Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1440 dnia: Marca 15, 2014, 02:12:36 pm »
+1
Oczywiście, problemem nie jest masakrycznie duża ilość księży molestujących dzieci
Ile procent z pośród wszystkich księży to pedofile? proszę także źródło.
Ile procent ze wszystkich pedofilów to księża? również proszę o źródło.

Zarzucasz innym, że piszą w sposób, jakby wiedzieli wszystko najlepiej, a sam to robisz (np jak pisałeś o prywatyzacji).
Owszem wyraziłem swoje zdanie, ale ja nigdy nie twierdziłem, że jestem nieomylny (o czym chyba nawet wspomniałem w innym temacie gdzie był poruszany temat prywatyzacji), poza tym ja wyraziłem to zdanie posługując się merytorycznymi argumentami, Ty póki co nie potrafiłeś podważyć tych moich argumentów.

jeżeli ktoś zaczyna bronić pedofilów, to wybacz, ale z taką osobą nie zamierzam dalej dyskutować.
Mam pytanie celowo kłamiesz, żeby mnie ustawić w gorszej pozycji podczas tego sporu, czy może jesteś półinteligentem? sorry, że tak odpowiadam, ale raz, że mnie teraz porządnie wkurzyłeś, a dwa, że w ten sposób mnie obraziłeś, dlatego pokaż mi w którym miejscu broniłem pedofilów, najlepiej zacytuj to zdanie.

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1441 dnia: Marca 15, 2014, 04:05:36 pm »
+1
To jest moment, w którym pojawia się moderator. Nie będę Wam przerywał tej pasjonującej dyskusji na temat wiary i Kościoła Katolickiego, ale proponuję zakończyć wycieczki personalne. Nie do tego służy ten temat. Bo w tej kwestii robi się coraz goręcej, a nie powinno.

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1442 dnia: Marca 15, 2014, 05:03:05 pm »
+1
Większy procent wśród pedofilów jest pewnie taki, że mają na imię np. Michał niż taki, że są księdzem.

Co do walki z AIDS. Jak ktoś uważa, że ludzie ruchający na prawo i lewo przejmą się zdaniem Kościoła na temat prezerwatyw to jest wysoce naiwny.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1443 dnia: Marca 15, 2014, 07:16:47 pm »
0
W naszym społeczeństwie na pewno nie. W społeczeństwie gdzie funkcjonuje "dobre Mzimu /złe Mzimu", już bardziej - i do tego caly czas pije.



Nawet jeśli to jest sprzeczne z naukami Kościoła? A i zapomniałeś jeszcze napisać, że powinni znieść moralny zakaz aborcji
Człowieku z Tobą nie idzie rozmawiać negujesz wszystko z czym się nie zgadzasz, fakt o to nie można mieć do Ciebie pretensji, ale również nie starasz się zrozumieć drugą stronę, podejrzewam, że dlatego nie chcesz zrozumieć bo po prostu tak Ci wygodniej.
Oczywiście mówiąc stronę nie mam na myśli siebie, tylko władze KK.

Te "nauki" Kościoła kosztują życie tysięcy ludzi. Zarzucasz mi wrzucanie do jednego worka, a sam robisz to wiążąc moje poglądy na temat antykoncepcji i KK z kwestią aborcji.
"Idzie" ze mną rozmawiać, jeżeli przedstawiasz racjonalne, konkretne argumenty, a nie wycieczki osobiste przeplatane z odpowiedziami, że nie chce Ci sie na coś odpowiadać.
I co do zrozumienia drugiej strony - nie da sie zrozumieć polityki, która polega na głoszeniu, że ratuje się i zbawia ludzi, jednocześnie odmawiając im prawa do ochrony przed śmiertelną chorobą.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1444 dnia: Marca 15, 2014, 09:47:10 pm »
0
Taka oświecona osoba, a nie potrafi zrozumieć uniwersalności Biblii. Jeśli masz za sobą edukację, a mówisz o mówiących płonących krzewach to chyba jednak powinieneś wrócić do szkoły.

Prawda jest taka że jedna i druga strona mogłyby zrobić więcej, a świat jest zły i niesprawiedliwy. Dlaczego ateiści nie pojadą do Afryki namawiać ludzi do używania prezerwatyw? Nie umieją dotrzeć do zwyczajnych, prostych murzynków których los tak bardzo ich interesuje? Ciekawe...

