Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1425 dnia: Marca 14, 2014, 12:27:29 am »
0
Ja wcale nie twierdze, że obecny system edukacji jest bez wad, mam za sobą przygodę z uczeniem więc widziałem to od środka i absolutnie zgadzam się, że wiele rzeczy trzeba zmienić.
Jeżeli ktoś nie chce posyłać dziecka do szkoły publicznej z tej racji, może wybrać szkołę prywatną, ale jak obydwoje wiemy, koszty nokautują.
- Prywatyzacja oznacza spowoduje, że więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach prywatnych (bo nie będzie trzeba finansować państwowej edukacji z pieniędzy podatników), a co za tym idzie w kieszeniach rodzin znajdzie się trochę więcej pieniędzy na tą edukację.
- W wyniku prywatyzacji powstanie więcej prywatnych szkół (bo będzie większy popyt na tego typu usługi).
- Więcej szkół = większa konkurencja, a większa konkurencja = spadek cen.

Na pozostałe pytania nie chce mi się odpowiadać bo jak pewnie zauważyłeś, nie jestem oświeconym ateistą tak więc ja podobnie jak Ci ludzie z Afryki o których wspomniałeś nie mogę się równać z Tobą.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1426 dnia: Marca 14, 2014, 12:31:27 am »
0
Może to jest rozwiązanie, nie wiem, na tak szerokozakresowych mechanizmach sie zwyczajnie nie znam.

Na "argumenty" ad hominem, nie odpowiadam, nie te lata.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1427 dnia: Marca 14, 2014, 12:42:40 am »
0
Na "argumenty" ad hominem, nie odpowiadam, nie te lata.
A wiesz dlaczego w ten sposób odpowiedziałem? Bo to Ty się posługujesz językiem typu ja wiem wszytko najlepiej, wszystko inne to ściema, nawet nie próbując zrozumiec innych.
Odpowiedz mi na pytanie, czy gdybyś był wierzący i twoja wiara zabraniałaby by Ci np. używania gumek, to czy wtedy twój stosunek do tego byłby taki sam?

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1428 dnia: Marca 14, 2014, 12:43:40 am »
0
http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,136727,15484050,O__Kozacki__Jestem_przeciwny_religii_w_szkole.html

Polecam Ci Owsik ten wywiad. Kościół nie zawsze jest taki straszny jak Ci się wydaje ;)

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1429 dnia: Marca 14, 2014, 12:49:40 am »
0
Zgodziłem się z Tobą co do potrzeby reformy edukacji, przyznałem że to co zaproponowałeś w poście moze być dobrym rozwiązaniem i sam o sobie stwierdziłem, ze sie nie znam - gdzie Ty widzisz to rzekome podejście, że wiem wszystko lepiej?

Pokazałem Ci czarno na białym różnice w mysleniu ludzi niewykształconych, prostych i funkcjonujących w środowiskach plemiennych, a mających pojęcie o świecie. I nie zrobiłem tego żeby wdać się z Tobą w jakiś "dick contest". To, że stwierdziłeś, ze Ci sie nie chce na to odpowiadać w żaden sposób nie osłabia tego argumentu.

Nie jestem wierzący, więc nie gdybam. Uważam, że KK mając władzę i wpływ takie jakie ma, powinien to dopuścić po prostu, w imię ratowania życia i zdrowia - nie widze tu żadnej głębszej filozofii.

Aaaaa co do wywiadu - dla mnie bomba. Szkoda tylko, że takie jednostki są w mniejszości.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2014, 12:52:47 am wysłana przez mikus666 »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1430 dnia: Marca 14, 2014, 01:07:30 am »
0
gdzie Ty widzisz to rzekome podejście, że wiem wszystko lepiej?
W tych wcześniejszych wypowiedziach.

Pokazałem Ci czarno na białym różnice w mysleniu ludzi niewykształconych, prostych i funkcjonujących w środowiskach plemiennych, a mających pojęcie o świecie.
Ja im dłużej żyję tym coraz bardziej przekonuje się, że wykształcenie niekoniecznie idzie w parze z inteligencją (jak i odwrotnie).

Nie jestem wierzący, więc nie gdybam. Uważam, że KK mając władzę i wpływ takie jakie ma, powinien to dopuścić po prostu, w imię ratowania życia i zdrowia - nie widze tu żadnej głębszej filozofii.
No właśnie, nie jesteś wierzący, ale nie próbujesz zrozumieć innych, ich systemu wartości po prostu Ty wiesz najlepiej.

