Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1410 dnia: Marca 11, 2014, 10:43:06 pm »
0
Nie wiem czy się pojawi, bo
Cytuj
You Are Currently Under Post Moderation - Your Post Will Appear After Approval
jednak pisze.
I to się nazywa samozaparcie  8)

Bluebird: Napisałem "trzeba miec wolną wolę", żeby pokazac tę sprzeczność. Bóg Ci daje wolną wolę, więc musisz ja mieć. Sorry jeżeli napisałem to niejasno.
Mi się wydaje, że tą wolną wolę się ma bez względu na to czy Bóg istnieje czy nie no siłą rzeczy, jeżeli to miałeś na myśli to ok, w zasadzie z tym się zgadzam. Oczywiście to, że mamy wolną wolę jeszcze nie oznacza, że wszystko co robimy jest dobre (tak wiem powtarzam się.

Ja mam pretensje do kościoła.
Do Kościoła jako instytucji pretensji żadnych nie mam, ja mogę mieć co najwyżej negatywny stosunek do poszczególnych przedstawicieli Kościoła, ale chyba sam rozumiesz, że nie wszyscy księża są tacy sami i nie można ich wszystkich wrzucać do jednego worka

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1411 dnia: Marca 12, 2014, 08:53:57 am »
+2
Cytuj
Żaden ze mnie filozof, ale - jeden wierzy w teorię stworzenia świata przez Boga, inny wierzy w teorię wielkiego wybuchu czy ewolucji. Obie są teoriami.

Z tym, że ewolucja nie jest teorią w znaczeniu potocznym. Jest udokumentowana badaniami i obserwacjami. Niepewne są tylko jej poniektóre mechanizmy.
Jeśli nawet przyjmiemy istnienie Boga jako stworzyciela, to chyba tylko naiwny człowiek mógłby myśleć, iż Bóg po prostu stworzył kulę ziemską i wrzucił na nią kilkaset tysięcy gatunków. Istota o nieskończonym umyśle i mocy użyła najprymitywniejszej i najgłupszej metody jaką można sobie wyobrazić. Jeśli doszukiwać się geniuszu Boga w naturze to właśnie w działaniu życia. W kodzie genetycznym, doborze naturalnym, harmonii natury. A nie w książce napisanej parę tysięcy lat temu przez pasterskie plemiona.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1412 dnia: Marca 12, 2014, 04:55:55 pm »
0
Bluerbird: Oczywiście, że wolną wole mamy bez względu na wszystko i nie oznacza to z góry, że jestesmy dobrzy. Ja pisałem o wolnej wli w aspekcie religijnym... my musimy miec wolną wolę, bo Bóg nam ją dał. Według oczywiście chrześcijan.
jak mozna nie miec pretensji do kościoła, który podwarza najważniejszy dar od Boga? Przeciez kościół nie wierzy swoim "zrzeszonym". Jak mozna wprowadzac zakazy, nakazy. !0 przykazań zupełnie wystarczy, ale nie.... trzeba jeszcze napisać co jest grzechem głównym no i oczywiście przykazania kościelne, bo kościół przecież musi uzupełnic to czego chce Bóg, bo pewnie On sam nie do końca wie czego chce, a kościół wie lepiej. Pisze to oczywiście z punktu widzenia człowieka, który dopuszcza możliwość tego, że biblia powstałą w wyniku porozumienia człowieka z Bogiem, w którego istnienie wątpię...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1413 dnia: Marca 13, 2014, 03:53:16 pm »
0
my musimy miec wolną wolę, bo Bóg nam ją dał. Według oczywiście chrześcijan.
Nie musimy, tylko ją po prostu mamy  ;) tą wolną wolę należy traktować bardziej w kategoriach prezentu - mamy swój własny los z którym możemy robić wszystko tak, jak np. gdybyśmy dostali milion złoty w prezencie, możemy z tym milionem też zrobić wszystko ...możemy kupić dom, możemy go zainwestować, możemy cały rozdać innym ludziom, nawet możemy cały przepić (zmarnować) - nasz milion możemy zrobić z nim co chcemy. Wolną wolę nie należy traktować jako jakiś mus, bo to by był absurd i nikt tego tak nie traktuje.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1414 dnia: Marca 13, 2014, 06:39:36 pm »
0
No i gdybyś nie miał wolnej woli to ten milion złotych i tak na nic by Ci się nie przydał. Dzięki niej i temu milionowi możesz kupić dom albo przepić kasę :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1415 dnia: Marca 13, 2014, 08:38:09 pm »
0
Dobra. Widzę, że się nie zrozumiemy... pozdrawiam.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1416 dnia: Marca 13, 2014, 09:00:56 pm »
+4
Owsik zwyczajnie trollujesz. Skoro nie wierzysz to co Cię obchodzi KK? Nie uczestniczysz w nim, więc nie zawieraj głosu, bo Ciebie i tak w takim razie te wszystkie przykazania nie dotyczą. Nikt Cię nie zmusza przecież.
Większość narzekaczy na Kościół niczym nie różni się od tak zwanych hejterów. Nie są częścią danej społeczności, ale jednak oburzają się na jej poczynania.
Czy gdybyś wiedział, że wspólnota mieszkaniowa sąsiadująca z twoją wg Ciebie źle wydawała kasę to byś chodził ich przekonywać, że powinni coś robić inaczej? Nie. Dlaczego? Bo Ciebie to nie dotyczy.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1417 dnia: Marca 13, 2014, 10:04:25 pm »
0
Spoko, ateiści odwalą się od Kościoła jak tylko Kościół przestanie być finansowany z pieniędzy publicznych, a dzieci przestaną być dyskryminowane ze względu na brak wiary.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1418 dnia: Marca 13, 2014, 10:21:31 pm »
0
.......
Czy gdybyś wiedział, że wspólnota mieszkaniowa sąsiadująca z twoją wg Ciebie źle wydawała kasę to byś chodził ich przekonywać, że powinni coś robić inaczej? Nie. Dlaczego? Bo Ciebie to nie dotyczy.

