Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolorowa

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1605 dnia: Maja 15, 2014, 12:11:05 am »
+2
Jeśli spojrzeć na wiarę w Jezusa - Boga, to jego historia nie jest wcale oryginalna. Podobne życiorysy mieli inni bogowie, np Horus, Kryszna, Mitra, o których mówią źródła datowane jako p.n.e, czyli przed narodzinami Chrystusa. W ogóle biblia jest zbiorem "pożyczonych", głównie pogańskich i z pewnością starszych opowiadań.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1606 dnia: Maja 15, 2014, 12:40:29 am »
+2
Źle, źle, źle... siadaj, dwója!
Ale nie chce mi się podejmować dyskusji i trwonić cenny dany mi czas na dyskusje, które do niczego nie prowadzą, więc może w ogóle nie powinienem się wypowiadać. Ale uśmiechnąłem się przyznam szczerze, dziękuję za rozbawienie przed snem.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1607 dnia: Maja 15, 2014, 06:47:17 am »
+1
Knife. Jesteś niegrzeczny. Jeżeli masz coś do powuedzenia, to prosze powiedz to. Pisząc swojego posta zmarnowałeś czas, a mogles coś napisac na temat. Poza tym każda dyskusja na tym forum jest i będzie akademicka, więc z Twojego punktu widzenia powinna być marnowaniem czasu. Nie traktuj Nas z góry. Jeżeli "Kolorowa" się pomyliła, to udowodnij to.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1608 dnia: Maja 15, 2014, 07:03:35 am »
0
Owsik, oczywiście, że jestem niegrzeczny. Powiedziałem właśnie to, co miałem do powiedzenia, ale Ty chyba chcesz, żebym powiedział to, co Ty masz do usłyszenia. Nie powiem, nie napiszę. Dany mi czas będę rozporządzał zgodnie z danymi mi zdolnościami. Twierdząc, że osądzam Was z góry, osądzasz mnie z góry. Nikomu niczego nie będę udowadniał. Pax!
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1609 dnia: Maja 15, 2014, 08:28:11 am »
0
To rzuć chociaż czymś do poczytania, żebyśmy mogli uzupełnić wiedzę :)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1610 dnia: Maja 15, 2014, 08:35:29 am »
0
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1611 dnia: Maja 15, 2014, 06:00:43 pm »
+2
O nie mój drogi. To właśnie w tym poście napisałeś to, co chciałbym usłyszeć chcąć się złośliwie uśmiechnąć:
Źle, źle, źle... siadaj, dwója!
Ale nie chce mi się podejmować dyskusji i trwonić cenny dany mi czas na dyskusje, które do niczego nie prowadzą, więc może w ogóle nie powinienem się wypowiadać. Ale uśmiechnąłem się przyznam szczerze, dziękuję za rozbawienie przed snem.

To właśnie patrzenie z góy na "tych, którzy nic nie wiedzą"... to jest typowe dla wywyższających się wierzących. Ja natomiast mam Cię za cżłowieka myślącego, więc jeżeli uważasz, że jest inaczej niż pisze Kolorowa, to napisz jak jest faktycznie, bo chcąc-niechcąc zabrałes głos w tej sprawie. Ja jako laik jeste w stanie uwierzyć, że
Jeśli spojrzeć na wiarę w Jezusa - Boga, to jego historia nie jest wcale oryginalna. Podobne życiorysy mieli inni bogowie, np Horus, Kryszna, Mitra, o których mówią źródła datowane jako p.n.e, czyli przed narodzinami Chrystusa.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Kolorowa

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1613 dnia: Maja 15, 2014, 09:58:10 pm »
0
Chętnie bym poczytała podane wyżej źródła, ale to nie mój dzień na frondę. Ten portal otwieram tylko w wyjątkowych okolicznościach ;)

Może ten przykładowy artykuł nie jest najwyższych lotów, ale wśród podanych tutaj będzie się prezentował na całkiem nieźle:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,193

Dla nielubiących czytać polecam film pt. 'Religulous' z Billem Maherem w roli głównej. Nie jest długi, ma kilka naprawdę śmiesznych momentów, więc myślę, że mogę go polecić.
Oczywiście słowa swoje kieruję do zainteresowanych, nie chcę nikogo przekonywać. Każdy ma prawo do swoich poglądów :)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1614 dnia: Maja 16, 2014, 07:37:33 am »
0
Chętnie bym poczytała podane wyżej źródła, ale to nie mój dzień na frondę. Ten portal otwieram tylko w wyjątkowych okolicznościach ;)

To tak, jak ja racjonalistę. Peace :) Niemniej mam świadomość tego, co tam napisali i zapewne tego, co powiedzieli w filmie, bo jestem, wbrew pozorom ;), otwarty na różne poglądy. Dobrze, że mamy możliwość pokazania dwóch różnych punktów widzenia, choć w jednym i drugim przydałaby się spora bibliografia, żebyśmy mogli zweryfikować sami pewne rzeczy, bo podejrzewam, że jeśli powie się przeciętnemu forumowiczowi, że np. prasłowiański Bel jest tożsamy z Belialem to uwierzy na słowo, mimo, że sam to przed chwilą wymyśliłem :) Kiedyś, gdzieś usłyszałem, że wobec niewierzących żadne argumenty nie są możliwe, a wierzącym żadne argumenty nie są potrzebne. Coś w tym jest. I wcale nie dlatego, że jedna ze stron jest głucha i ślepa na argumenty, jak czasem mogłoby się wydawać. :) Pozdrawiam. Miło Cię tu widzieć po dłuższej nieobecności. :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1615 dnia: Maja 16, 2014, 09:08:32 am »
0
Dzięki Owsik, że zwróciłeś mi uwagę na moją wywyższającą się postawę.

