Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404854 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #735 dnia: Marca 23, 2011, 06:58:15 pm »
0
Ciekawe państwa wzięli pod uwagę, może by zbadali także inne kręgi kulturowe, ani jednego kraju z Ameryki Południowej, czy krajów arabskich, także Afryka nieruszona, Azja...  Eurocentryzm zawsze górą! (Bo nie oszukujmy się, że Kanada, czy Nowa Zelandia to nie jest europejski krąg kulturowy) Szkoda, że "wkrótce" może w ogóle kultura europejska zniknąć zaraz po religii chrześcijańskiej, bo chyba jej właśnie dotyczył ten śmieszny tekst, który mógłbym i ja i każdy z nas napisać w 15 minut przerwy między innymi zajęciami, a nawet potrafiłbym poważniejsze argumenty dla takiego stanu rzeczy przestawić, szczególnie do kilku z tych konkretnych krajów...
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #736 dnia: Marca 23, 2011, 07:30:50 pm »
0
Jak widzę słowo "naukowcy" to po przeczytaniu artykuły często się zastanawiam dlaczego redaktorzy/pismaki od razu nazywają siebie naukowcami :P
"Naukowcy stwierdzili że koniec świata będzie jednak za sto lat"
"Naukowcy alarmują: Słońce zniszczy Ziemię!" - dwa przykłady tytułów artykułów (lekko pewnie przekręciłem) które gdzieś ostatnio przeczytałem...oczywiście bzdury, bzdury, bzdury...
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #737 dnia: Marca 23, 2011, 08:33:20 pm »
0
WG MNIE nie trzeba być wcale naukowcem, żeby wiedzieć, że tak się stanie :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #738 dnia: Marca 23, 2011, 08:37:36 pm »
0
Niestety grupa fanatyków się utrzyma i dalej będą jątrzyć.
Nie każdy wierzący w coś to fanatyk. Przesada z każdej strony jest niebezpieczna,nie sądzisz?

Owszem masz rację. powinienem inaczej się wypowiedzieć. Chodzi mi o to, że tam gdzie jest religia i ludzie kierujący się sercem, wiarą itp., to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie na tym chciał zarobić (na przykład ksiądz - oczywiście nie każdy, ale wydaje mi się, że większość), a stąd do fanatyzmu już niedaleko. Weźmy Rydzyka. Opłaca mu się baaardzo, to, że religia katolicka jest, że tka powiem "na topie" w naszej kochanej Polsce. Stworzył sobie armię fanatyków, którzy p0łaca na niego. I z tego względu mówię, że dobrze by było, gdyby religia zniknęła. Okej przesadziłem ze znikaniem, ale gdyby stała się niszowym zjawiskiem, to wtedy przy ciągałaby "lepszych fanów".
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #739 dnia: Marca 23, 2011, 09:06:43 pm »
0
Futurologia w wykonaniu amerykańskich badaczy - good fuck' luck :P ...szkoda na to klawiatury...żeby o takich badaniach rozmawiać...

"Wyniki badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów w Dallas (USA)..."

Co psycholodzy mają do tego tematu?! To tak jakbym ja opowiadał o informatyce kwantowej...

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #740 dnia: Marca 23, 2011, 10:31:38 pm »
0
WG MNIE nie trzeba być wcale naukowcem, żeby wiedzieć, że tak się stanie :)

Wg mnie nawet największy naukowiec nie wie co się stanie jutro :).
A cały artykuł to farmazon, pismaki ciągle szukają sensacji. Tak było jest i... raczej będzie ;).
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #741 dnia: Marca 24, 2011, 07:57:26 am »
0
owsik: Na kilku forach,na jakie zaglądam jest zakaz rozmów na temat religii i polityki,bo według ich szefów te dwie kwestie najbardziej dzielą ludzi. Coś niestety w tym jest. Chociaż fanatykiem można być niestety nie tylko w tych kwestiach,ale także w sporcie,czy nawet muzyce. Sporo zależy od poziomu dyskusji,na który wpływ ma każdy,ale najwięcej zależy od władz danego forum,które albo na coś się zgadzają,albo nie. Rydzyk to dla mnie głośny,ale nie przesądzający o obliczu Kościoła w Polsce element.
Swoją drogą w Niemczech i pewnie innych krajach też płaci się specjalny podatek kościelny. Myślę,że to niezły pomysł odsuwający z kościoła tych,którzy przychodzą tylko na ślub/chrzciny. Płacą ci,którzy chcą,więc jest sprawiedliwiej.No bo w sumie niby czemu osoba niewierząca ma ze swoich podatków opłacać związki wyznaniowe. Wydaje mi się,że to krok w dobrą stronę,dobry nawet dla kościołów,bo zostaną w nich osoby faktycznie wierzące,a nie uważające to,co się tam dzieje za jakieś nudne i niepotrzebne abrakadabra.
Swoja drogą podobne regulacje jeśli chodzi o finansowanie mogłyby pojawić się w polityce,bo niekoniecznie chcę,żeby moje podatki wspierały polityka x czy y,a na dzień dzisiejszy muszę w pewien sposób dokładać się partyjnej kasy jako podatnik i to niezależnie od tego,czy mam zamiar głosować,czy nie. Takie "uszczęśliwianie na siłę" jest zbyteczne.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #742 dnia: Marca 24, 2011, 08:44:42 am »
0
Wracając do poprzedniego zagadnienia, to doskonałym przykładem upadku religii jest Hiszpania, która w ciągu 20 lat z megachrześcijańskiego kraju przerodziła się w kraj mgazlaicyzowany. Aborcja (porażka ludzkości), eutanazja (tzw. "godna śmierć"), małżeństwa homoseksualne i łącznie z możliwością adoptowania dzieci.