Porównanie do wspólnoty jest zwyczajnie nietrafione. Po pierwsze, kościół katolicki swoim zasięgiem i wpływem obejmuje praktycznie cały świat (za wyjątkiem krajów arabskich rzecz jasna).
Po drugie uzurpuje sobie od stuleci monopol na moralność co jest i kompletnie nieuzasadnione i zwyczajnie śmieszne biorąc pod uwagę, to jak wiele barbarzyństwa, ksenofobii i prostactwa zawiera biblia.
Po trzecie, nie rusza Cie np polityka KK odnośnie afryki i antykoncepcji? To, że tysiące ludzi umierają w męczarniach na AIDS, a KK dalej twierdzi, że prezerwatywy to zło?
Przykładów jest na wiele opasłych tomisk.
+ to co powiedział Meximax. Wyjazd z finansowaniem z budżetu, religia do szkółek niedzielnych, niech KK sam sobie to opłaca, jest milion lepszych zastosowań dla tych pieniędzy jesli mamy w konstytucji zapisany rozdział państwa i kościoła.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1419 dnia: Marca 13, 2014, 10:58:27 pm »
+1
Kogo obchodzą jacyś murzyni w afryce, gdy w polsce wiele rodzin przymiera głodem? Co robi oświecona ateistyczna elita, poza głoszeniem że boga nie ma i posiadanie wiary jest bez sensu?

Obie organizacje nie są idealne, tylko kościół mówi bardziej przystępnym językiem stąd popularność, ale to wcale nie czyni go gorszym. Z pewnością nie od tych śmiesznych panów siedzących w kółku i rozwodzących się nad tym, że ich podważanie prawd wiary spotyka się ze sprzeciwem wiernych - WTF? :???:
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1420 dnia: Marca 13, 2014, 11:09:28 pm »
+1
Mnie np. to obchodzi. Wystarczy, że cofnięto by krytyke gumek i można uratować tysiące ludzi. To sie nie dzieje w Polsce, więc nie ma żadnego znaczenia? A jak świadczy o spójności polityki KK, który ma ratować i zbawiać ludzi?

