Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marecki

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopuszczasz myśl że niebo może zbrzydnąć?
  • Respect: +124
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1110 dnia: Lutego 11, 2013, 10:59:30 pm »
0
W spawie pedofilii podałem ci jeden z ważniejszy artykułów i ważne nazwisko związane z tą sprawą również zaznaczyłem że wystarczy trochę poszukać w Google a dostaniesz tego dziwnie wiele !
Cenzura o której mówisz nie ma w ogóle związku ze sprawą jakoś dziwnym trafem tu http://cia.media.pl/wyniki_konkursu_najgorszy_pracodawca_2011_r co roku trwa "konkurs" na najgorszego pracodawce i jakoś nikt tego nie cenzuruję! A mówimy tu o cenzorowaniu wewnątrz organizacyjnym a nie łamaniu prawa! i podałem przykład osoby związanej z kościołem która się nie zgadzała ze zdaniem kościoła w Polsce i została za to ukarana!
Tak! tak sugeruję że tak masz traktować kościół pismo święte jest podstawowym pismem tej wiary więc jeśli kościół oficjalnie uważa że jest to słowo boże wiec nie widzę dlaczego nie mam tego traktować jako poważne wyznanie w boga który jest samolubny, narcystyczny, który morduje ludzi za to że dał im wolną wolę, i skazuję na śmierć swojego jedynego syna i wymaga tego od innych jak ofiarowanie Abrahama !
Mówisz o cenniku tylko zauważ że wiele ubogich ludzi szuka oparcia w kościele który wyznaje kult mamony! Jak to fajnie przytoczył George Carlin bóg jest wszechmogący ale wiecznie potrzebuje kasy! Nie ukrywajmy Watykan i kościół nie jest biedy a jest organizacją społeczną która wspiera wszystkich!
Dla mnie według biblii kościół ma być głosem boga na ziemi i ma prowadzić ludność do zbawienia i jeśli uważasz spotkanie z dyktatorami za wybieg polityczny to niczym się nie różni od innych państw która liczą na jakiś zysk/interes w tym! Kościół nie dość że spotykał się z dyktatorami  którzy byli winni za śmierć wielu ludzi ;to jeszcze był reprezentowany przez ludzi którzy z nim sympatyzowali (oczywiście nie wszyscy jak np przykład Angelellego) ale nie zrobił nic w kierunku żeby wspomagać ludzi walczących o prawa ludzi ! Zwykły wybieg polityczny który ukazuje Watykan jako zwykłe państwo które dbało o swoje interesy

Dziwne że nie wspominasz nic o defraudacji i praniu pieniędzy mafii i ukrywaniu majątku kościoła .
Według mnie to są oni nastawieni na zysk i pozycję w świecie!
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 11:02:18 pm wysłana przez Marecki »
Randezvous with Destiny

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1111 dnia: Lutego 11, 2013, 11:31:11 pm »
0
W spawie pedofilii podałem ci jeden z ważniejszy artykułów i ważne nazwisko związane z tą sprawą również zaznaczyłem że wystarczy trochę poszukać w Google a dostaniesz tego dziwnie wiele !

Wyraźnie prosiłem o dane. Artykuły w mediach, nierzadko nieobiektywnych to żadne dane i ja nie mam zamiaru brać ich na poważnie. Również dlatego, że złapanie "zwykłego" pedofila nie skutkuje zwykle nawet krótką notką, a złapanie księdza pedofila - zmasowaną nagonką w większosci mediów.

Cenzura o której mówisz nie ma w ogóle związku ze sprawą jakoś dziwnym trafem tu http://cia.media.pl/wyniki_konkursu_najgorszy_pracodawca_2011_r co roku trwa "konkurs" na najgorszego pracodawce i jakoś nikt tego nie cenzuruję! A mówimy tu o cenzorowaniu wewnątrz organizacyjnym a nie łamaniu prawa! i podałem przykład osoby związanej z kościołem która się nie zgadzała ze zdaniem kościoła w Polsce i została za to ukarana!

