Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1170 dnia: Lutego 26, 2013, 11:24:40 am »
0
podejrzewam, że z Nowego

a co do Starego Testamentu... może Bóg zaplanował dla Benedykta coś w stylu tego co wymyślił dla Hioba? tego nie wiemy a przez to co Benedykt zrobił nie będziemy w stanie się tego dowiedzieć

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1171 dnia: Lutego 26, 2013, 11:28:28 am »
0
Czytam ten wątek i nasuwa mi się pytanie: czy jest tu ktoś, kto zna Boga jako Miłosiernego Ojca, a Kościół uważa za wspólnotę, która pod wpływem Ducha Świętego idzie naprzód po drodze ustawicznego nawrócenia?

podejrzewam, że z Nowego

a co do Starego Testamentu... może Bóg zaplanował dla Benedykta coś w stylu tego co wymyślił dla Hioba? tego nie wiemy a przez to co Benedykt zrobił nie będziemy w stanie się tego dowiedzieć

To ja tylko przypomnę, że Hiob nie jest postacią historyczną, a mityczną, choć opisaną pod natchnieniem Ducha Świętego. :)

I jeszcze na rozluźnienie trochę muzy dla Was

https://www.youtube.com/watch?v=te7enh-CZs4&NR=1&feature=endscreen
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline emily_rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +122
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1172 dnia: Lutego 26, 2013, 11:29:11 am »
0
Miał prawo wyboru, wybrał, nie widzę w tym nic złego. Nie każdy chce pokazywać swoje cierpienie całemu światu.

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1173 dnia: Lutego 26, 2013, 11:31:34 am »
0
a czy na tym nie opiera się nasza religia? na wierze w to co jest opisane w Nowym i Starym Testamencie?
powinniśmy wierzyć, że gdzieś kiedyś żył dotknięty cierpieniem i nieszczęściem Hiob, tak samo jak powinniśmy wierzyć, że istniał Adam i Ewa, w końcu że Jezus faktycznie jest synem Boga a nie po prostu jakimś facetem żyjącym w tamtych czasach

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1174 dnia: Lutego 26, 2013, 11:32:44 am »
0
Ale jak się nie mylę (Knife - proszę o weryfikację :) ) to Adam i Ewa to pewne symbole człowieczeństwa.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1175 dnia: Lutego 26, 2013, 11:33:47 am »
0
Dostał od Boga możliwość bycia drugą osobą zaraz po Nim i jak mu się znudziło no to nara... jaki on daje przykład ludziom wierzącym? Tobie jak się znudzi albo stwierdzisz, że nie masz sił to możesz sobie "abdykować"?

Benedykt Ci o tym powiedział, że mu się znudziło czy przeczytałaś w wyborczej? :P

Benedykt XVI to nie jest Jan Paweł II, może ma inne podejście, Kościół też jest inny, widzi, że on nie może niczego zrobić, więc doszedł do wniosku, że ktoś inny musi pokierować tą instytucją. Nie ma co gadać tylko wierzyć, że Duch Św. robi dobrze.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1176 dnia: Lutego 26, 2013, 11:35:54 am »
0
Douger: Wiedziałem, że o to zapytasz :P Nowotestamentowy.
Osobiście cenię sobie decyzję Benedykta XVI o tyle, że pamiętam ostatnie dni Jana Pawła II i chociaż mówi się, że cierpienie uszlachetnia, to jednak nie do końca w to wierzę i wolę, żeby na czele Kościoła stał ktoś, kto ma to siłę.
Swoją drogą w dniu, gdy Benedykt XVI ogłosił swoją decyzję w Bazylikę Świętego Piotra uderzył piorun. Przypadek? Znak? Jeśli znak to - zgadzam się/ nie zgadzam się? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1177 dnia: Lutego 26, 2013, 11:36:09 am »
0
a czy na tym nie opiera się nasza religia? na wierze w to co jest opisane w Nowym i Starym Testamencie?

Na życiu tym, czyli na życiu Słowem Bożym. Szatan też wierzy w to, co jest napisane w Starym i Nowym Testamencie, ale tym nie żyje.