Ta "ateistyczna elita" postuluje właśnie takie działania. Jeżeli już porównujemy, która organizacja jest "gorsza" to zawsze postawie na tą, gdzie pedofile mogą liczyć na łagodne traktowanie i przeniesienie w bezpieczne miejsce, która kładzie dzieciakom od najmłodszych lat bujdy o płonących i gadajacych krzakach, o tym, że świeżo narodzone dziecko jest grzeszne i próbującą regulować na siłe aspekty życia, o których nie ma z definicji zielonego pojęcia. Chyba, że seks z ministrantem liczy się jako doświadczenie w związkach,  wtedy I rest my case.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1421 dnia: Marca 13, 2014, 11:10:36 pm »
0
No i gdybyś nie miał wolnej woli to ten milion złotych i tak na nic by Ci się nie przydał. Dzięki niej i temu milionowi możesz kupić dom albo przepić kasę :P
Co do zasady trudno się z tym nie zgodzić, chociaż w między czasie uświadomiłem sobie, że z całym milionem i tak bym nie mógł zrobić co chce (mimo wolnej woli) ...bo jak wiadomo jest jeszcze skarbówka itp.   ;)

Dobra. Widzę, że się nie zrozumiemy... pozdrawiam.
Ja chyba też się poddaje, wydaje mi się, że mylisz pewne pojęcia ...pozdrawiam

Wyjazd z finansowaniem z budżetu, religia do szkółek niedzielnych, niech KK sam sobie to opłaca, jest milion lepszych zastosowań dla tych pieniędzy jesli mamy w konstytucji zapisany rozdział państwa i kościoła.
Z tej wypowiedzi można jasno i prosto wywnioskować, że to, że KK jest finansowany przez Państwo Ci przeszkadza, natomiast to, że szkoły są finansowane przez państwo już nie.
Co do samej religii to powinna być ona tylko w szkołach prywatnych, podobnie jak takie przedmioty jak: Polski, matematyka czy przedmiot zakładanie dętki na koło.

jest milion lepszych zastosowań dla tych pieniędzy jesli mamy w konstytucji zapisany rozdział państwa i kościoła.
Nie ma bo jeżeli Państwo wydaje w inny sposób niż na funkcjonowanie Państwa, nie licząc małych wyjątków (których liczba nie wynosi milion), to wtedy oznacza, że Państwo tych pieniędzy ma za dużo.

Mnie np. to obchodzi. Wystarczy, że cofnięto by krytyke gumek i można uratować tysiące ludzi.
A czy KK jest w stanie zmusić kogoś do tego, żeby nie używał gumek? Dorosły człowiek samodzielnie podejmuje decyzje (jego wolna wola), jeżeli będzie używał gumek to będzie to tylko i wyłącznie jego wybór, jeżeli nie będzie używał to też będzie jego wybór. 
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2014, 11:16:48 pm wysłana przez Bluebird »

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1422 dnia: Marca 13, 2014, 11:26:30 pm »
0
1. Oczywiście, że nie przeszkadza mi finansowanie szkół przez Państwo - naprawdę musze podawać argumenty za tym jak ważna jest edukacja?

2. Prosze bardzo, najprostsze zastosowanie - można zaoszczędzone pieniądze wydać chociażby na pomoc dla rodzin, o czym wspominał w poście hkt.

3. Porównaj sobie poziom edukacji i świadomości nas (ludzi z w. wykształceniem w dobrze rozwiniętej cywilizacji), a było nie było prymitywnych ludzi, często bez jakiejkolwiek szkoły w afryce. Zwłaszcza w miejscach gdzie działają misjonarze, którzy "oświecają" tych ludzi swoimi naukami. Powiesz takiemu, że bóg nie chce żebyś używał gumek to on za cholere tej gumki nie użyje, banalne, niemniej prawdziwe.

