Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 405040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1230 dnia: Marca 15, 2013, 07:35:39 pm »
+1
Papież właśnie dostał zaproszenie do Polski. Prawdopodobnie na Światowe Dni Młodzieży, które w 2015 mają być u nas zorganizowane. To mnie cieszy, bo zawsze chciałam wziąć w nich udział.

Cytuj
Co do "otwarcia na nowe rynki" - tu chyba znaczenie ma tylko sam wybór Argentyńczyka jako fakt. Szczerze wątpię, żeby Franciszek był osobiście zaangażowany w jakieś działania w Ameryce Łacińskiej. Może wybierze się w jakąś pielgrzymkę, ale pewnie nic więcej. nie oszukujmy się, to nie jest priorytet Kościoła. Chodziło o to, żeby dać znak, zwrócić uwagę na tamtejsze problemy i to się udało. Na tym raczej koniec.
Co do tych słów, wlaśnie w Wiadomościach przekazano, że papież ostrymi słowami zwrócił się do kogoś (nie wiem do kogo, tego nie słyszalam), że zamiast trwonić pieniądze powinni przekazać je biednym w Argentynie. Może jednak coś z tego pontyfikatu wyniknie dobrego ;)

"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1231 dnia: Marca 15, 2013, 07:44:37 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=stHZIgp0Z0M" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=stHZIgp0Z0M</a>

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1232 dnia: Marca 15, 2013, 09:58:03 pm »
+5
Co do misjonarstwa - nie podoba mi się fakt, że zamiast rzeczywistej pomocy dla trzeciego świata mamy "nawracanie". Gdyby religia niosła ze sobą postęp cywilizacyjny, byłbym skłonny poświęcić kulturę. Ale dopóki faktyczna pomoc dla ludzi płynie raczej z innych organizacji, niż z Kościoła, to ja uważam, że Kościół marnotrawi środki. Zamiast z Biblią, niech księża jeżdżą z łopatami i pomagają budować studnie, a "nawrócenie" przyjdzie samo. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że kościół państwa w kryzysie, to nie ten sam Kościół, który my znamy. Nie bez powodu Popiełuszko nie jeździł Porsche, a Wyszyński nie handlował winem. Bardzo możliwe, że tam, gdzie nie ma bogactwa, Kościół robi o wiele więcej dobrego, niż w "cywilizowanym" świecie. Jedno jest pewne - jeśli ludzie maja egzystować w nędzy i umierać w swojej kulturze albo żyć, uczyć się i być zdrowymi w "naszej", to ja popieram tę drugą opcję. Niby nie powinno się uszczęśliwiać na siłę, ale nie może tak być, żeby w XXI wieku  ludzie żyli jak w Średniowieczu.


Ale przecież jest dokładnie tak jak piszesz.. raz po raz słyszy się o szkołach, studniach, świetlicach zakładanych przez misjonarzy.. Nawracanie siłą odeszło już dawno w niepamięć. Mam znajomych misjonarzy na Papui i Madagaskarze - Znam jednego co był 10 lat na misjach, nikogo, kompletnie nikogo nie ochrzcił przez ten czas, ale zrobił tam tyle dobra i wniósł wiele nowości w tamtejszą cywilizację niczego im nie zabierając. Bo główną filozofią misjonarzy nie jest nakazać, ale wpierw wejść, stać się jednym z nich i przekazać im to co dla nich byłoby dobre. Nikogo na siłę się nie uszczęśliwia, jedynie pokazuje inne życie.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1233 dnia: Marca 15, 2013, 10:40:54 pm »
+2
Mały oftop:

Bardzo mnie cieszy Grzon, że jeszcze masz siłę i chęć toczyć tu dyskusje :).
Oby tak dalej!
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1234 dnia: Marca 15, 2013, 11:00:56 pm »
0
Nie wiem kto polubił Twoją wypowiedź, ale dzięki :P

w ogóle polecam wszystkim Stację7, to jest strona robiona przez moich znajomych z Krakowa, wydaje się sensowna ;)

http://www.stacja7.pl/

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1235 dnia: Marca 15, 2013, 11:14:13 pm »
+1
Jak to kto? Sam se kliknąłem! ;)
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1236 dnia: Marca 15, 2013, 11:46:26 pm »
0
A ja się cieszę Knife, że tu jednak jeszcze wpadasz, bo przyznam, że to między innymi Twój spokój ducha i opanowanie dające się wyczuć w wypowiedziach, w jakimś stopniu przyczyniły się do tego, że wciągnęłam się w podczytywanie forum  :D. A widzę, że i Grzon zgrabnie "broni" moich poglądów, więc też się cieszę, że mu się chce, bo ja jestem za leniwa, a czasem po prostu brakuje mi odpowiednich argumentów, żeby coś naskrobać  :kwiatek:.
Zaraz se podejrzę Stację7  :)

Offline insomnia

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • The lost member of Led Zeppelin
  • Respect: +291
    • moja twórczość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1237 dnia: Marca 16, 2013, 09:58:27 am »
+2
myślę, że dopiero teraz, po kilku dniach, gdy emocje trochę opadły, mogę wypowiedzieć się na temat wyboru papieża.

