Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 412593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1245 dnia: Marca 18, 2013, 10:28:33 pm »
0
To ma związek z silną wolą i uleganiu różnego rodzaju pokusom. Chodzi mniej więcej o to, że człowiek jest podatny na uleganie różnego rodzaju pokusom i modląc się prosimy o wytrwałość w nie uleganiu temu złu
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2013, 10:34:54 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1246 dnia: Marca 18, 2013, 10:46:43 pm »
+1
"Ten, kto nie modli się do Boga, modli się do diabła." - Gratuluje papieżowi tolerancji wobec ludzi, którzy nie czują potrzeby wyznawania i modlenia się do Pana na górze.

Aż nie wierzę, że wystąpię w obronie głowy KK...
Wydaje mi się, że chodziło mu raczej o ludzi wiary katolickiej, którzy są "wierzący, ale nie praktykujący". Dlaczego tak myślę? Dlatego: http://wyborcza.pl/1,76842,13579120,Rzad_i_Kosciol_bardziej_papiescy_niz_papiez.html
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1247 dnia: Marca 18, 2013, 10:57:40 pm »
+1

Aż nie wierzę, że wystąpię w obronie głowy KK...


Stary uwierz, że ja jeszcze bardziej nie mogę w to uwierzyć! :D ;)
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1248 dnia: Marca 19, 2013, 08:45:55 am »
+1
Fajnie, że macie papieża. Cudownie, że to dobry człowiek, ale już do cholery jasnej przestańcie o tym pi***ć we wszystkich telewizjach, radiach i innych środkach masowego przekazu. Przecież to już jest ja p******e nie do zniesienia. Ja tez jeżdżę autobusami i też mieszkam w bloku i co??
Hehe, tyle że to trzymając się tej terminologii "twoi" o tym ******ą o dziwo:P Powiedz im coś:) Myślisz, że nagle media się nawróciły? Nie, to jest po prostu nośny temat żeby móc go ciągle wałkować i iść na łatwiznę, nie mówić znów o aktualnych problemach.
"Nasi" w głównych mediach o niczym nie decydują.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1249 dnia: Marca 19, 2013, 09:38:03 am »
0
No wiem wiem. Tylko, że to też nie są moi. Chodzi mi o to, że nawet przedstawiciele kościoła nie apeluja o zachowanie spokoju itp.
A jeżeli chodzi o to modlenie się do szatana, to raczej normalne, bo przecież według katolików, ten który nie wierzy w Boga sprzeniewierza mu się, czyli służy interesom szatana (świadomie lub nie). W każdym razie nie ma się co oburzać. Wydaje mi się, że to dobrze, że katolicy trzymają się swojej wiary. A to co o tej wierze myślę to już inna historia.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1250 dnia: Marca 19, 2013, 10:41:29 am »
+1
Cytuj
Chodzi mi o to, że nawet przedstawiciele kościoła nie apeluja o zachowanie spokoju itp.
Ale czemu mają o to apelować? W końcu to dla nich najważniejsze wydarzenie. Został w końcu wybrany ktoś, kto ich poprowadzi.
To zupełnie normalne, że się o tym "trąbi" nawet ze świeckiego punktu widzenia. Przykładowo, gdyby książę William teraz ni z tego ni z owego został królem też nie słuchalibyśmy o niczym innym, a Brytyjczycy to już na pewno ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1251 dnia: Marca 19, 2013, 11:20:01 am »
0
Dziś jest inauguracja, więc medialny temat. Za tydzień w mediach nikt się o papieżu nie zająknie nawet. Za to do końca roku będziemy słyszeć o matce Madzi, związkach partnerskich, o tym, co zrobił Palikot i komu i.t.d ;) Dziękuję, dobranoc.  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2013, 11:22:47 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1253 dnia: Marca 23, 2013, 10:51:30 pm »
+1
w ogóle polecam wszystkim Stację7, to jest strona robiona przez moich znajomych z Krakowa, wydaje się sensowna ;)
http://www.stacja7.pl/

Jestem w trakcie testowania Stacji7 i zanosi się na to, że będę tam często zaglądała ;). W tej chwili nadrabiam sakrolaborki. Dzięki Grzon za linka  :)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1254 dnia: Marca 27, 2013, 09:57:27 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=4gr4n-oyR6E" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=4gr4n-oyR6E</a>

