Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404512 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1035 dnia: Kwietnia 12, 2012, 07:33:44 pm »
0
Mój poprzedni post był taki ot... ogólny. A jeżeli chodzi o temat strach/nadzieja, to: Moim zdaniem człowiek ma tak mały i ograniczony umysł, że nie potrafi ogarnąć czegoś tak ogromnego jak wszechświat i postanowił to sobie uporządkować. "Stworzył" więc sobie różne bóstwa (w przypadku chrześcijan to Jahwe) aby poczuć się bezpieczniej. Poczuć, że Ktoś/Coś na nim czuwa. To nic złego... człowiek jest zbyt maluczki by się nie bać. Tylko czasem mam wrażenie, że wymyślił sobie coś zbyt trudnego. Nadzieja???? Hmmm... prędzej ma nadzieję, że jest Coś po życiu tutaj, bo boi się strasznie tego, że po prostu go nie będzie. Zamykasz oczy i nie ma Cię...                                             
                                                                                             KONIEC
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1036 dnia: Kwietnia 12, 2012, 07:47:12 pm »
0
Taki mały i ograniczony umysł a samoloty, satelity oraz iphone'y stworzył ;)

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1037 dnia: Kwietnia 12, 2012, 09:26:18 pm »
0
wiesz co my wykorzystujemy coś koło 10% naszego mózgu, naukowcy tak nawet 30-40% a co by było jak by człowiek wykorzystał go w 100%? wiec raczej my tacy maluczcy nie jesteśmy każdy ma w sobie potencjał ale nie każdy go wykorzystuje :)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1038 dnia: Kwietnia 13, 2012, 02:43:45 am »
+1
Mój poprzedni post był taki ot... ogólny. A jeżeli chodzi o temat strach/nadzieja, to: Moim zdaniem człowiek ma tak mały i ograniczony umysł, że nie potrafi ogarnąć czegoś tak ogromnego jak wszechświat i postanowił to sobie uporządkować. "Stworzył" więc sobie różne bóstwa (w przypadku chrześcijan to Jahwe) aby poczuć się bezpieczniej. Poczuć, że Ktoś/Coś na nim czuwa. To nic złego... człowiek jest zbyt maluczki by się nie bać. Tylko czasem mam wrażenie, że wymyślił sobie coś zbyt trudnego. Nadzieja???? Hmmm... prędzej ma nadzieję, że jest Coś po życiu tutaj, bo boi się strasznie tego, że po prostu go nie będzie. Zamykasz oczy i nie ma Cię...                        

może dziwnie to zabrzmi Owsik, ale generalnie to... zgadzam się z Tobą i rozumiem Twój punkt widzenia :D

pewnie tak samo bym myślał jakbym w swoim życiu niespotkal niektórych ludzi, których spotkałem i jakbym został wychowany przez mniej wierzących albo w ogóle niewierzących Rodziców. Normalna sprawa - przypadek, los. I to jak dla mnie nie świadczy o tym, czy ktoś jest lepszy czy gorszy, to jest bez znaczenia.

Ale mojej wiary w Boga i Jezusa nie opieram na tej losowości. Ja raczej osadzam to na historii (bo historia świata przedstawia dowody/tezy/hipotezy, że Chrystus faktycznie istniał), na tym, że widziałem osoby opętane, nastoletnią dziewczynę, która krzyczała w imię demonów w kilku językach na niewyobrażalnych tonach podnosząc mnie jedną ręką, oraz na tym, że spotkałem wiele osób, które doświadczyły cudu, a i sam doświadczyłem tzw. łaski.


Może to religia, może psychologia? Nie wiem. Nikt nikogo nie przekona i nigdy nie dowiemy się za życia kto ma rację.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 03:15:45 am wysłana przez Grzon »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1039 dnia: Kwietnia 13, 2012, 06:12:47 am »
0
Widziałeś osobę opętaną, co udowodniło Ci istnienie zła. Ok. A co udowodniło Ci istnienie dobra?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1040 dnia: Kwietnia 13, 2012, 08:16:45 am »
0
wiesz co my wykorzystujemy coś koło 10% naszego mózgu, naukowcy tak nawet 30-40% a co by było jak by człowiek wykorzystał go w 100%? wiec raczej my tacy maluczcy nie jesteśmy każdy ma w sobie potencjał ale nie każdy go wykorzystuje :)
Z tego, co gdzieś czytałem to mit, ale jeśli mam złe informację proszę korygować

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1041 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:08:25 am »
0
Widziałeś osobę opętaną, co udowodniło Ci istnienie zła. Ok. A co udowodniło Ci istnienie dobra?