No i co z tym konkursem? Mamy teraz dyskutować, jak sie ma on do rzeczywistości? W większości koncernów panują wyraźne zasady, pisane i niepisane, co do tego, co można, a czego nie można mówić. Z Twojego punktu widzenia Boniecki to ofiara cenzury, a z mojego to człowiek, który publicznie skrytykował politykę swojej firmy. W większości przedsiębiorstw za cos takiego się wylatuje i linki do jakichś głupich konkursów tego nie zmienią.

Tak! tak sugeruję że tak masz traktować kościół pismo święte jest podstawowym pismem tej wiary więc jeśli kościół oficjalnie uważa że jest to słowo boże wiec nie widzę dlaczego nie mam tego traktować jako poważne wyznanie w boga który jest samolubny, narcystyczny, który morduje ludzi za to że dał im wolną wolę, i skazuję na śmierć swojego jedynego syna i wymaga tego od innych jak ofiarowanie Abrahama !

Tylko, że o to to pytaj księży. Było jasno powiedziane, że rozmawiamy o Kościele jako o instytucji. Ja jestem zdania, że ST to interesująca fikcja literacka, w większosci zbudowana na alegoriach i nie ma to nic wspólnego z tematem.

Mówisz o cenniku tylko zauważ że wiele ubogich ludzi szuka oparcia w kościele który wyznaje kult mamony! Jak to fajnie przytoczył George Carlin bóg jest wszechmogący ale wiecznie potrzebuje kasy! Nie ukrywajmy Watykan i kościół nie jest biedy a jest organizacją społeczną która wspiera wszystkich!

Powtórzę po raz nie wiem, który. Kościół to firma, instytucja, nie utrzyma się z wiary, a pogrzeb, chrzest czy ślub to usługi, za które należy się zapłata.

Dla mnie według biblii kościół ma być głosem boga na ziemi i ma prowadzić ludność do zbawienia i jeśli uważasz spotkanie z dyktatorami za wybieg polityczny to niczym się nie różni od innych państw która liczą na jakiś zysk/interes w tym! Kościół nie dość że spotykał się z dyktatorami  którzy byli winni za śmierć wielu ludzi ;to jeszcze był reprezentowany przez ludzi którzy z nim sympatyzowali (oczywiście nie wszyscy jak np przykład Angelellego)  ale nie zrobił nic w kierunku żeby wspomagać ludzi walczących o prawa ludzi ! Zwykły wybieg polityczny który ukazuje Watykan jako zwykłe państwo które dbało o swoje interesy

Przykro mi, że budzę Cię z Twojego pięknego snu, ale Kosciół to jest zwykła firma, a Watykan to jest zwykłe państwo. I jak każde państwo musi dbać o swoją sytuację polityczną, zawierać traktaty, udzielać poparcia politykom. I tak było od zawsze, poczytaj trochę książek historycznych. Podobnie, wielu uważa, że konklawe to tajne głosowanie, jak na prezydenta. Lipa, kardynałowie się między sobą umawiają, przekonują, negocjują, a dawniej nawet kupowali sobie poparcie. Zwyczajna polityka.

Dziwne że nie wspominasz nic o defraudacji i praniu pieniędzy mafii i ukrywaniu majątku kościoła.
Co do mafii dałeś dwa nazwiska. Jeden poniósł karę, a zdefraudowana kasę zwrócono, a drugiego zabili wspólpracownicy. Czyli gdzie tu wina Kościoła jako instytucji? Na dodatek kolejne uogólnienie, jak z pedofilami, bo wg Ciebie "Roberto Calvi 30 lat temu prał pieniądze mafii" = "Kościół pierze pieniadze mafii/Kościół zezwala na pranie pieniędzy mafii". I oczywiście pomijając już fakt, ile podobnych afer wynikło w związku ze "zwykłymi" politykami i biznesmenami.

Geoff Fuckin' Tate!