Jest takie powiedzenie: Hiszpanie zawsze za księżmi - albo ze świecami, albo z widłami.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #743 dnia: Marca 25, 2011, 05:29:54 pm »
0
Myślałam sobie ostatnio o tym co się dzieje ,o tym  rzekomo nadciągającym końcu świata ,którym nas straszą naukowcy ,i o innych kataklizmach które były w ostatnich latach, trzęsieniach ziemi ,tornadach , powodziach oraz o innych podobnych tego typu zjawiskach i myślałam sobie czy  to co się dzieje ma Boski wymiar ,bo jeśli wierzyć ,że Bóg stworzył Niebo ,Ziemie  i jest stwórca wszystkiego  to znaczy ,że stworzył coś (Ziemię) z niczego to znaczy wprawił wszystko w ruch ,siły przyrody to czy to co teraz następuje jest też jego działaniem celowym , czy może to kara lub ostrzeżenie za to ludzie wyprawiają ?Ale  jeśli tak to dlaczego miałby karać kogokolwiek za cokolwiek przecież Bog to Miłość nieograniczona,i przebaczajaca  Miłość,która nie łaknie niczego ,nic jej nie porusza nie odczuwa negatywnych emocji więc nie moze być na kogokolwiek zła i skoro ludzie cierpią  a kocha ich czemu nie powstrzyma tych wszystkich zjawisk ,które przysparzaja ludziom cierpienia? Skoro je stworzył  (zjawiska przyrody) to na pewno mógłby. Chyba ,że nie chce -no więc jak się to ma do miłosiernej miłości miłości Boga ,nie człowieka czyli najczystszej jej postaci ,nieskażonej,żadna zła myślą?No a czemu nam się nie objawia , nie powie :jestem, kocham was tylko milczy od tylu lat  patrzy jak jego dzieci przestaja w niego wierzyć ,dziwna ta miłość  czemu jest taka milcząca opierajaca się od tylu lat jedynie na biblii?bo przecież miłośc to też troska  staranie o to ,żeby komuś nie działa się krzywda ,prawda? .No a jak myślicie ,czemu Bóg nas nie ochroni przed tymi wszystkimi , kataklizmami     albo nie powie ,że to nie ma znaczenia co robimy bo i tak nas kocha .A może Bóg nie jest tym ,za kogo go powszechnie uwaza ?
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2011, 05:40:46 pm wysłana przez Mistrzyni Pierwszej Krwii »
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #744 dnia: Marca 29, 2011, 11:47:10 pm »
0
W zasadzie mogę Ci polecić: MT 24, 1-44.
http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=269

Jest tam też fajny cytat: Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. Mt 24, 36
(czyli dla chrześcijan pstryczek w nos dla tych, którzy wierzą we wszelkie daty końca świata)

Jeśli chodzi o miłość Boga, to przede wszystkim (jak to miłość) opiera się na wolności, czyli Bóg nie ingeruje w nasze czyny. Czyli chociaż oczywiście jako Wszechmogący mógłby wziąć za fraki wszystkich tyranów, to tego nie zrobi. Przede wszystkim Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za zło karze, a za dobro nagradza, jak to mówi jedna z prawd wiary. I tak sobie myślę, że dla Boga najważniejsza jest ludzka dusza... Nie wiem jak to opisać. Np. w tych wszystkich katastrofach ginie masa niewinnych ludzi, ale ci niewinni zostają przez Boga nagrodzeni za całe swoje życie. Gorzej z tymi, którzy do śmierci nie byli przygotowani. Generalnie zgodnie z naszą wiarą (piszę w imieniu chrześcijan) ginie ciało, a dusza idzie dalej. Bóg nie jest po to, żeby nam służył, zagwarantował pokój i dobrobyt. Bóg nie zabiera cierpienia, tylko daje siłę, żeby to cierpienie przetrwać. Nie daje ryby, tylko wędkę.

Poza tym może to zabrzmieć kontrowersyjnie, nie chcę być źle zrozumiany, ale... Wierzymy w Boga, który swojego Syna dał ukrzyżować w cierpieniach. To nie przelewki.