PS. Mógłbyś sobie odpuścić cudzysłowy.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1445 dnia: Marca 15, 2014, 11:20:25 pm »
0
Zarzucasz mi wrzucanie do jednego worka, a sam robisz to wiążąc moje poglądy na temat antykoncepcji i KK z kwestią aborcji.
Skoro już wracasz do tematu wrzucania księży do jednego worka to ja jestem ciekawy czy gdybyś miał przypadkiem takiego znajomego księdza, którego byś przypadkiem lubił, to czy potrafiłbyś tak swobodnie przy nim dyskutować na temat księży pedofilów.
Jeśli chodzi o wiązanie twoich poglądów dotyczących antykoncepcji z kwestią aborcji, to oczywiście należą Ci się przeprosiny z mojej strony, oczywiście nie powinienem przypisywać komuś poglądów, których on sam nie wyraził, a jeżeli jesteś przeciwny aborcji to tym bardziej Cię przepraszam.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1446 dnia: Marca 16, 2014, 08:56:03 pm »
0
Owsik zwyczajnie trollujesz. Skoro nie wierzysz to co Cię obchodzi KK? Nie uczestniczysz w nim, więc nie zawieraj głosu, bo Ciebie i tak w takim razie te wszystkie przykazania nie dotyczą. Nikt Cię nie zmusza przecież.
Większość narzekaczy na Kościół niczym nie różni się od tak zwanych hejterów. Nie są częścią danej społeczności, ale jednak oburzają się na jej poczynania.
Czy gdybyś wiedział, że wspólnota mieszkaniowa sąsiadująca z twoją wg Ciebie źle wydawała kasę to byś chodził ich przekonywać, że powinni coś robić inaczej? Nie. Dlaczego? Bo Ciebie to nie dotyczy.

Oj chyba się mylisz. Kościół wdziera się w moje życie mimo, iż nie chcę uczestniczyć w jego zyciu. Krzyże w miejscach publicznych, ulgi podatkowe, piętnowanie mojej postawy wobec religii. Ja ganie kościół za to, że jest zakłamany, a nie za to, że wierzy w Boga. Bo według wiary Bóg to dobro nieskończone.
Jezeli chodzi o pedofilię wśród księży, to jest temat rzeka i podejrzewam, że więcej księży jest "czysta". Pedofilia to pewnie jakiś tam odsetek tylko i to pewnie niewielki. Tylko chodzi o to, by kościół oficialnie i nieoficialnie z tym walczył. Jeżeli natomiast słyszę, że jakiś tam biskup mówi, że to ludzkie namiętności, to wybaczcie, al eprzekracza to wszelkie granice dobrego smaku i ma prawo bulwersować kogolwiek. Ale ja nie chcę, aby to był mój jedyny argument w debacie na temat "zły kościół i dobry kościół".
I mam prośbę o nie kojarzenie mnie z ateistami :) Baaardzo proszę... nikomu nie mam zamiaru wmawiać, że Boga w jakiejkolwiek postaci nie ma. JA nie wiem czy Bóg istnieje, czy nie. Nikt tego nie wie. Nawet Kościół Katolicki. Oni w to wierzą. Szacun. Z tymże pogubili się odrobinę i nie skupiają się na szerzeniu dobra, ale raczej na kontroli swoich wiernych oraz na myśleniu za nich, co sugerują zakazy i nakazy.


Post Merge: [time]Marzec 16, 2014, 08:59:35 pm[/time]
       A tak już swoją drogą, to SOSNA! 10 przykazań mnie dotyczy ( z małymi wyjątkami), tylko, że mi nikt nie musi pisać wielkimi litereami, żebym ni ekradł, nie zabijał, nie cudzołożył i żebym nie mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu. Ja wiem, że to jest złe.

Post Merge: Marca 16, 2014, 09:05:45 pm
http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,136727,15484050,O__Kozacki__Jestem_przeciwny_religii_w_szkole.html

Polecam Ci Owsik ten wywiad. Kościół nie zawsze jest taki straszny jak Ci się wydaje ;)

Alez nie wątpię, że w kościele pracują ludzie oświeceni, którzy mądrze gadają. JAk zauważył ksiądz Oko, to po obydwu stronach barykady są radykałowie, którzy nie chcą dopuścić do siebie odrobiny pokory i nie uznają czegoś takiego jak pomyłka w swojej sprawie. Ale moim zdaniem są siebie warci i jedni i drudzy :)
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2014, 09:05:45 pm wysłana przez owsik »
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1447 dnia: Marca 16, 2014, 09:27:49 pm »
0
Taka oświecona osoba, a nie potrafi zrozumieć uniwersalności Biblii. Jeśli masz za sobą edukację, a mówisz o mówiących płonących krzewach to chyba jednak powinieneś wrócić do szkoły.