Offline Marecki

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopuszczasz myśl że niebo może zbrzydnąć?
  • Respect: +124
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1112 dnia: Lutego 11, 2013, 11:57:44 pm »
0
Acha rozumiem że Watykan  ma racje nie przyznając się do pedofili którą karze tuszować ale sądy, ofiary i  świadkowie nie mają racji! Powtarzam poraz trzeci wystraczy tylko trochę zaparcia i poczytać o tym! Dziwi mnie że wogóle nie słyszałeś o takim dokumencie jak Crimen Sollicitationis

No tak więc wychodzi  na to że jeśli coś cenzurują to chcą coś ukryć bądź jest to dla nich niewygodne !

Pamiętaj że kościół nawet jako państwo jest ścisle powiązany z pismem świętym na tym polega jego idea!

Acha to jeśli to zwykła firma to robi ludzi w balona i jest nastawiona na wyzysk wiec w taki razie jej idee nie są nawet warte grosza!

No tak podaje dwa nazwiska i to za mało ! Dla mnie jeśli podaję nawet podejrzenia pod adresem kościoła który ma się kierować przykazaniami to już z miejsca traci wiarygodnośc jako instytucja, a dla Ciebie dwa nazwiska to dalej mało!


« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2013, 12:30:26 pm wysłana przez Marecki »
Randezvous with Destiny

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1113 dnia: Lutego 12, 2013, 01:17:52 am »
+1
A ja mam trochę głupie pytanie...
Czy jeżeli np Wojtyła "przyjął imię" Jan Paweł II, to znaczy, że zmienił swoje imię, czy w dokumentach wciąż miał Karol Wojtyła, a JPII jest traktowane jako "pseudonim"? ;) I jeżeli to pierwsze, to czy BXVI po swojej abdykacji wciąż będzie się nazywał Benedykt XVI czy wraca do swojego starego imienia? Może głupie pytanie, ale to mnie nurtuje :D
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1114 dnia: Lutego 12, 2013, 09:32:32 am »
0
Nie wiem jak to działa w papierach, ale jeśli chodzi o nazewnictwo to zapewne dalej będzie papieżem BXVI. Tak samo działa to w przypadku prezydentów (np. prezydent Lech Wałęsa) czy premierów.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1115 dnia: Lutego 12, 2013, 04:27:38 pm »
0
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1116 dnia: Lutego 12, 2013, 07:27:26 pm »
0
Kiedy ja naprawdę już bardziej łopatologicznie nie potrafię...

Acha rozumiem że Watykan  ma racje nie przyznając się do pedofili którą karze tuszować ale sądy, ofiary i  świadkowie nie mają racji! Powtarzam poraz trzeci wystraczy tylko trochę zaparcia i poczytać o tym! Dziwi mnie że wogóle nie słyszałeś o takim dokumencie jak Crimen Sollicitationis

Powtarzam po raz setny - nie mam zamiaru usprawiedliwiać pedofilii czy tuszowania pedofilii. Napisałeś "wszechobecna pedofilia", tak, jakby Kościół Katolicki był jakimś siedliskiem pedofilii i innych zboczeń, a co drugi ksiądz gwałcił dzieci. A wszyscy dobrze wiemy, ze to nieprawda. Miały miejsce sporadyczne przypadki, ohydne przestępstwa, na które nie ma usprawiedliwienia, ale, które całkowicie, co widać na twoim przykładzie, zakłamują wizerunek Kościoła. I nie odsyłaj mnie do google'a, bo jeśli nie rozumiesz, dlaczego hasło "ksiądz pedofil" daje więcej wyników, niz "mechanik - pedofil", to naprawdę nie mamy, o czym rozmawiać. Przedstaw jakiekolwiek dane, które wiarygodnie pokazują, ze w strukturach kościelnych jest więcej pedofilów, niż wśród innych grup, a jak nie masz takich danych, to nie ośmieszaj się sloganami, typu  "wszechobecna pedofilia".

No tak więc wychodzi  na to że jeśli coś cenzurują to chcą coś ukryć bądź jest to dla nich niewygodne !

