kraju gdzie 80-90% ludzi deklaruje się jako katolików, więc teoretycznie powinien to być kraj gdzie "kochaj bliźniego swego", "nie kradnij" itp jest realizowane na każdym kroku. Nie jest. Zobacz na ilość nienawiści jaką codziennie w mediach sączy się w stosunku do różnych grup społecznych, w zależności od celu. Zobacz jak rządząca klasa polityczna kłamie, manipuluje, opluwa, ściąga do swojego żenującego poziomu. Dlatego będę się upierał, że sytuacje o których mówisz to czysta fantazja, możliwa tylko przypadkach na granicy wręcz błędu statystycznego i dla osoby o ogromnej samoświadomości i zdolności do ewaluacji własnego charakteru/czynów, ot co.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1677 dnia: Września 04, 2014, 01:29:35 pm »
0
Zobacz na ilość nienawiści jaką codziennie w mediach sączy się w stosunku do różnych grup społecznych, w zależności od celu.

Głównie pod adresem Kościoła, LOL.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1678 dnia: Września 04, 2014, 03:11:47 pm »
0
...a wierni tego kościoła odbijają piłeczkę i jest cud miód i orzeszki. Wszyscy się nienawidzą :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1679 dnia: Września 04, 2014, 03:24:39 pm »
+1
Ten wątek zachorował na chorobę naszych czasów: bezpłodność. ;-)
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.