Dzisiaj oglądałem, polecam:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lsnRDv0nMFw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=lsnRDv0nMFw</a>

http://www.nockonfesjonalow.pl/
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1255 dnia: Marca 28, 2013, 01:08:56 pm »
0
http://188.165.20.162/langustanapalmie/Wprowadzenie.Wielki.Czwartek.mp3

jakby ktoś się pytał co jak gdzie i dlaczego :)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1256 dnia: Marca 30, 2013, 01:44:36 pm »
+1
UWAGA UWAGA UWAGA

Właśnie wróciłem z kościoła... moja żona nie mogła, więc poprosiła mnie, abym poszedł poświęcić "to jadło". Poszedłem i z szacunkiem słuchałem i można powiedzieć, że uczestniczyłem. Poprostu kiedy idę do czyjegos domu (a to podobno dom Boga, w którego wierzy moja żona), to szanuję mieszkańców i ich obyczaje. Po co to piszę? BO się kurna zawiodłem. Myślałem, że problem kościoła polega na tym, że jego "pracownicy" są zdeprawowani, al eźródło leży chyba gdzie indziej. Chodzi mi o Ludzi! Masakra... jak ksiądz ma sobie nie lekceważyć tego co ludzi eo nim mówią itp. skoro wierni się nawet nie modlą, a jak się modlą to cichutko. Przecież gdybym ja był wiernym,to modliłbym się na głos. A tutaj wyszedł jakiś cichutki szmer, a kościół był wypełniony po brzegi. Ksiądz jeszcze nie skończył mszy, a ludzie przewidując koniec zaczęli wychodzić ot tak. Ksiądz mówił, a oni plecami do niego wychodzili rozmawiając już o swoich sprawach ze znajomymi. Jak ten kościół ma być silny skoro ma miernych wiernych... wstyd. Cejrowski pisał kiedys w swojej książce, że w Ameryce Płd. (albo jakoś tak) gdy wejdziesz do kościoła, to każdy modli się i śpiewa jak najgłosniej potrafi... i wszyscy przeżywają te duchowe momenty, a tu żadnej duchowości nie było. Przykry widok. Nie zazdroszczę współwiernych moi kochani forumowi katolicy... nie zazdroszczę.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1257 dnia: Marca 30, 2013, 01:59:14 pm »
0
Odnoszę podobne wrażenie. Byłem na mszy jakieś dwa tygodnie temu. W promieniu 30 metrów nikt nie otworzył gęby przez okrągłą godzinę. Gdyby nie chór, to byłoby smutno jak w trupiarni. Ot polski masochistyczno-depresyjny katolicyzm.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1258 dnia: Marca 30, 2013, 02:38:19 pm »
+1
sama prawda Owsik oraz Douger! - ludzie czasami jakby się wstydzili, zapominają, że są po prostu wspólnotą.. i to widać dokładnie po parafii - czy żyje, czy po prostu sprawuje pewne funkcje.

Aczkolwiek co do Twojej wyprawy do kościoła to pragnę tylko zwrócić uwagę, że na święcenie pokarmów to przychodzą wielkie masy przypadkowych ludzi, którzy robią to dla zwyczaju, a nie wiary (no jakby nie było -  jak np. Ty).. stąd pewno też takie zachowanie. Przykre, no ale tak jest. Też dzisiaj byłem na święceniu, ludzi w kościele więcej niż na mszy w niedziele (a poświęcenie pokarmów jest u nas co 30 minut!), gwar jak na targowisku...

a zapach jak w dziale mięsnym w Auchan  :wub:

Offline Oplariska

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +187
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1259 dnia: Marca 30, 2013, 03:16:13 pm »
0
Ja powiem tak, mieszkam w niewielkiej miejscowości i zauważyłam pewne zjawisko, ludzie dzielą się na tych, którzy do kościoła chodzą co niedzielę i wszelkie inne uroczystości i na tych, którzy do kościoła chodzą od święta. I to jest smutne. Zazwyczaj jest tak, że po bierzmowaniu ludzie przestają chodzić do kościoła. Ja sama przygotowuję się do tego sakramentu i po prostu czasami jest mi wstyd, za niektóre osoby, bo zachowują się w kościele gorzej niż zwierzęta.
o tempora, o mores!