 :facepalm: Oczywiście, ze jest niewygodne. No i co z tego? Zrozum wreszcie, ze Kościół nie funkcjonuje inaczej, niz zwyczajna korporacja. To firma, instytucja, z konkretnym systemem zależności, statutem i strukturą organizacyjna. Dlaczego wiec się tak upierasz przy tym, zeby panowały w nim jakieś wyjątkowe zasady? Religia od paru ostatnich lat jest pod stałym ostrzałem. Gwiazdy Hollywood raz po raz deklarują swój "ateizm" (piszę w cudzysłowie, bo w większości to wynik żałosnej mody, a nie przemyśleń), w Internecie jest coraz więcej takich jak Ty, z ich populistycznymi hasłami i takich jak ja, którzy starają się sensownie dyskutować o tym, co jest nie do zaakceptowania. w Kościołach i na tacach coraz mniej. Krótko mówiąc, wszystko się rozsypuje od zewnątrz, a Ty chcesz, żeby KK nie reagował, gdy wszystko się sypie także od wewnątrz? Działanie takie, jak w sprawie ks. Bonieckiego jest całkowicie zrozumiałe z punktu widzenia, traktującego kościół jako organizację i tak samo zrozumiałe z perspektywy katolika. Reszta to populizm, dlatego ten przykład jest dla mnie bezwartościowy.

Pamiętaj że kościół nawet jako państwo jest ścisle powiązany z pismem świętym na tym polega jego idea!

http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/konst/watykan-01.html - Ustawa Zasadnicza Watykanu. Ani słowa o Jezusie, Bogu czy Biblii. Za Watykanem jako państwem nie stoi żadna idea. To jest Państwo Kościelne, obejmują je te same normy i zasady, co inne państwa. Np. traktaty i sojusze.

Acha to jeśli to zwykła firma to robi ludzi w balona i jest nastawiona na wyzysk wiec w taki razie jej idee nie są nawet warte grosza!

Jeśli dla Ciebie instytucja, która oczekuje zapłaty za swoje usługi jest "nastawiona na wyzysk i robi ludzi w balona", to znaczy, ze nie istnieje instytucja tego nie czyniąca. Rozczaruję Cię, ale nawet opieki zdrowotnej nie masz za darmo - odprowadzasz na ubezpieczenie składki, bez tego płacisz za pomoc w szpitalu.


No tak podaje dwa nazwiska i to za mało ! Dla mnie jeśli podaję nawet podejrzenia pod adresem kościoła który ma się kierować przykazaniami to już z miejsca traci wiarygodnośc jako instytucja, a dla Ciebie dwa nazwiska to dalej mało!

Wydaje mi się, że jesteś dorosły i juz dawno powinieneś mieć za sobą wniosek, że świat nie jest idealny. Fajnie by było, żeby każdy ksiądz był święty? Fajnie. Czy tak kiedykolwiek będzie? Nie. Posłowie są reprezentantami narodu, maja być bez skazy, a większość, to skorumpowani wyzyskiwacze i złodzieje. Tylko, że w Sejmie takie numery są na porządku dziennym, a w Kościele pojedyncze przypadki to zwykle wielkie skandale. Ja juz dawno przestałem wierzyć w fakt, ze ksieża są "kimś więcej", że nie chcą być bogaci, że nie "grzeszą", tak jak my.  Tak samo, jak przestałem wierzyć, że Wanda Nowicka, chce czegos więcej, niż pozostać przy korycie.

I na koniec, jeśli chcesz dalej ciągnąc tą polemikę - ogranicz wykrzykniki, za to skorzystaj z dobrodziejstw przecinków, bo wujowo się to czyta.

« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2013, 07:31:58 pm wysłana przez CC »
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1117 dnia: Lutego 12, 2013, 08:02:38 pm »
+1
Cytuj
Acha to jeśli to zwykła firma to robi ludzi w balona i jest nastawiona na wyzysk wiec w taki razie jej idee nie są nawet warte grosza!

