Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #900 dnia: Stycznia 30, 2012, 07:19:07 pm »
0
Czyżbym słyszał moją piękną ksywkę? :)

Nooo bo chodzi o to, żeby głosować zgodnie ze swoim sumieniem chyba.
Nigdy nie słyszałem, żeby ksiądz mówił konkretnie na jaką partię głosować.
Jednak wiele razy słyszałem, żeby głosować zgodnie z ze swoim sumieniem
i jeśli ktoś jest chrześcijaninem - z zachowaniem zasad chrześcijańskich.
Czyli jeżeli ktoś jest chrześcijaninem, to nie wyobrażam sobie, żeby głosował
na partię, która chce legalizować aborcję.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #901 dnia: Stycznia 30, 2012, 07:22:22 pm »
0
Księża są różni, znałem takich, którzy podawali ugrupowania, bądź nawet konkretnych ludzi, których
trzeba poprzeć. Ale myślę, że niewielu jest tak naprawdę takich. Sądząc nawet po tym, co mówią nie jestem pewien, czy wszyscy głosują na te same ugrupowania/ ludzi.  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #902 dnia: Stycznia 30, 2012, 07:24:07 pm »
0
No właśnie, jeśli coś jest złe i łamie np. przykazania to jest złe i należy się tego wystrzegać, jeśli jest się chrześcijaninem, obojętnie, czy dane poglądy głosi ksiądz, czy Palikot ;) 

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #903 dnia: Stycznia 30, 2012, 07:26:55 pm »
0
Czyli sprawa prosta. Jeśli ktoś jest chrześcijaninem nie musi słuchać podpowiedzi księdza, bo sam wie, jak głosować. Jeśli nie jest to tym bardziej nie słucha, bo niby po co. No i w czym problem?  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #904 dnia: Stycznia 30, 2012, 07:34:23 pm »
0
Moim zdaniem nie należy słuchać tego, co mówią księża tylko tego, co mówią przykazania i Pismo Święte, szukać i pytać u źródła. Ksiądz to też człowiek i myślę, że czasem trudno mu nie wcisnąć swoich trzech groszy między wiersze Biblii ;) Jak siedzę w kościele i słucham kazania to wynoszę z niego wiele dobrego ale czasem i wiele głupot, niestety. A po to zostałam wyposażona w rozum i swoje własne sumienie, żeby umieć rozdzielić to, co jest ok od tego, co jest głupotą. Ot i cała filozofia ;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #905 dnia: Stycznia 30, 2012, 07:49:13 pm »
0
W zasadzie zgadzam się z Katarynką. Trzeba jednak pamiętać, że co by nie mówić, to jednak można spotkać dobrych księży, i takich warto pytać, bo często wiedzą więcej, w końcu poświęcają życie Bogu. Ja np. bardzo lubię słuchać kazań księdza Piotra Pawlukiewicza: http://www.kazaniaksiedzapiotra.pl/ słucham od 3 lat jego konferencji, sporo mi dały, otworzyły oczy na kilka problemów.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #906 dnia: Stycznia 30, 2012, 08:01:40 pm »
0
Ostatnio w Dzień Dobry tvn był materiał o blogujących księżach, według mnie super sprawa, sama już miałam okazję pisać maile do księży, których adresy gdzieś tam w sieci wyszperałam i zawsze dostawałam satysfakcjonującą odpowiedź. Podobnie można znaleźć wiele fajnych blogów, na których księża w kilku zdaniach przekładają Ewangelię z konkretnego dnia na przystępny język, ja osobiście bardzo to sobie cenię, jako że w mojej parafii ksiądz ma tendencję do zbaczania z tematu. Polecam szczególnie ten blog ---> http://kskarol.blog.pl/

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #907 dnia: Stycznia 30, 2012, 09:04:37 pm »
0
A co do pchania się Kościoła w politykę, to to jest dla mnie  :facepalm:. Co to za ksiądz, który mówi starym babkom, które słuchają księdza jak boga, na kogo mają glosować.
Jeśli nawet to co złego jest w tym, że Kościół pcha się do poliytyki? Gdyby to miało powodować jakieś negatywne skutki na życie jednostek, lub całego społeczeństwa to i bym jeszcze zrozumiał, ale takich negatywnych skutków pchania się przez Kościół do poliytki nie ma.

k***a kościół ma czynić dobro i szerzyć dobrą nowinę, a nie mieszać się do polityki. Powinni żyć obok tego wszystkiego. co ich obchodzi kto rządzi skoro sa ponad to?? Hipokryzja i nic więcej.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #908 dnia: Stycznia 30, 2012, 09:53:47 pm »
0
Byty autonomiczne. W żadnej kulturze jaka nasza planeta gościła tak nie było... ja bym się z tym pogodził.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #909 dnia: Stycznia 30, 2012, 10:07:25 pm »
0
A co do pchania się Kościoła w politykę, to to jest dla mnie  :facepalm:. Co to za ksiądz, który mówi starym babkom, które słuchają księdza jak boga, na kogo mają glosować.
Jeśli nawet to co złego jest w tym, że Kościół pcha się do poliytyki? Gdyby to miało powodować jakieś negatywne skutki na życie jednostek, lub całego społeczeństwa to i bym jeszcze zrozumiał, ale takich negatywnych skutków pchania się przez Kościół do poliytki nie ma.

k***a kościół ma czynić dobro i szerzyć dobrą nowinę, a nie mieszać się do polityki.
no ale w jaki inny sposób ma walczyć np. o ochronę życia poczętego jak nie poprzez mieszanie się do polityki skoro o takich sprawach właśnie politycy decydują?