Aaaaa co do wywiadu - dla mnie bomba. Szkoda tylko, że takie jednostki są w mniejszości.

ale masz świadomość, że tą wypowiedzią:
Chyba, że seks z ministrantem liczy się jako doświadczenie w związkach,  wtedy I rest my case.
obraziłeś również tego duchownego.


Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1431 dnia: Marca 14, 2014, 01:19:00 am »
0
We wcześniejszych wypowiedziach masz argumenty. Albo na nie odpowiadasz, albo nie, swoje własne interpretacje na temat mojej osoby niespecjalnie mnie bolą.

Ależ ja sie zgadzam w całej rozciągłości. I to nadal nie zmienia faktu - "Bóg mówi, że to złe więc tego nie zrobie".

Nie "wiem lepiej", twierdze tylko, że życie i zdrowie tych ludzi jest sprawą ważniejszą niż jakiekolwiek wierzenia. Zwłaszcza jeśli te wierzenia działają na niekorzyść ich życia i zdrowia. I to lezy w gestii KK.

W jaki niby sposób kiedy mówie o księżach pedofilach obrażam duchownego, z którym wywiad mi sie bardzo podobał?:D

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1432 dnia: Marca 14, 2014, 09:17:31 am »
0
Nie "wiem lepiej", twierdze tylko, że życie i zdrowie tych ludzi jest sprawą ważniejszą niż jakiekolwiek wierzenia. Zwłaszcza jeśli te wierzenia działają na niekorzyść ich życia i zdrowia. I to lezy w gestii KK.
Ja akurat na temat gumek nie mam zdania, ale być może dla nich ważniejsze jest co innego (inna hierarchia wartości niż twoja) i jeżeli tak jest to chyba mają prawo to mówić? No chyba, że wychodzisz z założenia, że celowo próbują komuś zaszkodzić ...poza tym przypominam, że odniosłeś się tylko do części mojego zdania - na temat gumek, a do drugiej na temat seksu poza małżeńskiego już nie.

W jaki niby sposób kiedy mówie o księżach pedofilach obrażam duchownego, z którym wywiad mi sie bardzo podobał?:D
Wsadziłeś wszystkich księży do jednego worka.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1433 dnia: Marca 14, 2014, 01:03:37 pm »
+1
KK ma prawo mówić co mu się żywnie podoba, ustalać dowolną hierarchię wartości. A ja mam prawo twierdzić, że zabraniając tak trywialnej rzeczy jak antykoncepcja w społecznościach nierozwiniętych, gdzie AIDS jest powszechne jak przeziębienie, bezpośrednio przyczyniają się do śmierci tysięcy ludzi.
Co do celowości takiego postępowania, kompletnie mnie to nie interesuje. Celowe, czy wynikające z ignorancji - jakie to ma znaczenie? Ludzie padają tam jak muchy bo KK twierdzi, że gumki są złe. That simple, naprawde.
Mamy XXI wiek, nie babrajmy się w średniowiecznych przekonaniach, że seks służy tylko i wyłącznie prokreacji.

Pokaż mi prosze, lub rozjaśnij kwestie tego seksu pozamałżeńskiego bo nie widze tego w Twoich poprzednich wypowiedziach.

Nie wsadziłem, przeczytaj kilka postów niżej, jasno mówie o organizacji kościelnej, która na to zezwala i chroni zwyrodnialców. Wielu księży osobiście bardzo szanuje, chociaż w fundamentalnych kwestiach nadal sie z nimi nie zgadzam. I nadal jest to mniejszość.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1434 dnia: Marca 14, 2014, 02:01:12 pm »
+1
KK ma prawo mówić co mu się żywnie podoba, ustalać dowolną hierarchię wartości. A ja mam prawo twierdzić, że zabraniając tak trywialnej rzeczy jak antykoncepcja w społecznościach nierozwiniętych, gdzie AIDS jest powszechne jak przeziębienie, bezpośrednio przyczyniają się do śmierci tysięcy ludzi.
Co do celowości takiego postępowania, kompletnie mnie to nie interesuje. Celowe, czy wynikające z ignorancji - jakie to ma znaczenie? Ludzie padają tam jak muchy bo KK twierdzi, że gumki są złe. That simple, naprawde.

Jak można powstrzymać rozwój AIDS zachęcając ludzi jeszcze bardziej do spania z każdym? Akurat tutaj jestem po stronie KK gdyż w tym temacie jego propozycja jest.. najbardziej skuteczna!
W Ugandzie przestali promować darmowe gumki, a poszli w promowanie życia z jednym partnerem i liczba zakażonych w ciągu dwudziestu lat spadła z 21% do 6%. Można? Można, ale na tym żadna korporacja nie zarobi

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1435 dnia: Marca 14, 2014, 05:08:54 pm »
0
Nigdzie nie napisałem, żeby zachęcać ludzi do spania z każdym. Nawet tego nie zasugerowałem. Mówie o zniesieniu moralnego zakazu antykoncepcji i określaniu jej jako narzędzia zła/szatana/etc.