Osobiście uważam, że za tym stwierdzeniem stoi fakt, że trafiłeś na takich, a nie innych księży i masz takie a nie inne doświadczenia (dopominanie się o dopłatę za pogrzeb czy sprawdzanie zawartości koperty), ale to w żaden sposób nie powinno prowadzić do wniosku, że wszyscy tacy są.
A na temat reszty się nie będę wypowiadać, bo mi się nie chcę wcinać w polemikę i dyskusję z kimkolwiek :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Marecki

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopuszczasz myśl że niebo może zbrzydnąć?
  • Respect: +124
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1118 dnia: Lutego 12, 2013, 08:45:52 pm »
0
Jedyną rzeczą jaką poruszasz w tej dyskusji jest kwestia polityczna. Super tylko że Watykan sam głosi idee do których się nie stosuje. Trudno nie wiązać państwa katolickiego z wiarą skoro ma być to ich celem. Piotr apostoł był pierwszym papieżem i miał być głosem boga na ziemi. Kościół który wymaga życia według zasad przykazań sam nie robi w tym celu nic aby byli wiarygodni. Jest to jeden z powodów dla których coraz gorzej im się wiedzie.
Kościół teraz zastanawia się jak przyciągnąć do kościoła wierny i młodzież. Jak instytucja która chroni przestępców i tuszuje sprawy pedofilii ma być wiarygodnym przewodnikiem na życiu młodzieży. Sami ukręcili na siebie bicz, żyjąc ciągle w celibacie i czystości. Księża którzy mają kształtować dzieci, ukazując im drogę dobrego życia, dopuszczają się takich czynów przy ogólnej aprobacie i zgodzie Watykanu, bo inaczej nie można nazwać gdy są oni później chronieni, przenoszeni do innych placówek gdzie proceder trwa w najlepsze. Nic dziwnego że te sprawy są tak głośne i rozdmuchiwane skoro cały kościół żyje w zgodzie w tym stanie, chroni swoich pracowników, oraz grożą wydaleniem z kościoła osobom które złamią śluby milczenia!

Pokazujesz mi tutaj konstytucję i mówisz że to państwo, tylko że te państwo jest ściśle związane z wiarą, pismem świętym i ideą związaną z chrześcijaństwem. Piotr został papieżem który miał być filarem wiary,  głosem boga i założył te państwo, a to wszystko  wyboru boga więc nie mów że nie ma związku te państwo z pś, wiarą i nie stoją za nim żadne idee chrześcijańskie.

Poczytaj choćby ewangelie Łukasz który pisze o bogactwie. Nie powiesz mi że kościół jest biedny i nie stać ich na podstawowe obrzędy, czy też modlitwy w intencji bez pobierania za to kasy. Dziwnym trafem majątek kościoła nie jest jawny, a gdy ktoś próbuje się czegoś dowiedzieć, nie dowie się niczego ponieważ skrzętnie to ukrywają, nawet w Polsce nie wiadomo jak wiele im się dostało po rozpadzie komunizmu. Każda korporacja na świecie musi mieć jawne finanse, żeby rozliczać się z podatków, ale jakoś nie kościół który nie dość że posiada ogromne ulgi to jeszcze ma zatajony majątek. Dlaczego w Polsce był taki wielki krzyk środowiska kościelnego, gdy rząd chciał dowiedzieć się jak bogaty jest kościół? I tak to prawda że odprowadzamy podatki ale odprowadzamy je do państwa a nie na służbę zdrowia, dopiero rząd ustala kwoty należne na służbę zdrowia, a w konstytucji masz zapis że każdy ma dostęp do bezpłatnej opieki lekarskiej, więc też nie mów mi że jak idziesz z grypą czy złamaną nogą to jeszcze do tego dopłacasz,

