Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1050 dnia: Kwietnia 13, 2012, 10:02:24 am »
0
Rozumiem. Dziękuję :) Ja zawsze drążę, bo jestem ciekaw tego, co ludzie myślą, czują. Jak dochodzą do wiary, bądź niewiary. Ale wiem, że często jest to bardzo osobiste i szanuję to. :) Dziękuję za wszystkie opinie :)
Interesuje mnie świadectwo osób wierzących, bo mimo, że rzekomo w Polsce jest ich tak wiele to publicznie do wiary przyznaje się niewielu. Strach? Obojętność? Bycie wierzącym nie jest "modne"? ;) Może czasem warto pokazać swoją wiarę i pokazać jednocześnie, że osoba wierząca to niekoniecznie smok ziejący ogniem w kierunku niewiernych ;) Bo zdaje się, że niewierzący właśnie takich "smoków" się czasem boją :)

Ciekawi mnie też np. nabyta wiara, bądź nabyta niewiara, bo zdecydowanie łatwiej jest byc wierzącym, bądź niewierzącym, jeśli wychowało się w takiej rodzinie, ale np. trudno, ż użyję analogii wyborczej, wyborcą PiS w rodzinie popierającej PO i odwrotnie.
I jeszcze jedna kwestia - niezależnie od tego, czy wierzycie, czy nie - jaki jest Wasz stosunek do osób wyznających inny pogląd na wiarę/ inną religię. Rozmawiacie o tym, próbujecie poznać, przekonać, czy raczej unikacie tematu?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 10:12:36 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1051 dnia: Kwietnia 13, 2012, 08:56:12 pm »
0
Żeby nie było. Ja szanuje to, że Wy wierzycie i nie żądam od nikogo dowodów na istnienie boga, bo wiara polega na tym, żeby wierzyć, a nie udowadniać, że Coś/Ktos istnieje. To że dobro i zło istnieją, to wiem doskonale, bo obserwuję te zjawiska codziennie. Ja po prostu nie znosze ignorancji wśród ludzi, którzy obwołują się katolikami, chrześcijanami, a to jest tez na porządku dziennym. Grzon masz wielkie doświadczenia związane ze złem. Co czułeś, gdy "spotkałeś demona"? I nie jest to żart. Ja pytam poważnie.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Akilis

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 320
  • Płeć: Kobieta
  • I nagle serce zwalnia i nie dzieje się nic
  • Respect: +20
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1052 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:49:27 pm »
+1
Jeśli mogę się wypowiedzieć, to:

Szatan wie, że ludzie lubią mieć czarno na białym, że potrzebują dowodów. Dlatego się ujawnia, właśnie poprzez opętania, itp. Daje nam znak, że istnieje, jest silny i że musimy w niego wierzyć. Myślę, że Bóg nie musi się ujawniać w tak prymitywny sposób. Bo chyba chodzi o to, żeby nie widzieć i mimo to uwierzyć.

Ja wierzę w Boga z całego serca. Nie wstydzę się tego. Wychowałam się w rodzinie, w której o religii mało się mówiło. Moi rodzice nie praktykują. Wiem, że wierzą. Mój bart jest niewierzący. Dlatego czuję się niesamowicie z tym, że nie jest to wiara wpojona we mnie. Że sama doszłam do tego miejsca w wierze, w którym teraz jestem.
Jeśli chodzi o jakieś dowody dla niewiernych Tomaszów, to moja ciocia i jej rodzina należą do Zielonoświątkowców, posiadają dary języków, czyli modląc się zaczynają mówić w dziwnych językach, których nie rozumieją. Brałam udział we wspólnej modlitwie, podczas której słyszałam te języki. Inni mogą mieć np. dar tłumaczenia i dzięki temu wiadomo, że ludzie z darem języków wychwalają Pana podczas takich modlitw. Mogłabym pisać tu ogromne posty o cudach, o których opowiadała mi ciocia i nawet o takich, których ona sama doświadczyła.

No i jeśli chodzi o ludzi, którzy nie wierzą, to nie traktuję ich ani z pogardą, ani z wyższością, ani też nie chcę na siłę nikogo przekonywać do tego, że wierzyć trzeba. Jest mi tylko smutno, że są ludzie, którzy nie czują tego co ja...

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1053 dnia: Kwietnia 14, 2012, 02:06:34 am »
0
Zqyx: To z tym egzorcystą to żart był :P Doświadczyłem wiele dobra poprzez łaski, które odczuwam na sobie, którymi zostaję obdarzony poprzez wiarę, ufność, poprzez świadectwa wielu innych ludzi, których spotkałem, którzy mi pomogli. Otrzymałem wiele dobra w Kościele. Ale też nie mówię, że Kościół jest wyłącznie dobry, bo ejst w nim wiele syfy i zawsze też zgadzam się z tym co Owsik mówi, o wszystkich chwiejnościach i błędach tej instytucji. Bo tez to widzę, jestem tego świadkiem i cholernie mnie to boli. Ale to jest jedna strona medalu, ja zawsze starałem się skupić na tej drugiej, dobrej, szukałem takiego Kościoła, który mi dawał wiele pozytywnych i dobrych rzeczy i znalezienie go nie było nigdy trudne.