Jurek Owsiak i WOŚP  :D
A tak serio - jeśli istnieje zło, musi istnieć dobro - ja tak to sobie zawsze tłumaczyłam. Niemożliwe jest, aby istniało tylko zło. Nie chcę wierzyć w to, że istnieje i światem rządzi tylko zło.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1042 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:25:04 am »
0
Widziałeś osobę opętaną, co udowodniło Ci istnienie zła. Ok. A co udowodniło Ci istnienie dobra?

Ksiądz egzorcysta  :lol:

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1043 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:37:38 am »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aM3M2XK8Qf8&amp;feature=fvst" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=aM3M2XK8Qf8&amp;feature=fvst</a>
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1044 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:44:06 am »
0
Grzon: W jaki sposób?
Canis: WOŚP i Owsiak to zdaniem niektórych narzędzia Szatana :P Co jeszcze? :)
Knife: Dla Ciebie egzorcyzmy są dowodem. Czy coś jeszcze?  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1045 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:45:55 am »
0
Ogólnie, Zqyx, ogólnie. Bywają ludzie dobrzy. Tacy, którzy wyciągają rękę do innych, kiedy ci potrzebują pomocy. Tacy, którzy pomogli mnie w jakiś sposób i bezinteresownie.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1046 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:49:43 am »
0
To są sprawy tak fundamentalne, które raczej nie potrzebują dowodów, poza tym są też dość specyficzne dla danej jednostki. Dla jednych coś może być dobre, dla innych nie. Np dla owsika jest dobre, żeby nikt mu się nie pchał do życia i żeby politycy dali mu zarobić na mieszkanie a inni uważają, że to krzywdzące, że nie dostają nic od nikogo, temat rzeka

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1047 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:50:14 am »
0
Canis: Czy obecność dobra jest dla Ciebie potwierdzeniem istnienia Boga, czy raczej masz inne "dowody"? :) Co Cię przekonuje do tego, że Bóg istnieje? Rozumiem, że tak jak w przypadku wielu innych wierzących w coś, kogoś wiara. Ale często ta wiara ma jakieś podstawy. Np. ja nie wierzę w wydanie kolejnej płyty Gunsów, bo nie mam dowodów :P ;)

Witek: Jasne, że wiara nie potrzebuje dowodów jako wiara, ale każdy ma chyba w życiu moment, kiedy zaczyna zadawać sobie pytanie, czy Bóg jest i jeśli odpowiada twierdząco to dzieje się to z jakiegoś powodu, jakiegoś doświadczenia. I właśnie poniekąd o te dowody, doświadczenia pytam :) Dla niektórych będą bardzo osobiste, inni może się podzielą :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 09:53:15 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1048 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:51:42 am »
0
To wystarczające do samej wiary, do uczestnictwa w wierze  i w kościele potrzeba jeszcze trochę wiedzy i poszerzenia horyzontów zarówno tych myślowych (np otwarcia się) jak i wiedzowych (żeby pewne sprawy poukładać w głowie trzeba raczej o nich wiedzieć)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1049 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:58:42 am »
0
Zqyx, a czemu nie można po prostu uznać za pewnik to, że ktoś wierzy i nie drążyć już?
Ja wierzę dlatego, że zostałam wychowana w katolickiej rodzinie, która mnie nauczyła wiary i miłości. Wierzę, bo pomaga mi to w życiu, Wierzę, bo mam wrażenie, że kilka razy zostałam wysłuchana. Wierzę, bo daje mi to siłę, nadzieję, podporę. Wierzę, bo potrzebuję takiej wiary.
Wielokrotnie myślałam/ myślę o tej mojej wierze, o Kościele, Ewangeliach, naukach. Miałam swoje załamanie, a później był moment w moim życiu, w którym zrozumiałam, że jednak tej wiary potrzebuję.
Tylko jest to dla mnie tak osobiste odczucie, że prosiłabym o nie komentowanie jednak tego.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will