Owszem świat nigdy nie był idealny, tylko jeśli chce się pracować w służbie publicznej to raczej celem tej pracy pomoc zwykłym ludziom. Pamiętaj również że polityków wybiera społeczeństwo, jawnie i na cztery lata, więc zawsze można ich rozliczyć z tego co zrobili, księży jakoś niekoniecznie.
Rozumiem że ksiądz też człowiek i ma swoje słabości ale jakoś to słaby powód do usprawiedliwiania tego co robią z pieniędzmi, jak dokonują oszustw, i zadają się z mafią która jak wiadomo niekoniecznie kieruje się naukami kościoła. Jeśli kościół nawołuje do ciężkiej pracy na rzecz wspólnoty, do wzajemnej pomocy, przeciwstawianiu się zachłanności,a sami księża robią wszystko żeby zarobić jeszcze więcej nawet jeśli jest to niezgodne z prawem, to nie są dla mnie wiarygodni. Tym bardziej że zwierzchnikiem IOR'u jest sam papież. Podałem ci dwa głośne przykłady ale jest ich zdecydowanie więcej jak choćby fundusze przekazane przez CIA dla Solidarności za czasów PRL a nigdy nie opuściły banku watykańskiego przez który był transfer.
Randezvous with Destiny

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1119 dnia: Lutego 12, 2013, 09:23:36 pm »
+1
Cytuj
Kościół teraz zastanawia się jak przyciągnąć do kościoła wierny i młodzież. Jak instytucja która chroni przestępców i tuszuje sprawy pedofilii ma być wiarygodnym przewodnikiem na życiu młodzieży. Sami ukręcili na siebie bicz, żyjąc ciągle w celibacie i czystości. Księża którzy mają kształtować dzieci, ukazując im drogę dobrego życia, dopuszczają się takich czynów przy ogólnej aprobacie i zgodzie Watykanu, bo inaczej nie można nazwać gdy są oni później chronieni, przenoszeni do innych placówek gdzie proceder trwa w najlepsze. Nic dziwnego że te sprawy są tak głośne i rozdmuchiwane skoro cały kościół żyje w zgodzie w tym stanie, chroni swoich pracowników, oraz grożą wydaleniem z kościoła osobom które złamią śluby milczenia!
Tego nie zanegowałem w ani jednym słowie. Tak samo jak Ty, uważam, ze tuszowanie pedofilii, przenoszenie księzy na gorsze placówki, zamaist normalnych kar, jest jednym z ważniejszych powodów, dla których KK należałoby potępić. Natomiast stwierdzenie, że :Kościół jest siedliskiem pedofilii" to wierutna bzdura i podobnego populizmu nigdy nie poprę.

Cytuj
Pokazujesz mi tutaj konstytucję i mówisz że to państwo, tylko że te państwo jest ściśle związane z wiarą, pismem świętym i ideą związaną z chrześcijaństwem. Piotr został papieżem który miał być filarem wiary,  głosem boga i założył te państwo, a to wszystko  wyboru boga więc nie mów że nie ma związku te państwo z pś, wiarą i nie stoją za nim żadne idee chrześcijańskie.
 
Ja nie twierdzę przecież, ze papież przy wydawaniau oświadczeń czy udzielaniu audincji nie kieruję się wiarą czy ideałami. twierdzę natomiast, ze papież jest także jednym z najważniejszych światowych polityków i względy polityczne są w Watykanie równie ważne, jak religijne.

Cytuj
Poczytaj choćby ewangelie Łukasz który pisze o bogactwie. Nie powiesz mi że kościół jest biedny i nie stać ich na podstawowe obrzędy, czy też modlitwy w intencji bez pobierania za to kasy.
Ale kurczę, dlaczego mieliby nie pobierać tej opłaty? Gatesa zapewne stać na to, by płacić za bułki nie 20 centów, tylko 20 dolarów, nie będzie na tym specjalnie stratny prawda? Ale mimo to kupuje bułki za tyle, ile się za nie należy. Gdyby Mitt Romney wygrał wybory w USA, stać by go było, zeby zrezygnować z pensji prezydenckiej? Oczywiście, bo jego firmy generują daleko większe dochody. I czy to byłoby Twoim zdaniem rozsądne zachowanie? Za usługę należy się zapłata, w tym miejscu kompletnie nie widzę problemu. Najmniejszego.

