Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #915 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:12:34 pm »
0
Nie wiem dokładnie czy o to chodzi ale wojny za wiarę są chyba jednymi z najbardziej krwawych wojen i jednymi z najdłuższych. Patrzy chociaż wyprawy krzyżowe.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #916 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:18:28 pm »
0
Oglądam dużo filmów, czytam dużo książek, rozglądam się wokół siebie.

A mi się wydaje, że to nie ludzie są z natury źli tylko ich otoczenie to sprawia. Przecież małe 3-letnie dziecko nie jest w stanie nikogo narazić na wielką przykrość! A potem idzie do szkoły i wszystko się zmienia. A potem przebywa w takim świecie, gdzie wszystko jest oparte, no właśnie na czym? Mówi się, że świat jest brutalny, ale świat tworzą ludzie, to jest reakcja łańcuchowa!
To tak jak zbrodnie honoru w krajach afrykańskich. Co z tego, że wciąż umierają bogu ducha winne kobiety, skoro każdy przymyka na to oko. Nie rozumiem i nigdy tego nie zrozumiem.
To nie ludzie są źli, oni stają się tacy pod danym wpływem, pod wpływem nawet reali w jakich żyją.

Więc nie "pieprzę trzy po trzy", staram się tylko zrozumieć to wszystko. Wolę szukać i błądzić, niż z góry skazać się na podążanie wydeptanym szlakiem, który nie prowadzi nigdzie.
"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #917 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:26:07 pm »
0
A mi się wydaje, że to nie ludzie są z natury źli tylko ich otoczenie to sprawia. Przecież małe 3-letnie dziecko nie jest w stanie nikogo narazić na wielką przykrość!

Weź takie na ręce mając przykuwające jego uwagę kolczyki i pogadamy  :P ;) Czy ludzie są źli z natury tego nie wiem. Wiem, że często ulegają wpływom otoczenia, niezależnie od tego, jakie to otoczenie jest...
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #918 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:27:10 pm »
0
Komuniści zakładali ateizm, a w ich wojnach ginęło więcej ludzi niż w wyprawach krzyżowych.
Wojna w imię każdej idei jest zła i zgadzam się z tym co napisała Canis  ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2012, 12:30:31 pm wysłana przez JackW »
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #919 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:42:19 pm »
0
A mi się wydaje, że to nie ludzie są z natury źli tylko ich otoczenie to sprawia. Przecież małe 3-letnie dziecko nie jest w stanie nikogo narazić na wielką przykrość!

Weź takie na ręce mając przykuwające jego uwagę kolczyki i pogadamy  :P ;) Czy ludzie są źli z natury tego nie wiem. Wiem, że często ulegają wpływom otoczenia, niezależnie od tego, jakie to otoczenie jest...

Ale to nie jest chęć skrzywdzenia kogoś.

Komuniści zakładali ateizm, a w ich wojnach ginęło więcej ludzi niż w wyprawach krzyżowych.
Wojna w imię każdej idei jest zła i zgadzam się z tym co napisała Canis  ;)

Komunizm to  :facepalm:
Niestety większość hmm.. systemów władzy jest utopijna..


A co do religii, to według mnie ona bardziej przeszkadza niż pomaga. I jest dla mnie samej nie do przyjęcia. Ale jeśli ktoś wierzy to OK, tylko tak samo niech uszanuje to, że ja nie wierzę :P
"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #920 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:43:53 pm »
+1
Wydaje mi się, że większy problem mają niewierzący z tym, że ktoś wierzy, niż odwrotnie. Oczywiście wykluczam skrajności.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #921 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:49:10 pm »
0
No cóż macie sporo racji w tym co mówicie ale nawet ludzie wierzący i praktykujący wychodząc z kościoła potrafią komuś za przeproszeniem "dupę obrabiać".  I choć wierzę, że jest jakaś siła sprawcza to nie chodzę do Kościoła. 

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #922 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:59:33 pm »
0
ja myślę, że akurat obrabianie dupy to typowo mentalnościowy problem, szczególnie polski - niezależny od wyznania ;)

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #923 dnia: Stycznia 31, 2012, 01:19:01 pm »
0
ja myślę, że akurat obrabianie dupy to typowo mentalnościowy problem, szczególnie polski - niezależny od wyznania ;)

Hihi i narzekanie ^^

Wydaje mi się, że większy problem mają niewierzący z tym, że ktoś wierzy, niż odwrotnie. Oczywiście wykluczam skrajności.

Zależy bardziej od człowieka, ja nie lubię tylko fanatyków, którzy na mnie naskakują, bo nie wierzę w ich boga. Nie określam człowieka po tym w co wierzy, raczej po tym jaki ma gust muzyczny :] A i to nie zawsze.
"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #924 dnia: Stycznia 31, 2012, 01:53:28 pm »
0
tez miałem takie zdanie do momentu gdy poznałem paru naprawdę fajnych księży, którzy potrafili odpowiedzieć na nurtujące pytania [i robić fajne wycieczki btw  :)] :wiara zależy tylko od ciebie, czy Bóg istnieje, czy Jezus zmartwychwstał i inne tam. W rzeczywistości sama wyznajesz wiarę a nawet o tym nie wiesz, no bo co: nie zabijasz, wyznajesz zasadę dobra i zła, a to czy dajesz na tace czy nie to chyba zasada drugorzędna bo ta kasa leci do księdza a nie do Boga, nie oszukujmy się i tylko od niego zależy co się z nimi stanie. Bóg, jeśli tam jest i jest taki jak ja myślę, to ma chyba wyj***ane na świątynie i obraski.

