Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1500 dnia: Kwietnia 10, 2014, 07:42:58 pm »
0
Ależ się rozmowa urwała w dziwnym miejscu... cóż.
Znalazłem w internecie cuś takiego. Pewnie już widzieliście, ale i tak wkleję:
https://www.youtube.com/watch?v=XYKwqj5QViQ#t=25

piekna inicjatywa pomieszana z niewątpliwym talentem i prawdopodobnie z chęcią uszczęśliwiania ludzi.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1501 dnia: Kwietnia 10, 2014, 07:50:45 pm »
0
Wykurwiste to jest.

Więcej takich księży nam trzeba.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1502 dnia: Kwietnia 10, 2014, 08:22:51 pm »
0
w Polsce też takich mamy :D  :sorcerer:

https://www.youtube.com/watch?v=dwBrHXJBRLI

 :lol:

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1503 dnia: Kwietnia 10, 2014, 09:37:05 pm »
0
No to się zrobiło cukierkowo i miło, ale żeby nie było zbyt miło to proszę bardzo. Mamy też takich duchownych w Polsce
http://www.wprost.pl/ar/443659/Gwalty-w-sierocincu-prowadzonym-przez-zakonnice-Siostra-Bernadetta-uniknie-kary/
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1504 dnia: Kwietnia 10, 2014, 11:48:54 pm »
0
   Dobry przykład, że nie można wrzucać księży do jednego wora. Wśród nich jest wielu wspaniałych, światłych i rozsądnych ludzi. I oby takich jak najwięcej. Cieniem kładzie się niestety pozostała, nie tak chlubna część duchowieństwa. Póki Kościół sobie z nimi nie poradzi, będziemy nadal obserwować odpływ ludzi z kościoła.
 Niektórym może wydawać się to niebywałe: "Jak to? Ludzie nie będą chodzić do kościoła?". Tak, nie będą. Wdziałem na własne oczy kościoły wyprzedane na muzea, magazyny, kina czy dyskoteki. I tutaj widać największą słabość zarządu, bo oni wiedzą o tym wszystkim. Na zachodzie się już to dokonało, a oni nie potrafią temu zaradzić.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1505 dnia: Kwietnia 11, 2014, 04:09:52 pm »
0
TO prawda. Pozostaje jednak nadzieja, że przy wierze zostaną Ci najwytrwalsi i "najlepsi". Może to za ich sprawą kościół ponownie rozkwitnie. Póki co, w moich oczach jawią się minusy. Nie same minusy, ale minusy przeważają.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1506 dnia: Kwietnia 11, 2014, 09:16:22 pm »
+2
Jak patrzę na ten wątek, to od 1 do 101 strony wciąż te same smętne rozważania, od których w codzienności mnie już mdli.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1507 dnia: Kwietnia 12, 2014, 12:54:22 pm »
+1
Te smętne rozważania trwają od wielu wielu lat i wieków i to nie tylko na tym forum. Czy to coś dało? Nie. Dalej w kościele znajdują się nieprawi, którzy kłamią, wykorzystują i tstarają się ukryć wszelkie zło w swoich szeregach. Dlatego twierdzę, że kościół jest zakłamany...