Prawda jest taka że jedna i druga strona mogłyby zrobić więcej, a świat jest zły i niesprawiedliwy. Dlaczego ateiści nie pojadą do Afryki namawiać ludzi do używania prezerwatyw? Nie umieją dotrzeć do zwyczajnych, prostych murzynków których los tak bardzo ich interesuje? Ciekawe...

PS. Mógłbyś sobie odpuścić cudzysłowy.



W Biblii jest kilka bardzo fajnych, interesujących i prawdziwie inspirujących motywów i historii, jestem ostatnim, który temu zaprzeczy. Jest też dużo więcej zwykłego barbarzyństwa, gwałtu, pożogi i wzajemnego wyrzynania się w imię i z inspiracji boskiej - tyle w temacie uniwersalności biblii.

Nie pojadą, a to dlatego, że nie jest to ruch zorganizowany jak KK i nie ma nawet 10% wpływu na świat, który KK posiada. Odbijać piłeczke możesz do woli, faktów o roli KK w tym rejonie i negatywnym wpływie na zdrowie (a w konsekwencji życie) tych ludzi nie zmienisz.
Niemniej gratuluje dobrego samopoczucia i lekceważenia ich.

Mógłbym, ale złożyło się tak, że to nadal ja decyduje o sposobie w jakim sie wypowiadam. Nie podoba Ci sie - możesz nie czytać lub zignorować moje posty, proste.


Skoro już wracasz do tematu wrzucania księży do jednego worka to ja jestem ciekawy czy gdybyś miał przypadkiem takiego znajomego księdza, którego byś przypadkiem lubił, to czy potrafiłbyś tak swobodnie przy nim dyskutować na temat księży pedofilów.
Jeśli chodzi o wiązanie twoich poglądów dotyczących antykoncepcji z kwestią aborcji, to oczywiście należą Ci się przeprosiny z mojej strony, oczywiście nie powinienem przypisywać komuś poglądów, których on sam nie wyraził, a jeżeli jesteś przeciwny aborcji to tym bardziej Cię przepraszam.

Niekoniecznie musisz mi wierzyć, ale dokładnie tak jest. Razem z moim zaprzyjaźnionym księdzem bardzo otwarcie rozmawialiśmy kilkanaście razy na temat pedofilii w kościele i o dziwo zgadzamy sie w przynajmniej 90%. Tyle, że jest to mniejszość duchowieństwa LUB jest ich dużo więcej, ale boją się krytyki ze strony władz kościóła np. takiej jaka spotkała A. Bonieckiego. W ciemno ciężko mi szacować.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2014, 09:37:21 pm wysłana przez mikus666 »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1448 dnia: Marca 17, 2014, 07:35:12 pm »
+1

Skoro już wracasz do tematu wrzucania księży do jednego worka to ja jestem ciekawy czy gdybyś miał przypadkiem takiego znajomego księdza, którego byś przypadkiem lubił, to czy potrafiłbyś tak swobodnie przy nim dyskutować na temat księży pedofilów.
Jeśli chodzi o wiązanie twoich poglądów dotyczących antykoncepcji z kwestią aborcji, to oczywiście należą Ci się przeprosiny z mojej strony, oczywiście nie powinienem przypisywać komuś poglądów, których on sam nie wyraził, a jeżeli jesteś przeciwny aborcji to tym bardziej Cię przepraszam.

Niekoniecznie musisz mi wierzyć, ale dokładnie tak jest. Razem z moim zaprzyjaźnionym księdzem bardzo otwarcie rozmawialiśmy kilkanaście razy na temat pedofilii w kościele i o dziwo zgadzamy sie w przynajmniej 90%.
Oczywiście, że Ci wierzę (bo niby czemu miałbym Ci nie wierzyć), tylko, że ja nie mówiłem rozmawiać z nim, a rozmawiać przy nim (oczywiście w sytuacji gdy wcześniej nie rozmawiało się z nim na te tematy).

