Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1380 dnia: Sierpnia 02, 2013, 09:43:00 pm »
+2
Embrion nie jest człowiekiem. Można tu zahaczać o temat aborcji i tego kiedy dokładnie "człowiek staje się człowiekiem" w łonie matki (temat rzeka), ale nie jest to embrion i do napuszonych hierarchów powinno to dotrzeć w ten czy inny sposób. Karygodne i skarlałe moralnie jest skazywanie dwojga wierzących ludzi na wybór dziecko, albo przynależność do KK.

Interesuje mnie jakim prawem kościół pozwala sobie na tak daleko posuniętą arogancję, by uczucie dwojga ludzi traktować jako zło moralne.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1381 dnia: Sierpnia 02, 2013, 09:52:56 pm »
+5
K***a jego mać. Napisałem post na pół strony i net mi się rozłączył więc nie chce mi się rozpisywac, ale powiem tylko tyle. Żyjcie ludzie i dajcie żyć innym, doszedłem w swoim życiu do wniosku, że dyskusje o podłożu religijnym nie mają większego sensu, ponieważ "ja wiem swoje, a Ty racji nie masz" dotyczy to ludzi wierzących, jak i nie. Amen
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1382 dnia: Sierpnia 03, 2013, 12:37:01 pm »
0
Embrion nie jest człowiekiem.
Powiedział co wiedział.... i właśnie dlatego, że mam świadomość, że nie każdy tak uważa to wolę w takich sytuacjach używać słowa życie ludzkie zamiast człowiek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1383 dnia: Sierpnia 07, 2013, 05:16:37 pm »
+2
Tylko Bluebird prosze zrozum to, że władze kościoła to tylko ludzie. Nie sa nieomylni. Dlaczego ludzie mówiący tyle o miłości i wybaczaniu zakazują "chorym" posiadania dzieci. Przeciez taki katolik na pewno chciałby wychowac swoje dziecko na katolika. Gdzie tu grzech. Ja tego nie rozumiem... Usmiech dziecka jest anjcudowniejszą rzeczą na świecie. Nie ma niczego lepszego.
Nie wiem, bo nie czytałem niczego na ten temat, ale czy są jakieś przesłanki ku temu, aby twierdzić, że Wasz Szef, czyli Pan Bóg twierdzi, że in vitro jest złem???

Poza tym pogląd na temat tego czy kościół nakazuje czy tylko sugeruje masz raczej dziwny. To przeciez kościół sam "zredagował" cos takiego jak przykazania kościelne... Przeciez kościół cay czas czegoś zabrania, albo nakazuje. Skoro Bóg dał wolna wolę człowiekowi, to czemu człowiek człowiekowi jej odmawia? Skoro ksiądz stawia ultimatum zrobisz, to nie będziesz mógł być dzieckiem bożym, to chyba decyduje za Pana Boga Waszgo w Trójcy Jedynego Prawdziwego.

Czy nie?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1384 dnia: Sierpnia 07, 2013, 06:04:35 pm »
0
Zastanawiam się, czy Ci odpowiedzieć na te twoje wątpliwości czy prościej poprosić cię, żebyś wszystko co napisałem przeczytał od początku... nie lubię się powtarzać, ale ok
Nie wiem, bo nie czytałem niczego na ten temat, ale czy są jakieś przesłanki ku temu, aby twierdzić, że Wasz Szef, czyli Pan Bóg twierdzi, że in vitro jest złem???
A czy zabijanie jest czynem zabronionym, dlatego, że w V Przykazaniu Bożym jest napisane nie zabijaj? A co do propozycji, którą zaproponował Gowin to jak już wcześniej wspomniałem trudno mi się jednoznacznie określić.

