Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Buckethead

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1095 dnia: Lutego 11, 2013, 07:45:08 pm »
0
Jego abdykacja jest mi kompletnie obojętna. Nie ważne kto będzie stał na czele, bo i tak jest tylko pionkiem w tej mafijnej organizacji.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1096 dnia: Lutego 11, 2013, 07:48:25 pm »
+1
Jeśli nie czuł się na siłach miał do tego pełne prawo. Jak każdy.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Marecki

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopuszczasz myśl że niebo może zbrzydnąć?
  • Respect: +124
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1097 dnia: Lutego 11, 2013, 07:54:53 pm »
0
Cóż mam cichą nadzieję że ruszyło go w końcu sumienie, ale w to trudno uwierzyć patrząc jak się wzbogaca na naiwności i potrzebach duchowych ludzi!
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 07:59:48 pm wysłana przez Marecki »
Randezvous with Destiny

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1098 dnia: Lutego 11, 2013, 08:04:34 pm »
+1
Byłem zaskoczony tą informacją, ale jeżeli tak zadecydował to wypada to uszanować, na pewno był to przemyślana decyzja

Offline Wwzjr.

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +49
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1099 dnia: Lutego 11, 2013, 08:17:16 pm »
0
Jego abdykacja jest mi kompletnie obojętna. Nie ważne kto będzie stał na czele, bo i tak jest tylko pionkiem w tej mafijnej organizacji.
Ciekawe poglądy... czemu akurat "mafijnej"?

Offline Marecki

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopuszczasz myśl że niebo może zbrzydnąć?
  • Respect: +124
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1100 dnia: Lutego 11, 2013, 08:38:36 pm »
0
Defraudacja i pranie pieniędzy skorumpowanych polityków i mafii przez Watykański bank IOR (arcybiskup Marcinkus którego włoska prokuratura chciała aresztować a Watykan się nie zgodził) , manipulowanie prawdą, krucjaty, ukrywanie ludzi ściganych przez prawo, ukrywanie przestępstw, "potępiania innowierców, wyłudzanie pieniędzy. Kościół nie ma już nic wspólnego z wiarą, chyba że z kultem mamony. Każda msza, pogrzeb, wesele ma swój cennik, chodzą po domach i ściągają kasę z ludzi ! Dyskryminują i nawołują do dyskryminacji osoby które mają inne poglądy i je głośno wyrażają wszechobecna pedofilia  i zakłamanie księży. Majątek kościelny nie jest jawny są pozwalniani z podatków ( nie wszystkich ale mają ogromne ulgi) i do tego jeszcze ciągną kasę z państwa ( choćby utrzymywanie seminariów, pensje dla księży którzy uczą religii w szkołach) cenzurowanie niewygodnych osób związanych z kościołem, dyskryminacja kobiet i bratanie się z reżimami. Temat długi i szeroki jak rzeka!
 
Randezvous with Destiny

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1101 dnia: Lutego 11, 2013, 08:56:29 pm »
+3
Dobra, wypowiem się jako nie-katolik:

"potępiania innowierców" - jeśli traktować "tylko wiara w Jezusa przynosi zbawienie" jako "potepianie innowierców", to każda religia potępia innowierców. Jak masz na myśli coś innego, to dawaj cytat, a nie pir*olisz jak potłuczony.

"Każda msza, pogrzeb, wesele ma swój cennik" - Kościół to instytucja, jak każda inna, musi się z czegoś utrzymywać. Jak nie chcesz płacić za wstęp do Kościoła, to płać chociaż za ten cholerny pogrzeb, gdzie indziej masz coś za darmo?

"wszechobecna pedofilia" - wszechobecna... a wszyscy Polacy to złodzieje + Niemcy to naziści... :facepalm: Dawaj dane z wiarygodnego źródła, bo inaczej jesteś śmieszny.

"chodzą po domach i ściągają kasę z ludzi" - z tym bym się od biedy zgodził, ale nikt nikomu nie każe wpuszczać księdza (naprawdę, za to nie ma ekskomuniki), a tym bardziej dawać mu kasę.

"cenzurowanie niewygodnych osób związanych z kościołem" - jaką moc cenzorską ma Kościół, poza stwierdzeniem, że dana publikacja to stek bzdur, co też może uczynić absolutnie każdy?

"bratanie się z reżimami" - a konkretnie z jakim reżimem?

"krucjaty" - kur*a, krucjata mnie ominęła? To musiałem ostro zachlać, ze taka wycieczkę przegapiłem.

"ukrywanie ludzi ściganych przez prawo" - azylu ze względów politycznych moze udzielić każde państwo, nie tylko Watykan.