Racja z Ugandą, ale sprawa jest dużo bardziej złożona, mianowicie:
1) Promowanie abstynencji i monogamii nie było jedyny działaniem nakierowanym na zmniejszenie epidemii AIDS, ale jednym z kilku
2) Badania terenowe mówią akurat o spadku wierności/monogamii
3) Eksperci argumentują, że w związku z tym, że Uganda koncentruje się bardziej na zapobieganiu zakażeniom niż leczeniu ludzi już chorych - chorzy na AIDS umierają młodo i to w dużej mierze odpowiada za spadek statystyk.

W mojej opinii dobrze byłoby połączyć i promocje życia z jednym partnerem i w razie "wu", używanie gumek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1436 dnia: Marca 14, 2014, 06:44:04 pm »
0
Mówie o zniesieniu moralnego zakazu antykoncepcji i określaniu jej jako narzędzia zła/szatana/etc.
Nawet jeśli to jest sprzeczne z naukami Kościoła? A i zapomniałeś jeszcze napisać, że powinni znieść moralny zakaz aborcji
Człowieku z Tobą nie idzie rozmawiać negujesz wszystko z czym się nie zgadzasz, fakt o to nie można mieć do Ciebie pretensji, ale również nie starasz się zrozumieć drugą stronę, podejrzewam, że dlatego nie chcesz zrozumieć bo po prostu tak Ci wygodniej.
Oczywiście mówiąc stronę nie mam na myśli siebie, tylko władze KK.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1437 dnia: Marca 14, 2014, 07:52:24 pm »
+1
Ludzie umierają przez ten zakaz, a Ty mówisz, że nauki, które Kościół sobie sam wymyślił są ważniejsze? To już bezczelność, tak samo jak większość księży jest bezczelna czerpiąc garściami z budżetu państwa, molestując dzieci, chroniąc pedofilów (w czym niedościgniony był uwielbiany przez wielu Karol Wojtyła) i wtrącając się w życie polityczne. A potem się dziwić, że już tylko malutki % uznaje Kościół za organizację symbolizującą dobro i miłosierdzie. Cieszy mnie, że z roku na rok jest coraz więcej apostazji.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1438 dnia: Marca 14, 2014, 08:19:45 pm »
0
a Ty mówisz, że nauki, które Kościół sobie sam wymyślił są ważniejsze?
A skąd wiesz, że sam sobie wymyślił?

Ludzie umierają przez ten zakaz,
Na temat dorosłości i traktowania ludzi dorosłych jak dorosłych nie będę się powtarzał, bo pewnie byśmy doszli do wniosku, że ludziom dorosłym, mającym pełną zdolność do czynności prawnej należy nająć nianię, która będzie im mówić co jest dobre a co złe, być może dobrą nianią byłbyś Ty albo Mikus, ja niestety nie czuję się kompetentny, żeby nianczyć dorosłych ludzi.
Po drugie jaką masz pewność, że to z powódek religijnych nie używają gumek? Czy tylko z powódek religijnych ludzie nie używają gumek?

czerpiąc garściami z budżetu państwa.
Pretensję należy mieć do tych którzy rozdają tą kasę, a nie tych którzy ją biorą.

molestując dzieci
A czy np. wśród studentów nie ma i nie było pedofilów? Jeżeli są wśród nich pedofile, to ja nie rozumiem czemu tylko do księży masz pretensję, a jeżeli sam jesteś bądź byłeś studentem to w pierwszej kolejności powinieneś zwracać uwagę na problem pedofilii wśród tych, w których środowisku byłeś bądź jesteś ...no chyba, że czytasz GW, która zwęża twoje horyzonty patrzenia na świat.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2014, 08:32:44 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1439 dnia: Marca 15, 2014, 01:34:44 pm »
0
Oczywiście, problemem nie jest masakrycznie duża ilość księży molestujących dzieci (bo pewnie "dzieci same wchodzą do łóżka"), tylko to, że ludzie czytają GW. Zarzucasz innym, że piszą w sposób, jakby wiedzieli wszystko najlepiej, a sam to robisz (np jak pisałeś o prywatyzacji). A pisząc o Afryce wykazujesz się po prostu ignorancją i niewiedzą.
Nie mam problemu z tym, że ktoś jest wierzący, ale jeżeli ktoś zaczyna bronić pedofilów, to wybacz, ale z taką osobą nie zamierzam dalej dyskutować.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)