Post Merge: Kwietnia 12, 2014, 12:55:02 pm
Poza tym nie musisz tu zaglądać, jeżeli Cię mdli ;)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1508 dnia: Kwietnia 12, 2014, 02:18:22 pm »
+1
A ja się w tym temacie nie dziwię Knifowi. Zresztą sam stwierdzasz, że takie dyskusje nic nie dają. Może zemdlić.
Owsik, zastanawia mnie jedno. Deklarujesz, że jesteś niewierzącym. A z Twoich wypowiedzi widać ewidentny żal do Boga. Na przykład jak wspominałeś o tym cierpieniu dzieci.
Tak samo jeśli chodzi o Kościół. Wygląda to tak jakby zrobił Ci jakąś krzywdę. Jako osoba niewierząca znajdujesz się poza nim. Nie dotyczy Cię wcale to co mówi Kościół. Dlatego sorry, ale dziwi mnie, że nie masz "wyrąbane".
Zarzucasz Kościołowi, że w jego szeregach znajdują się ludzie nieprawi, kłamcy, źli. Wszędzie tacy są. Mordercy, pedofile, gwałciciele, kłamcy, złodzieje... Tak jak w każdej grupie, znajdziesz wśród księży tych wartościowych, dobrych, inteligentnych, sympatycznych ale i takich z tego drugiego bieguna.
Ja wierzę w Boga, a nie w księży. Nie wierzę w obecnego proboszcza mojej parafii, który jest antypatyczny, sfiksowany, gadający głupoty. Ponadto podejrzenie o bliskie stosunki z gosposią (oddanie samochodu, wspólne wyjazdy) nie rzucają na niego dobrym światłem. Ale nikt mi nie każe z nim rozmawiać, słuchać ślepo tego co mówi. Mam swoich upatrzonych, obdarzonych sympatią księży (wśród przyjaciół kandydatów na księży), których słowa do mnie trafiają, rozmowa dużo mi daje (ulgę, zrozumienie, spojrzenie na życie pod innym kątem).
To jest tak jak z lekarzami. Raz trafisz na przemiłego, który się należycie Tobą zajmie i będziesz się czuł dobrze na wizycie u niego. Innym razem możesz trafić do gbura, łapówkarza, który podejdzie do Twojego przypadku lekceważąco i nie pomoże Ci wcale.
Takie jest życie. Powinieneś wiedzieć, że zło jest wszędzie.
Mieszkasz w bloku. Jeden z Twoich sąsiadów jest kochającym mężem, wspaniałym, troskliwym ojcem. Ogólnie cała rodzina wzorowa, kulturalna. Drugi jest alkoholikiem, bijącym żonę i dzieci. Patologia. Czy też wtedy mówisz, że CAŁY (razem z Tobą, Twoją rodziną) blok jest zły, zepsuty?
Są lepsi księża i gorsi. Trzeba pamiętać, że kapłan nie jest osobą świętą. To taki sam człowiek jak Ty, czy ja. Czyniący zło, błądzący.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1509 dnia: Kwietnia 12, 2014, 04:23:43 pm »
+2
Owsik, zastanawia mnie jedno. Deklarujesz, że jesteś niewierzącym. A z Twoich wypowiedzi widać ewidentny żal do Boga. Na przykład jak wspominałeś o tym cierpieniu dzieci.
Akurat tutaj muszę stawić się w obronie Owsika ;) Ja tą wypowiedź Owsika rozumiem w ten sposób, że z jego punktu widzenia jako osoby niewierzącej, która temu wszystkiemu przygląda się z boku nie ma w tym wszystkim logiki, a nie to, że ma żal do Boga

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1510 dnia: Kwietnia 12, 2014, 07:29:32 pm »
+1
Oczywiście Bluebird ma rację. Za każdym razem staram się pisać, że jeżeli bóg jest taki dobry, to czemu pozwala na cierpienie dzieci.
A żal do kościoła? No mam. Bo jestem jego częścią (chrzest itp.)nie z własnej woli. Teraz ktoś mi powie, że przecież to moi rodzice chcieli mnie ochrzcić i kościół nikogo nie zmusza, ale przeciez ogólnie wiadomo, że dziecko nie ochrzczone, które potem nie idzie do komuni jest "inne" i piętnuje się takie dziecko w środowisku itp. Mam żal za to, że kościół jest ******* a nie powinien być chcąc głosić prawdy moralne o miłości i sprawiedliwości
dlaczego tak wiele kontrowersji wśród hierarchów katolickich budzą wypowiedzi ich szefa papieża Franciszka.
http://polska.newsweek.pl/papiez-franciszek-bogactwo-biskupow-newsweek-pl,artykuly,270781,1.html
Kościół jest zakłamany i nie obchodzi mnie to, że gdzie indziej tez tak jest. Tutaj gadamy o kościele, o instytucji, która zaskarbia sobie prawo do osądzania ludzi, a sami nie widzą "belki w swoim oku"...
Wagon: Napisałeś o swoim proboszczu, że gosposia, samochód itp. I dlaczego nikt z tym nic nie robi? PRzecież to człowiek zwykły. Ale ludzie się bojąi wolą księdza nie ruszać. Bo ???
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1511 dnia: Kwietnia 12, 2014, 09:10:22 pm »
+1
Te smętne rozważania trwają od wielu wielu lat i wieków i to nie tylko na tym forum. Czy to coś dało? Nie. Dalej w kościele znajdują się nieprawi, którzy kłamią, wykorzystują i tstarają się ukryć wszelkie zło w swoich szeregach. Dlatego twierdzę, że kościół jest zakłamany...

Nie dało i nie da. Tak było, jest i będzie! Ciągle dziwią mnie ludzie, których to dziwi. Nie chcę być źle zrozumiany - też nie podoba mi się, że tak jest. Ale tak było jest i będzie! Wśród uczniów Jezusa był zdrajca, Piotr zaparł się swojego Mistrza, pod krzyżem z apostołów był tylko Jan, reszta uciekła. Skoro uczniowie Jezusa, którzy przebywali w zażyłości ze Zbawicielem czasem błądzili, czemu dziwimy się, że teraz poszczególni ich naśladowcy błądzą również? Jesteśmy tacy sami. Ale póki życie trwa i zegar tyka ci, którzy błądzą mogą znaleźć właściwą drogę, bo nigdy nie jest za późno, o czym świadczy postawa Dobrego Łotra. Mogę obrazić się na Kościół, bo ten czy tamten kapłan mnie oszukał, tamten uraził itp, ale mogę też być częścią tego Kościoła, starając się żyć dobrze dawać przykład, upadając wstawać, otrzymując naukę pokory, bo ja potrzebuję pomocy, nie jestem bogiem.