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #910 dnia: Stycznia 31, 2012, 09:46:59 am »
0


k***a kościół ma czynić dobro i szerzyć dobrą nowinę, a nie mieszać się do polityki.

no ale w jaki inny sposób ma walczyć np. o ochronę życia poczętego jak nie poprzez mieszanie się do polityki skoro o takich sprawach właśnie politycy decydują?

Wiecie, według mnie religia powoduje więcej podziałów niż faktycznego zrzeszenia ludzi, że tak się wyrażę. Bo w kościele słyszymy, wspólnota, my wszyscy tworzymy kościół. A to jest g***o prawda! Popatrzcie wstecz, najwięcej wojen było spowodowanych właśnie religią. Tym, że tworzyły się odłamy, które zwalczały się nawzajem. I to mi się przeczy z wizją miłosiernego Boga, który jest jeden. Bo skoro on ich kochał, to czemu  pozwolił im się wyżynać w jego imię? To jest dla mnie absurd, totalny. Nasza wiara chrześcijańska opiera się na tym, że Jezus zmartwychwstał. Nawet gdzieś w piśmie świętym jest taka wzmianka. Tyle, że to jest powtórka, w mitologii Egipskiej, bodajże Ozyrys również zmartwychwstał. Dziwi mnie, że ludzie nie zauważają tego, jak bardzo nasza "mitologia" jest podobna do innych. Kolejny absurd. Religia na przestrzeni wieków hamowała technologiczny rozwój ludzi, wkładała im do głowy zabobonne idee. To jak bardzo my uwierzymy, że boimy się najnowocześniejszych technologii (nie mówię tu o zadnych telefonach, czy telewizorach) jest im na rękę i było od zawsze. Religia, to obok rządu w takim systemie (monetarny) największy ogłupiacz ludzi, tworzący z nich niewolników, którzy tego nawet nie zauważają. Tak więc naprawdę nie warto słuchać mediów, bo są one i tak zakłamane, ale w równym stopniu nie słuchać księdza.
Naprawdę nie nawołuję tu do rewolucji, zamieszczam  tylko swoje poglądy. A to, że ktoś wierzy mi nie przeszkadza, to jest jak z paleniem. Ja mogę, i nic nikomu do tego, bo to moje życie :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2012, 09:48:06 am wysłana przez Witek »
"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #911 dnia: Stycznia 31, 2012, 10:27:41 am »
0
gaudencja, byłaś kiedyś w Kościele czy tylko go obserwujesz?

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #912 dnia: Stycznia 31, 2012, 10:50:01 am »
0
 
gaudencja, byłaś kiedyś w Kościele czy tylko go obserwujesz?

Byłam nie raz, moja rodzina jest wierząca, tzn. ja i moje rodzeństwo nie, ale babki, ciotki, mój starszy, oni tak. Oczywiście nie jakoś fanatycznie, ale jednak wierzący i uczęszczający do kościoła. Ja czasem też bywam, są takie powody, kiedy pobyt w kościele jest tylko oddanym komuś szacunkiem. Uwierz, te poglądy które mam nie uformowały się jednego dnia, zrozumiałam to dopiero po jakimś czasie. Myślę, że każdy z nas powinien kiedyś przyjrzeć się krytycznie życiu, nie podejmować go takim, jaki dają nam go inni, w ich własnej logice. Zrozumieć wszystko po swojemu. Ja dlatego nie jestem w stanie wierzyć, bo wiara opiera się na wyznawaniu czegoś bez faktycznego przekonania o tym. Nie jestem w stanie uwierzyć w taką wiarę, gdzie wciąż mogę znaleźć nowe mankamenty.
"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #913 dnia: Stycznia 31, 2012, 11:12:33 am »
+1

Popatrzcie wstecz, najwięcej wojen było spowodowanych właśnie religią. Tym, że tworzyły się odłamy, które zwalczały się nawzajem. I to mi się przeczy z wizją miłosiernego Boga, który jest jeden. Bo skoro on ich kochał, to czemu  pozwolił im się wyżynać w jego imię?

Moim zdaniem Bóg nie ma z tym nic wspólnego. Oczywiście, że najłatwiej nam, wierzącym, wytłumaczyć to wszystko "wolną wolą", ale tak właśnie było. Człowiek od zawsze jest żądny władzy, pieniądza, dobrobytu, bogactw. Krucjaty nie służyły wcale szerzeniu wiary, tylko zdobywaniu nowych terenów, przejmowaniu surowców i bogactw danego terytorium. Palenie na stosach, wyżynanie hugenotów, prześladowanie innych odłamów chrześcijaństwa - to wszystko wynik ludzkich słabości. Wynik ludzkiego strachu. Przedstawiciele religii, która w chwili wystąpienia Lutra utrzymywała się już od ponad 500 lat na świecie, wystraszyli się, że stracą wszystko, co osiągnęli i co, tak owszem, wiązało się z korzyściami materialnymi i władzą. Religia, wiara, Bóg - to tylko preteksty, by rozpocząć konflikt.
Nie ma na świecie organizacji, świeckiej czy religijnej, która byłaby wolna od ludzkich słabości. I nie jest to wcale wina żadnego istniejącego czy nieistniejącego Boga.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #914 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:08:45 pm »
0
Największych w sensie? Ilości konfliktów zbrojnych, liczby zaangażowanych ludzi, czy ofiar?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"