Poza tym pogląd na temat tego czy kościół nakazuje czy tylko sugeruje masz raczej dziwny. To przeciez kościół sam "zredagował" cos takiego jak przykazania kościelne... Przeciez kościół cay czas czegoś zabrania, albo nakazuje. Skoro Bóg dał wolna wolę człowiekowi, to czemu człowiek człowiekowi jej odmawia? Skoro ksiądz stawia ultimatum zrobisz, to nie będziesz mógł być dzieckiem bożym, to chyba decyduje za Pana Boga Waszgo w Trójcy Jedynego Prawdziwego.
Jak już wcześniej wspomniałem, możesz robić co chcesz (wolna wola), ale to nie oznacza, że wszystko co robisz jest dobre.
Poza tym wyobraź sobie przez chwilę, że jesteś osobą wierzącą.... Kościół tobie jako katolikowi zabrania kraść i teraz zastanów się przez chwilę jak może ciebie zmusić do tego, żebyś tego nie robił ...moim zdaniem nie jest w stanie cię zmusić do tego, żebyś nie kradł, natomiast może ocenić, że takie twoje postępowanie jest złe ....i teraz przemyśl to wszystko co napisałem i odpowiedz w którym miejscu według ciebie nie mam racji. Jeżeli uważasz, że we wszystkim mam rację, to albo przyznaj mi tą rację albo chociaż nic nie mów i nie kompromituj się brnąc w to dalej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 06:11:40 pm wysłana przez Bluebird »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1385 dnia: Sierpnia 07, 2013, 09:33:10 pm »
+2
Momencik. Nie przytaczaj mi tutaj przykładów o kradzierzy itp., bo to "nawet" nie wierzący uznaja za zły uczynek (naprawdę). ie uważam, że in vitro to zabijanie. Poza tym to w takim razie i masturbacja jest zabijaniem, bo przeciez tyle plemników leci w śmieci. Kurna dlaczego kościół przywłaszcza sobie prawo do orzekania tego co jest złe, a co dobre? O co chodzi? Naprawdę ni ewidzisz tego, że sznasa na zycie jest światełkiem w tunelu. Przeciez w Waszej wierze chodzi głownie o miłość. TO miłośc jest dobrem nieskońocznym, nieskazitelnym, wybaczającym wszytsko wszystkim. Czy to nie o to chodzi?
I wybacz, ale totalnym pier***em jest to, że kościół daje wolna rekę swoim wiernym. Kiedy bóg powiedział idź do kościoła co niedzielę, bo inaczej będziesz miał grzech? Tak wiem powiesz mi o przykazaniu " pamiętaj, aby dzień święty świecić". A gdzie powiedziane jest, że niedziela jest dniem świętym? Oczywiście piszę to starając sie pominąć fakt iż niehgdy nie miało miejsca wydarzenie z tablicami przekazanymi mojżeszowi.
nie mozna po porstu powiedzieć "ludzie kochajcie się, a wszyscy będa szczęśliwi"?? trzeba wymyslac te wszystkei historje? Trzeba kłaść dzieciom do głowy, że był człowiek, który zmartwychwstał? Trzeba dzieciom wmawiać, że kiedyś przed chrztem miały grzech pierworodny? WTF??? Z jakiej k***a racji? Mój synek ma grzech? No bo się kurna posikam zaraz.
Przepraszam. Poniosło mnie.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1386 dnia: Sierpnia 07, 2013, 11:09:28 pm »
0
Momencik. Nie przytaczaj mi tutaj przykładów o kradzierzy itp., bo to "nawet" nie wierzący uznaja za zły uczynek (naprawdę).
Tak wiem o tym, ale o kradzieży teraz nie dyskutujemy, ta przytoczona kradzież, która z punktu widzenia etyki chrześcijańskiej jest również złem (jedno nie wyklucza drugiego) była jedynie przykładem.

ie uważam, że in vitro to zabijanie.
Masz prawo tak uważać, ja uważam, że życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia, bo to jest ten właśnie moment kiedy to życie zaczyna się rozwijać.

I wybacz, ale totalnym pier***em jest to, że kościół daje wolna rekę swoim wiernym. Kiedy bóg powiedział idź do kościoła co niedzielę, bo inaczej będziesz miał grzech? Tak wiem powiesz mi o przykazaniu " pamiętaj, aby dzień święty świecić". A gdzie powiedziane jest, że niedziela jest dniem świętym? Oczywiście piszę to starając sie pominąć fakt iż niehgdy nie miało miejsca wydarzenie z tablicami przekazanymi mojżeszowi.
nie mozna po porstu powiedzieć "ludzie kochajcie się, a wszyscy będa szczęśliwi"?? trzeba wymyslac te wszystkei historje? Trzeba kłaść dzieciom do głowy, że był człowiek, który zmartwychwstał? Trzeba dzieciom wmawiać, że kiedyś przed chrztem miały grzech pierworodny? WTF??? Z jakiej k***a racji? Mój synek ma grzech? No bo się kurna posikam zaraz.
Na większości tego co tutaj napisałeś ci nie odpowiem bo nie jestem teologiem i nie czuję się kompetentny, żeby w ten sposób dyskutować. Jedynie wypowiem się na temat grzechu pierworodnego np. dziecko, które by umarło zaraz po urodzeniu było by zbawione, tak więc ten grzech najprawdopodobniej ma znaczenie symboliczne, być może chodzi o to, że Adam i Ewa za to, że popełnili ten grzech pierworodny zostali za to wygnani z Raju na ziemię, a życie każdego człowieka też zaczyna się na ziemi.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4397
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2461
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1387 dnia: Sierpnia 07, 2013, 11:25:45 pm »
0
Bycie katolikiem to droga sprawa, pamiętam ten wzrok księdza/kościelnego jak wrzuciłem kiedyś 5zł...