Cytuj
Dziwnym trafem majątek kościoła nie jest jawny, a gdy ktoś próbuje się czegoś dowiedzieć, nie dowie się niczego ponieważ skrzętnie to ukrywają, nawet w Polsce nie wiadomo jak wiele im się dostało po rozpadzie komunizmu. Każda korporacja na świecie musi mieć jawne finanse, żeby rozliczać się z podatków, ale jakoś nie kościół który nie dość że posiada ogromne ulgi to jeszcze ma zatajony majątek. Dlaczego w Polsce był taki wielki krzyk środowiska kościelnego, gdy rząd chciał dowiedzieć się jak bogaty jest kościół?
Ja bym bardzo chętnie zabrał wiele nieruchomości, które przyniósł mu upadek PRL-u. Dlatego popieram likwidację Funduszu Kościelnego i popieram weryfikowanie działań komisji majatkowej. Satysfakcjonuje Cię taka odpowiedź? Łączysz kilka różnych spraw pod wspólnym hasłem "kult pieniądza", gdzie część to totalne głupoty, jak to "co łaska", a część to poważne sprawy, jak wyżej.

Cytuj
Pamiętaj również że polityków wybiera społeczeństwo, jawnie i na cztery lata, więc zawsze można ich rozliczyć z tego co zrobili, księży jakoś niekoniecznie.

Ksiądz nie ma immunitetu, w przeciwieństwie do posła, nie jest pracownikiem publicznym. Jakbyś złożył na policji doniesienie o poważnym przestępstwie dot. księdza i posła, to myślę, że posłowi by sie upiekło, a na księdza by poszło wszystko. Kręgi wewnatrz kręgów, policja chroni swoich, Rząd swoich, a Kościół czasem swoich. Nic na to nie poradzisz, bo tak funkcjonuje wszystko.

Cytuj
Rozumiem że ksiądz też człowiek i ma swoje słabości ale jakoś to słaby powód do usprawiedliwiania tego co robią z pieniędzmi, jak dokonują oszustw, i zadają się z mafią która jak wiadomo niekoniecznie kieruje się naukami kościoła. Jeśli kościół nawołuje do ciężkiej pracy na rzecz wspólnoty, do wzajemnej pomocy, przeciwstawianiu się zachłanności,a sami księża robią wszystko żeby zarobić jeszcze więcej nawet jeśli jest to niezgodne z prawem, to nie są dla mnie wiarygodni.
Tylko, ze Ty na podstawie kilku przypadków księży, którzy niekoniecznie działali zgodnie z religią i prawem, dokonujesz oceny wszystkich działaczy Kościelnych i całej wspólnoty religijnej. Za to nie krzyczysz tak o lobbystach czy "biznesmenach", gdzie 1 na 10 ma czyste ręce. Wynika to z tego, że Ty uważasz księży za "kogoś wiecej", a ja uważam ich za takich samych ludzi, jak Ty czy ja. Błąd oceny.
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1120 dnia: Lutego 16, 2013, 11:50:58 pm »
+4
Witajcie drogie dzieci, wujek Knife na chwilę wrócił!

Jakie jest Wasze stanowisko wobec abdykacji Benedykta XVI?

Ja wierzę w opiekę Ducha Świętego, że nad tym wszystkim czuwa.

Miłej dyskusji :)


wszechobecna pedofilia

Ogólnie z całej wypowiedzi się uśmiałem, ale tu otworzyłeś mi oczy. Zrozumiałem czemu przez tyle lat krążyłem wokół Kościoła, a teraz, kiedy trzydziestka puka do drzwi coraz bardziej świadomie wchodzę do jego wspólnoty - wtedy byłem za młody i bałem się, że padnę ofiarą księży-pedofil! ;)

