Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #690 dnia: Marca 31, 2010, 02:14:34 pm »
0
Mexi: mi osobiście to wisi.

Zacytowałam ustępy związane ze spowiedziom, oraz informacje które kiedyś tam przeczytałam. Religia jest wymysłem człowieka, który przynosi więcej szkody niż dobrego.
Jeśli chodzi o wiarę, najbliższa jest mi wiara Indian Ameryki Północnej i Inuitów. Wierzę w Naturę.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #691 dnia: Kwietnia 01, 2010, 02:14:16 pm »
0

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #692 dnia: Maja 17, 2010, 10:51:22 am »
0

 :vampire:

Offline Abi.

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 261
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #693 dnia: Maja 17, 2010, 11:15:29 am »
0
U nas w szkole wisi podobny plakat  :D A jeszcze mieliśmy nauczycielkę od wychowania do życia w rodzinie, która była nawiedzona i nie wpuszczała do klasy osób np. z motylkiem na bluzce  :lol:
Life's a bitch and then you die.


Springsteen

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #694 dnia: Maja 17, 2010, 11:51:42 am »
0
Z punktu widzenia prawdziwej wiary chrześcijańskiej, muzułmańskiej i judaistycznej każdy symbol i rzecz nadmiernie czczona jest złem , włącznie z figurkami i obrazami w świątyniach. Tylko o tym się nie mówi.
Nie żebym miał coś przeciwko ale taki jest fakt z Biblii.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #695 dnia: Maja 17, 2010, 01:37:18 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1ixyC0Qj01k" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=1ixyC0Qj01k</a>
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #696 dnia: Maja 17, 2010, 06:15:54 pm »
0
Ciekawe czy ten dziadek będzie sponsorował zakup nowej figury.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #697 dnia: Maja 17, 2010, 11:22:58 pm »
0
A jeszcze mieliśmy nauczycielkę od wychowania do życia w rodzinie, która była nawiedzona i nie wpuszczała do klasy osób np. z motylkiem na bluzce  :lol:

A ocb z tym motylkiem? To symbol jakiegoś ugrupowania szatanistycznego czy po prostu ta nauczycielka była aż tak nawiedzona :D ?

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #698 dnia: Maja 17, 2010, 11:50:58 pm »
0
Jeśli chodzi o plakat, to w pełni go rozumiem. Nie rozumiem natomiast chrześcijan, którzy wierząc w Boga noszą np. pierścień Atlantów (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pier%C5%9Bcie%C5%84_Atlant%C3%B3w), który ma chronić przed złymi siłami. Jak ktoś oddaje się w ręce Boga, to w sprawie ochrony przed złymi siłami raczej odwołuje się do swojego Anioła Stróża, do Ducha Świętego, a nie do pierścionka na ręce... Zresztą jak to kurde jest, że jak ktoś wierzy w Boga, modli się i stara się żyć zgodnie z zasadami chrześcijańskimi to z reguły jest nazywany moherem albo dewotą, a jak ktoś wierzy, że pierścionek na ręce ochroni go przed złymi siłami, to jest ok? Co do tego typu symboli, to łamią one I przykazanie. Wierząc, że jakiś tam symbol przyniesie nam szczęście jednocześnie przystajemy na to, że to szczęście pochodzi spoza Boga. Z tego co rozmawiam czasem z ludźmi, to dla niektórych takie pasy bezpieczeństwa: wierzę w Boga, ale pierścień/medalik dający szczęście, pieniądze i kto wie co jeszcze nie zaszkodzi.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #699 dnia: Maja 17, 2010, 11:57:53 pm »
0
A może mi ktoś wyjaśnić czemu te znaki są "niebezpieczne"?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #700 dnia: Maja 18, 2010, 12:00:05 am »
0
Dla chrześcijanina? To chyba proste.
Nie wiem jak jest w innych wyznaniach, więc się nie wypowiem.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #701 dnia: Maja 18, 2010, 12:12:32 am »
0
Wiem o co Ci chodzi, ale nie rozumiem czemu "niebezpieczne". Szatan by do Ciebie przyszedł jakbyś miał ankh na szyi? (nie naśmiewam się z Ciebie jeżeli to tak zabrzmiało)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #702 dnia: Maja 18, 2010, 12:25:44 am »
0
Pierwsze przykazanie "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Czyli Bóg chce być bogiem jedynym, chce żeby w nim pokładać całą nadzieję, prosić go o wszystko, o każdą pomoc. Teraz jeżeli znajdziemy sobie talizman na zdrowie, talizman na szczęście, pieniążki, na drogówkę itp, to po prostu mamy bożki. To tak jakbyś powiedział komuś, kogo kochasz: słuchaj, proszę Cię, jeżeli tylko czegoś potrzebujesz, jakiejś pomocy, pieniędzy, czegokolwiek, powiedz mi, a ja ci pomogę. I załóżmy, że bardzo Ci na tym zależy. A tu tej osobie potrzebna była kasa, pożyczyła od sąsiada, trzeb było wymienić koło w samochodzie, to zadzwoniła po kolegę z pracy, wymienić uszczelkę w kranie, poszła po drugiego sąsiada... Nie czułbyś się troche...nieważny? Może to i głupie porównanie, ale takie mi przychodzi o tej porze do głowy.

Kilka lat temu byłem na spotkaniu akademickim z egzorcystą na okręg świętokrzyski i sporo o tym mówił, znaczy o talizmanach i horoskopach.
Wiara w talizmany itp, że słonik z podniesioną trąbą da szczęście, albo że czarny kot, który przebiegnie drogę przyniesie pecha, to doskonała i niepozorna (czyli właśnie doskonała) furtka dla demona.

Ale każdy może wierzyć w co chce, mamy wolną wolę i bardzo dobrze! Tylko bądźmy świadomi w co wierzymy i jakie to może mieć konsekwencje.

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #703 dnia: Maja 18, 2010, 03:43:01 am »
0
Ja rozumiem, ale nie popadajmy w skrajności. jak na przykład tęcza, 1 Mojż 9 , 12-13 "Potem rzekł Bóg: To będzie znakiem przymierza, które Ja ustanawiam między mną a między wami i między każdą istotą żyjącą, która jest z wami, po wieczne czasy; Łuk mój kładę na obłoku, aby był znakiem przymierza między mną a ziemią." generalnie nie lubię jak dzieciaki śmigają w pentagramach itp, ale dajmy im czas aby dojrzeć i zrozumieć co i jak, wolę społeczność wierzących świadomych i wyedukowanych religijnie, którzy sami dojrzeli o co chodzi w ich wierze, niż bandę ludzi zastraszonych plakatami, gdzie ja na przykład nie wiem o co chodzi w połowie z tych symboli
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #704 dnia: Maja 18, 2010, 05:49:18 am »
0
Noszenie symboli jest tak stare jak ludzkość.  A, że człowiek jest prostym stworzeniem, proste znaki powtarzają się w wielu kulturach , przez setki lat.
Wg biblii :

Cytuj
Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,  czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich.

Niestety katolicy, czy w ogóle chrześcijanie, nie są chlubnym wyjątkiem w tym przypadku.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.