Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #780 dnia: Listopada 14, 2011, 10:27:46 am »
0
-ciało wg KK nie zawsze wymagało poszanowania. Było tylko nędzną powłoką dla duszy. Pozwalało  to Kościołowi w paleniu na stosie, torturowaniu, wszczynaniu i finansowaniu wojen. Trochę konsekwencji.
-dodawanie, odejmowanie i zmienianie zakazów i nakazów to normalna praktyka KK na przestrzeni lat. Masa ma się do tego bezmyślnie i bezzwłocznie zastosować
-KK ma ogromny wpływ na polskie prawo. W Polsce nie można np. rozrzucać prochów. Dlaczego?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #781 dnia: Listopada 14, 2011, 10:31:13 am »
0
I jak zawsze wracamy do czasów palenia na stosach, za które KK już przeprosił. Typowe.
A z tym, że dla KK ciało nie zawsze wymagało poszanowania się nie zgodzę. Proszę o jakieś źródła na które się powołujesz.

Kor. 3:16 „Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?”
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2011, 10:34:58 am wysłana przez Knife »
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #782 dnia: Listopada 14, 2011, 11:10:22 am »
0
    Cytowanie Biblii w kontekście KK? Ciągle zmieniano interpretacje co spowodowało powstanie wielu sprzecznych i wykluczających się poglądów.Do tego spowodowało rozłamy w samym KK. Dlatego Kościół powinien nauczać, a nie narzucać, gdyż spowodowało to same nieszczęścia. Biblia stała się raczej narzędziem, niż podstawą KK.
    Przeprosili. Co z tego? Tamci ludzie też ginęli za swoją wiarę, bardzo często w wielkich męczarniach.Często ich ciała  zostawiano na pastwę losu , odmawiając im pochówku.
   Poszanowanie ciała ( tu oczywiście trzeba rozróżnić: poszanowanie ciała wiernych i niewiernych). W średniowieczu ciało uważano za wszelakie źródło grzechu. A więc wymyślano różne sposoby umartwiania. A to ktoś się wygłodził na śmierć, a to regularnie biczował. Pożądanie i seks to były tematy zakazane. Już nie mówię o higienie ( co w kontraście do muzułmanów pokazuje o wysokiej kulturze owieczek Bożych).
    Można powiedzieć , że to były takie czasy, to było dawno itd. Tyle, że cywilizacyjnie taka Grecja czy Rzym stała na o wiele wyższym poziomie. Kościół rozmyślnie zniszczył  tamtą kulturę na 1000 lat cofając ludzi w rozwoju. Gdyby tylko kontynuowano tamten rozwój, dzisiaj świat wyglądał by zapewne trochę lepiej.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #783 dnia: Listopada 14, 2011, 11:23:49 am »
0
Sorry Douger, ale prawie zawsze jak rozmawiamy na tematy wiary, to wyciągasz sprawy ze średniowiecza.
KK za to przeprosił i przyznał, że było to złe. Jeśli Ci to nie wystarcza, to trudno. W czasie jeszcze nie potrafimy się przenosić,
żeby naprawić to co było złe. Jeżeli Ciebie ktoś przeprasza, to też mówisz "co z tego"?

Pozwalało  to Kościołowi w paleniu na stosie, torturowaniu, wszczynaniu i finansowaniu wojen. Trochę konsekwencji.

Czyli chcesz, żeby nadal palono na stosach? Czy też KK powinien powiedzieć "kiedyś paliliśmy na stosach, to dzisiaj przymkniemy oko
na kremację, tylko się już nie czepiajcie".