@Owsik - ja tak samo jak Ty nie chcę niczego tutaj udowadniać, bo nigdy nie będę pewien czy Bóg istnieje czy nie, to jak powiedziałeś - jest wiara, a nie nauka. Jedyne co mogę zrobić to skłonić kogoś do refleksji. Ale nie uważam nikogo za lepszego czy gorszego bo wierzy lub nie. Dla mnie Owsik i masa innych tutaj ludzi antykościelnych to zajebiści goście i moim marzeniem jest napić się z Wami piwa :)
Co czułem kiedy "spotkałem demona?" Jak o tym myślę to wszystko przebiegło tak szybko, że nie jestem w stanie zebrać do kupy tego, jak się wtedy czułem. Po prostu jakbym znalazł się w innym świecie, gdzie własną ręką dotykałem tego co jest poza nami, tego się nie da opisać. Na pewno było w tym przerażenie, strach, bo nie wiesz co się dzieje, jesteś świadkiem czegoś, co jest niewytłumaczalne przez żadną naukę. Ciekawe, nigdy wcześniej przed Twoim pytaniem nie myślałem nad tym co ja czułem, zawsze rozważałem to, co się działo wtedy na miejscu. Nie wiem do końca co czułem wtedy, ale wiem co czułem potem i mogę zaświadczyć, że to spotkanie z 'tym czymś' mocno wpłynęło na moje pojmowanie świata, na to, że zacząłem myśleć nad tym, że jest coś jeszcze, coś poza nami, co może ingerować w naszą egzystencję.

Offline trevoccino

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1054 dnia: Kwietnia 14, 2012, 04:59:52 pm »
0
ja jestem wierząca, gram na gitarze w scholi kościelnej, i moja przyjaciółka jest ateistką ;) to, jak się odnosimy do osób innej wiary, rasy, czy czegokolwiek to tylko kwestia tolerancji, która podobno w naszym pięknym kraju jest na bardzo wysokim poziomie
we pay our debt sometimes

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1055 dnia: Kwietnia 18, 2012, 10:10:16 pm »
0
Grzon, Ty uczestniczyłeś w egzorcyzmach? Osoby postronne mogą? Ja bym chyba tego psychicznie nie wytrzymała, pamiętam do dzisiaj, jak katechetka puszczała nam fragmenty nagrań modlitw nad Anneliese Michel, jak przemawiał szatan, to były takie dźwięki, że ludzkie ucho z trudem mogło to znieść, nie można tego do niczego porównać.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1056 dnia: Kwietnia 19, 2012, 12:58:18 am »
0
to nie był egzorcyzm tylko na mszy o uzdrowienie była osoba opętana

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1057 dnia: Kwietnia 19, 2012, 03:43:34 pm »
0
Grzon, Ty uczestniczyłeś w egzorcyzmach? Osoby postronne mogą? Ja bym chyba tego psychicznie nie wytrzymała, pamiętam do dzisiaj, jak katechetka puszczała nam fragmenty nagrań modlitw nad Anneliese Michel, jak przemawiał szatan, to były takie dźwięki, że ludzkie ucho z trudem mogło to znieść, nie można tego do niczego porównać.


http://www.sadistic.pl/anneliese-michel-egzorcyzmy-vt95528.htm

Że niby to? : )

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1058 dnia: Kwietnia 19, 2012, 06:56:28 pm »
0
Tak, z tego co widzę, to to jest to, ale już wolę drugi raz tego nie odtwarzać. A chciałam jeszcze powiedzieć, że msze o uzdrowienie chorych to jedne z najlepszych, na jakich miałam okazję być :)

Offline Slashhher

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 319
  • Respect: +8
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1059 dnia: Kwietnia 19, 2012, 07:02:24 pm »
0
O ja to nagranie !!!!! Ciekawe czy jakies mocno metalowe badz satanistyczne (nie ze metal = satan) wykozystaly to jako jakis podkld czy co

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1060 dnia: Kwietnia 19, 2012, 08:26:00 pm »
0
Skoro jesteśmy w rejonach egzorcyzmów, to polecam to świadectwo.
Bardzo fajnie przedstawione. Poniżej link do części 1 (jest ich chyba 6):

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JXgFlyr-F4A" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=JXgFlyr-F4A</a>
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1061 dnia: Kwietnia 20, 2012, 07:48:47 am »
0
Tak, z tego co widzę, to to jest to, ale już wolę drugi raz tego nie odtwarzać. A chciałam jeszcze powiedzieć, że msze o uzdrowienie chorych to jedne z najlepszych, na jakich miałam okazję być :)

Jak dla mnie to każda Niemka tak drze jape ;d

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1062 dnia: Kwietnia 23, 2012, 11:42:18 am »
0
też byłam przy egzorcyzmie przyjaciółki.... zawsze sa potrzebni ludzie któzy byli blisko osoby opętanej...

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1063 dnia: Czerwca 08, 2012, 12:27:21 am »
0
Odnośnie wczorajszego święta Bożego Ciała bardzo polecam film:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=n6s2n331jb0" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=n6s2n331jb0</a>


Polecam ogólnie, bo to fajny film, choć niskobudżetowy.
Dodam, że kilka lat temu się na nim popłakałem, mój jedyny raz na filmie.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1064 dnia: Czerwca 08, 2012, 02:30:48 pm »
0
oglądałem chyba z 5 razy, co roku jest i zawsze oglądam. wczoraj za długo spałem i nie oglądałem :(