Moim zdaniem nie milczy od tylu lat, daje nam świętych (dla mnie bardzo ważnym jest O. Pio), dał nam Eucharystię. Tylko często zamykamy na to oczy. Za to mamy zajebiste telewizory, telefony, komputery, samochody, domy, o które walka pożera nam lwią część życia :)
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #745 dnia: Marca 30, 2011, 09:55:23 am »
0
Nie jest to całkiem mój pogląd , myślę ,że Bóg nie mógłby ukarać kogokolwiek . Wiem ,że nie jest to zgodne z  tradycja przekazywana jako wiara katolicka  , ani z innymi systemami wiar ,w których Bóg jest Miłością ,która jednocześnie karze za złe uczynki a wynagradza za dobre ale myślę ,że Bóg jest istotą ,która nikogo  nie  karze i nie ocenia, bo Miłość jako esencja miłości i dobra  nie czyni niczego co nie jest zgodne z jej naturą :)
Wiem ,że kilkadziesiąt postów wcześniej pisałam jako zdeklarowana katoliczka ,ale zmieniłam swoje poglądy  i za katoliczkę się już nie uważam ,chociaż wierzę ,wiem ,że istnieje Bóg, ale nie przynależe do jakiejkolwiek religii   ,  ponieważ sadzę ,że doktryny religijne zostały wymyślone przez ludzi a nie przez Boga. Teraz żyję w zgodzie ,że swoją prawdziwą naturą , jestem wolna i szczęślwa  wierzę w miłość, dobro i szczęście i w to ,że im więcej masz miłośći w sobie tym więcej otrzymujesz :)
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #746 dnia: Marca 30, 2011, 10:23:19 am »
0
Cytuj
Teraz żyję w zgodzie ,że swoją prawdziwą naturą
Możesz rozszerzyć?:)

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #747 dnia: Marca 30, 2011, 11:22:50 am »
0
Myślę ,że prawdziwą naturą człowieka  jest  bycie Miłościa  to znaczy bycie szczęśliwym .wolnym  i nie ograniczonym  nakazami   ani obrzędami  religijnymi wedle których trzeba postępować  w określony sposób ,żeby zasłużyć na miłość Boga albo zasłużyć na nagrodę to jest wybawienie.  Bo myślę ,że  nie kocha się kogoś dlatego ,że  postępuje jak my chcemy tylko po to aby dać miłość i doświadczyć miłości ,bez stawiania warunków .  Myślisz ,że Bóg skazałby kogoś  na   wieczne piekło  za to ,że przez kilkadziesiat lat nie wykonywał obrządków religijnych albo nawet  postępował niezgodnie z ówcześnie przyjętym sposobem zachowania przyjętym przez ogół za dobre? Ja tak nie sądzę   bo myślę ,że gdyby Miłość miałaby kogokolwiek oceniać nie byłaby  czystą miłłościa czyli tym czym jest według mnie Bóg :)
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #748 dnia: Marca 30, 2011, 11:37:54 am »
0
Dosyć wygodna teoria :). Takie trochę "róbta co chceta i tak pójdzieta do nieba" :).

Jeszcze raz polecam: http://i.pinger.pl/paux1355/85bd88ae001ad9a0497c529a/gloria-polo.doc
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2011, 11:40:42 am wysłana przez Knife »
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #749 dnia: Marca 30, 2011, 01:27:29 pm »
0
A mi się zdaje, że po śmierci nic nie będzie.
Nie wiem, czy jestem wierzący. Chciałbym wierzyć.

Według mnie to bzdura, że religia całkowicie zniknie, ludzie muszą w coś wierzyć, to daje im siłę napędową, wiedzą, że po coś tutaj na ziemi są.

Właśnie. Z tym że nie koniecznie na tej ziemi są dla Boga i religii. Każdy żyje dla kogoś i dla czegoś. Jeden dla zespołu muzycznego ('Spirit of rock will never die") inny dla klubu piłkarskiego ("Football is not a matter of life and death. It's more important than that"), a jeszcze inny właśnie dla Boga. Ja w kościele nie byłem prawie rok czasu i jakoś daję radę. Trochę odrzucają mnie w ludziach chodzących do kościoła myślenie w stylu "Kochajmy Jezusa, przestrzegajmy przykazań, ale spraw Panie, aby na Żydów, Niemców i Tuska spadły wszystkiego najgorsze plagi". Inna rzecz, która mnie boli jeszcze bardziej, to sposób myślenia i działania niektórych katolików. W piątek nie zje plasterka szynki, no bo to przecież post, ale nachlać się do nieprzytomności to już żaden problem. Ja wychodzę z założenia, że Panu Bogu przez ten jeden plasterek szynki chwały nie ubędzie. Tak samo wielu katolików bolą awantury kibiców. Ale on sam żydo-komunie krzyża nie odda :)

Tak więc niech każdy wierzy sobie w co chce i niech każdemu to daje siłę napędową. I tyle.