Z perspektywy czasu bardzo się cieszę, że jestem w Kościele, że urodziłem się w Polsce, gdzie życie wiarą, jej praktykowanie jest łatwiejsze niż na zachodzie. Nawet na mojej wsi dwa razy dziennie jest Msza, ta wspaniała ofiara, łącznik między niebem, a ziemią. Codziennie mogę zastać kapłana w konfesjonale. Wczoraj robiłem zdjęcia na drodze krzyżowej u mnie w Tumlinie, było koło tysiąca osób w parafii około 3000 tys. Dla mnie to wspaniałe, że mogę w tym wszystkim uczestniczyć. I żaden z nas nie jest idealny, każdy z nas upada, ale ja nie znam duszy każdego człowieka, jego myśli i jego walki, więc nie oceniam, a kocham. Zamiast fochować się i obrażać na Kościół, wolę być jego częścią. Bo ja jestem taki sam i tak samo potrzebuję nawrócenia jak my wszyscy. Bo...

"Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: "Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?"On usłyszawszy to, rzekł: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników"

Mt 9, 10-13

Dziwić się, że w Kościele są grzesznicy to tak, jakby iść do szpitala i dziwić się, że są tam chorzy pacjenci.

Oczywiście Bluebird ma rację. Za każdym razem staram się pisać, że jeżeli bóg jest taki dobry, to czemu pozwala na cierpienie dzieci.

A gdzie jest napisane, że Bóg jest gwarantem braku cierpienia? Bóg nie zabiera krzyża ale daje siłę do jego niesienia. W dziejach ludzkości świadkowie wiary często byli dotykani cierpieniem, męczeństwem. Nie wiem skąd pomysł na równanie "Istnienie Boga = Brak Cierpienia". Cierpienie dzieci ma ogromną wartość. Choć też nie chcę, żeby cierpiały dzieci, żeby cierpieli dorośli. Więc pytanie do mnie - co zrobiłem, żeby ktoś nie cierpiał?

Bo jestem jego częścią (chrzest itp.)nie z własnej woli. Teraz ktoś mi powie, że przecież to moi rodzice chcieli mnie ochrzcić i kościół nikogo nie zmusza, ale przeciez ogólnie wiadomo, że dziecko nie ochrzczone, które potem nie idzie do komuni jest "inne" i piętnuje się takie dziecko w środowisku itp.

Ogólnie może i wiadomo, ale w takim razie jestem ogólnie niedoinformowany. U mnie żadnego piętnowania nie było i nie ma. Za to mógłbym się tu teraz rozklejać jak to ja jestem piętnowany np. w pracy za bycie katolikiem, który nie wstydzi się wiary i stara się żyć wartościami katolickimi. Poza tym jesteś częścią Kościoła nie z własnej woli?  :o Jeśli ktoś Ci grozi, to zgłoś do prokuratury. A jeśli nie, to przecież jesteś już jakiś czas pełnoletni i możesz skorzystać z apostazji i wyrzec się wiary. Nie polecam tego, ale informuję, że jest taka możliwość, żebyś nie narzekał, że jesteś częścią Kościoła nie z własnej woli. Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma.

Na zakończenie powtórzę, że bardzo się cieszę, że jestem w Kościele. Widzę, że to długa droga, trudna droga, ale droga dobra, droga dla mnie i chcę nią iść. Dzięki Boże. Amen!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2014, 09:17:22 pm wysłana przez Knife »
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1512 dnia: Kwietnia 12, 2014, 09:58:53 pm »
0
W kościele kapłan jest lekarzem, a nie pacjentem. W imieniu pana boga rozgrzesza ludzi. Masakra.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1513 dnia: Kwietnia 12, 2014, 10:01:55 pm »
0
No cóż, nic tu po mnie :).
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1514 dnia: Kwietnia 12, 2014, 11:43:30 pm »
+1
Gdzieś w tym temacie napisałem wcześniej, że jeśli będziesz skupiał się na krytykowaniu kościoła to niedługo z tą całą nienawiścią zostaniesz sam, bo nikt nie będzie chciał z tobą dyskutować owsik. No i (chyba) ci się udało ;)
Powyższy post jest zgodny z tematem.