Wszystko to napisałem jako osoba antyklerykalna, ale kurna, jak chcesz coś krytykować, to rób to z sensem, a nie jak "gimbus-ateista".

Co do głównego tematu - odważna decyzja. I według mnie powinna być standardem. Głowa tak poważnej firmy, jaka jest Kościół Katolicki powinna być osobą w pełni sił umysłowych i fizycznych. Kościół już dawno nie zajmuje sie tylko "nawracaniem".
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 08:58:03 pm wysłana przez CC »
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1102 dnia: Lutego 11, 2013, 09:09:48 pm »
+1
chodzą po domach i ściągają kasę z ludzi !
 
ale o ile mi wiadomo jak ktoś nie chce nie musi dawać kasy, przymusu nie ma jeżeli ktoś dają tą kasę to robi to z własnej nie przymuszonej woli, tak więc nie rozumiem co Ci do tego...

Dyskryminują i nawołują do dyskryminacji osoby które mają inne poglądy i je głośno wyrażają
 
Kogo i w jaki sposób dyskryminują???

wszechobecna pedofilia  
 
Nie w tym jest problem pedofilii, że aktów pedofilskich dokonuje ktoś kto jest księdzem tylko w tym jak chronić niewinne dzieci przed pedofilami, bez względu na to czy pedofil jest księdzem czy nie, a prawda jest taka, że pedofile nie są tylko wśród księży, ale akurat media bardzo często nagłaśniają to gdy tych aktów dokonuje osoba duchowna, gdyby ta osoba była stanu świeckiego to pewnie by to nie było tak nagłaśnianie - bo te mediom (głównie GW) wcale nie chodzi o te dzieci, które padły ofiarom pedofilii  tylko o walkę z kościołem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 09:12:28 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Duffinka

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1153
  • Płeć: Kobieta
  • I'm just a dreamer - I dream my life away
  • Respect: +477
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1103 dnia: Lutego 11, 2013, 09:30:11 pm »
0
Co do ogólnej dyskusji powyżej: sądzę, że nie powinno się uogólniać. Rozpatruję to na przykładzie swojej własnej małej  parafii. Teraz mamy naprawdę spoko księdza, któremu nie zależy na kasie etc. Ale o poprzednim spokojnie mogłabym nowy wątek otworzyć, ale nie warto by było...Wszystko zależy na jakiego trafimy i jak przez to nastawimy się do całej reszty. Każdy ma swoje subiektywne odczucia do tych spraw.
A co do decyzji Papieża - to w sumie gratulować odwagi, bo trzeba ją mieć żeby zrezygnować z takiej funkcji (nie wiem jak to fachowo nazwać).
"Byli jak gang upadłych aniołów, którzy zstąpili na Ziemię by wskrzesić rock'n'rolla"
"Muzyka jest jedyną zmysłową przy­jem­nością poz­ba­wioną zna­mion grzechu. "

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1104 dnia: Lutego 11, 2013, 09:35:03 pm »
0
Jakie jest Wasze stanowisko wobec abdykacji Benedykta XVI?
Nie spodobała mi się ta decyzja... bo zamiast posłuchać "fachowców" na temat puli, którą nam Unia oddaje, albo chociaż posłuchać opinii dlaczego tak, albo dlaczego nie odwoływać rządu, to od rana czytam o odejściu głowy innego państwa. Jeden artykuł by wystarczył, a że równocześnie jest on głową konkretnego wyznania, to te wszystkie opinie o jego odejściu powinny być w mediach katolickich, a nie we wszystkich...
Co do samego Kościoła - już nie raz wyrażałem zdanie, że jestem przeciwko tej instytucji.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Marecki

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopuszczasz myśl że niebo może zbrzydnąć?
  • Respect: +124
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1105 dnia: Lutego 11, 2013, 09:37:32 pm »
0
Może bratanie z reżimami to źle ująłem ale np JP II spotykał się z ludźmi takimi jak Pinochetem, Marcosem oskarżonym o korupcję mordowanie i nepotyzm, Był w Paragwaju z wizytą u generała Stroessnera który chronił wielu nazistów w tym doktora Mengele, odwiedzał Ortegę i Castro i wiele razy Jaruzelskiego. Nigdy nie spotykał się z organizacjami broniących praw człowieka w krajach ich reżimu a był reprezentowany przez ludzi takich jak kardynał Estevez sympatyk reżimu Pinocheta! Spotykał się z takż z przedstawicielami junty wojskowej w Argentynie którzy roztrzaskali Głowę biskupa Angelellego który zadawał władzy niewygodne pytania

Tuszowanie pedofilii? Wystarczy to wpisać w Google a masz niezliczoną ilość artykułów, jak również poczytać np o ojcu Degollado proszę - http://manager.money.pl/strategie/grupy/pl-soc-polityka/nakaz-milczenia-prymas-irlandii-przeprasza-za-tuszowanie-pedofilii-w-kosciele--129043.html

Roberto Calviego zarządzal mafijnymi depozytami w IOR

Każda inna religia potępia innowierców dobrze może i się z tym zgodzę ale żadne wyznanie nie robiło tego tak brutalnie, jak poczytasz o islamie to dowiesz się że jest to religia pokoju która została rozdmuchana przez media która teraz rządzą fundamentaliści którzy tak naprawdę wyrywają z kontekstu cytaty! Poczytaj stary testament w biblii to zobaczysz jaki bóg chrześcijan jest miłosierny!