denerwują mnie osobiście głosy, które mówią "no i co? wybrali papieża, wielkie mi co...". tacy ludzie chyba nie rozumieją, że raz: to wielkie wydarzenie dla katolików, w końcu wybrali pasterza, który ma ich prowadzić. dwa: bądź co bądź, jest to głowa Państwa Watykańskiego. to trochę jakby wybierali króla albo prezydenta.

ja bardzo się cieszę, że wybrali akurat Jorge Bergoglio - jest to człowiek bardzo skromny, pełen spokoju ducha. już, kiedy pierwszy raz pojawił się na balkonie i powiedział pierwsze słowa do ludzi, widać było, co będzie najważniejsze w jego pontyfikacie - modlitwa. myślę, że Kościół potrzebuje takiego przewodnika. w końcu ma być ostoją, czymś bezpiecznym i stałym. oczywiście, że reformy są potrzebne, ale mam przeczucie, że Franciszek będzie je wprowadzał ostrożnie. pomyśleć, co zrobiłby np kardynał Dolan, gdyby wybraliby go na papieża. Kościół przeszedłby sporą metamorfozę i chyba nie byłby taki sam. Papież, z tego, co widziałam w wiadomościach i przeczytałam, jest człowiekiem, który wychodzi do ludzi. mieszkał na tyłach kościoła, zrezygnował z limuzyny, jeździł metrem, spędzał dużo czasu z biedakami i rozmawiał z ludźmi. ale przede wszystkim zmieni się także perspektywa. ostatni papieże pochodzili z Europy, a sposób patrzenia kogoś, kto żył w Ameryce Łacińskiej jest całkowicie inna. mam nadzieję, że to sprawi, iż Kościół zwróci też uwagę na problemy, które dotykają ten kontynent. co do tego, że jest jezuitą - moim zdaniem, tym lepiej. mam przeczucie, że to będzie dobry pontyfikat. powtarzając za jednym z serwisów informacyjnych - głową Kościoła został biedak.

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1238 dnia: Marca 16, 2013, 01:07:09 pm »
+1
W mediach dało się usłyszeć lub wyczytać, że papież po wyborze sam osobiście zapłacił za swój nocleg w hotelu, w którym przebywał podczas konklawe i że po wyborze wracał z innymi kardynałami busem, a nie limuzyną. Dwa pierwsze zdjęcia to pokazują:
http://abcnews.go.com/International/slideshow/pope-francis-years-18728177

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1239 dnia: Marca 16, 2013, 09:26:14 pm »
+3
Fajnie, że macie papieża. Cudownie, że to dobry człowiek, ale już do cholery jasnej przestańcie o tym pi***ć we wszystkich telewizjach, radiach i innych środkach masowego przekazu. Przecież to już jest ja p******e nie do zniesienia. Ja tez jeżdżę autobusami i też mieszkam w bloku i co??
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2013, 10:26:16 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1240 dnia: Marca 16, 2013, 09:29:53 pm »
+3
Spoko Owsik, Papież to nie Matka Madzi, niebawem zniknie z mediów

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1241 dnia: Marca 18, 2013, 09:19:34 pm »
+2
Mam nadzieję, albo nie... inaczej. On może być wmediach, ale niech będzie po coś. Niech przekazuje  "słowo boże", niech propaguje dobro itp. ale niech do cholery jasnej ni epowtarzaja o nim tylko, że żył skromnie i pojechał autobusem z innymi, a nie lizmuzyną. Rozumiecie? Nie chciałbym, aby stał się niewolnikiem mediów, bo wtedy jego wizerunek będzie tylko i wyłączni ezależał od tego jak go media pokażą, a nie od jego czynów. Mozna wtedy pobłądzić. Świat schodzi na psy i musimy sami selekcjonować rzeczy wazne i wazniejsze od tych niepotrzebnych. Niedługo... ech ręce opadają...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1242 dnia: Marca 18, 2013, 09:57:18 pm »
0
"Ten, kto nie modli się do Boga, modli się do diabła." - Gratuluje papieżowi tolerancji wobec ludzi, którzy nie czują potrzeby wyznawania i modlenia się do Pana na górze.

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1243 dnia: Marca 18, 2013, 10:00:30 pm »
0
Ja nie widzę nic złego w tym stwierdzeniu. Tzn. widzę, ale przecież to jak najbardziej standardowa regułka. "Jak nie wierzysz, pójdziesz do piekła", czym tu się oburzać?
Geoff Fuckin' Tate!


Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1244 dnia: Marca 18, 2013, 10:07:42 pm »
0
Nie oburzam sie, chodzi o to że przy całej tolerancji do jakiej kościół katolicki pretenduje (a przynajmniej chce pretendować), od człowieka zajmującego najwyższa funkcje słyszy sie słowa, które wrzucają osoby niewierzące do worka z napisem 'modlący sie do szatana'. Ani to mądre, ani tolerancyjne.