A tak zupełnie poważnie, to póki nie zrozumiesz wszechobecnej walki dobra ze złem, nie zrozumiesz Kościoła. W Kościele niewiele jest osób świętych (choć dzięki Bogu są i oby było ich coraz więcej). W Kościele który ja znam jest dużo ludzi, którzy walczą z grzechem, ze słabościami, z codziennością, ale także ci ludzie są pełni nadziei, wiary, wytrwałości w podnoszeniu się z upadków. Po ludzku często jesteśmy dla siebie trudni, ale dziękuję. że Bóg stawia ich na mojej drodze. Walka duchowa toczy się wszędzie, zawsze i chociaż tego nie widzimy, to jest na wysokich obrotach. Pamiętaj, że Judasz przez 3 lata był blisko Pana Jezusa, a mimo wszystko zdradził. Lucyfer oglądał Boga twarzą w twarz, a jednak w swej pysze się od niego odwrócił i wybrał śmierdzące piekło. Samo bycie, "wegetowanie" w Kościele nie wystarczy. Pozdro i poszukaj tego, co w Kościele piękne, bo jest tego dużo.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1121 dnia: Lutego 17, 2013, 11:46:38 am »
0
Knife, wróć na dłużej :)

Offline BittersweetRaspberry

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Kobieta
  • Im elated....medicated....
  • Respect: +601
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1122 dnia: Lutego 17, 2013, 06:55:42 pm »
+1
Ja jestem wierząca,jak cała moja rodzina,ale bardzo poważnie wątpie i na wiele pytań nie znam odpowiedzi,nikt ( rozmawiałam z księdzem i moją siostrą uczącą mnie religii) nie potrafi mi wyjaśnić i zbywa mnie "Bóg jest miłością" i  "Nieprzeniknione są zamiary boskie' itd.Od dłuższego czasu nie chodzę na msze,moja babcia jest tragicznie ortodoksyjną katoliczką,tępi to,czego ja słucham (Michaela Jacksona,bo na razie o Nim tylko wie,o Gunsach nie odważyłam się jej powiedzieć),a dodatkowo słucha o.Rydzyka (właśnie TEGO Rydzyka),kiedy u niej jestem,to się zmuszam i idę....Ale kończę truć i wklejam to http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201106/1308293703_by_InnerVision07_600.jpg  :lol: jeśli to prawda to ja ( moi ukochani Gunsi) i Axl {Led Zeppelin} jesteśmy przeklęci :_: ...Ale razem zawsze razniej....  :)
EDIT z dnia 1.08.2013:Jestem ateistką,ponieważ nie potrafię żyć w zakłamaniu
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2013, 07:32:02 pm wysłana przez BittersweetRaspberry »

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1123 dnia: Lutego 17, 2013, 07:00:52 pm »
0
jeeeeeee pójdę do piekła! zawsze o tym marzyłam xd

wypadałoby coś powiedzieć o swoich poglądach na religię? Kiedyś byłam wierząca eee... i w Boga i w instytucję kościelną, ale to było daaawno temu... obecnie jakoś nie przywiązuję wagi do coraz to nowych wymysłów naszych księży, biskupów itp bo to kompletne bzdury! :D

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1124 dnia: Lutego 17, 2013, 08:26:41 pm »
+1
Muszę powiedzieć, że z przykrością obserwuję to, co się dzieje często wśród katolików. Obserwuję to na podstawie mojej rodziny i załamuję ręce. Moja babcia, którą bardzo kocham i która jest wierząca i gorliwie praktykująca, mój wujek, który rok w rok chodzi na pielgrzymki i biega do kościoła jak tylko może - załamują mnie. Zresztą są oni potwierdzeniem tego, co można ostatnimi czasy zauważyć w telewizji. Nie ma miłości do drugiego człowieka, który jest inny, nie ma nawet szacunku. Patrzę, słucham i załamuję ręce. "Praktykujący" katolik, bo chodzi do kościoła? A gdzie praktyka miłości? Gdzie praktyka poszanowania życia ludzkiego, które dał Bóg, nawet, jeśli ten człowiek w opinii danej osoby błądzi? Nie ma, coraz częściej nie ma. Dziękuję rodzicom, że zostałam wychowana tak, żeby szanować drugiego człowieka, bo teraz byłabym naprawdę biednym człowiekiem.