Ale jak się nie mylę (Knife - proszę o weryfikację :) ) to Adam i Ewa to pewne symbole człowieczeństwa.

A to ja nie jestem odpowiednią osobą do weryfikacji, ale z tego co wiem, to się zgadza, symbolizują odwrócenie się człowieka od Boga.

Grzon +1 :)
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1178 dnia: Lutego 26, 2013, 11:43:47 am »
0
ach zapomniałam, że na tym forum trzeba patrzeć na każde słowo bo ktoś się zawsze przyczepi do szczegółu i zaczyna się afera

Benedykt zrezygnował z powodów zdrowotnych i braku sił, jako że lubię analizować i gdybać co może przynieść przyszłość, więc równie dobrze mógł mieć dość kościoła i jego problemów, mógł się znudzić, mógł się zirytować i tak dalej... skąd wiemy, że jego następcy właśnie tak nie będą postępować? Benedykt podał jako powód kłopoty ze zdrowiem... ok. przyjdzie ktoś nowy i po roku stwierdzi że coś mu się nie podoba i idąc za przykładem Benedykta powie coś podobnego
poza tym tak naprawdę nie poznamy prawdziwych i kompletnych powodów abdykacji, może na to składało się coś więcej niż tylko zdrowie i ciężkie czasy?
nie jest istotne czemu zrezygnował, mnie chodzi o sam fakt rezygnacji

wolę, żeby na czele Kościoła stał ktoś, kto ma to siłę.


no to może niech zmienią zasady i wybierają młodszych a nie tych którzy są na granicy dopuszczalnego wieku? raz że będą mieć więcej siły, dwa że z pewnością można założyć że będzie papieżem na dłużej

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1179 dnia: Lutego 26, 2013, 11:43:55 am »
0
Aaaa to jeszcze tak w temacie abdykacji Benedykta XVI ostatnio słyszałem całkiem poważną teorię pewnego dorosłego człowieka, że papież abdykuje, bo jest zamieszany w aferę pedofilską. I gość był poważny, chociaż prawie parsknąłem śmiechem.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1180 dnia: Lutego 26, 2013, 11:46:48 am »
0
Duffowa: Zgadza się, że wiek mógł być tylko zasłoną dymną ;), ale nawet jeśli to przecież nikt nie jest w stanie zmusić go do tego, żeby wciąż był papieżem, czyż nie?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1181 dnia: Lutego 26, 2013, 11:53:50 am »
0
no oczywiście że nie
jednak jego dość... dziwne postanowienie może być w przyszłości normalnością i będziemy mieć ciągłe abdykacje albo inne rzeczy w przyszłych "kadencjach" i do czego to ma prowadzić?
będą kolejne odstępstwa, kolejne kombinacje, kolejne rewolucje z czego każda kolejna raczej będzie coraz bardziej hmmmm katastrofalna dla wiary i katolików (ach moje czarnowidztwo)

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1182 dnia: Lutego 26, 2013, 11:56:12 am »
0
Knife, czemuż to parsknąłeś śmiechem? Jak dla mnie to nic specjalnego. Jeśli chodzi o chłopców z hitlerjugend, to większość ma pewnie tak samo narypane w głowie :)

Co do abdykacji, niech jeszcze Józek zrezygnuje z kapłaństwa i się ożeni, też się nie zdziwię :P


Offline emily_rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +122
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1183 dnia: Lutego 26, 2013, 11:58:53 am »
0
To nie pierwsza abdykacja papieża w historii Kościoła. Tamte nie wywołały fali abdykacji, ta też nie musi :)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1184 dnia: Lutego 26, 2013, 11:59:58 am »
+3
Knife, czemuż to parsknąłeś śmiechem? Jak dla mnie to nic specjalnego. Jeśli chodzi o chłopców z hitlerjugend, to większość ma pewnie tak samo narypane w głowie :)


Wtedy nie parsknąłem śmiechem, ale teraz już się nie powstrzymałem! :D
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.