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #925 dnia: Stycznia 31, 2012, 01:56:45 pm »
0
Nie określam człowieka po tym w co wierzy, raczej po tym jaki ma gust muzyczny :] A i to nie zawsze.
[/quote]
Możesz to dokładniej wyjaśnić ? jestem bardzo ciekaw wiem, że nie na temat ale.. :) masz jakąś skale? np. jak ktoś slucha rocka jest "de beściakiem" a jak ktoś słucha jazzu to kim jest ? :)  
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #926 dnia: Stycznia 31, 2012, 03:50:58 pm »
0
Nie określam człowieka po tym w co wierzy, raczej po tym jaki ma gust muzyczny :] A i to nie zawsze.
Możesz to dokładniej wyjaśnić ? jestem bardzo ciekaw wiem, że nie na temat ale.. :) masz jakąś skale? np. jak ktoś slucha rocka jest "de beściakiem" a jak ktoś słucha jazzu to kim jest ? :) 
[/quote]

To nie jest aż tak drastyczne, ale owszem, myślę że bardziej lubię rozmawiać (jeśli chodzi o nowo poznane osoby) jeśli mamy podobne zainteresowania muzyczne. Ale np. w moim gronie znajomych przewija się kolega skejt, nie zmuszam ludzi do słuchania tego co ja. Po prostu wydaje mi się, że łatwiej jest nawiązać z kimś kontakt, kiedy zamiast o pogodzie można zapalczywie rozmawiać o muzyce. Myślę, że wtedy mam z tą osobą większe pole do rozmowy. hmm.. i chyba ogólnie preferuję osoby, które słuchają czegoś bardziej alternatywnego. Często to, czego słuchamy przekłada się na to kim jesteśmy, naprawdę nie chciałabym użerać się z dresem o to, czy policja jest OK czy nie.

Ale to oczywiście nie jest schemat moich znajomości, bo za bardzo nie lubię szufladkowania czegokolwiek :) Po prostu lubię, kiedy muzyka łączy a nie dzieli. Np. moja b. dobra kumpela słucha j-rocku, i chociaż za tym nie przepadam to jednak szanuję jej gust. Tutaj chyba nie ma reguły :P
"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #927 dnia: Stycznia 31, 2012, 03:58:39 pm »
0
A wracając do tematu  :P Szufladkujecie ludzi ze względu na wyznanie, bądź jego brak?  ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #928 dnia: Stycznia 31, 2012, 04:42:36 pm »
0
Ale np. w moim gronie znajomych przewija się kolega skejt, nie zmuszam ludzi do słuchania tego co ja. Po prostu wydaje mi się, że łatwiej jest nawiązać z kimś kontakt, kiedy zamiast o pogodzie można zapalczywie rozmawiać o muzyce. Myślę, że wtedy mam z tą osobą większe pole do rozmowy. hmm.. i chyba ogólnie preferuję osoby, które słuchają czegoś bardziej alternatywnego. Często to, czego słuchamy przekłada się na to kim jesteśmy, naprawdę nie chciałabym użerać się z dresem o to, czy policja jest OK czy nie.

wow, uważasz że jak kogoś nie zmuszasz do słuchania tego co ty lubisz to jesteś spoko i tolerancyjna [na zasadzie "oczywiście xxx i yyy najlepsze no ale niech plebs słucha sobie co chce, ja i tak wiem lepiej"] a do tego uważasz że osoba słuchająca rapu rozmawia o tym "czy policja jest OK czy nie". wow.  :facepalm:

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #929 dnia: Stycznia 31, 2012, 06:08:23 pm »
0
Ja nie szufladkuję ludzi ze względu na wyznanie, za to wiem, że dużo osób wierzących zaszufladkowało mnie, co mam szczerze w tylnej części ciała i nie przeszkadza mi to w utrzymywaniu kontaktu z nimi.

Obecnie mieszkam z babcią i dziadkiem. Babcia jest zagorzałą katoliczką, dziadek ma chyba zlew na wiarę, ja nie wierzę i nie ma konfliktów.. Babcia chodzi do kościoła i uważa, że jeżeli nie wierzę to jest to mój wybór, ja znowuż nie mam nic przeciwko temu żeby wierzyła.. Jest jednak normalną katoliczką, a nie stereotypowym moherem. I jeżeli mówi mi, że modli się za mnie czy za naszą rodzinę to nie wyśmiewam jej i nie polemizuję z nią nt. tego czy Bóg istnieje czy nie ale mówię, że doceniam to i cieszę się.
- Nice boys don't play rock and roll... -