Taki przykład odnośnie tego typu konsekwentności:

Czy jeżeli ktoś był zabójcą, a potem całkiem się zmienił, żałował i np. zaczął pomagać bezdomnym, to mimo wszystko
powinien być konsekwentnym i co jakiś czas przynajmniej kogoś pobić?
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #784 dnia: Listopada 14, 2011, 11:41:21 am »
0
Muszę przyznać, że wywody w tym temacie idealnie zastępują mi chodzenie do kościoła :lol: a co do kremacji to moje zdanie jest takie, że to indywidualna sprawa każdego człowieka i c**j do tego kościołowi. Co to k***a za różnica jak się zostanie pochowanym. Co mnie obchodzi moje ciało gdy już nie będę żył. Bez różnicy czy będą je wpierdalać robale w trumnie czy będzie ono pod postacią popiołu w jakiejś urnie. Też lubię cytaty więc posłużę się takowym - "a kto umarł, ten nie żyje".

Nie dziwi mnie też to, że katole są niereformowalni. Nic im nie można powiedzieć ani przetłumaczyć bo ciągle cytują Biblię i odnoszą się do tego co było 2 tys lat temu. My jesteśmy tu i teraz i tylko to się liczy. Każdemu można coś wytłumaczyć, trochę zmienić jego spojrzenie, pokazać iż może się myli i że niekoniecznie on ma racje itp. Nie sprawdza się to tylko w jednej grupie - wierzących. Nie tylko u fanatycznych muzułmanów, ale i - coraz to bardziej - u betonowych katoli...

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #785 dnia: Listopada 14, 2011, 11:49:56 am »
0
Kurde, mnie to zawsze dziwi, czemu ludzie o postawie "c**j do tego kościołowi" chcą np. ślubu kościelnego, pogrzebu w kościele. Chcą żeby Kościół im coś dał, ale na ich warunkach. To jest dopiero niekonsekwencja. Bardzo głupie porównanie, ale ja jeśli np. nie lubię dyskotek, to na nie nie chodzę i nie interesuje mnie to co tam się dzieje, zamiast mówić, że na dyskotekach, to powinni grać bluesa i klasykę rocka.

Są cmentarze komunalne, są śluby cywilne.
Nie wiem czemu ludzie chcą tak za wszelką cenę zmieniać Kościół Katolicki, skoro tak go nie cierpią, zamiast zostawić go w spokoju
i iść w swoją stronę. Ja np. Islamu nie chcę zmieniać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2011, 11:53:06 am wysłana przez Knife »
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #786 dnia: Listopada 14, 2011, 12:19:00 pm »
0
ja zrozumiałm że wg władców Kościoła najważniejsza jest msza za zmarłego przed kremacją zwłok...i w tym jest uważam problem; to oznacza ze jest msza nad trumną w kościele, potem jest krematorium i lodówka, a następnie pożegnanie ciała przed kremacją-kremacja-i dopiero tzw.pogrzeb na cmentarzu............oczywiście wszystko w obecności księdza /a więc nie za darmo!!!/+koszty transportu!
jesli nie to trzeba na cmentarzu parafialnym wykupić miejsce , słono zapłacić za pogrzeb-mszę i wtedy masz godny pochówek
 jest to reakcja kościoła instytucji na pochówki urnowe które sa za darmo bo jesli raz kupisz miejsce na cmentarzu to możesz tam umieścić sporą ilość  urn;S p r z e d a m Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie kwaterę (piwnica murowana) na 5 (pięć) miejsc. Cena: 43.000 zł (własność a nie użytkowanie wieczyste).
 trumna zajmuje jedno miejsce/kosztowne!!!/ a nastepny pochówek jest możliwy dopiero po chyba 20latach.
http://biznes.onet.pl/ile-kosztuje-smierc,40690,4788904,1,news-detal