Sprawa cennika! Przypadek na mnie. Wywodzę się z małej mieściny gdzie każdy się zna. Odbył się tam pochówek moich dziadków i rodzice dali tzw. co łaska 2 dni później dostają telefon od kościelnego że rodziny w naszym miasteczku dają więcej wiec trzeba będzie dopłacić. Szczyt chamstwa, i bezczelności! Instytucja która chlubi się tym ze jest dla społeczeństwa

Przykład kolęda! Pierwsze co robi ksiądz po dostaniu koperty sprawdza ile jest w niej. Sprawdzone w małej mieścinie jak i teraz w Chorzowie ! Najbardziej w porządku są chyba w tym wszystkim ministranci którzy się cieszą z czekolady 20 zł czy choćby ciepłej herbaty!

Cenzura - przykład z lokalnego ogródka
W listopadzie prowincja księży marianów poleciła ks. Adamowi Bonieckiemu ograniczenie wystąpień medialnych do "Tygodnika Powszechnego". Decyzja władz zakonu zbiegła się w czasie z wywiadem, jakiego udzielił on Monice Olejnik w "Kropce nad i". Zwracał w nim uwagę m.in. na "niefortunność umieszczenia krzyża na sali sejmowej". Początkowo zakaz został wydany na miesiąc, jednak później został przedłużony na czas nieokreślony.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 09:55:25 pm wysłana przez Marecki »
Randezvous with Destiny

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4397
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2461
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1106 dnia: Lutego 11, 2013, 09:43:31 pm »
+8
Większą wymianę zdań chyba wywołała by bylko abdykacja Axla z GN'R  - "znudziło mi się wywalanie gitarzystów z zespołu, więc sam odchodzę" :D
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 09:47:59 pm wysłana przez Bender »
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1107 dnia: Lutego 11, 2013, 09:58:15 pm »
0
Zgadzam się z Mareckim. Zaraz ktoś tu powie, że to pogląd wysnuty na podstawie postępowania nielicznych jednostek, ale wydaje mi się, że to raczej nieliczne jednostki są "dobrymi pasterzami".
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1108 dnia: Lutego 11, 2013, 10:08:01 pm »
+1
Ja nie pytałem o tuszowanie pedofilii (brawo, pierwsza twoja sensowna wypowiedź), tylko o "wszechobecną pedofilię". Podejrzewam, że odsetek ksieży-pedofili jest sporo mniejszy od świeckich-pedofili, ale dopóki nie dasz wiarygodnych źródeł, z których wynika, ze pedofila w Kościele jest rzeczywiście "wszechobecna", to nie mamy o czym rozmawiać. Populizm, mówi Ci to coś?

Cytuj
Cenzura - przykład z lokalnego ogródka
W listopadzie prowincja księży marianów poleciła ks. Adamowi Bonieckiemu ograniczenie wystąpień medialnych do "Tygodnika Powszechnego". Decyzja władz zakonu zbiegła się w czasie z wywiadem, jakiego udzielił on Monice Olejnik w "Kropce nad i". Zwracał w nim uwagę m.in. na "niefortunność umieszczenia krzyża na sali sejmowej". Początkowo zakaz został wydany na miesiąc, jednak później został przedłużony na czas nieokreślony.
Taka cenzura to jest w każdej firmie, gazecie, telewizji, czego tam sobie życzysz. Nie pójdziesz do mediów i nie powiesz, ze Twój szef nie potrafi zarządzać firmą, prawda? Więc czemu oczekujesz, że w Kościele, instytucji, bedą obowiązywać jakieś inne zasady? Z Twojego żarliwego posta odniosłem wrażenie, że chodzi o cenzurę źródeł zewnętrznych, a takich przykładów oczywiscie dać nie mozesz, bo Kościół nie ma mocy prawnej, by cokolwiek cenzurować.