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 11:29:36 pm wysłana przez Bender »
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1388 dnia: Sierpnia 07, 2013, 11:33:13 pm »
0
 Wiem skąd się wziął ten grzech itp. tez chodziłem na religię.
No to po co ten chrzest? Czy nie można z nim poczekać do świadomego podjęcia decyzji przez człowieka? Czyżby kościół obawiał się tego, że zbyt wielu ludzi obrałoby inny tok myślenia niż ten ścisle związany z naukami KK? No to w takim razie sa ludźmi małej wiary. Ja gdy w cos wierzę np. w miłośc między mną a moją zoną, to uważam to za coś czego nie zniszczy nic i nikt. Można mi gadac różne rzeczy, ale ja w te miłość wierzę. Czy ni epowinno być podobnie z hierarchami KK?  Gdybym wierzył w coś tak mocno, że poswięcam temu życie, przyjmuję celibat itp., to nawet do głowy mi nie przyjdzie, że jest to coś fałszywego. Wierze tez wtedy, że gdy ktoś pozna tę rzecz ( w tym przypadku naukę KK wiarę itd), to będzie chciał się jje oddać bez reszty tak jak ja. W innym przypadku to wygląda na słabą wiarę...
Bluebird: Niczego Ci zarzucam i szanuję Twój pogląd na te tematy. Jezeli chcesz wierzy, to będziesz wierzył bez względu na wszystko i to jest zajebiste, ale jezeli Twoja wiara i nauki KK, które Twoja wiare reprezentuję nazywają metode in vitro zabijaniem ludzkich istnień, a nie dawaniem nadziei, miłości i radości, to coś tu jest nie tak. Ja po prostu tego nie rozumiem... No nie rozumiem.
Bycie katolikiem to droga sprawa, pamiętam ten wzrok księdza/kościelnego jak wrzuciłem kiedyś 5zł...
Nawet nie wiesz ile kosztuje wzięcie ślubu w kościele, albo chrzest...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4397
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2461
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1390 dnia: Sierpnia 08, 2013, 07:03:09 pm »
0
No to po co ten chrzest? Czy nie można z nim poczekać do świadomego podjęcia decyzji przez człowieka?
Powiem szczerze, że nigdy nie zastanawiałem się nad tym, być może dlatego, że mi to nie przeszkadza tak jak Tobie.

Bluebird: Niczego Ci zarzucam i szanuję Twój pogląd na te tematy. Jezeli chcesz wierzy, to będziesz wierzył bez względu na wszystko i to jest zajebiste, ale jezeli Twoja wiara i nauki KK, które Twoja wiare reprezentuję nazywają metode in vitro zabijaniem ludzkich istnień, a nie dawaniem nadziei, miłości i radości, to coś tu jest nie tak. Ja po prostu tego nie rozumiem... No nie rozumiem.
Miło to słyszeć - dzięki, a co do dalszej części zdania, no to jedynie co mogę zrobić to się powtórzyć, dążenie do tego szczęścia jest godne pochwały pod warunkiem, że nie dąży się do tego szczęścia po trupach i tyle mogę powiedzieć w tym temacie

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1391 dnia: Sierpnia 08, 2013, 10:01:09 pm »
+3
No to po co ten chrzest? Czy nie można z nim poczekać do świadomego podjęcia decyzji przez człowieka?
Powiem szczerze, że nigdy nie zastanawiałem się nad tym, być może dlatego, że mi to nie przeszkadza tak jak Tobie.

Mi sam chrzest nie przeszkadza. Przeszkadza mi to, że KK narzuca niejako swoją wolę istotom, które niczego nie rozumieją. A resztę robi społęczeństwo. Żyjemy w kraju, w którym dziecko nieochrzczone ma "przesrane" w szkole itp.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1392 dnia: Sierpnia 09, 2013, 10:06:22 pm »
0
Żyjemy w kraju, w którym dziecko nieochrzczone ma "przesrane" w szkole itp.
Jeżeli faktycznie, dziecko nieochrzczone ma w jakikolwiek sposób "przesrane" tylko dlatego, że nie było ochrzczone to ja na pewno tego nie pochwalam

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1393 dnia: Sierpnia 10, 2013, 06:35:53 am »
0
No to się cieszę. Tylko, że to nic nie zmienia. Gdyby jeszcze to wszystko było takie jak piszą: że wszyscy się weselą i to święto radosne i w ogóle super, ale nie to wszystko obłuda. Temu przedsięwzięciu towarzyszy kłamstwo i hipokryzja. Ja za chwilę musze iść do spowiedzi, bo muszę mieć kartkę, że jestem rozgrzeszony, bo wymagane to jest do chrztu mojego syna. A ja nie czuję tego, że muszę się spowiadać człowiekowi, który głosi ewangelię, a wczoraj okłamał moją żonę (powiedział: spokojnie mąż może przyjść do spowiedzi w ciągu godziny, my tu jeszcze będziemy; przyszedłem w ciągu 20 minut i powiedzieli mi, że juz nie spowiadają,żebym przyszedł dzisiejszego ranka na 7:00)... Ani ja nie będę fair wobec kościoła, ani oni wobec mnie i gdzie tu święto, radość itp.?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Pablo1

  • Patience
  • Wiadomości: 1
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1394 dnia: Sierpnia 15, 2013, 02:41:10 pm »
0
Ja tam wierzę w Boga i się tego nie wstydzę. :) Nigdy nie miałem żadnych problemów z księżami itd.