W takiej RPA chociażby, która względem reszty kontynentu jest całkiem dobrze rozwinięta, wiele gwałtów na białych kobietach jest spowodowanych tym, że tubylcy myślą, żę moga tym uleczyć AIDS.
Przykład nieco oderwany od tematu, ale daje Ci obraz poziomu edukacji i świadomości w tych społeczeństwach. TOTALNIE inny schemat myślenia, niż nasz.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1423 dnia: Marca 14, 2014, 12:00:32 am »
0
1. Oczywiście, że nie przeszkadza mi finansowanie szkół przez Państwo - naprawdę musze podawać argumenty za tym jak ważna jest edukacja?
ależ ja Ci nie bronię tak uważać, nie zabraniam Ci również uważać, jak ważny jest program wprowadzony przez ministerstwo edukacji, nie zabraniam Ci również uważać, że przeciętne dziecko urodzone 31 grudnia  2002 roku jest dokładnie na tym samym poziomie intelektualnym co dziecko urodzone 1 stycznia 2002 roku, ale ja np. uważam, że ten system edukacji jest zły, tak więc czemu chcesz mnie zmusić do tego, że płacił na niego ze swoich podatków? To jest dokładnie jak z KK jedni odbierają go pozytywnie inni, tylko dlaczego zmuszać tych, którzy odbierają go negatywnie, żeby płacili na niego ze swoich podatków.

2. Prosze bardzo, najprostsze zastosowanie - można zaoszczędzone pieniądze wydać chociażby na pomoc dla rodzin, o czym wspominał w poście hkt.
No fakt jakie to wszystko proste, pytanie tylko ile taka jedna rodzina mogła by dostać tych pieniędzy od Państwa, zastanawiałeś się nad tym?? Czy nie lepiej by było, żeby te pieniądze zostały w rękach prywatnych, a prywatni przedsiębiorcy mając więcej pieniędzy w kieszeni mogliby za pomocą tych pieniędzy się lepiej rozwijać dając tym samym pracę za godziwe pieniądze również tym ubogim??

Powiesz takiemu, że bóg nie chce żebyś używał gumek to on za cholere tej gumki nie użyje, banalne, niemniej prawdziwe.
Ale tak czy inaczej będzie to jego wybór. Poza tym posługując się tą logiką taki ktoś za cholere nie będzie uprawiał sexu z przypadkową kobietą, bo sex pozamałżeński też jest grzechem. 

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1424 dnia: Marca 14, 2014, 12:10:09 am »
0
Ja wcale nie twierdze, że obecny system edukacji jest bez wad, mam za sobą przygodę z uczeniem więc widziałem to od środka i absolutnie zgadzam się, że wiele rzeczy trzeba zmienić.
Jeżeli ktoś nie chce posyłać dziecka do szkoły publicznej z tej racji, może wybrać szkołę prywatną, ale jak obydwoje wiemy, koszty nokautują.
Niemniej uważam, że nawet niedoskonały system edukacji w Polsce jest dalece bardziej pożyteczny niż straszenie dzieciaków piekłem i uczenie ich, że płonące krzewy mówią, sorry Gregory.

Odnośnie drugiego punktu, tu już wchodzimy nie w kwestie tego czy w ogóle wspomagać rodziny, tylko jak to robić. A to już zupełnie inna kwestia. Ja dalej obstaje przy tym, że można kase dla KK przeznaczyć na pomoc dla nich - a w jaki sposób miałoby to być zrobione to już kwestia na odrębną dyskusje.

Będzie jego wybór, oczywiście, ale próbuje Ci unaocznić jaka przepaść jest między świadomością takiego wyboru, jego konsekwencjami i motywacjami jakimi człowiek sie kieruje, między nami a ludzmi, przy których przeciętny polski 7 latek jest geniuszem (niestety). Prosty człowiek, prosta logika - Bóg tego nie chce więc mi nie wolno.