Bardzo się cieszę, że są tu takie dyskusje. Oby tylko - jeśli ktoś bardzo chce znaleźć Boga - nie kończył swoich poszukiwań na tym bądź co bądź fajnym forum. Wystarczy, ze izraelici chodzili 40 lat po pustyni. My mamy już Źródło!

Dobrego dnia 4 all i owocnej dyskusji!

Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1616 dnia: Maja 16, 2014, 04:12:38 pm »
0
Eee tam. Aleksander M. w 12 lat zdobył Grecję, Egipt, Persję i dotarł do Indii :D
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1617 dnia: Lipca 21, 2014, 08:38:51 am »
+1
Ja straciłam wiarę...w swojego proboszcza. Od zawsze wiadomo było, że ma ciężki charakter, że nie lubi za bardzo sprzeciwu, że ciągle "nadaje" na ludzi. Jednak w tym wszystkim zdarzało się, że miał trochę racji. Co mnie wkurzało to głównie to, że mało kiedy w swoich kazaniach odnosił się do Ewangelii, którą czytał. 2 zdania na temat a później jechał już ze swoimi tematami. Wczoraj siedzę sobie w kościele i słyszę: "Dzisiaj przyszedłem do kościoła, widzę, że ministranci pootwierali drzwi w zakrystii, główne kościelne, boczne kościelne. I mówię im: a Pan Jezus za Was na krzyżu umarł! (I teraz do ludzi) No właśnie, moi drodzy, chcemy mieć klimatyzacje, wygody (...)". SERIO??!! To naprawdę nie była przenośnia, myślałam, że może ja czegoś nie zrozumiałam, że coś przeoczyłam, ale pytałam zarówno swojej mamy jak i znajomej i obie to potwierdziły. To jest załamujące. I co najmniej dziwne. To znaczy, że ludzie mają się umartwiać? Że chorzy na serce, nadciśnienie itp. mają się przekręcić w kościele? Mój niezbyt wierzący szwagier stwierdził "A on (ksiądz) ciekawe czy ma klimę w samochodzie, ciekawe czy z niej korzysta. Powinien popier.....na osiołku". Pierwszy raz w 100% się z nim zgodziłam.

Żeby nie było tak depresyjnie to dodam, że w sąsiedztwie pojawił się ksiądz, który jest przekochany: mały, starszy człowieczek o głosie lektora z telewizji i ciepłych, chwytających za serce kazaniach. I wiem, że mogę sobie jeździć na Jego msze itp. ale jestem związana ze swoją parafią, mój tata jest tam pochowany na cmentarzu i naprawdę mi przykro z powodu tego, co się obecnie dzieje. Pozostaje mi chodzić na msze, czekać na gościnne wizyty księdza z sąsiedztwa a podczas kazań proboszcza odmawiać różaniec albo koronkę - tak jak w tym tygodniu.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1618 dnia: Lipca 21, 2014, 09:16:33 am »
0
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,16316019,Papiez_ostro_w__La_Repubblica___Uzyje_kija_przeciwko.html
I cytując średnio lubianego przeze mnie prof Hartmana:
Cytuj
Co by było, gdyby szef jakiejkolwiek innej organizacji ogłosił coś podobnego? Pewnie oznaczałoby to koniec jej działalności. Tymczasem w Polsce rewelacje papieskie przeszły bez echa. Nie słychać głosów oburzenia i przerażenia. Polskie władze milczą.
Gdyby polski rząd miał w sobie minimum odwagi i przyzwoitości, domagałby się przynajmniej wyjaśnień od kurii. W końcu dowiedział się od samego papieża, że – statystycznie rzecz biorąc – po Polsce grasuje ponad 400 księży pedofilów (2 proc. polskich księży), którzy przecież w znacznym odsetku są nauczycielami religii w publicznych szkołach!
Dlaczego więc nie żąda od kurii informacji, skąd ma te dane i jaką ma wiedzę odnośnie do polskich księży? Dlaczego polski rząd, tak wrażliwy na wszystko, co się wiąże z bezpieczeństwem dzieci, nie robi nic? Nie wyraża nawet dyplomatycznego „zaniepokojenia”. Czy po prostu dlatego, że – jak wszystkie polskie rządy – leży plackiem u papieskiego tronu, bojąc się nawet wznieść usta do ucałowania świętego trzewika?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1619 dnia: Lipca 21, 2014, 01:30:03 pm »
0
Odnośnie postu Katarynki.
Wg. wielu księży w tym kraju powinniśmy się codziennie umartwiać, chodzić z wielkim krzyżem na plecach (korona cierniowa byłaby gustownym dodatkiem) i nieustannie wstydzić tego, że z czegoś czerpiemy przyjemność lub wygodę.
Druga sprawa to podręcznikowo wręcz prymitywna konstrukcja tego wyświechtanego szantażu psychologicznego pt. "ale Jezus umarł za Ciebie na krzyżu". I ludzie dalej się na to łapią. Na to, że są winni cokolwiek niewidzialnemu przyjacielowi ponieważ zabił własnego syna, co ma dowodzić jego miłości do nas.
Jasno i klarownie - ŻADEN człowiek nie jest winien posłuszeństwa czy czegokolwiek innego panom w czarnych sukienkach tylko dlatego, że ponad 2tys lat temu na bliskim wschodzie ukrzyżowano człowieka, który naraził się rzymianom. To jest tak absurdalne i niedorzeczne, że nikt z IQ wyższym niż drewniany taboret nie powinien nawet tego rozważać.