Tyle, że jest to mniejszość duchowieństwa LUB jest ich dużo więcej, ale boją się krytyki ze strony władz kościóła np. takiej jaka spotkała A. Bonieckiego. W ciemno ciężko mi szacować.
Ja podejrzewam, że nie tyle co ciężko Ci oszacować, tylko w ogóle nie jesteś w stanie tego oszacować  ;) ale nie przejmuj się ja też nie jestem w stanie tego oszacować  ;)
A tak poważnie, to wiesz czemu Wyszyński trzymał dyscyplinę, bo uważał, że tego typu wypowiedzi mogłyby się stać narzędziem do walki z Kościołem dla wrogów KK i chyba miał racje, nie sądzisz? I być może GW chętnie będzie publikować wywiady z takimi księżmi jak np. Ks. Kozanecki, ale to jeszcze nie oznacza, że oni akurat mają rację, jedynie może to oznaczać, że ich wypowiedzi są zgodne z nurtem prezentowanym przez GW.   
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2014, 07:37:25 pm wysłana przez Bluebird »

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1449 dnia: Marca 17, 2014, 11:17:11 pm »
0
Kościół w tysiącu innych spraw sam strzela sobie w stopę i naprawde nie trzeba tu dostarczać krytykom odpowiedniej amunicji.
Wyszyński może i trzymał dyscypline, ale ja bym to połączył jeszcze z faktem, że w okresie jego urzędowania byliśmy niejako pod panowaniem obcego państwa i kościół z definicji musiał być formacją bardzo spójną i hermetyczną.
podeślij linka do wspomnianego wywiadu z Kozaneckim, jeśli dysponujesz, chetnie przeczytam.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1450 dnia: Marca 18, 2014, 03:32:41 pm »
0
Z taką postawą jak twoja mikus, ateiści skończą jak wyznawcy jehowy: modląc się do encyklopedii i organizując spotkania na których będą siebie samych przekonywać że wiara w boga się nie opłaca. Zamiast skupiać się na krytykowaniu i wytykaniu niedoskonałości powinni robić dobrze to co Kościół robi źle, a natura zdziała swoje. ;)
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1451 dnia: Marca 18, 2014, 08:54:52 pm »
0
Kreślisz bardzo chybione prognozy :) z mojej strony eot, pozdrawiam :)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1452 dnia: Marca 19, 2014, 10:07:17 pm »
0
Kościół w tysiącu innych spraw sam strzela sobie w stopę i naprawde nie trzeba tu dostarczać krytykom odpowiedniej amunicji.

Rozumiem, że Tobie chodzi o kwestie kryminogenne, części przedstawicieli (popraw mnie jeśli się mylę), mi natomiast chodziło o kwestie ideowe.

podeślij linka do wspomnianego wywiadu z Kozaneckim, jeśli dysponujesz, chetnie przeczytam.

Mi chodziło o ten wywiad do którego linka tutaj podał Grzon
http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,136727,15484050,O__Kozacki__Jestem_przeciwny_religii_w_szkole.html
i o którym to wywiadzie już bardzo pozytywnie się wypowiedziałeś  ;) ...
Aaaaa co do wywiadu - dla mnie bomba. Szkoda tylko, że takie jednostki są w mniejszości.

« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2014, 10:28:19 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1453 dnia: Marca 19, 2014, 10:10:34 pm »
0
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1454 dnia: Marca 19, 2014, 10:41:50 pm »
0
ale to przecież sam Kościół wcześniej ustanowił piątek dniem postnym, tak więc tego typu ironia jest ani niepotrzebna ani, nawet nieuzasadniona.
Poza tym wcześniej też można było (poniżej fragment pewnego wywiadu):
Cytuj
Alicja Samolewicz Jeglicka: Po ciężkim tygodniu zmęczony człowiek chce się w końcu trochę zabawić... Czy mogę jako katoliczka iść w piątek na imprezę?

 Ks. Jakub Biernacki, MIC: Na pytanie "Czy mogę?" zawsze odpowiadam: TAK! Słowo Boże mówi jasno: "Wszystko wolno, lecz nie wszystko korzyść przynosi" (Por. 1 Kor 10, 23).
Wiara zakłada wolność wyborów. Ani Bóg ani Kościół nikogo nie zmusza do takich czy innych zachowań. Każdy z nas ma prawo wyboru. A zatem "mogę" tyle tylko, że muszę się zapytać o tę wspomnianą korzyść.

http://www.stacja7.pl/article/827/Czy+Bogu+mi%C5%82a+jest+pi%C4%85tkowa+zabawa