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #787 dnia: Listopada 14, 2011, 12:25:33 pm »
0
Świadectwo Briana Welcha  (Korn)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=cgm4ytZH3zY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=cgm4ytZH3zY</a>
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #788 dnia: Listopada 14, 2011, 12:41:02 pm »
0
   Knife chłopie. Nie denerwuj się tak atakami na kościół. Bardziej przejmowałbym się atakami na Boga. Trzeba to stanowczo odróżnić. Bo w moim mniemaniu ONI mają z Bogiem już bardzo niewiele wspólnego. Od kiedy KK stał się organizacją polityczną ze swoją administracją, przestał być automatycznie narzędziem Boga. Weźmy sobie np. taką Polskę.  W każdym mieście, miasteczku i wiosce siedzi sobie ksiądz. Jest on całkowicie posłuszny Watykanowi. Może sobie tam robić praktycznie co chce, ale ma spełniać odgórne polecenia. Służy obcemu państwu. Do tego ludzie donoszą mu na każdy praktycznie  temat. Do tego finansują jego działalność. Kościół stale gromadzi coraz większy majątek. Po co? Wzbogaca się nie odprowadzając podatków. Do tego ci szpiedzy na usługach Watykanu, mają zapewnioną emeryturę z kieszeni WSZYSTKICH podatników. Ich propaganda jest obecna w każdej najmniejszej szkole, oczywiście finansowana z kieszeni WSZYSTKICH.
   Dlatego przytaczam przykłady ze średniowiecza , bo są one najbardziej jaskrawe. W gruncie rzeczy KK jest dalej tym samym pazernym i zakłamanym KK.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #789 dnia: Listopada 14, 2011, 12:44:51 pm »
0
Żeby podjąć z kimś dialog najpierw trzeba przestać kogoś obrażać brachu :).
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #790 dnia: Listopada 14, 2011, 12:53:12 pm »
0
Jeśli cię obraziłem to przepraszam.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #791 dnia: Listopada 14, 2011, 01:00:45 pm »
0
Jak ja lubię pozostać neutralnym w niektórych kwestiach :D

Ale co do jednej sprawy muszę się wypowiedzieć. Kościół nie powinien ingerować w sprawy polityczne i niczego narzucać. Nie chodze do kościoła, gdyż jestem niewierzącym człowiekiem. Oficjalnie niby do tego kościoła należę bo przyjąłem chrzest itp, nie poddałem się procesowi apostazji, więc nie wypisałem się "formalnie" z tej instytucji. Ale jakim kuźwa prawem organizacja, z którą nie chcę mieć nic wspólnego ogranicza mnie prawnie? Dlaczego nie mogę spełnić swojego widzimisię i zostać rozsypanym na polu czy nawet spłukanym w kiblu po śmierci?
To mnie właśnie irytuje. Do wierzących jak i samego Kościoła nic szczególnie nie mam, ale naprawdę wk***ia mnie to, że Kościół wpjerdala się w politykę i życie ludzi.
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #792 dnia: Listopada 14, 2011, 01:06:40 pm »
0
Pyra, pocieszę Cię - możesz zażądać, żeby Twoje prochy ktoś spuścił w kiblu, tylko nie oczekuj, że Kościół Katolicki przyłoży do tego rękę. :)
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #793 dnia: Listopada 14, 2011, 01:06:58 pm »
0
Dlaczego nie mogę spełnić swojego widzimisię i zostać rozsypanym na polu czy nawet spłukanym w kiblu po śmierci?
To mnie właśnie irytuje. Do wierzących jak i samego Kościoła nic szczególnie nie mam, ale naprawdę wk***ia mnie to, że Kościół wpjerdala się w politykę i życie ludzi.
Z tego co się orientuję w polskim prawie jest tak, że będąc skremowany musisz i tak być zakopany, wstawiony w jakąś półkę na cmentarzu, albo rozsypany na morzu. Nie Kościół to narzuca lecz polskie prawo.

Hehe, właśnie sobie wyobraziłem taki pogrzeb w kiblu:D Ciekawe kto by miał pociągnąć uroczyście za spłóczkę:D
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2011, 01:08:47 pm wysłana przez SOSNA! »

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #794 dnia: Listopada 14, 2011, 01:08:18 pm »
0
Polskie prawo za sprawą Kościoła :)
- Nice boys don't play rock and roll... -