Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #840 dnia: Stycznia 18, 2012, 09:26:26 pm »
0
Czyli krótko mówiąc.. Bóg ma na nas po prostu wyj***ane :D

Stworzył nas i róbta co chceta :D
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Rose25

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Kobieta
  • "It's So Easy..."
  • Respect: +52
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #841 dnia: Stycznia 18, 2012, 09:55:06 pm »
0
Będzie, co będzie ... :PP

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #842 dnia: Stycznia 18, 2012, 10:35:51 pm »
0
Jeśli uważasz, że człowiek jest mocny, to nie pisz nic na forum przez dwa lata :]

To nie o to chodzi. Wiadomo, że człowiek jest słaby. Chodzi o to, by nie używac tego jako wymówki. To powinno wyglądać tak: Jestem słaby, ale staram się ze wszystkich sił, aby to pokonać. Czyż nie poświęceniem pokazujemy, że nam zależy? Czyż nie poświęcenie jest najwyższa ofiarą? Czy raczej nie? Czy można powiedzieć jestem słaby, więc nie wypominaj mi grzechu?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #843 dnia: Stycznia 19, 2012, 07:47:49 am »
0
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline muller

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #844 dnia: Stycznia 19, 2012, 06:11:38 pm »
0
u mnie jest spoko. mamy młodego proboszcza i troche nie ogarnia za bardzo co powinien robic  :D, ale ze starym wikarym jest super. zawsze gadamy o historii - tak, lubię historię  :>  papcio przynosi naleweczki,ale to wtedy znak, że młodzież się zbiera  :kwiatek: :)
Duff: "Did I say bananas?"
Slash: "Yeah hahaha"
Duff: "I did?? No...!!"

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #845 dnia: Stycznia 19, 2012, 06:51:13 pm »
0
przychodzi ksiądz, święci, modlitwa, coś tam pogada popisze w wielkim notesie i next please, czyli chyba normalnie, nie miałem żadnych "przygód" związanych z jego wizytą. a, wpisywał w zeszytach szóstki  8)

Offline Rose25

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Kobieta
  • "It's So Easy..."
  • Respect: +52
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #846 dnia: Stycznia 19, 2012, 08:47:36 pm »
0
Ja po prsotu nie znoszę jak nasz ksiądz chodzi po kolędzie.  :angry:
Pogada chwile, ale po prostu jak wchodzi do domu to tak od niego wali fajkami, że ja nie mogę.  :ph34r:
Sam zapach jest jeszcze do zniesienia, ale jako, że jestem astmatyczką to normalnie się duszę. -.-''

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #847 dnia: Stycznia 19, 2012, 08:55:45 pm »
0
Ja pamiętam kolędę jako coś nieprzyjemnego. Drętwa atmosfera i zmuszanie się do rozmowy w stylu "Co tam u Was słychać?". Zawsze ksiądz przynosił kopertę na datek. Zawsze. A wiedział, że w naszej rodzinie się nie przelewa. Pamiętam, że ksiądz proboszcza zawsze wiedział co u nas słychać i gdzie ojciec pracuje itp. No i pamiętam ostatnia kolędę w naszym domu. Piękna chwila! Ksiądz wyciąga kopertę i podaje ją mojej mamie, a tata wstaje i mówi: Przepraszam Pana, ale my pustych kopert mamy mnóstwo. wolelibyśmy pełną. Ksiądz nawet nie burknął nic o tytułowaniu go "proszę księdza". Wstał - złodziej pier*** - i wyszedł czerwony na swej pijackiej gębie. Nie wpuszczę księdza do mojego domu!!!
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #848 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:02:38 pm »
0
U mnie w domu nigdy nie było księdza po kolędzie. Ojciec go nie wpuszczał bo im nie wierzy i ich nie lubi bardzo delikatnie mówiąc, a Ja odkąd mieszkam sam to jeszcze żaden nie odważył się zapukać ;]