Cytuj
Przykład kolęda! Pierwsze co robi ksiądz po dostaniu koperty sprawdza ile jest w niej. Sprawdzone w małej mieścinie jak i teraz w Chorzowie ! Najbardziej w porządku są chyba w tym wszystkim ministranci którzy się cieszą z czekolady 20 zł czy choćby ciepłej herbaty!
Stereotyp. Moi rodzice przyjmują księdza co roku, zwykle jest za każdym razem inny i nigdy mi sie coś takiego nie zdarzyło. A nawet jesli sprawdza, to jest to tylko dowód na brak kultury i nic więcej, a Ty nadal nie msza obowiązku mu nic dawać.

Cytuj
Każda inna religia potępia innowierców dobrze może i się z tym zgodzę ale żadne wyznanie nie robiło tego tak brutalnie, jak poczytasz o islamie to dowiesz się że jest to religia pokoju która została rozdmuchana przez media która teraz rządzą fundamentaliści którzy tak naprawdę wyrywają z kontekstu cytaty! Poczytaj stary testament w biblii to zobaczysz jaki bóg chrześcijan jest miłosierny!
Znam Stary Testament bardzo dobrze, bo jest po prostu interesujący. Sugerujesz, że mam traktować Kościół, jako brutalny czy nietolerancyjny, a Boga jako tyrana na podstawie takich opowieści, jak Abraham, Filystyni, Sodoma, plagi egipskie? Weź daj spokój, plączesz się bez pomyślunku. Rozmawiamy o Kościele, a Ty mi wyjeżdżasz, ze Bóg nie jest miłosierny, bo w PŚ wybił pierworodnych w Egipcie? Śmieszne. A o tej agresywnej postawie Kościoła mówiąc, to co masz na myśli? Znowu krucjaty czy moze stosy i Inkwizycję? A coś z ostatniego dwudziestolecia maybe?

Cytuj
Sprawa cennika! Przypadek na mnie. Wywodzę się z małej mieściny gdzie każdy się zna. Odbył się tam pochówek moich dziadków i rodzice dali tzw. co łaska 2 dni później dostają telefon od kościelnego że rodziny w naszym miasteczku dają więcej wiec trzeba będzie dopłacić. Szczyt chamstwa, i bezczelności! Instytucja która chlubi się tym ze jest dla społeczeństwa
Jak już pisałem, niewątpliwie jest to brak kultury, ale po 1. nie norma, po 2. za wykonaną usługę należy się opłata. Ja bym nie miał nic przeciwko klarownemu cennikowi, przynajmniej by była jasność.

Cytuj
Może bratanie z reżimami to źle ująłem ale spotykał się z ludźmi takimi jak Pinochetem, Marcosem oskarżonym o korupcję mordowanie i nepotyzm, Był w Paragwaju z wizytą u generała Stroessnera który chronił wielu nazistów w tym doktora Mengele, odwiedzał Ortegę i Castro i wiele razy Jaruzelskiego. Nigdy nie spotykał się z organizacjami broniących praw człowieka w krajach ich reżimu a był reprezentowany przez ludzi takich jak kardynał Estevez sympatyk reżimu Pinocheta! Spotykał się z takż z przedstawicielami junty wojskowej w Argentynie którzy roztrzaskali Głowę biskupa Angelellego który zadawał władzy niewygodne pytania
O cos podobnego można posądzić większość ówczesnych przywódców. Kościół to instytucja, a Watykan to państwo. Nikt o pozycji papieża nie może pozwolić sobie na ignorowanie przywódców, chociażby byli nimi wariaci. Polityka to bagno, papież nie jest nikim wyjatkowym, zeby się w nim nie taplać.

Przypominam, że ta rozprawa pochodzi od osoby antyklerykalnej. Po prostu omijasz, tak jak większość Tobie podobnych, rzeczy, za które rzeczywiście można by krytykować Kościół, poparte sensownymi argumentami, a nie populistycznym bełkotem. Jest parę gorszych rzeczy niż krucjaty, spotkanie z Franco czy innym Castro albo "cenni usług".
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1109 dnia: Lutego 11, 2013, 10:32:43 pm »
0

Sprawa cennika! Przypadek na mnie. Wywodzę się z małej mieściny gdzie każdy się zna. Odbył się tam pochówek moich dziadków i rodzice dali tzw. co łaska 2 dni później dostają telefon od kościelnego że rodziny w naszym miasteczku dają więcej wiec trzeba będzie dopłacić.
Moim zdaniem takie postępowanie jest nie zgodne z prawem a dokładniej z KC, jeżeli wcześniej doszło do umowy (cywilno-prawnej) ustnej albo pisemnej między dwiema stronami to później jedna ze stron nie można jej zmieniać (chyba, że jest to za porozumieniem stron), ale generalnie jedna ze stron bez zgody drugiej nie może zmieniać warunków umowy ani odstąpić od tej umowy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 10:37:55 pm wysłana przez Bluebird »