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #849 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:15:11 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xOf2791mzGU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=xOf2791mzGU</a>
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #850 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:40:09 pm »
0
Ja pamiętam kolędę jako coś nieprzyjemnego. Drętwa atmosfera i zmuszanie się do rozmowy w stylu "Co tam u Was słychać?". Zawsze ksiądz przynosił kopertę na datek. Zawsze. A wiedział, że w naszej rodzinie się nie przelewa. Pamiętam, że ksiądz proboszcza zawsze wiedział co u nas słychać i gdzie ojciec pracuje itp. No i pamiętam ostatnia kolędę w naszym domu. Piękna chwila! Ksiądz wyciąga kopertę i podaje ją mojej mamie, a tata wstaje i mówi: Przepraszam Pana, ale my pustych kopert mamy mnóstwo. wolelibyśmy pełną. Ksiądz nawet nie burknął nic o tytułowaniu go "proszę księdza". Wstał - złodziej pier*** - i wyszedł czerwony na swej pijackiej gębie. Nie wpuszczę księdza do mojego domu!!!
Rozumiem, ze wciąż ten sam chodzi po kolędzie gdziekolwiek się nie ruszysz?

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #851 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:40:40 pm »
0
Dla mnie kolęda zawsze była stresująca, bo nigdy nie wiedziałam, jak mam z księdzem rozmawiać. Poza tym nasz proboszcz to taki trochę choleryk, więc najlepiej zawsze było mu przytakiwać i się z nim zgadzać. Pamiętam, jak kiedyś w okresie moich kłopotów ze zdrowiem powiedział, że w ogóle tyłka nie mam, zrobiło mi się wtedy przykro i głupio, chyba zauważył to, bo dodał "No ale przynajmniej oczy masz wesołe." W tym roku po raz pierwszy poczułam chyba sens kolędy, bo proboszcz przyszedł i zapytał o zdrowie taty, szczerze z nim porozmawiał i dodał otuchy, w sumie bardzo mnie to wzruszyło. Co do koperty, to zawsze się daje księdzu jakieś pieniądze, ale nigdy nie było tak, żeby on się o nie upominał albo cokolwiek sugerował. Nigdy też nie słyszałam, żeby z ambony narzekał, że ktoś mu pieniędzy nie dał, a na pewno tacy się zdarzają, bo w okolicy jest kilka naprawdę biednych rodzin. Uważam, że nie należy wrzucać wszystkich księży do jednego worka, bo nie wszyscy są tacy sami, czasem warto porozmawiać, i odnoszę to nie tylko do księży, ale do każdego człowieka, zanim ocenimy, wysłuchajmy. Moi rodzice na przykład często wpuszczali do domu Świadków Jehowy, z którymi rozmawiali, starali się zrozumieć ich punkt widzenia, przedstawiali swój, wspominają ich jako bardzo miłych ludzi a te spotkania jako bardzo interesujące. Irytuje mnie, kiedy coś się potępia nie znając tego, albo zbytnio generalizuje.

Offline Rose25

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Kobieta
  • "It's So Easy..."
  • Respect: +52
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #852 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:44:18 pm »
0
Moi rodzice nie wpuszczają, a ja szczerze mówiąc, chciałabym poznać takie inne punkty widzenia. To daje nam pole do myślenia.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #853 dnia: Stycznia 19, 2012, 10:15:22 pm »
0
A tak mnie jeszcze ciekawi - skoro niektórzy uważają Kościół tylko i wyłącznie za instytucję, wierzą w Boga ale nie chodzą do kościoła, wszystkich księży uważają za pedofilów, złodziei i zboczeńców, to po co biorą ślub kościelny? Nie kłóci się to z ich poglądami? Nie zakrawa to na hipokryzję?
Co do filmiku - wierzę, że ten ksiądz ma rację, nie rozumiem, czemu przykłady "wybryków" księży się tuszuje i jak najbardziej się z tym nie zgadzam, ale zauważcie, że nawet ten ksiądz cały czas podkreśla swoją subiektywną ocenę i swoje subiektywne wrażenia, zaznacza też, że doznał wiele dobra i życzliwości, tak więc nawet tutaj widać dokładnie to, co mówiłam wcześniej - nie generalizujmy.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #854 dnia: Stycznia 19, 2012, 10:22:11 pm »
0
A czemu księża wogóle zbierają pieniądze, czy to chodząc po kolędzie czy na tacę co niedziela ? Podobno księdzem zostaje się z powołania a nie z zawodu. Ponadto kościół dostaje przecież chyba jakieś dotacje z budżetu państwa, tak czy nie ?! Czy te zbiórki są jakoś uregulowane prawnie? Bo jak zwykły człowiek z ulicy chciałby pozbierać w taki sposób pieniądze to musiałby mieć zgodę na zbiórkę publiczną.
Żeby nie było, że to ironia, pytam całkowicie poważnie, bo nie wiem.